1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שאלות גידול ראשון

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י canna420, ‏17/6/16.

1. canna420

canna420 קנאביסט

לייקים:
    179
    היי, אני משתמש חדש פה אבל קורא כבר תקופה מסויימת.
    לפני שהגעתי לפה קראתי את "המדריך הישראלי לגידול קנאביס", הספר מאוד מקצועי אבל לפי הסטנדרטים שהוא העמיד, נכנס לי לראש שאני חייב הכל מהכל ואי אפשר להתפשר על כלום כי אני אקבל פרחים לא איכותיים, וזה קצת הוריד לי מהנושא כי זה השקעה באיזור ה3-4 אלף.
    אחרי שהגעתי לפה והתחלתי לקרוא הבנתי שאפשר קצת לעגל פינות ולהסתפק בפחות ממושלם ועדיין לקבל תוצאות טובות, אז יש לי כמה שאלות לראות אם אני בכיוון.

נתחיל בזרע, חבר היה באמסטרדם ביקשתי שיביא סאטיבה חזקה אוטומטי עם יבול גדול שתתאים לאקלים שלנו, הוא חזר עם הזרע הזה
    https://www.amsterdamseedcenter.com/en/nevilles-haze-greenhouse
    עכשיו שאני קורא עליו אני מבין שהוא בכלל לא אוטומטי אז נראה אולי אזמין משהו אחר( אלא אם תמליצו אחרת)

לגבי תקופת היבוש, אני דיי מוקף בשכנים והבנתי שזאת התקופה הכי "ריחנית" בגידול, מה עושים? חשבתי אולי להשתמש בבית הגידול לייבש בתוכו את הצמחים או שיש פתרונות אחרים?

לגבי הסטאפ יש לי הרבה בלאגן בראש הכל סותר הכל אני כבר לא יודע מה אמין ומה לא אז תרגישו חופשי לשנות ולתקן כל דבר בסטאפ או את כולו...

הדבר הכי חשוב לי זה שלא יהיה בכלל ריח כי השכנים שלי חטטנים, אז אני אקנה צנצנת ליטר ona gel בנוסף לפילטר פחם.

הבית יהיה ארון "כתר" 170*40*60 מצופה מיילר.

מבחינת איוורור חשבתי על מפוח אחד 250 מק"ש שיוציא אוויר דרך פילטר פחם can lite 300 ומצד שני ונטה 180 מק"ש שמכניסה אוויר. (אני סומך על לחץ שלילי מהמפוח שיגרום לזה שכל האוויר יצא דרכו, הגיוני?)
    ועוד מאוורר קטן תלוי למעלה.

מבחינת תאורה, ראיתי כמה יומני גידול ואני מתלבט בין שתיי נורות MH וHPS 250W עם רפלקטור הולנדי.
    או להזמין מנורת לד מאיביי, ראיתי שמישהו הצליח להביא יבול יפה עם זאת http://www.ebay.com/itm/New-Full-Spectrum-UFO-216W-10band-LED-Grow-Light-Medical-Flower-Grow-Plant-Lamps-/191865312526?hash=item2cac10550e
    לפי דעתי אם הלד באמת תראה יבול סביר היא עדיפה כי היא גם חוסכת לי חשמל גם היא זולה יותר וגם לא מתחממת שזה חשוב איפה שהארון יהיה ממוקם...

לגבי הציוד (איוורור ותאורה), ראיתי הרבה באיביי ואלי אקספרס השאלה זה אם זה בטוח להזמין מחול ציוד לגידול ואם הציוד אמין ושווה את הכסף שלו.

תודה רבה!

2. דודה

דודה קנאביסט

לייקים:
    134
    אז ככה אתה יכול תמיד לגדל גידול חוץ ולא יעלה לך כלום חוץ מעציץ 20 ליטר חצי אדמה וחצי קומפוסט וכמובן הזרע מה שאני ממליץ זה על בונזה סידס הזמנתי מהם 2 זרעים אוטומטים שמוכנים תוך 60 יום מנביטה ועלה 48 שקל ישראלים והמשלוח היה חינם בלי הסתרה הגיע עם הסתרה בתוך מגן טלפון ולא עלה משלוח הגיע תוך 12 יום בלבד …

פחחח ו-אתנול אוהבים את זה.
  3. canna420

canna420 קנאביסט

לייקים:
    179
    גידול חוץ אין לי איפה :(
    לגבי הזרעים, איך שילמת? יש לך המלצה על זן ספציפי?

