1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מעצבן

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י שמיל החתול, ‏31/7/16.

1. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    טוב אז אני מקבל הרבה שאלות על מנורות LED ואת האמת שהתעצבנתי על חנות מסויימת שמפרסמת נתונים לא כל כך קשורים למציאות- ואני אניח את זה פה כדאי שגם החנות וגם שאר החנויות יתחילו לשים נתונים אמיתיים .

זה המפרט של המנורה-
    http://i-h.co.il/wp-content/uploads/2015/08/עלון-הדרכה-03.jpg

הם כתובים שהמנורה בשטח של 60 על 60 נותנת 1290 PFFD -

הציפ שהם מציינים במנורה זה CREE CXA2530 -3000K.
    http://i-h.co.il/shop/מנורת-לד-rainy-200-white/

זה הנתונים של היצרן על הציפ
    http://www.cree.com/~/media/Files/C...dules/XLamp/Data-and-Binning/XLampCXA2530.pdf

והנה החישוב הפשוט בשני תנאים שלא התקיימו אבל פירגנתי להם- שהמנורה רצה במקסימום אמפר 1.6 בתנאי מעבדה ( 25 מעלות) .

1290PFFD * 77= 99330LUX (לומן למטרLUX=)
    0.36*99330= 35760 לומן שיוצא מהמנורה (0.36 זה השטח של החלל 60 על 60)
    35760/4= 8940 לומן לציפ (4 ציפים יש למנורה)

המקסימום שהציפ נותן בתנאי מעבדה עם 1.6 אמפר ( במנורה הזאת משתמשים ב1.4 ) זה 4700 לומן ככה שהם מפרסמים בבל"ת .

"Rainy 200 פותחה ע״י צוות ישראלי ונבחרה בקפידה על כל מרכיביה, החל בספקטרום ובנורות הלד של חברת ״CREE״ וכלה בגופי הקירור העולים מעבר לדרישות הספק המנורה."

זה מה שהם כתובים על המנורה הזאת ואני מחכה לצוות שפיתח את המנורה שיעלה סרטון עם מד PFFD ויראה 1291.

ואני לא בא להרוס לאף אחד אבל כל מי שמוכר משהו שיעמוד מאחוריו ויבדוק, מוכרים וחנויות שמוכרים לד שיקנו מד PFFD ויתנו מדידות אמיתיות.

אתנול אוהב/ת את זה.
  2. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    873
    שמיל לא הבנתי כלום אבל אני מעריך את היידע שלך בנושא

מה שהייתי ממליץ לך לעשות לטובת החברים בפורום זה. שאם אתה נתקל בתאורת לד טובה ובמחיר טוב תפרסם לנו

ואני לא מדבר על בנייה עצמית כי לא כולם בנויים לזה ובטח לא אני

3. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    אני עובד על משהו שיעשה שינוי רציני בתחום, גם לבנייה עצמית וגם מנורות מכונות, עם נתונים אמיתיים ובלי בבל"ת, הכל יהיה איכותי ובאיכות הכי גבוהה, בדיוק היום קיבלתי דוגמא לגופי קירור ממפעל בסין.

קצת סבלנות ותוכל להקליק כמה לחיצות ותהיה לך אחלה מנורה

4. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    873
    יאלה בהצלחה מחכים לעדכונים
    ושיהיה במחיר שפוי

5. peter pan

peter pan חבר חדש

לייקים:
    4
    אחי יש דברים שצריך להבין. אני מהנדס אלקטרוניקה במקרה ובניתי לעצמי יחידות. הפרט הכי חשוב לא ציינת.... הספק. הלד הזה הוא בערך 55 וואט ו4700 לומס זה בסדר גמור להספק הזה. הבעיה שהמנורות שמוכרות בארץ הן יקרות מידי לעומת בנייה עצמית שעולה גרושים... אני בצמיחה משתמש ב 100 וואט לדים (צבעוניים) ובפריחה בסביבות 250 וואט (150 וואט של אדומים).
    בקיצור הלד שקנית הוא בסדר גמור אבל אתה צריך עוד כמה יחידות לפריחה.

6. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533

אז בעיקרון אפשר לתבוע אותם על נתונים שקריים?!

7. גרייס

גרייס קנאביסט על

לייקים:
    406
    מי שקנה בטוח יכול במידה והתבסס על נתוני שקר

8. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    פיטר פן תפסיק לדבר שטויות ואני די בספק אם אתה מהנדס אלקטרוניקה ואם כן מקווה שאין לך רשיון, כדי שהציפ הזה יתן 4700 לומנס הוא צריך לעבוד ב1.6 אמפר (שזה המקסימום שאפשר) ובסביבת עבודה של 25 מעלות (מעלה אחת למעלה והוא מתפוצץ)

המנורה הזאת רצה ב1.4 אמפר וכל ציפ לוקח בדיוק 50.4W (מהנדס אלקטורניקה שלא יודע את חוק אוהם זה די מוזר) ונותן 2600 לומנס ככה שהמקיסמום שכל המנורה נותנת זה 375 PFFD .

