1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

בלומבסטיק

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י vvasili, ‏29/5/16.

1. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    ספקולציות?
    אני אגרונום. להתעסק עם דשנים זה המקצוע שלי ואני עושה את זה באופן יומיומי.

2. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    אתה יכול להשתמש בבלומבסטיק מהיום הראשון של הפריחה רק תשמור על מינונים נמוכים בהתחלה ותדאג שיש לך דשן בסיס.
    עבדתי עם soilsupermix של ביונובה בשילוב עם בלומבסטיק
    עבדתי עם sensi A+B של אדוונס בשילוב עם בלומבסטיק
    עבדתי עם ביוגרו של ביוביז עם בלומבסטיק
    בכולם היה לפחות מחזור אחד של בלומבסטיק מהיום הראשון של הפריחה.
    במינון נמוך אין בעיה.

3. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    כן, ספקולציות.
    ניסית להשוות כמו שצריך בלומבסטיק (או פיקיי 13\14) לתוסף (כמובן שהם לא דשן מלא בפני עצמם) פריחה אחר בקנאביס? אני אשמח לראות את התוצאות שלך.

גם אני אגרונום, זה לא עושה עליי רושם.

#23 Fonzee, ‏30/5/16
    נערך לאחרונה ב: ‏30/5/16
    hydrotony אוהב/ת את זה.
  4. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    כן גם אני הייתי שמח לראות איזה יומן גידול מצולם שלך.
    רק לעוף על עצמך שאתה אגרונום לא באמת שווה משהו.., עד עכשיו עוד לא ראיתי משהו שגידלת. בוא ותוכיח לנו שאתה ידע על מה אתה מדבר ותוכיח לי שבלומבסטיק זה חארטה.

vvasili אוהב/ת את זה.
  5. Dread Pirate Roberts

Dread Pirate Roberts קנאביסט

לייקים:
    42
    בלומבסטיק חרטא?? חח גם אני היתי שמח לראות איזה גידול ולא של מלפפונים או לפחות איזה הסבר קצת יותר עמוק
    אני מסתובב בפורם הזה איזה שנתיים ועד עכשיו נתת תשובות כאלה חשוכות או ממש טכניות יותר טכניות מהבוט של גוגל

hydrotony ו-Fonzee אוהבים את זה.
  6. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533

אווו תודה רבה לך סוף סוף תשובה לשאלה ששאלתי ולא כל מיני התחכמויות.
    אז אם הבנתי נכון אני יכול להשתמש איתו מהתחלת הפריחה במינונים קטנים ולעלות לעט לעט לפי התגובה של הצמח, ולדשן בסיסי אני יכול להשתמש ב דשן 10-7-9 שקניתי במשתלה רגילה??? או שאני צריך את הסופרמיקס של ביונובה למשל?

hydrotony אוהב/ת את זה.
  7. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    דיון לעומק בנושא דשנים? אין שום בעיה.

כעיקרון איך אנחנו קובעים איזה דשן הצמח צריך?
    ניתן ללכת בשתי שיטות שמשלימות אחת את השניה.
    ניתתן לקחת את הצמח בסוף הגידול, לשרוף אותו ולבצע אנליזה כימית לאפר שנוצר.
    האפר מכיל את כל היסודות האנאורגניים שההצמח הכיל (כלומר כל היסודות מלבד פחמן שהפך ל CO2 בתהליך השריפה). כך שניתן לקבוע כמה מכל יסוד הצמח צריך.

בנוסף,
    ניתן לדשן בדשן עם הרכב קבוע ולבדוק שארתיות של כל אחד מהיסודות בקרקע. ככה ניתן יהיה לדעת איזה יסוד בעודף ואיזה יסוד בחוסר לאורך כל שלבי הגידול.

ככה שאין באמת מניעה מלדעת כמה מכל יסוד הצמח צריך בכל שלב בגידול.

קצת על צריכה של יסודות.
    כל היסודות מלבד חמצן, מימן ופחמן נצאכים באופן אקטיבי ע"י תעלות (חלבונים) סלקטיביות בשורש.
    היסודות תמיד נצרכים בצורתם האנאורגנית. כלומר בצורה יונית.
    לדוג' חנקן תמיד יספח כניטראט (NO3-)
    אשלגן יספח כ K+ וזרחן יספח רק בצורה של PO4-3.

