1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

קנאביס, דכאון ולימודים

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י lalulilo, ‏22/7/16.

1. lalulilo

lalulilo חבר חדש

לייקים:
    0
    ערב טוב וכמעט שבת שלום! :)
    התחלתי לעשן בגיל 15- ממש מדי פעם. "בהתחלתי" אני מתכוונת שאני מעשנת פעם בכמה חדשים(בין אם חרא חומר או רפואי אוריגינל) ונכנסת להתקפי חרדה ודיסוציאציות רציניות. הייתי בחברה שאני סומכת עליה, באווירה טובה- אפילו לבד. אני לא מצליחה אף פעם להגיע לרגיעה באמצעות קנאביס (או באמצעות שום דבר, למען האמת)
    אני לא נוטלת תרופות, יש לי קצת נטיה לדכאון (אבל למי אין?) ואני יודעת שיש לי חברים שמעשנים שהקנאביס מאוד עוזר להם ללמוד- וזה משהו שאני צריכה.
    לוותר על הקנאביס? או שלמישהו יש עצה כלשהי? אולי מינון מאוד נמוך בקססה? רעיון?
    תודה רבה :) נעמה

2. flox

flox קנאביסט על

לייקים:
    220
    תעשני פחות

3. קנבינואיד

קנבינואיד חבר חדש

לייקים:
    20
    שלום נעמה מה שלומך?
    אמנם אני לא רופא. ואין באפשרותי לייעץ לך בנושא. שכן רופא היה נותן לך תרופות כימיות ממכרות שאמורות לעזור בנושא אך הם גם שנויות במחלוקת.

ישנם תוספי מזון וחומצות אמינו המסייעות מאוד בשמירה על איזון המוח.
    לדוגמא: 5-htp
    L-tyrosine
    Gaba

אלו תוספים שהם טבעיים ולא ממכרים
    ניתן להזמין אותם באינטרנט משום שבארץ נדיר למצוא אותם חוץ מגאבא או אל טירוסין שנמכרים רק במקומות מסוימים
    סתם תקציר
    Gaba היא חומצת אמינו העוזרת בזמן חרדה או לחץ ומרגיעה.
    L-tyrosine היא חומצת אמינו המעוררת את החשיבה ומפקסת ונותנת מצב רוח טוב ומשחררת דופאמין שזה גורם להרגשה טובה.
    5-htp מופק מצמח אפריקאי שיש בו חומר שנקרא טריפטופאן שהוא שלב אחד לפני שהופך במוח לסרוטונין. לכן בבליעה הוא בעצם נותן למוח ליצר יותר סרוטונין שזה גורם למצב רוח טוב, תיאבון, שינה טובה, ובעיקר איזון נגד דיכאון.
    בעצם כל אלה גם תורמים מאוד לזה.

קנאביס לא ממש עוזר ללמידה, זאת לא תרופת קסם שגורמת לך ללמוד טוב יותר, פשוט זה מרגיע ומשמח ומסטל, כך שהמוח לא עסוק בלחשוב על עצבות או על כמה משעמם או רע בחיים. זאת לא תרופה ללימודים טובים יותר

יותר חשוב מכל זה היא תזונה טובה ונכונה. חוסר בוויטמינים או במינרלים מסוימים יכול לשבש את פעולת המוח... למשל חוסר בחומצה פולית B6 יכול להביא אדם להשתגע והוא לא יודע למה הוא מרגיש ככה.

אני מציע לגשת לרופאת משפחה. לבקש הפניה לבדיקת דם. לקבל את האינדיקציה בדיוק מה חסר לך ולהשלים בהתאם.

לאחר כמה זמן תעשי שוב בדיקת דם כמובן אחרי שתדעי מהרופאה מה חסר לך, והאם עברו לך התסמינים?

במידה והכל תקין, אפשר לנסות לבדוק את האופציות של החומצות אמינו.

בברכה ושבת שלום!

4. What_ever

What_ever קנאביסט

לייקים:
    236
    את צריכה לנסות לעשן מעט סאטיבה, היא מרוממת רוח והיא תעשה לך "היי" ושמח:)
    לי אישית קנאביס לא עוזר בלימודים, הוא גם לא עוזר לכולם.
    אני לא מסוגלת להיות מרוכזת כשאני מסטולה, ככה שאצל כל אחד זה שונה.
    בהצלחה!

5. flox

flox קנאביסט על

לייקים:
    220
    אינדיקה יותר מפחית חרדה לא?

6. What_ever

What_ever קנאביסט

לייקים:
    236
    במקרה שלי סאטיבה יותר עושה אותי שמחה, אינדיקה יותר "מדכאת" אותי ומרדימה אותי...

7. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    ההשפעות בין אינדיקה וסאטיבה מאוד לא ברורות ומשתנות בין אדם לאדם

קבלו סיפור, אני ו-3 חברים מעשנים את אותו זן. נורת'ן לייטס. אינדיקה די דומיננטית
    אחד התעייף. אחד סתם התמסטל (אני) ואחד היה די אנרגטי.

זה משתנה מאחד לאחד, צריך למצוא את הזן שמתאים באופן אישי.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!