1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

ונדור מקומי בדארקנט

הנושא בפורום 'פורום Off Topic' פורסם ע"י שולגין, ‏30/5/16.

1. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    אהלן חברים,

יש כאן מישהו ששקל\שוקל לפתוח חנות בדארקנט לקהל הישראלי ולא יודע מאיפה להתחיל?

hipkush ו-Enpo.ip אוהבים את זה.
  2. Micrograms

Micrograms קנאביסט

לייקים:
    21
    לא...

3. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    תתפלא, אבל יש. אני נוטה להאמין שלא חסרים אנשים שהיו נכנסים לזה אם היתה להם קצת יותר אינפורמציה זמינה. וכמובן, מבחינת הלקוח, יהיה הרבה יותר בטוח להזמין דרך ונדור ישראלי. אני מאמין שאם יתפתח פה שוק שמנוהל על ידי אנשים טובים שחשובה להם האיכות יותר מאשר הכסף, המצב הגרוע שאנחנו נמצאים בו עשוי להשתנות. הרעל והחומרים הבלתי מזוהים שנמכרים בארץ בשנים האחרונות יתחילו להעלם ואיתם הדילרים שמפיצים אותם.

#3 שולגין, ‏31/5/16
    נערך לאחרונה ב: ‏31/5/16
  4. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    איך אתה מציע להעביר את המוצרים שנקנו מהחנות? בדואר?

5. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    אפשר דרך הדואר ואפשר דרך חברות שליחויות (FedEx, DHL). אם הלקוח מוכן לשלם תוספת עבור המשלוח בשביל להרגיש בטוח יותר אז אין סיבה שלא.

ONE-DROP-TO-THE-TOP ו-ashahim1 אוהבים את זה.
  6. ashahim1

ashahim1 קנאביסט

לייקים:
    146
    הלוואי ומישהו ירים את הכפפה, אני בטוח שזה יכול לעבוד.
    אני הייתי משלם יותר עבור משלוח מאובטח עם חברת שליחויות.

שולגין אוהב/ת את זה.
  7. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    אני משוכנע שזה יעבוד. איזו סיבה יש לצרכנים להמשיך לקנות חומרים באיכות בינונית (במקרה הטוב) כשאפשר לקבל את הרמה הכי גבוהה עד הבית?

8. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    אם רק יהיה ונדור ישראלי בדארנק נט, כזה שחי בישראלי ושולח הכל מישראל (ככה שאין בידוק במכס)
    אני מוכן לשלם פי 2 מחיר. לא צוחק.
    וזה מכיוון שהסיכוי לתפיסה פה אפסי, גם של דברים ריחניים (קנאביס, חשיש).
    רק שמישהו ירים את הכפפה...
    זה פשוט אדיר.

9. Enpo.ip

Enpo.ip קנאביסט

לייקים:
    177
    בהחלט רעיון מעולה.
    ישנה בעיה של חוסר אנונימיות להשתמש בחברת שליחויות.

10. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    לא ממש. אתה לא נדרש להציג תעודה מזהה בשום שלב של מסירת החבילה. את פרטי השולח אפשר להמציא, זה לא באמת מעניין את חברת השליחויות מי אתה כל עוד היא מקבלת תשלום עבור השירות. התרחיש הכי גרוע הוא במקרה שהחבילה נתפסת ואז מנסים לאתר את השולח, אבל הסיכוי שזה יקרה הוא אפסי.

11. Enpo.ip

Enpo.ip קנאביסט

לייקים:
    177
    בתור השולח יש להם את הטלפון שלך - יש פיתרון לזה.
    הבעיה היא אמצעי התשלום, ממה שאני מכיר התשלום בכרטיס אשראי.

12. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    ממה שאני מכיר, הם לא אומרים לא למזומן.

13. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    ממה שאני מכיר שליחים זוכרים כתובות ממש טוב וגם אם החזירים לא יבואו למה שהחברים של השליח לא יבואו בלילה?

14. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    כי אף אחד לא באמת יודע מה יש בתוך החבילה. אתם מנתחים כרגע תרחיש שהוא כמעט בלתי אפשרי. איזו סיבה יש לשליח לחשוד שבחבילה ששלחת יש דברים טובים?

15. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    איזה סיבה יש לשליח לא לספר מי שלח אותו לכל דורש (לקליינט שקונה למשל, ובהחלט יודע מה יש בחבילה) בתמורה לכמה ניירות? בייחוד אם אתה משתמש באותה חברת משלוחים כמה פעמים.
    כל המערכת של הדארקנט באירופה מבוססת על משלוחים במערכות לא מאוישות, אני עדיין לא רואה איך זה עובד בישראל.

16. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    כל המערכת הזאת צריכה לעבוד על אמון בסיסי. אין לקוח אקראי, אתה לא יכול לקנות דרך הונדור אם לא קיבלת הזמנה מלקוח ותיק שלו שביצע דרכו מספר רכישות בעבר, שזאת סוג של המלצה. באירופה ובארה"ב מצרפים מעקב לחבילה, כלומר החבילה מגיעה לכתובת האמיתית של הלקוח, ואם קרתה תקלה בדרך, הלקוח יכול לגשת לסניף הדואר ולמשוך משם את החבילה. עד כדי כך לקוחות סומכים על ונדורים.

לא אומר שזה יקרה בשבוע, ואני לא אומר שכולם אמינים ושאין סיכון או סיכוי שידפקו אותך. אבל ברגע שאתה מתחיל לעשות עסקים דרך דארקנט אתה לוקח בחשבון שלא תמיד הכל הולך חלק. ועדיין, זה עדיף והרבה פחות מסוכן מכל אפשרות אחרת שעומדת לרשותך. הרעיון הוא ליצור קהל לקוחות שמעוניין לקבל מוצר טוב ולא מחפש לדפוק אותך. אפשר לשלוט בזה.

האיכות של המוצר שמגיע אליך שווה הכל. לא עובר ידיים של דילרים שמערבבים את החומר בחומרים אחרים רק כדי להרוויח עוד כמה שקלים.
    שמע, אם חברות שליחויות לא מספיק בטוחות מבחינתך, אתה יכול לשלוח דרך הדואר. זה יקח עוד יום יומיים אבל תמיד יגיע.

#16 שולגין, ‏31/5/16
  17. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    וואלה, אני ממש אשמח אם היום הזה יגיע.
    אני לא הייתי שם את הכסף שלי על "אמון בסיסי" בשוק הסמים בישראל כיום.

18. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    גם אני לא. כל הרעיון הוא ליצור מערכת שעובדת אחרת. הונדורים שימכרו דרך דארקנט הם לא הדילר הטיפוסי שלצערי רובנו נאלצנו להכיר, אלה יהיו אנשים טובים שאכפת להם מהלקוח ומהמוצר. תחשוב על זה, ונדור יכול לדפוק אותך פעם אחת, פעמיים, אבל הפידבקים השליליים לא יאחרו להגיע והוא ישרוף את עצמו מהר מאוד. אנחנו לא ארה"ב, להבדיל משם ונדור ישראלי לא יכול לתכנן עקיצה גדולה וליישם אותה בתוך כמה שעות\ימים. בשביל להמשיך להריץ את העסק, הונדור יהיה חייב לצבור מוניטין ולשמור עליו.

וזה עובד גם להיפך, אגב. לקוח יכול להישרף בדיוק באותה מידה. מספיק שונדור יתלונן על מישהו שמנסה לרמות אותו ואותו לקוח שרוף לתמיד. הוא כמובן יכול לשנות את השם הפיקטיבי ולנסות לרכוש תחת שם אחר, אבל הוא יאלץ לעבור את כל הפרוצדורה של לקבל הזמנה\המלצה מחדש ולבנות שוב אמון.

