1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

גידול ראשון: כמה שאלות והתייעצויות להמשך גידול מוצלח לאחר הנבטה יפה

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Amegrow, ‏24/6/16.

1. Amegrow

Amegrow קנאביסט

לייקים:
    9
    שלום לכולם
    קיבלתי כמה זרעים ממר בחור. הזן לא ידוע לי. הנבטתי בהצלחה 5 זרעים והם אף גדלו לגודל של 3-5 ס"מ תוך שבוע. כרגע השתילים בתוך כוסות פלסטיק קטנות שאפשר לקנות בכל משתלה (בגודל של מעדן יוגורט ). אני מתכנן לגדל אותם בבית אך לא בתוך ארון גידול אלא על הרצפה. החלונות שלי גדולים ויוצאים לכיוון דרום מערב כך שיש לי אור יום ושמש ישירה כמעט למשך כל היום, מהזריחה עד הלילה. ארון/אוהל לא בא בחשבון עקב חוסר מקום ודלות אמצעים כספיים.
    להמשך הגידול יש לי כמה לבטים ואשמח לעזרתכם:
    1-מה הגודל שאליו הצמח הקטן צריך להגיע לפני שאני מעביר אותו לכלי יותר גדול
    2-מה גודל הכלי שכדאי לשתול לגידול קבוע ומה גודל הכלי לגידול ביניים (עד ההעברה לקבוע) ? אין לי הרבה מקום ברצפה. בערך 1.4*1 מטרים
    3-לאחר כמה זמן אפשר לדעת אם יש לי זכר או נקבה? חבל לקנות עציצים גדולים ולהשקיע באדמה ודשן בישביל זכרים
    4-האם אור מנורת לד שנמצאת בקצה שני של החדר (כ4-5 מטר מהצמח) בעוצמת 6W יכול להכניס לשוק/לשבש את הצמח בתקופת השעות חושך?
    5-לאחר שהצמח כבר יגדל לגודל יפה (אוגוסט בערך) יהיה חם בארץ ומן הסתם אצטרך להפעיל מזגן בחדר. האם קירור החדר יפגע בצמח או ששמש ישירה תחמם אותו מספיק?

לאחר כל הלבטים הנ"ל חשבתי גם על אופציה של גידול "גטו" במארז מחשב. פה יש לי גם בעיה: יש 5 שתילים יפים, אני לא יודע אם הם זכרים או נקבות. האם כדאי לשתול אותם בכל במקרה במארז עקב מס' קשיים שיכולים להיווצר מ5 הסיבות שרשמתי?

הגידול הוא מן הסתם לצורך הנאה נטו ושימוש עצמי מזערי

אשמח לטיפים/רעיונות/פתרונות נוספים לגידול מוצלח

2. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    קודם כל סליחה שלא קראתי הכל רק את השני שורות ראשונות ובאמת אחי אם זה עניין כספי קח הפסקה של חודש מעישונים ובכסף הזה תקנה ציוד,לגבי מקום אתה יכול לנסות להרביץ גידול גטו שזה באיזה מארז מחשב או ארון קטן אבל תצטרך להתמודד אם החום ואתה חייב גם זנים מיוחדים בקיצור לא היכנס לחפירה הזאת עכשיו,ועשיו לסיבה להפסקתי לקרוא זה סבבה לתשים אותו ליד חלון הוא יתמתח סתם והפרחים יהיו לא משהו בכלל אבל הבעיה פו זה מה תעשה בשעות החושך שהצמח יכנס לפריחה??? הוא צריך חושך מוחלט אלה אם כן תקנה זנים אוטומטים ושוב חזרנו לבעיית התנאים ..... בקיצור כמו שכבר אמרתי במקום להתארגן חודש כח הפסקה ובכסף הזה תביא ציוד אני בטוח שאתה יכול למצוא איזה מטר מרובע בבית ליד חלון

3. Amegrow

Amegrow קנאביסט

לייקים:
    9
    למה שיהיה בעייתי ליד חלון והוא סתם יתמתח? יש לו את אותם התנאים כאילו הוא גדל בגינה: שמש רוב היום, חום, אוורור, מים וחושך בלילה? בפריחה גם יהיה לו חושך מוחלט, בלילה ישנים ואין אור בחדר
    כנראה שבאמת

האם נורות הספירלה הלבנות( לגידול במארז) באמת מייצרות כ"כ הרבה חום?

4. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    כל מנורה מייצרת אנרגיה(חום) הבעיה במארז זה שזה שטח קטן ובגלל זה גם CFL יכול לחמם אבל אם תשקיע באיוורור נכון זאת לא אמורה להיות בעיה כמובן הכל תאורתי כן? ANYWAY אני אף פעם לא ניסיתי גידול כזה ולא רוצה להציא משהו שגוי בטעות אבל גם אם תלך על גידול גטו אתה צריך זנים כמו LOW RIDER וזרעי קססה לך תדא מה יש לך שם ואם זה מחאשב אז בכלל זה סאטיבה לבנונית וזה יהיה כמו להכניס ג'ירפה לKIA PICANTO וגם יש לך את הבעיה של הכמות הסופית שמשום מה לא יצא שם הרבה ולדעתי לא שווה התעסקות אבל אם אין לך שום אפשרות אחרת אז זה עדיף מכלום

אבל נסה לסדר איזה פינה בבית מספיק לאוהל של 60x60x180

ולגבי השעות של החושך זה עכשיו נשמע שזה שטויות וזה קטן אליך לא להדליק אור 12 שעות בלילה אבל אתה שוכח שזה ל8-12 שבועות(תלוי בזן) וכל יום שעובר יותר ויותר חבל להפסיד אותה ואני בטוח שיהיה איזה מקרה דחוף שתצתרך להדליק אור,2 דקות חד פעמי לא אמור להפריע אבל בכל זאת....
    תעשה תחישובים אחי ושיהיה בהצלחה גבר

Amegrow אוהב/ת את זה.
  5. Amegrow

Amegrow קנאביסט

לייקים:
    9
    תודה על התגובות
    כנראה ההשקעה הרבה אינה שווה באמת את חוסר הידיעיה בזן ומין הצמח

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!