עוד דבר מוזר שכתבת 4700 לומנס ל55 וואט זה בסדר? יש ציפים שנותנים ב50 וואט 13000 לומנס.
    עוד דבר מוזר בתור מהנדס אלקטרוניקה למי אכפת כמה וואט אתה משתמש? הצמח שלך לא מעניין הוואט אלא האור או הPFFD

ממש לא קנית את המנורה הזאת, וכל מנורה שאני בניתי או אבנה תיתן יותר מ800 PFFD כי זה מה שצריך.

ואת האמת נזכרתי בפעם שעברה שהצעת את המנורה הזאת למישהו וטענת שריאת את המדידות בעצמך

אני מחכה לסרטון עם מדידה עד אז מבחינתי אתה טרול.
    .

קואלה ו-vvasili אוהבים את זה.
  9. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    "גם אני מצאתי, אבל כשאתה מבין את המפרט מטכני אתה רואה שזה שונה לגמרי. במקרה יצא לדבר ארוכות עם אחד המהנדסי אור של החברה שבא עם מד PAR והשווינו את הלדים, ואלא התוצאות."
    זה ציטוט שלך @peter pan
    והנה מישהו שמכיר את אחד השותפים @מומין טרול

10. peter pan

peter pan חבר חדש

לייקים:
    4
    אתה יכול להגיד מה שאתה רוצה. בסך הכל ניסיתי שתבין. אני לא צריך להוכיח כלום. עובדה שהלדים שבניתי נותנים את הפירות שלהם. בהצלחה

#10 peter pan, ‏31/7/16
    נערך לאחרונה ב: ‏31/7/16
  11. peter pan

peter pan חבר חדש

לייקים:
    4
    דרך אגב. רק העובדה שאתה חושב שלד רק יכול לעבוד ב 25 מעלות או מתפוצץ כבר מסביר שאתה לא מבין.

12. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    בוא תעשה ניסוי ותצלם שים את הציפ הזה על 1.6 אמפר ל18 שעות ותראה מה יקרה.

שמע אתה כנראה לא מהנדס אלקטרוניקה - אם אתה רוצה להתווכח עם ההגדרות יצרן אתה מזומן.
    1.6 זה המקסימום זרם/אור של הציפ שנותן 180% ב25 מעלות זה מה שהיצרן הגדיר לא אני-
    http://anony.ws/image/NkcA

איזה לדים בנית??? ממה שכתבת זה קישקוש

ובפעם שעברה אמרת שאתה היית עם מהנדס אור ומדדתם נתונים.

אם היית מבין ובטוח שאתה לא!!! היית יודע את חוק אוהם (החוק הכי בסיסי באלקטרוניקה), A*V=W , אם המנורה הזאת עובדת ב200W אז כל ציפ עובד ב50W אם הזרם הוא 1.6 אמפר אז הוולט הוא31.25 מוזר כי הוולט שהציפ צריך הוא- 33

אם המנורה פועלת במקסימום שלה כדאי להוציא 4680 לומן מכל ציפ אז הזרם חייב להיות 1.6 והוולט 40.5
    http://anony.ws/image/NkcY

זאת אומרת שהמנורה הייתה צריכה למשוך 260W וכל ציפ 65W .

לא רק זה שאתה לא מבין באלקטרוניקה ואור אתה שקרן כי בפעם הקודמת כתבת שיש לך נסיון עם הרייני.
    http://forum.קנאביס.com/index.php?threads/יצרני-לד.11692/
    ועכשיו החלטת שכל המנורות הקנויות הם לא טובות ובנית מנורה ".. אני בצמיחה משתמש ב 100 וואט לדים (צבעוניים) ובפריחה בסביבות 250 וואט (150 וואט של אדומים)."
    איזה ציפים השתמשת באיזה אמפר ואיזה דרייברים שמת?

עוד פעם מבחינתי עד שתעלה צילום של המד PFFD והרייני 200 עם 1290PFFD אתה טרול שכנראה מייבא את המנורות האלה.

וגילוי נאות אנ מהנדס חשמלי בעל תואר שני בפיזיקה בהתמחות באופטיקה מUCLA וכרגע עושה תואר שלישי בפיזיקה.

hydrotony אוהב/ת את זה.
  13. peter pan

peter pan חבר חדש

לייקים:
    4
    אתה לא יודע להבין גרף פשוט אפילו.

14. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    שמע חוץ מלכתוב שטויות אתה יכול לענות לעניין-
    פעם שעברה טענת שיש לך נסיון עם הרייני- יש לך או לא?
    עכשיו טענת שבנית מנורה- איזה רכיבים שמת שם?
    אתה טוען שאתה "מהנדס" איך קבעת שהציפ הזה הוא 55W ????? ומוציא 4680 לומן וזה סבבה פעם שעברה ואני מצטט: "בתור התחלה ההתייחסות שלך ללומן היא לא נכונה, לומן רק מראה עוצמת אור, שלא כמו ppfd שמראה כמה אור מתוך כל האור הצמח עצמו יכול באמת להשתמש בו."
    איך פתאום להתייחס ללומן זה נכון ידידי המוהנדס
    את הציפ אפשר להריץ אותו ב0.3-1.6 אמפר??? וב33-41 וולט??? אם משנים את הV והאמפר הW לא ישתנה??? אתה מצחיק.

