1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שאלת המילניום

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Mkush, ‏22/6/16.

1. Mkush

Mkush חבר חדש

לייקים:
    8
    כמה לומין לדעתכם דורש צמח ? צמח שיעודו להיות בינוני - גדול ( 15- 25 ליטר אדנית )

2. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    יכולת באותה מידה לשאול כמה מולקולות מים ופחמן דו חמצני הוא דורש

נסה לנסח את השאלה שלך אחרת , אני יכול לומר לך בהערכה גסה שמנורת 600 וואט מוציאה בערך 65,000 לומין אם אני זוכר נכון

3. Mkush

Mkush חבר חדש

לייקים:
    8
    אני לא רואה ניסוח טוב יותר לשאלה שלי .
    600w ? איזה בדיוק ? לד ? Hps ? אם זה לד אז איזה לד בידיוק .. כל אחד והספק ה lm שלו .
    בכל אופן , וואט זה תיאור מאוד כללי ולרוב לא אומר כלום לגבי 90% מסוגי הנורות .. Hps 600 תפיק לערך 55,000 לומין ועד 60k , אבל לגבי לדים ושאר ירקות ..וואט לא יגיד לך שום דבר .
    השאלה שלי היא כמה דורש צמח בודד ב lm כדי להתפתח בצורה הטובה ביותר .. השמועות אומרות שכל צמח דורש בין 10-12k .. השאלה עד כמה זה נכון

4. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    15000 לומין זה ממוצע סבבה.
    גם בפחות הוא ישרוד
    ביותר הוא ישגשג

5. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    כדי לבחור מנורה אתה צריך לחשוב על כמה דברים כמו למשל כמה גדול אתה רוצה שהצמח יהיה? כמה גבוה? נניח שהחלטת שאתה רוצה צמח אחד גדול אתה עדיין צריך חדר של לפחות 80 על 80 מה שאומר ש 400וואט יספיקו לצמח, מצד שני אותה כמות לומין מאותה מנורה תספיק גם ל2 או 4 או 6 עציצים ככה שכמו שאמרתי אי אפשר באמת לענות על זה

6. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    בוא נתחיל מזה שלומן זה לא מדד מדויק כי הוא מבוסס על העין האנושית, נלג 600 נותנת 90000 לומן,
    לוקס זה לומן לחלק למטר רבוע, כמה לומנים מתפזרים על שטח של מטר השמש מגיעה ל110000 לוקס זאת אומרת המצב האופטמלי זה 110 אלף לוקס, הבעיה עם נורות זה שהדרך שבה המנורה מפזרת את האור, חלק מאור "נעלם" כי הרפלקטור מחזיר אותו ישר לתוך המנורה. בלד אין את הבעיה הזאת כי הוא פשוט זורק את האור למטה.
    המדד הכי מדוייק הוא PAR שזה האור שזמין לצמח, אתה יכול בעיקרון לחשב את זה.
    הבעיה בחלל זה איך האור מתפזר, בכל סוגי המנורות נוצרים שטחים עם יותר אור ופחות אור, עם תקנה מד לומן באי בי תוכל למדוד בדיוק את האור על הצמחים.
    מעבר ל110 לומן שמגיע לצמח יגרום לעודף אור והלבנת הצמח, חפש באינטרנט תראה שיש מגדלים בדר"כ עם לד שזה קרה להם.
    מבחינת האופטמלי אם תצליח ליצר 110 לומן בכל שטח האזור המאור זה הכי טוב, הדרך היחדה לפי מה שאני יודע זה מנורה שמסתובבת או זזה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!