1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

גידול ראשון

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י buddy, ‏10/1/14.

1. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    אהלן חבר'ה, אז לפי כמה חודשים שהכרתי את המגזין קנאביס לא התלהבתי כי הרוב פה היה לגבי גידול ואני יותר חיפשתי כיוון.
    לאחר כמה זמן יצא לי לדבר עם חבר מאוד קרוב לגבי האתר והקנאביס בכללי ודבר אחד הוביל לשני ובסוף החלטתי שאני מגדל אצלי בבית, הזמנתי זרעים, פעם ראשונה הם לא הגיעו פעם שנייה הם הגיעו תוך שלושה ימים, קניתי אדמה מעורבת של חברת "דשנית", דשן Bio Grow וBio Bloom של Bio Bizz ועציצים, אז הייתה הפעם הראשונה שקראתי מדריך באתר: "מדריך להנבטת זרעים".
    כשקראתי את המדריך אז התחלתי לקרוא עוד ועוד מדריכים ואז קלטתי כמה קצת אני יודע וכמה הרבה יש לי ללמוד, והיום אין יום שאני מעביר בלי לקרוא את הכתבות במגזין או להשתתף ולהשכיל יותר גם בפורום.
    ובקיצור בעזרת האתר והאנשים הנפלאים בפורום אני חושב ומקווה שיצא לי אחלה של גידול, אגב אני בן 15 חח

אני מגדל קנאביס מזן Sugar Black Rose, קיבלתי אותו כ"מתנה" עם שאר הזרעים שהזמנתי והחלטתי לגדל אותו קודם על-מנת לצבור ניסיון.
    הנבטתי בהתחלה בשיטת החצי כוס מים ואז העברתי למגבת נייר לחה.
    אני מגדל אצלי בחדר ואין לי הגבלה של שטח או גובה (כמובן זה לא כמו בית גידול מקצועי או חממה אבל אפשר לגדל כמה צמחים עד לגובה המקסימלי שלהם)

תמונות:

ואני מגדל עם נורת LED 90W הנה תמונה של הנורה:

התמונה האחרונה היא כשהיא הייתה בת 12 והיא די התקדמה מאז, היא בת 12 היום ואני אמשיך לעדכן בתמונות.
    פעם הבאה אני אגדל שתי צמחים אחד זן Blue Dream ואחד LSD.

#1 buddy, ‏10/1/14
    נערך לאחרונה ב: ‏19/1/14
    dima mor אוהב/ת את זה.
  2. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    נחמד מאוד ..(למרות שבגילך הייתי מציע לך לא לעשן בכלל קנאביס!!!)

העלים ניראים טיפה בהירים מידיי .. תעדכן עוד כמה ימים ניראה איך זה..
    איך אתה מבקר את הלחות / טמפרטורה בבית גידול ? ואיפה אתה מגדל ? בארון?

3. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    אני מגדל אצלי בחדר ויושן בסלון כי הנורה מפריע במשטר אור של 18\6, כשאעבור להפרחה אוכל לחזור לישון בחדרי :) אני מבין את דאגתך אבל כל עוד בלימודים הציונים שלי גבוהים והוכח כי קנאביס לא פוגע באייקיו של הצרכן אני שלם עם עצמי.
    הנחתי גיגית מים בחדר ולפעמים אני משפריץ עליו עם שפריצר ממש זהיר, הלחות נעה בין 58% ל-61%, הטמפ' 20-21 מעלות צלזיוס.
    העלים יותר כהים עכשיו (בגוון נורמאלי).

#3 buddy, ‏10/1/14
    נערך לאחרונה ב: ‏10/1/14
  4. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    אחי צר לי להיות המבאס אבל לדעתי גיל 15 זה לא הגיל המתאים לגדל כי יש סכוים טובים שיתפסו אותך.
    יש גם את המורים בבית ספר וגם את ההורים בבית... תנסה גידול גרילה ואל תדבר עם אף אחד.
    ברגע שתספר לחבר טוב (גם כזה שאתה סומך עליו) זה יצא מהידיים שלך.
    תזהר!

5. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    אף אחד לא יודע על זה חוץ ממני וממנו, ברגע שאני מגלה שהוא סיפר את זה למישהו אני חותך (הפרוייקט הזה נעשה איתו וכל ההוצאות של הציוד זרעים וכו' מתחלקים לחצי, רק הגידול נעשה אצלי).
    אני הכי זהיר שאני יכול, תסמוך עליי הבורח!
    אני תמיד משתמש במשפט "כל אדם שאתה מספר לו סוד, אתה בעצם מספר אותו לעוד 10 אנשים" רק שאצלו הפה נעול וזה אפילו לא עובר לאדם אחד ככה שזה רק אני והוא.

#5 buddy, ‏10/1/14
  6. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    אזה עיסקה נחמדה! עושים חצי חצי על הכסף ואז אם משהו קורה אתה אוכל את כל החרה, ממש שותפות.

7. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    הסיכוי ש"יקרה משהו" שואף לאפס וגם אם כן יש סיכוי, זה סיכון שאני מוכן לקחת..., רק חבל שאתה כל כך שלילי :-\
    אני גם גר במקום שהמשטרה לא מתקרבת אליו וגם השכן שלי מעשן חשיש כל יום אז מה?

8. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    חמוד אבל לא כ"כ מדויק שקנאביס לא פוגע באייקיו ...
    הוא כן פוגע לך ביכולת הריכוז ובזיכרון , במיוחד בגילך ושהמוח שלך עדיין נמצא בשלבי התפתחות...
    בגלל זה מומלץ להתחיל לעשן מגיל 18-22 + ...

בכל מקרה איך אתה הולך להסביר להורים שאתה ישן כל לילה בסלון?
    ואם יום אחד מישהו מהם יפתח את החדר למעלה ויראה את זה...?
    אני הייתי מציע לך להעביר הכל לארון גידול שגם תוכל לישון בחדר נורמלי וגם יראה פחות חשוד ...
    טמפרטורה ולחות בסדר .

#8 alechko, ‏10/1/14
  9. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    ההורים יודעים שאני מגדל..אמי תומכת ופעילה חברתית בנושא הלגליזציה...
    אלכס אחי, אני קורא כמעט כל יום מחקרים על הקנאביס, הוא לא גורם לנזק בלתי-הפיך, נכון שלא מומלץ לעשן מתחת לגיל 21 אבל הנזקים נגרמים רק למעשנים כבדים, גם לא כל החומר הולך אליי...

גאנג'ה ישראל אוהב/ת את זה.
  10. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    חח אחלה אימא :)
    בכל מקרה בהצלחה אני מצפה לעוד תמונות ...
    ואני מקווה שאתה שומר על סירקולציה של אוויר בחדר גם , חשוב לא פחות ...שתהיה זרימת אוויר בחדר..(אצלי נניח היתה בעיה כי החלון פונה ישר לכל השכנים אז סגרתי אותו לגמרי ופשוט הייתי עובד עם מאוורר קליפס קטן ומתי שהצמח היה ישן הייתי מאוורר גם את החדר והארון עצמו..
    תספר קצת על המנורת led מאיפה קנית אותה?

11. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    המאוורר דולק רוב היום (מאוורר קליפס קטן ופשוט), אם חם בחוץ אני פותח חלון ונותן לטבע לעשות את העבודה.
    את המנורת led רכשתי מהלינק שהיה ביומן גידול שלך, מאוד מאוד מרוצה ממנה היא ממש חזקה וגם עושה את העבודה נהדר.
    עכשיו בדקתי והלחות 65% והטמפ' 21 מעלות, יש לי מד חום ומד לחות דיגיטלי משולב.
    מקווה שכל העסק הזה יצליח, ממש השקעתי ואני נותן לה המון אהבה למרות שהיא רק בת 12 יום.