ובוא ידידי המלומד ספר לי כמה שטח פנים של גוף קירור צריך לשים לציפ כדאי שהוא לא יתפוצץ בהרצה של 1.6 אמפר ל18 שעות.
    אם אתה מהנדס תוך 5 דקות צריכה להיות לך תוצאה אם אתה חרטטן אז תמשיך בתשובות החסרות ידע שלך.
    מציע לכל חברי הפורום לא להקשיב למילה ממה שאתה אומר על תאורה כי אתה צריך ללכת ללמוד שנה א' עוד פעם אם אתה מהנדס

15. peter pan

peter pan חבר חדש

לייקים:
    4
    אחי אתה קצת מבולבל. אני לא כתבתי כלום. אתה מוזמן לשים לינק של ההודעה פה.... אני כבר לא אענה לעניין. לא מעוניין לעזור לך. בהצלחה.

16. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    כל מי שרוצה לראות את השטויות שפיזרת מוזמן ללחוץ על המשתמש שלך ולראות במו עיניו את הבבל"ת שאתה כותב.
    אתה מהנדס שלא יודע את חוק אוהם מוזר ולא מודע לעניין שהספק זה מכפלה של אמפר ווולט, כל פעם אתה טוען משהו אחר ובעיקר מגן על מוצר מסויים.
    לא יודע לחשב לומן ללוקס לPFFD . (זה עוד ניחא כי אתה רק "מהנדס אלקטרוניקה")

בסוף אני מאמין שחברי הפורום יודעים שההבטחות שנותנים למנורות לד אין להם את הביצועים בשטח ואני באמת מצפה לאחד מיבואנים שיכנס לפה ויתחיל לענות כמו שצריך.

והכי מצחיק אותי שטענת שהיית עם ה"מהנדס אור" של החברה ובדקת PAR והוא הראה לך מדדים.

אם היה למוצר הזה את מה שרשום עליו תוך 5 דקות היה עולה פה סרטון עם מדדים.
    כנראה שהיבואן מסתמך על המפעל הסיני שמייצר לו את המנורה ולא בדק בעצמו.
    וכל השירשור הזה גרם לי לתובנה חדשה, אני יתחיל לעבוד על "ניתוחים" לכל המנורות האלה והחלפה לריכיבים טובים ואיכותיים, ככה זה יצא משתלם למי שקנה את המנורות האלה.

מעולם לא עזרת לי ואני די בטוח שלאף אחד מחברי הפורום.

17. peter pan

peter pan חבר חדש

לייקים:
    4
    נשמה. אתה מתבלבל. לא כתבתי כלום על זה... סתם אתה נשמע דביל. בבקשה חברי הפורום תיכנסו לפרופיל שלי ותראו מה פיזרתי... אשמח מאוד לראות

18. מומין טרול

מומין טרול קנאביסט

לייקים:
    115
    אסב את תשומת ליבו לפוסט שלך.

חוזר ומדגיש כי אין לי כל קשר עסקי לחבר'ה האלה. פשוט מכיר את אחד השותפים

שמיל החתול אוהב/ת את זה.
  19. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    תגיד שאתה עושה חישוב של מעגל אתה כותב גם זה מעגל בערך 220W איזה מהנדס כותב בערך 55W'?

חוץ משטויות אתה לא יודע לענות על כלום
    זה אתה כתבת: "הפרט הכי חשוב לא ציינת.... הספק"
    איך מישהו שמתיימר להבין בתאורה כותה הההספק או הW זה הכי חושב?
    אתה יכול לקחת מנורת לד שהיא ב200W ו300W אותם ציפים אותו וולט רק משנים את האמפר וכמות האור PFF קופצת פי שתיים, בגלל זה אין שום דרך להשוות מנורות לד בW ומי שיגיד לך את זה הוא מטומטם.
    אם נראה לך שלצמח שלך אכפת כמה W המנורה אז עדיף שתגדל חסה.

זה מהשירשור על יצרני לד
    "בתור התחלה ההתייחסות שלך ללומן היא לא נכונה, לומן רק מראה עוצמת אור, שלא כמו ppfd שמראה כמה אור מתוך כל האור הצמח עצמו יכול באמת להשתמש בו."

וזה מהודעה שלך למעלה: "לד הזה הוא בערך 55 וואט ו4700 לומס זה בסדר גמור להספק הזה."

בוא תסביר לכולם איך כל כך מהר כל חוקי הפיזיקה השתנו???

קואלה אוהב/ת את זה.
  20. peter pan

peter pan חבר חדש

לייקים:
    4
    אחי אתה חולה נפש. אין לי שותפים

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!