דודה אוהב/ת את זה.
  4. גרייס

גרייס קנאביסט על

לייקים:
    406
    שלום חבר! יש הרבה מגדלים שמעגלים פינות ואני אחד מהם. אחרי כמה גידולים תוכל להבין ולבחור בעצמך היכן מותר לעגל פינות ואני ממליץ לך לפתוח יומן על מנת שנוכל לעזור לך.
    לגבי הזרע, אתה יכול להתחיל איתו עם משטר אור של 12/12 ולהמשיך איתו עד הסוף. עד שתזמין ויגיע עוד זרע, תוכל להיות כבר ב-30% זמן גידול.
    לגבי המפוחים, יש מגדלים שיוצרים לחץ שלילי ויש שלא (אני כן אבל לא יכול להגיד לך בוודאות שזה מוסיף)
    לגבי התאורה, 250HPS יספיק לך אבל אם אתה רוצה לגדל בטמפרטורות סבירות ולחסוך קצת כסף על חשמל, אתה בהחלט יכול לחקור על לד איכותי (הלדים שמוכרים בחנויות בארץ לא יספיקו לך מניסיון)

הזמנת ציודים בדר"כ לא בעייתית ואם אתה רוצה ללכת על בטוח ואתה מחליט לגדל עם HPS, ממליץ לך לרכוש אותה בישראל. 250W היא מנורה זולה אך מחשידה.

canna420 אוהב/ת את זה.
  5. דודה

דודה קנאביסט

לייקים:
    134
    בויזה הכול עובר חלק על משלוח חינם הם דואגים להחבאה טובה באמת שאין סיכון רק עם זה עובר במכונת שיקוף רצינית המלצה על אוטומטים בכללי מה שבא לך אני לוקח זנים שמוכנים עד 60 יום מרגע הנביטה תוך חודשים ואתה מאורגן יש גם זן שמוכן תוך 50 יום שהוא סאטיבה שנקראה אמפטמין פעם הבאה אני יזמין אותו הפעם הזמנתי אינדיקה שמוכנה תוך חודשים

canna420 אוהב/ת את זה.
  6. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    הזן שלך נשמע מבאס , 14 שבועות פריחה זה המון הייתי ממליץ לך להביא יחורים זה לא בעיה להשיג היום

אם אתה הולך על לד, עדיף לקנות בארץ הידרושופ מוכרים לד במחירים לא פחות זולים מהאינטרנט ויש את עניין האחריות שזה פקטור שפשוט לא קיים בחו"ל

מה זה המחסן כתר? קנית במיוחד? הוא יושב בשמש? המחסנים האלה מתחילים להתחמם מהר מאוד בקיץ גם אם תחליף את הלילה ליום אם המחסן עומד בשמש אתה יכול בקלות להגיע ל40 מעלות גם בלי מנורות דולקות

לגבי הריח, פילטר פחם יעשה עבודה מעולה אין צורך בג'ל הזה באמת מניסיון הוא מסריח
    השכנים אולי לא יריחו WEED אבל הם יריחו שהבית שלך מריח כמו האבנים ששמים במשתנות

canna420 אוהב/ת את זה.
  7. canna420

canna420 קנאביסט

לייקים:
    179
    הייתי ממליץ לך להביא יחורים זה לא בעיה להשיג היום
    מאיפה?
    אם אתה הולך על לד, עדיף לקנות בארץ הידרושופ מוכרים לד במחירים לא פחות זולים מהאינטרנט ויש את עניין האחריות שזה פקטור שפשוט לא קיים בחו"ל
    הלד שאני מצאתי עולה בסביבות ה300 שקל בהידרושופ הכל מעל 2000...

מה זה המחסן כתר? קנית במיוחד? הוא יושב בשמש? המחסנים האלה מתחילים להתחמם מהר מאוד בקיץ גם אם תחליף את הלילה ליום אם המחסן עומד בשמש אתה יכול בקלות להגיע ל40 מעלות גם בלי מנורות דולקות
    ארון כתר פשוט מפלסטיק, יהיה במחסן בתוך הבית, מתחמם שם אבל לא נראתי שיעבור את ה35 מעלות הפחד שלי זה שהנלג יחמם שם את כל העסק...
    לגבי הריח, פילטר פחם יעשה עבודה מעולה אין צורך בג'ל הזה באמת מניסיון הוא מסריח
    השכנים אולי לא יריחו WEED אבל הם יריחו שהבית שלך מריח כמו האבנים ששמים במשתנות
    מה לגבי היבוש איך מתמודדים עם הריח?

8. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115

9. FreeDa Leaf

FreeDa Leaf קנאביסט

לייקים:
    63
    אצלי יש ארון כתר בערך בחצי מהגובה שלך. עם שלוש נורות CFL הוא מתחמם מאוד! אז מנורת 250 נשמע לי שיהיה חם בקטע מסוכן. אני מניחה שאם יש מפוח וונטה זה כבר יכול לעזור, אבל קח בחשבון שהאוויר החם מהארון צריך לצאת לאנשהו. ולפעמים יש לו קצת ריח גם עם פילטר פחם (בעיקר כשזה לא אטום הרמטית).

10. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    אם אתה הולך על קול טיוב אין בעיה לשים HPS אחרת זה באמת לד ופלורסנטים

11. Captain cook

Captain cook קנאביסט

לייקים:
    66
    הכל תלוי בכמה סבלנות יש לך וכמה אתה מוכן להשקיע..
    כמו שאמרו כבר, אוהל גידול עדיף בהרבה על ארון של כתר, יש שם חורים לוונטות, הוא נבנה בקלות ומתפרק בקלות, רפלקטיבי מכל הכיוונים. (לדעתי זה יותר פרקטי אבל אם אתה הנדי מן וזה הקטע שלך זה לבנות לבד אז אני לגמרי בעד וזה אפילו יותר מגניב)
    לגבי התאורה, אתה צריך להתחשב קודם כל לתקופה החמה שאתה נכנס אליה וHPS עלול להוביל אותך להיות חייב לקנות מזגן.
    אני קניתי HPS ובדיעבד אני הייתי מזמין לד איכותי מהאינטרנט או שהייתי הולך על הלד בבניה עצמית.
    מה גם שהנצילות של הלד גבוה בהרבה מזו של הHPS (נצילות - כמה הספק מתבזבז על חום וכמה הספק מנוצל למטרה שאליה ייעדת את המכשיר, במקרה שלנו זה אור)
    הזרע שיש ברשותך ניראה נחמד מאוד עם ייבול מרשים אך מצריך סבלנות.
    לגבי הייבוש, בהנחה שאתה מגדל עציץ אחד בלבד (מה שאני הייתי ממליץ לך בחום בחלל שכזה) אתה יכול לייבש בחלל הגידול עם האונה ג'ל והפילטר ואתה ראש שקט.

canna420 אוהב/ת את זה.
  12. canna420

canna420 קנאביסט

לייקים:
    179
    שיכנעתם אותי אני מתחיל לחקור על לדים איכותיים

13. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    הלד שהבאת בקישור זה לא משהו רציני, אני לא ממליץ על הלדים שיש בחנויות בארץ גם בגלל המחיר וגם שב90% מהמקרים מדובר במנורות מדגמים ישנים, חפש מנורות עם ציפים של COB או DIY .
    לגבי הארון פלסטיק, צפה אותו לפני המיילר באיזשהו חומר מבודד כמו פלציב וזה יתן לך עוד קצת שקט.

בעניין החום אל תצפה שמנורת לד שלא תייצר חום בטח בחלל כל כך קטן, כמה שיותר חום הציפים יעבדו פחות טוב, בעיקר אם אתה קונה מיצרן שבכל המנורות הדרייברים יושבים בגוף של המנורה.
    ריח פילטר פחם יסגור לך את הפינה, אם אתה שם את האונה ג'ל אני אישית ממליץ על הירוק עם ריח של אורנים, אני שם אותו בתוך בחיבור אחרי הפילטר.

שקול מזגן כי לא משנה כמה איוורור תשים אם בחוץ 35 מעלות בלי מזגן הארון שלך תמיד יהיה יותר

love growing אוהב/ת את זה.
  14. canna420

canna420 קנאביסט

לייקים:
    179
    תודה!
    מזגן במחסן זה לא אופציה אני נראלי פשוט אכניס את הארון לתוך הבית...

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!