ואני אעלה עוד תמונות בימים הקרובים אם לא השבוע, אני מקבל חזרה את הפלאפון רק ביום ראשון (בתיקון) ועד אז אצטרך למצוא אלטרנטיבה לצילום, חשוב לי לתעד כל יום ויום של תופעת הטבע הנפלאה הזאת ^_^

#11 buddy, ‏10/1/14
  12. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    מעולה, נשמע טוב
    שיהיה בהצלחה אנחנו נחזיק לך אצבעות ונצפה ביחד ... :)

13. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    מה עם הגידול שלך איך הוא מתקדם?

14. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    זה לא אצלי בבית פיזית הוא הועבר..אני אראה הסופ"ש או במהלך השבוע אעדכן אבל בעיקרון כבר צריך להיות סימני זיהוי למין והפריחה בתקווה שזו נקבה
    כי כבר שבוע וחצי במשטר אור 12/12

15. jizzpants

jizzpants קנאביסט

לייקים:
    34
    מה גורם לצמח להיכנס למצב הפרחה (flower) ?

16. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    מחזור האור, אבל ככול שהצמח יגדל יותר בשלב הגדילה ככה הוא יפיק יותר פרחים.

תליתי בד לח בחדר ועכשיו הלחות היא 70%, הטכניקה הזאת ממש טובה, לגידול הבא שלי אני אקנה מכשיר אדים קלים.

#16 buddy, ‏10/1/14
  17. jizzpants

jizzpants קנאביסט

לייקים:
    34
    תודה על התשובה. דרך אגב בהצלחה עם הגידול מקווה שיניב כמה שיותר פירות ;)
    ותעדכן בתמונות :)

18. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    עידכון קטן .. אני לא זוכר ממתי התמונות הראשונות אבל האחרונות זה מהיום והיום זה היום ה18 של היפה שלי, אני קורא לה רוזי כי הזן זה Sugar Black Rose ו99% שזו נקבה.

שימו לב שיש קרע קטן באחד מהעלים זה כי המנורה הייתה קרובה אז תליתי אותה יותר גבוה.

הטמפרטורה בחדר בדרך כלל היא בין 21 ל-23 מעלות והלחות 65-73 אחוז.
    בבוקר כשאני קם מוקדם הצג מראה שהטמפרטורה היא מתחת ל20, 17.5-19.5, זה בסדר או שאני צריך לעשות משהו כדי לחמם את החדר בלילה?

#18 buddy, ‏16/1/14
    נערך לאחרונה ב: ‏16/1/14
    dima mor אוהב/ת את זה.
  19. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    נראה מעניין.

התמונה הראשונה נראית טוב.
    אח"כ... לא כ"כ.
    בוא נראה איך הצמח יסתדר בשבוע שבועיים הקרובים.
    אם תצליח לחמם קצת את החדר לטמפ' של 30 מעלות, הצמח יתפתח מהר מאוד.

20. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    זה כנראה בגלל האיכות של המצלמה והתאורה ואולי כי לא השקתי אותה 3 ימים, התמונה הראשונה צולמה במצלמה של 12 מגה-פיקסלים של ההורים והשאר זה עם מצלמה של 5 מגה-פיקסל ובתאורה פחות טובה, אני אמשיך לעדכן.
    תודה רבה וסליחה על אי-קבלת הביקורת אבל אני אשמע לכל מה שיש לכם להגיד ואעשה לפי כך, סה"כ אתם בעלי הניסיון פה ולא אני.
    אם זה בגלל העלים הנפולים אז היום השקתי ועכשיו הצמח עומד כמו הזקפה שלי בבוקר ואם זה הצבע אז זה המצלמה.

#20 buddy, ‏16/1/14
    נערך לאחרונה ב: ‏16/1/14
    momo1 ו-24Pacs אוהבים את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!