זה עובד מצויין בחו"ל, אין סיבה שזה לא יעבוד פה.

#18 שולגין, ‏31/5/16
  19. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    תשמע, כהתחלה לא צריך איזה דילר מיוחד שהוא פעיל זכויות אדם או משהו כזה ובא לעזור ללקוחות.
    צריך את הדילר הטיפוסי, שיתחיל למכור גרמים בדארקנט...
    זה כהתחלה נהדר - גם אם עדיין גרם ב-100 או אפילו 120 אחרי משלוח, כי זה קודם כל מענה זמין לכל מי שאין לו כיוון (בלי שום סיכון מהצדדים!)
    ומעבר לזה, יתן השראה לאנשים טובים עם קצת קשרים באמת להגיע לדארקנט ולסחור בחומרים קצת יותר קשים להשגה.
    LSD איכותי, MDMA איכותי, פסיכודלים סטייל ALD וכו'..
    דברים שבד"כ בלי קשרים טובים לא תמצא.
    ולא צריך להיכנס לאיזה משלוח מיוחד של פדקס וכדומה. להזמנות קטנות ששוקלות גרם שולחים בדואר ישראל במעטפה רגילה עם קצת פצפצים ואריזה נחמדה. אין צורך להזדהות או משהו בסגנון, אפשר לשלם במזומן..
    ולמרות כל הסטיגמות על דואר ישראל..בערך כ-95% מהחבילות שנשלחות בארץ מגיעות ליעדן בתוך שבועיים.

אז כן יש איזה 5% שהדואר יאבד או איזה מישהו שעובד בדואר יחגוג עליהם, אבל המחיר בהתאם על מנת לכסות את זה.

גם אל תשכחו שאנחנו ארץ קטנה מאוד מאוד מאוד. ודילר לדוגמה שגר בתל אביב ורוב ההזמנות שיקבל יהיו מרמת גן\גבעתיים\בכללי גוש דן, פשוט יכול לנסוע ולשים בתא דואר שלהם באופן עצמאי..
    ואם מדובר במשלוחים גדולים, נניח מישהו הזמין 28 גרם ירוק והוא לא רוצה לסמוך על הדואר - מן הסתם שבמחיר הזה ובכמויות האלה ישתלם לדילר לנסוע גם עד אילת אם צריך..

בקיצור - זה מאוד מאוד ישים העניין של הדארקנט, מאוד בטיחותי. לדעתי יותר בטיחותי אפילו מלהיות סתם דילר רגיל.
    אז אנשים שיש להם קשרים עם דילריים רציניים - דברו איתם :)

20. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    תרשה לי לחלוק עליך :)

הדילר הטיפוסי לא מתאים לדארקנט. אני מכיר מספיק בשביל להגיד לך שרובם טכנופובים. תתחיל לסבך אותם עכשיו עם PGP ועוד כל מיני דברים שאין להם מושג איך להתמודד איתם? לא רואה איך זה עובד. אני דווקא הייתי מעדיף למצוא כאלה שכן יש להם טאצ' לאינטרנט ומחשבים, שיבינו את הפלטפורמות שעומדות לרשותם וידעו לעשות בהן שימוש נכון. שלא ישמרו פרטים אישיים וידאגו להשמיד אותם אחרי כל משלוח.

הם צריכים להיות מסודרים ואחראים, וכן, מצדי שיהיו פעילים למען זכויות אדם, כי מה לעשות, לדילר הטיפוסי לא אכפת ממך, הוא עושה את זה בשביל כסף, ובגלל זה השוק נראה כמו שהוא נראה. מזכיר לך שהיה נסיון לפתוח חנות מקומית בדארקנט והוא לא תפס בדיוק בגלל הסיבות האלה. זה יצליח רק אם זה יתנהל בצורה מקצועית ומאורגן היטב.

#20 שולגין, ‏31/5/16

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!