1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

המסע אל עמק החלומות :)

הנושא בפורום 'יומן מסע' פורסם ע"י שולגין, ‏28/3/16.

1. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    תודה! @מומין טרול @vvasili
    כיף להיות פה :)

אני אאסוף קצת מידע ואשתף אותו במהלך היום + חוויות אישיות.

שבוע מצויין!

2. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    מהו "מוות אגו"?
    תורגם מ-Erowid

"המילה "אגו" מתארת את סך כל המחשבות, הרגשות והתחושות שהופכות אותנו למי שאנחנו. האגו הוא זה שמרכיב את החוויה של האדם העצמי, שלו או שלה. כשאנחנו אומרים "לי, אני, עצמי" אנחנו בעצם מתכוונים לאגו שלנו.

LSD יכול לשנות את זה על ידי שינוי הנוירוכימיה שלנו ובכך לנתק את הגוף מהאגו. התחושה של הערך העצמי מתפוררת לגמרי ונבנית מחדש. זו עשוייה להיות חוויה מבלבלת ומפחידה או חוויה עמוקה ומשמחת. בשני המקרים האגו יבנה מחדש עם המון תובנות חדשות."

זה תרגום מתומצת, אבל אני בטוח שהבנתם את הכיוון :)

בכל אופן, זו הסיבה שבגללה תמיד ממליצים לקחת LSD בסביבה מוכרת ועם מישהו שאתם מכירים היטב. הסביבה המוכרת עוזרת לחזק את הקשר שלכם לאגו, ובכך להנות מהחוויה תוך כדי הטריפ במקום להתנתק לחלוטין מהמציאות.

כמו שאמרתי, חוויתי מוות אגו מספר פעמים, אבל הצלחתי להנות מהחוויה רק פעם אחת, וגם בפעם הזאת לא ממש הצלחתי לעמוד, לשבת או לדבר. אני אשתף אתכם בחוויה היותר "שמחה", ובהמשך אשתף את החוויות היותר עוצמתיות ומפחידות שחוויתי.

אצלי מוות אגו מתחיל מוקדם יחסית. תוך עשר דקות מנטילת החומר אני כבר מרגיש שהטריפ הולך למקום הזה. ומאותו הרגע אין לי יותר מדי מה לעשות אלא להתמודד עם מה שהולך להגיע. הייתי במסיבה באוסטרליה. בסביבות חצות בחור עם ראסטות בלונדיניות ניגש אלי ואומר לי "פתח את הפה". פתחתי. הוא הראה לי קרטון בצבע לבן ושם לי אותו על הלשון. חייך אלי, אמר "טיסה נעימה" והלך.

לא עברה רבע שעה והתחלתי לאבד תחושה בגוף. אני נוגע לעצמי ביד ולא מרגיש. נלחצתי, נעמדתי על הרגליים והתחלתי להתרחק מהמסיבה. לאורך כל הדרך אני שומע את המוזיקה וככל שאני מתרחק מההגברה, המוזיקה נשמעת חזק יותר. ממשיך להתרחק, לפתע שומע צחוק מרושע שמגיע מבין העצים. מחפש לראות אם יש איתי מישהו אבל מבין שאני לבד. אני כבר די רחוק מהמסיבה, רואה מרחוק את הצבעים הזוהרים של הלונגים שמוארים באמצעות אולטרה סגולה.

הצבעים כבר לא נראים לי כמו צבעים. הכל מתערבב עם טיפת האור שהירח מקרין וזה גורם לי לאבד שיווי משקל. אני מתיישב מרגיש שהאדמה בלעה אותי. אין קרקע. אני פשוט באוויר. כאילו שכח המשיכה נעלם ומה שמחזיק אותי באוויר זה כח המחשבה. אני מנסה להבין מה קורה לי, איך אני יוצא מזה, אבל לא עוברת לי בראש אף מחשבה שיכולה לעזור לי באותו הרגע.

אני מעריך שעברו 45 דקות בערך, אין לי באמת מושג כמה זמן עבר, ואז הגיע הניתוק. אין אני, אין עצמי. התחושה היתה כאילו שהתפוגגתי למיליוני רסיסים והתמזגתי עם האוויר. סליחה, לא תחושה, זה באמת קרה. הפכתי לחלק מהיקום. לא רואה את הגוף שלי, ולא את המחשבות שלי. אני נמצא באותו הרגע בעולם שכולו מלא צורות שנוצצות בצבעים שלא מהעולם הזה. ואני פשוט שוחה בין הצורות, תוך כדי שהן מספרות לי סיפור על ילד קטן ועל הילדות שלו. הילד הקטן זה אני, אבל הוא נראה כמו מישהו אחר.

ככה עברתי שעתיים-שלוש להערכתי. הקאתי בין לבין, אבל לא באמת יצאו לי נוזלים מהגוף. פשוט הקאתי אוויר. אם להיות פילוסופיים לרגע, זה כאילו שהוצאתי מועקה שרצתה לצאת החוצה. ההקאה לא גרמה לי להרגיש יותר טוב, אבל כן הרגשתי שאני פולט החוצה המון ג'יפה שהייתה צריכה לצאת.

