1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

כל מה שרצית לדעת על תאורה

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י שמיל החתול, ‏16/6/16.

1. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    כמה אור צמח צריך?

כמה לומנס צריך למטר רבוע-
    21500 לומנס מינמום לגדילה והצמח יתקשה לפרוח.
    32250 מספיק לכל המחזור אבל הפריחה תהיה נמוכה
    43000 טוב מאוד ברגע שאתה נותן מעל 33 אלף הגדילה נעשית הרבה יותר מהירה
    53750 אופיטמלי הצמח יצמח בשיא שלו
    כמובן שמעל הצמח ישגשג.

איך בוחרים מנורה?
    1 לפי השטח שלך
    2 לפי הסאטאפ.

לדים-
    יש מלא יצרנים והרבה זבל לד יכול לעבוד באפקטיביות משתנה וחשוב לראות מה האפקטיביות של המורה וכמה לומנס היא נותנת וואט לא מעניין!!! יכולת להיות שני מנורות שלוקחות מהקיר 300W ואחת נותנת כפול אור מהשנייה.
    חפשו כאלה יצרנים שנותנים פירוט על הנורות ממש לעומק איזה ספקטרום וכמה לומנס.
    יש אופציה טובה לDIY ושם טמון הפונציאל הגדול, נורות COB שנותנות 9000 לומנס ואתה יכול לתפור לך מנורה.
    COB באות רק בלבן אבל בספטרום נכבד-
    3000K-7000K
    מעל ה 4000K זה כבר רק לצמיחה (מטלהייד זה 5600K ) המנורה שנותנת אור טוב לפריחה וצמיחה זה 3500K
    אתם יכולים לבחור מה שמתאים לכם.

נלג כולם מכירים אז הוספתי לכם חישוב לקולטיוב-
    חום נלג-
    כמה מק"ש במערכת איוורור כפולה (שהאוויר של המנורות לא מתערבב באוויר של החלל)-
    W*1.7/Dt - הוואט מהאור כפול 1.7 לחלק בהבדל טמפ בין הבחוץ לבפנים ( נגיד אם בחוץ 28 ואתם רוצים 30 בתוכו אז 2 )
    לדוגמא 660*1.7 לחלק DT של 1 אז יצא מפוח של 1020 מקש אם 2 מעלות הבדל מפוח 510 כמובן ש הטמפ בפנים תמיד תהיה גדולה יותר מהבחוץ.

פלורסנט גם אופציה חשבו לפי הלומנס והכל טוב.

vvasili, hydrotony ו-דוד גו אוהבים את זה.
  2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    רק בעיה אחת קטנה.
    כאשר מדברים על צמחי המושג לומן כמעט לא רלוונטי.
    למה? זאת מכיוון ששיטת המדידה הזאת מבוססת על מה שהעין האנושית קולטת (בעיקר אורכי גל סביב 550 ננומטר), ולא מה שהצמח "רואה".

3. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    בסדר בוא תביא גם נוסחאות להמיר לומנס לPAR וPAP מה שרשמתי כאן תופס גם לצמח אם מנורה מוציאה כמות של לומנס היא תוציא גם כמות שהצמח רואה אלא אם כן אתה שם מנורה ירוקה.
    לומנס זה משהן שכל יצרן נורמלי רושם וקל להשוות יש לך פיתרון יותר טוב שלא כולל מדי אור ונוסחאות?

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    לצערי לא.
    בוא נאמר שצריך לחלק ב 50 כדי לקבל את הערך ב PAR.

5. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    סבבה אז תחשב בPAR יצא מספיק

6. אמנות-הגידול

אמנות-הגידול אחד שיודע

לייקים:
    637
    שמיל תעשה לך כמה לדים לדוגמא לפי גדלים ואני מאמין שילך לך עם זה.
    אני מאמין שהכיף שלך זה לחלוק את הידע והמידע שיש לך.
    תוך כדי גם תוכל למכור כאלו במחירים אנושיים - למה לא.
    כל הכבוד לך ותודה על הפירוט הנרחב.
    אפילו שאני אישית לא מגדל פנים :)

7. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    אין לי כוונה כזאת אבל אני עושה ניסויים בנתיים שאני יגיע לאופטימלי אני יעלה מדריך,
    אני בקשר עם ספק מעולה מסין שיעשה עסקת חבילה לDIY כולל כל החלקים שתחליף מנורת 600 דואלית שיהיה באיזור ה4-5 למכור אני לא ימכור אבל לקבל משלוח מדי פעם בחינם של אספקת לדים זה יהיה נחמד

8. אמנות-הגידול

אמנות-הגידול אחד שיודע

לייקים:
    637
    יפהה - תהנה :)

9. love growing

love growing קנאביסט

לייקים:
    75
    שמיל שלום ובוקר טוב.לקחת ים של נתונים חשובים כמו par ולומינס ואיכשהוא עשית סלט.לדעתי.בעתיד אולי הלד תהיה הטכנולוגיה הטובה ביותר לצמחייה אבל בעתיד (אני מדבר על גידולים ביתיים בארון או אוהל קטן לא חדר עם תקרה 3 מטר).בהווה,מנסים לשפר טכנולוגיות קיימות כמו cdm ואינדוקציה.יצרני מנורות לד לא יודעים אפילו כמה שעות עבודה יש לה.התחילו ב100000 שעות עברו ל50000 שעות והיום 300000 שעות נו דחילק ואחריות?בהתחלה 10 שנים,היום שנתיים שלוש.מרחק מהנורה?גם נתון שהשתנה. גווני אור?כמה וואט הדיודות?כמה מעלות עדשות הפיזור?כול אלו נתונים ששונו עיי יצרני גופי תאורה לצמחייה.בטכנולוגיות חדשות צריך לתת זמן בשביל לתקן וללמוד ויש מה לתקן בטכנולוגית הלד.אל תשאל אותי מהo_O.אני לא אומר שאין מקום ללדים,ברור שכן אבל בן זה לבן העתיד המרחק גדול.הייתי ממשיך אבל אני כותב ממש ממש לאט תבין אותי.שבת שלום

10. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    בעניין הלומנס, העניין שאני רואה הרבה אנשים משווים לפי W נלג ולד זה אי אפשר להשוות לפי וואט, זה כמו להשוות מנוע לפי נפח, יכול להיות מנוע יותר קטן שיתן לך יותר כוח סוס, שאתה מגדל צמח לא אכפת לא כמה וואט המנורה מושכת מהקיר מעניין כמה אור היא נותנת ולומנס זה משהו שקל להשוות (ברור שצמח מעניין PAR ) אבל זה נותן לך השוואה נורמלית,בגלל זה מנורות סיניות לוקחות הרבה וואט ונותנות מעט אור.

בעניין הטכנולוגיה של הלד די ברור שכל היצרנים עוברים לCOB
    ציפים של COB בנויים בטווחים, פועלים בV קבוע ואמפר משתנה ככה שהוואט גם משתנה (V*A=W ) כל ציפ יש טווח יעילות משתנה בהתאם לטמפ, תיתן יותר אמפר יותר חום ויותר אור, כל ציפ יש את הנקודה המתוקה שהוא יתן 60% אור ו40% חום, נלג נגיד נותנת 35% אור ו 65% חום
    ציפים של חברה טובה אתה יכול לבדוק בדיוק את כל הפרמטרים, ( לא בדף של היצרן של המנורה אלא ביצרן של הציפ), גווני אור בCOB הם בין 2700-7000K ככה שאתה יכול לתת אור של נלג (3500) או של מטאלהייד (5600).
    היתרון בלד שאין אור שהולך לרפלקטור ( כי בנלג חלק מהאור "נאבד") העדשות פיזור ישפיעו ישרות על המרחק מהצמח אם יש לך עדשה של 60 אז האור יהיה יותר מרוכז ויחדור לעומק אבל תצטרך לתלות גבוה יותר, עם עדשה של 120 תקבל פריסה יותר רחבה והמרחק יקטן.

בלי קשר לזה אני בעבודה שלי מתעסק הרבה עם תכנון גופי תאורה עבור חברות גדולות (מע"צ עייריות קניונים וכאלה) ואני מהנסיון הצנוע שלי יכול להגיד שהציפיםם האלה מעולים.

love growing אוהב/ת את זה.
  11. love growing

love growing קנאביסט

לייקים:
    75
    את זה הבנתי אח שלי:),הקטע הוא שמחיר של מנורה כזו הוא גבוה מדי,מה?.מגדלים גדולים עוברים היום לפי זיכרון, לא דיפדפתי כן? ל hps 1000 וואט double ended וכבר קיימות מנורות cdm של 630 וואט.אפשר לגדל בלד,אני בטוח.הקטע הוא שלד אמור לתת תוצאות עוד יותר טובות כשמחזקים אותו באור נוסף.בלי קשר.מה לדעתך עדיף יותר לנניח שבוע רביעי ומעלה בפריחה.במידה ויש לי שני נורות אחת 250 וואט דואל או מנורת hps רגילה ההנחה היא שהן מאותו יצרן?אודה לתגובה:eek:

12. love growing

love growing קנאביסט

לייקים:
    75
    נשמה טובה.:Dאני לא אנשים

13. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    CDM זה סוג של מטאל הייד עם ספקטרום שיותר קרוב לאור טבעי ונצילות יותר טובה, הבעיה בארצנו החמה היא תמיד תהיה חום, שגרתי כמה שנים בקנדה אז אין שם בעיה לשים גם שני נלגים של 1000 על מטר וחצי ברוב השנה.
    לגבי ספקטרום של אור והשאלה שלך-
    הכל מתחיל במה אתה רוצה להשיג
    אם אתה רוצה באדים יותר ארוכים נלג רגיל יתן לך את זה, אם אתה רוצה באדים יותר דחוסים דואלית תיתן לך את זה.
    ברגע שאתה מגדיר את השיטה שאתה מגדל הרבה יותר קל לבחור תאורה, אם אתה עושה מחזור ארוך של 4 חודשים אז בצמיחה אור יותר קר ( 4500-7000 ) יתן לך פרקים יותר צפופים (פרק המרחק בין ענפים) ואז חודשיים בפריחה עם אור חם (2700-3500 ) ישלים את זה.
    נגיד מעט צמחים בSROG יתאים לזה

אם אתה רוצה לגדל יחוריים בכמה שפחות זמן אז אור חם גם בצמיחה יתן לך צמח יותא ארוך עם פרקים פחות צפופים אבל זמן מחזור יותר קצר. נגיד SOG מתאים לזה

14. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    כאן אתה יכול לצפות בערוץ של growmau5 מהפורם של rollitup הוא מגדל רק בCOB וברור שהוא מגדל מנוסה אבל הוא מצליח להוציא 1.9 גרם לוואט שזה בהחלט סופר מרשים.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!