ככה שלא באמת משנה אם הדשן אורגני או לא, הוא תמיד יעבור פירוק לצורות שהצגתי.
    ככה שהדבר הכי טוב לתת לצמח הינו את היסודות בצורתם הזמינה ביותר.

בסופו של יום, כל מה שחשוב הם יחסי ה NPK שרשומים על המיכל, ולא שם החברה שמודפס על המדבקה.

לצורך העיניין, יחסים של 0-13-14 ו 0-20-21 מאוד דומים.
    מדובר בדשן מאוד זול. ככל הנראה (DKP (dipotassium phosphate בעל הנוסחא הכימית (K2HPO4)מהול המים.

8. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    עם רוב הדשנים מתחילים עם בלומבסטיק שההתמתחות מסתיימת והפרחים מתחילים להתנפח. זה שבוע 3-4 ברוב הזנים ההיברידים. מתחילים ב0.2 מ"ל לליטר ועולים בהדרגה עד 1 באדמה או 1.5 בקוקוס עד סוף הדישון בשטיפה.
    בלומבסטיק הוא דשן מנפח פרחים בתאכלס, הוא לא מכיל את חומרי ההזנה האחרים הדרושים לצמח.
    אם אתה עובד בקוקוס אתה רוצה דשני בסיס, שלרוב באים בשני חלקים (A וB למשל, או הסופרמיקס של ביונובה). איזה דשני בסיס תבחר קשה להגיד בשבילך. לכל אחד יש את ההעדפות שלו ואתה יכול לראות ביומני גידול במה אנשים בחרו להשתמש.
    תוספים שלרוב מקובלים לשימוש הם:
    אנזימים - מפרקים את השאריות האורגניות והשורשונים במצע. חלופה אורגנית היא לשים נבטים באורך חצי ס"מ של שיפון בבלנדר לבלנד טוב טוב טוב ולהשתמש מיידית במינון של 0.2 מ"ל לליטר
    סוכרים - מריצים את המיקרואורגניזמים במצע ועוזרים להזנה מהירה יותר. מצד שני מושכים חרקים בשימוש עודף. מינון מומלץ - כף מולסה או סילאן גדושה ל20 ליטר תמיסת השקיה פעם בשבועיים בזמן הפריחה בהשקיה ידנית
    חומרים למניעת הצטברות מלח - שומרים על הטפטפות. DripClean, ATA Clean והחבר'ה. עוזרים גם בשטיפה כדי להוריד מהר יותר את הEC

יש עוד המון תוספים וזה מאוד תלוי בדשני בסיס שאתה בוחר כי חלקם דורשים מוצרים משלימים, "ממריצי גדילה \ פריחה", וחלקם לא.
    יש גם טריקים; חומצות הומיות עוזרות מאוד בסוף הפריחה. בריסוס תה קומפוסט עובד נפלא ותה סרפדים ממריץ בגדילה.

דשן מורכב מNPK ומיקרואלמנטים, והיחסים בינהם חשובים. יש דשנים שלפי דעת קהל המגדלים עובדים טוב יותר בקנאביס, אם אתה רוצה לבדוק איך יוצא עם דשן מהמשתלה תרגיש חופשי, יש הוראות מאחורה, שים שליש כמות חודש אחרי שאתה שותל באדמה מהמשתלה.

המלצה מכל הלב - לך לפי מתכון ידוע ואל תמציא את הגלגל במחזור הראשון שלך. תראה איך מערכת בדוקה רצה ואז תחשוב מה אתה רוצה לשנות בה במקום לנסות לדעת הכל בלי ללמוד את הרקע מאחורי הבחירה בכל תוסף ודשן.

hydrotony ו-vvasili אוהבים את זה.
  9. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    קודם כל, לא - לא דיון לעומק בנושא דשנים. ביסוס לטענה שלך ממקודם שבלומבסטיק (וכל דשן כמו PK13\14 עם יחס זרחן קרוב לזה של האשלגן) לא יעיל לקנאביס.