השיא של החווייה במקרה הזה נמשך כשלוש שעות. שוב, אני מעריך. החוויות היותר מפחידות שלי ארכו כחמש-שש שעות של מוות אגו.

#22 שולגין, ‏4/4/16
    נערך לאחרונה ב: ‏4/4/16
  3. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533
    נישמע כמו חוויה של אסיד טוב!!

אני מקווה אמרתה תודה לבחור עם האסטות כן?!? :)

4. PsyConect

PsyConect חבר חדש

לייקים:
    1
    So awsome!

5. DarkWing

DarkWing קנאביסט

לייקים:
    16
    באמת אני שואל בתור אחד שלא נטל lsd לעולם רוצה וממש מפחד מזה לפי מה שאתה מספר התחושה לא הכי נעימה בעולם מה הקטע לאכוך סרטים ותביכים על עצמך לראות צבעים ולא להרגיש תגוף
    איזה סאחי בלטה אני נשמע

6. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    בוא נשאל אותך ככה:
    מה הקטע בלראות את המציאות כמו שלימדו אותך מגיל קטן? התסביכים שם מכיוון ש-LSD מראה לך צד אחר, משהו שאתה והמוח שלך לא רגילים אליו, ולוקח זמן לקבל את זה שהמציאות שאנחנו חיים בה היא שקר. מגיל קטן מחנכים אותנו ללמוד ולעבוד, רק כדי שבסופו של דבר נוכל לשרת את האינטרסים של בעלי ההון. LSD מלמד אותך מי אתה ומה התפקיד שלך בעולם, לא רק ברמה הפילוסופית אלא בפועל.

ההזיות שמלוות טריפ LSD עוזרות לך להבין המון דברים על עצמך והעולם. הן לא נוצרות יש מאין, ההזיות שאני חוויתי בטריפים של LSD אמיתי נוצרו ממחשבות שעברו לי בראש, או מזכרונות ילדות. רוב החוויות אגב הן מדהימות, אבל כשמגיעה אחת אינטנסיבית יותר שהופכת לטריפ "רע", היא רק עוזרת לך ביותר יעילות להתנתק מהמטריקס.

קנאביס וצדק, moshry ו-Abysm אוהבים את זה.
  7. DarkWing

DarkWing קנאביסט

לייקים:
    16
    ויש סיכוי גבוהה מאוד בטריפ רע ראשון להידפק לאלתר??
    ואללה אני מת לנסות פעם אחת שמעתי שזה באמת גורם להסתכל על החיים בצורה אחרת אין לי בעיה לטכול הזיות סרטים גם עשר שעות הפחד שלי שזה יתפס גם אחרי ההשפעה

8. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    יש סיכוי גבוה יותר שהחיים שלך ישתנו לטובה. ואתה צריך לקוות שההשפעה או יותר נכון האפטר אפקט ישארו איתך גם אחרי החוויה. לא ההזיות כמובן, אלא התובנות מאותו טריפ.

9. HeavyDose

HeavyDose חבר חדש

לייקים:
    10
    בתור מישהו שרק רוצה להיחשף לעולם הזה אתה צריך להבין שחווית LSD לא רק כיפית וטובה היא מלאה בעליות וירידות בסרטים טובים ורעים בלופים מחשבתיים שחוזרים על עצמם בלי הפסקה ובאפקטים של איבוד המציאות שעלולים להפחיד את מי שלא מוכן לאבד את זה.
    אם כבר באת מוכן אתה יכול לעשות 1 וישר להיחשף לכל מה שאמרתי כאן, אם אתה חושש ולא בא לך להיכנס לתסביכים עם עצמך ועם המציאות הזאת ואתה עדיין רוצה שיהיה לך חיבור למציאות בלי שהעולם ישתנה.
    רבע מספיק לחוויה הזאת, אופוריה, מרץ ופתיחות שמזכירות קצת MD בלי יותר מידיי אפקטים.

הדבר הכי חשוב לזכור זה שברגע שלקחת אין דרך חזרה ואם להפסיק את זה. הכמות שלקחת זה העוצמה שתרגיש במהלך החוויה. אז אם לקחת רבע תהיה מוכן לרבע אם 1 תהיה מוכן לאחד ואם יותר אז פשוט תהיה מוכן ליותר.

