1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

חבר

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י דוד גו, ‏3/8/16.

1. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    חבר שואל אם אפשר להוסיף בלומבסטיק להשקייה בנוסף לPK 13.14 על בסיס של סופרמיקס של ביונובה
    תודה אנשים

2. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    תתחיל בחצי מינון של הPK ותראה איך מגיב.
    אצלי הLSD היה מקבל את זה יפה אבל אצל ה CRITICAL הייתי צריך לוותר על הPK... מאוד תלוי בתאורה וזן
    ברמת העיקרון אם אתה לא רוצה להסתבך אתה יכול לוותר מראש על הPK13/14 ולתת 0.1 בלומבסטיק כבר מההתחלה ולעלות בהתאם לצמח.

3. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    אז מה שעשיתי הורדתי את הpk ונתתי מיל לליטר מהבלומבסטיק אני מקווה שהצמח יקבל את זה סבבה אם לא אני הוריד במינון
    יש לך מושג כמה pk זה הבלמבסטיק
    אני אשמח לדעת

4. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    0.20.21
    בהצלחה חבר

דוד גו אוהב/ת את זה.
  5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    hydrotony,
    אתה יכול בבקשה להסביר לי למה אתה מוסיף כ"כ הרבה זרחן לצמח?

6. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    @אגרונום אני לא מבין
    לפי ההוראות של בלומבסטיק זה מיל לליטר. אתה חושב שזה הרבה. את הpk 13-14 החבר הפסיק לתת והצמחים שלו בשבוע 4 לפריחה
    למה אתה מתכוון הרבה זרחן.הוא נותן בדיוק מה שכתוב לפי שהבנתי ממנו. תקן אותנו אם אפשר
    תודה

7. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אתה חייב להבין שמה שכתוב על מיכלי הדשן פשוט לא רלוונטי לגבי. ממש לא אכפת לי מה "חברת הדשן טוענת". גם כשעבדתי צמוד לאגרונום דשנים של חברת הדשנים שאני עובד איתה ההמלצות שלו לדישון והתאמת הדשן היו רק לאחר שבדקנו את הגידולים שלנו לעומק (בדיקות עלים, מים וקרקע במעבדה).
    בין אם זאת התאמה של כמויות הכלור, או צורות החנקן והזרחן שאני נותן לצמחים בשטח.

במקרה של הדשן המדובר,
    1 מ"ל לליטר = 130 PPM של זרחן.
    מה הצמח עושה עם כמות כ"כ גדולה של זרחן? וזה עוד בנוסף לדשן אחר שמכיל זרחן.
    אלה כמויות אסטרונומיות של זרחן. פי 5-4 ממה שהצמח צריך. אין על הפלנטה הזאת צמחים שדורשים יותר מ 30 - 40 PPM של זרחן.

8. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    טוב קודם כל .אל תרתח אדון עזריאל חחח
    דבר שני לא כולם מבינים כמוך
    דבר שלישי תן מינון שאתה חושב שמתאים .על הפשוט אחי זה מה ששאלתי מלכתחילה וזה יהיה אחלה שבאחלה
    ואם אין לך תשובה לשאלה שלי גם אחלה שבאחלה נשאר חברים
    אני לא יושב כמוך ולומד את תורת המזון של הצמחים אני ניזון מאתרים כמו קנאביס ודומים לו
    ומשתדל לעשות את הדברים כמה שיותר טוב
    אז לפי מה שאתה אומר אני מבין שהצמח זקוק לרבע מהכמות
    ומה ששאלתי זה רק אם להוריד את ה PK 13-14 או להשאיר
    תודה אחי בשורות טובות @אגרונום

9. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    תאמת שלא, לא הסבר שאתה תקבל לפחות.
    כבר חפרו על זה יותר מדי ולדעתי גם ביני לבינך היה איזה דיון בנושא של בלומבסטיק.
    ממליץ לך לגשת לחנות ההידרו הקרובה לביתך ופשוט לקנות את הדשן.(נכון שזה עולה שקל למ''ל בערך אבל אם אחרי התואר זה כבד עליך אתה לא במקצוע הנכון (; )
    -תבדוק אותו על הצמחים שלך
    -תקח אותו למעבדה שלך
    -תיצור קשר עם החברה ותברר פרטים
    ואז תן לנו חוות דעת כי תאכלס אני משתמש בו כי אני פשוט רואה שהוא עובד. לי לפחות זה מספיק.

love growing אוהב/ת את זה.
  10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אבל כבר ניסיתי להשתמש במינונים גבוהים של זרחן וזה לא עשה כלום.
    רק ההפך הוא הנכון. בוצע מחקר בסדר גודל מסחרי בחוות 'שיח' ע"י צוות מהמכון הוולקני, המסקנות שלהם היו שכמות זרחן שעולה מעבר ל 40-50 PPM זרחן רק פוגעת בצמח. היבול יורד וכך גם אחוז ה THC.