ולנושא הדשנים:
    בשיטה שציינת אתה מניח גדילה אידאלית, אלו לא התנאים בגידול ביתי של קנאביס. יש הבדלים רבים בין הזנים. חלק מהניוטריינטים יכולים להשאב למיקרופאונה במצע הגידול. ומה בכלל עם המיקרוניוטריינטים? אתה הולך לבדוק את המינון שלהם אחד אחד בכל דשן ולהתאים? ומה בכלל עם הדרישות השונות בשלבים השונים, איך אתה רוצה לעשות את זה עם דשן אחד או 2?
    אבל למרות זאת, כן - יודעים בערך למה לצפות מקנאביס בגדילה אידאלית, בכל הניוטריינטים.
    מבחנים נוספים הם מבחני חוסרים ועודפים בניוטריינטים ספציפיים על היבול (או כל דבר אחר), שנותנים תוצאות הרבה, הרבה יותר אמינות.
    יופי - מה הפואנטה שלך?

חנקן נספח גם כחלק מחומצות הומיות, יחסי סימביוזה (אקטו-מיקוריזה למשל), ברמה נמוכה בהרבה, אבל גם בצורה של אמוניה (וגם אם לא, מהר מאוד האמוניה מתאדה או נהפכת לניטראט)

ומה עם כלאטים שונים? זה לא משמעותי?

זה שהדשן זול אומר שהוא לא עובד?! יש פה מגדלים רבים שבדקו את העניין לעומק ומשחקים עם המינונים לפי שבוע לפי זן (כל מי שמגדל את הזן יותר מפעמיים שלוש כנראה) שמקבלים תוצאות שמראות שהוא עובד בובה. אם אתה רוצה להוכיח אחרת אתה תצטרך יותר מציטוט מאיזה ספר או הרצאה אלא תמונות ונתונים.
    וכמו שאתה מציין, פיקיי 13\14 הוא אכן דשן זול (ואני לא יודע באמת מאיפה הכימיקלים, אבל כולם אותו דבר מבחינת תאכלס בפועל) בזמן שבלומבסטיק, שעולה פי 10 ממנו, מכיל תוספים רבים אחרים (אפשר גם לראות את זה מהצבע והמרקם המבחילים שלו).

hydrotony אוהב/ת את זה.
  10. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533

תודה רבה על התשובה, חיפשתי מתכון ידוע זה הכל.

11. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    יומני גידול זה מקום מעולה לחפש בו. אתה גם יכול לראות את התוצאות של הדשנים.

12. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    873
    :pאז מה בסוף למי יש גדול יותר?

כל אחד וסיגנון הגידול שלו.
    בלומבסטיק אני משתמש איתו מהשבוע השלישי או הרביעי לפריחה (תלוי במצב הצמח)

והוא בעצם נותן פוש כמעט אחרון לפריחה.

vvasili אוהב/ת את זה.
  13. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533

אני יש לי את הכי גדול אני שותה כל בוקר בלומבסטיק 1 מיל לליטר :)

Dread Pirate Roberts, Enpo.ip ו-אתנול אוהבים את זה.
  14. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    873
    חחחח ווסילי גדול אתה

vvasili אוהב/ת את זה.
  15. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533
    הוא מתנפח מיום ליום :)))))

TurboWin ו-אתנול אוהבים את זה.
  16. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    בקוקוס, גם אני. והינה התוצאות שלי איתו:

59.jpg 7.jpg 12.jpg

אתנול אוהב/ת את זה.
  17. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533
  18. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    vvasili אוהב/ת את זה.
  19. FreeDa Leaf

FreeDa Leaf קנאביסט

לייקים:
    63
    סליחה שאני נדחפת, ייתכן והדיון כבר מוצה,
    אבל אתמול האכלתי פעם ראשונה עם בלומבסטיק אורגני. מינון נמוך ממש של 1מ"ל ל2 ליטר. והיום ראיתי שאחת הנקבות התכסתה קריסטלים ממש בין לילה, כך שגם על העלים יש שכבה יפה. וזה רק שלושה שבועות בפריחה.

vvasili אוהב/ת את זה.
  20. סטלןבכיר

סטלןבכיר קנאביסט

לייקים:
    17
    vvasili, Dread Pirate Roberts ו-Fonzee אוהבים את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!