10. cannabisnaut

cannabisnaut קנאביסט

לייקים:
    32
    תמיד יש דרך חזרה 2 כדורי הרגעה ותוך 40 דקות אולי פחות אתה נוחת

11. HeavyDose

HeavyDose חבר חדש

לייקים:
    10
    על כדורי ההרגעה לעולם לא שמעתי אבל אם זה עוזר מומלץ שיהיה איתך.
    בכל מצב תודה על העצה;)

12. What_ever

What_ever קנאביסט

לייקים:
    236
    לא לקחת 2, אלא לקחת כדור אחד. :)
    לקחתי ואליום פעם אחת במהלך טריפ רע ותוך 20 דקות הכל נהיה בסדר :)

cannabisnaut אוהב/ת את זה.
  13. מומין טרול

מומין טרול קנאביסט

לייקים:
    115
    שולגין, אני רואה שאתה חוזר הרבה על הטענה הזאת, ש LSD משנה את תפיסת המציאות ומראה את ה"אמת". אני לא בא להתווכח איתך כי בטוח שאין לי נסיון עם LSD, אבל בתור מישהו שתפיסת המציאות והדיון הזה מעניין אותו, (אני גם עוסק בזה קצת במסגרת לימודים..) מעניין אותי הביטחון בדבריך ואני אסביר: אתה מעלה מעין טענה דטרמיניסטית: "קח LSD, תראה מציאות אמתית" אבל מאיפה המסקנה שדווקא על LSD המציאות שאנחנו חווים היא אמתית\נכונה? מה המכניזם שפועל (במח\MIND) שגורם לכך?

לא יכול להיות שתפיסת המציאות של כל אחד מאיתנו שונה? לפי מה שמשתמע מדבריך הטענה מאוד דטרמיניסטית כפי שאמרתי, כלומר שההשפעה תהיה זהה על כולם (כביכול..)

מעניין אותי מה קורה שם שגורם לנו לראות את המציאות האמתית (לדבריך), ובכוונתי אמתית אני חוזר ואומר, יש את מה שאנחנו מכירים ביום-יום, ויש את איך שאתה חווה על LSD.

האם כל אחד יחווה את "ההארה" או שזה תלוי בי וב MIND שלי?

בסופו של דבר כל תפיסת המציאות שלנו, על חומרים בכללי ובלי, עוברת דרך הפילטר שהוא המוח שלנו, כך שבמצב "רגיל" המוח מעבד את המציאות בצורה אחת, ובמצב שונה (קנאביס,אלכוהול,LSD,קפאין,התאהבות...) מעבד בצורה שונה.

אז למה הביטחון שדווקא על LSD המציאות היא נכונה? והאם כל מי שלא לקח LSD "עיוור" למציאות?

בסוף הכל זה כימיה במוח, אז איך אפשר לדבר על מציאות "אמתית" ו"נכונה".

לסיכום, אני לא בא לסתור את דבריך, ההפך, אני נהנה ביותר לקרוא את מה שיש לך להגיד פה בפורום, אבל לפעמים אני נתקל באמירות שקשה לי לקבל בתור אדם חושב.

אשמח להתייחסותך, דיון מהנה שיהיה לנו :)

14. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    היי,

אני אנסה לענות לך בלי להיות רשמי :)

אין לנו תפיסת מציאות, או יותר נכון אנחנו תופסים את המציאות כפי שהגדירו אותה עבורנו. אנחנו יודעים שלתפוז יש צבע כתום ולעגבניה אדום כי זה מה שלימדו אותנו. כלומר מישהו קבע שתפוז הוא בצבע כתום וזאת ה"עובדה" שהועברה הלאה. האם הוא באמת כתום או שזה מה שהמוח שלנו מתרגם בגלל שלימדו אותנו כילדים שזהו צבעו?

LSD לא מתקן או משפר את המוח, הוא מאפס אותו. כלומר כל מה שאתה יודע ומכיר נעלם ואתה מתחיל ללמוד הכל מאפס - בלי גבולות, בלי חוקים ובלי הגדרות.

האם זה משפיע על כולנו באותה צורה? כן. השאלה היא מה אתה כאינדיבידואל בוחר לעשות עם המידע הזה. אני לא אומר שכל מי שצורך LSD מיד ירגיש שמשהו בו השתנה, וברוב המקרים אנחנו אפילו לא מודעים לשינוי הזה עד שדפוסים שהיינו רגילים אליהם במשך שנים משתנים בן רגע. אני מכיר לא מעט אנשים שצרכו LSD ולא "אימצו" דבר מהחוויה - כי הסיבה שבגללה הם צרכו LSD מלכתחילה היא הנאה ותו לא, מה שגרם להם להתעלם באופן מוחלט מהשינויים שחלו בהם.

האם כל מי שלא ניסה LSD עיוור? כן. אני אלך אפילו רחוק יותר: אין חומר פסיכדלי בעולם מלבד LSD שיש לו את היכולות לנתק את המוח מכל מה שהוא יודע ולהראות לך מציאות אחרת. האם המציאות הזו היא המציאות האמיתית? זה כבר תלוי בך ובדרך שבחרת ליישם את הדברים החדשים שה-LSD עזר לך לראות.

אני אסכם בהמלצה על סרט שאני מאוד מתחבר אליו ואני די משוכנע שהוא עשוי לענות לך על השאלות ששאלת כאן גם מהפן המדעי :)

Abysm ו-מומין טרול אוהבים את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!