מה זה עובד? מה ראית? גידלת כמות שיכולת לבצע עליה חישוב סטטיסטי שהראה מובהקות במשהו?

11. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    אני לא מדבר על מינונים גבוהים של זרחן, אני מדבר על בלומבסטיק.
    לכן גם המלצתי לו להוריד את המינון של הPK13/14 ולא של הבלומבסטיק אם הוא רואה עודפים.
    לא מכיר את חברת שיח ולא מתיימר להשוות את הבדיקות וה''מחקרים'' שלי חס וחלילה.
    אני גם לא ממליץ להשתמש בבלומבסטיק בגידולים גדולים אבל אם אתה מגדל צמח אחד או שתיים ורוצה להוציא עוד קצת אז בלומבסטיק זה אחלה בוסטר.
    שוב אני ממליץ לך לקנות בקבוק קטן של ''atami bloombastic'' (ולא כל דשן בעל אחוזי זרחן ואשלגן גבוהים.) ולהתרשם בעצמך.

love growing אוהב/ת את זה.
  12. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    בלומבסטיק הינו זרחן ואלגן. אלה אם יש לך הסתייגות מהנתון הזה.
    אני באמת שלא עובד בשיטת הוודו הזאת שאתה ממליץ.
    "יש לי מיכל עם חומר לא ידוע, אבל הוא עושה פלאים".

אני מצטער אם אני בא בגישה מעט מקצועית יותר (ולא תמיד מובנת למגדל הביתי), אבל כשאני עושה משהו אני דואג שזה יהיה תהליך ידוע.

מה אתה יכול ללמוד ממה שאמרתי?
    בוא נניח שאתה לא באמת מבין בכיתוב על המיכלים שאת מתמשמש בהם, זאת לא סיבה להגיד שמדובר במוצר פלאי.
    ההפך הוא הנכון, אתה אמור להוסיף הסתייגות לדבריך ולהגיד שמעולם לא הציגו נתונים שתומכים בדבריך. וכל ההתרשמות שלך היא בעין הלא מקצועית שלך בלבד.

13. psyych

psyych קנאביסט

לייקים:
    63
    מנסיון אישי שלי עם הpk13-14 , בהרבה מהגידולים שלי הצמח הגיב בהאטה ופגיעה בעלים במקרה הטוב ועד להרעלה של כל הצמח במקרה הרע ,
    עכשיו שאתה מדבר על דשן pk20-21 שהוא בטח מרוכז יותר אז על כמה וכמה , אין בין הדשנים האלו הבדל מלבד ריכוז ה pk שלהם

כמובן שp.k חשוב מאוד לצמח אבל רוב הצמחים לא צורכים את המינינום שמצויינים בחוברות ,
    אני אישית מניסוי וטעייה הגעתי למינון שאני חושב שהוא טוב בעבורי בpk-13-14 שהוא מתחת למינון המומלץ

14. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    בקיצור שום דבר פה לא סגור
    אחד אומר כן אחד אומר לא.אני רק יכול לומר שאני כבר אחרי 3 השקיות ואני רואה שהצמח לא מגיב בצורה לא טובה אבל אני גם לא יודע להבדיל אם הצמח מגיב יותר טוב .אין לי מדד למשל צמח שלא מקבל. נתנו לצמחים הכל טוב בנתיים אבל אני חושב שאני יקשיב למה שאגרונום מציע כי בנתיים הכל בסדר ולא בא לי שמשהו ישתנה
    נשמור את הבלומבסטיק לפעם אחרת
    סלמת רחמאת אליכום וברכת

15. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    רוב תוספי הPK באמת מכילים רק זרחן ואשלגן ולרוב השימוש בהם מוגזם גם לדעתי.
    אבל אני יגיד את זה שוב... אני מדבר על בלומבסטיק! נכון שהוא מכיל זרחן ואשלגן בריכוז גבוה אבל לא רק!.
    הוא אפילו לא נראה דומה בצורה שלו לרוב הPK'S של שאר החברות דישון...
    ושוב אגרונום אחי, אני לא אגרונום. אני לא יכול להסביר דברים בצורה מדעית כמוך ואני גם לא נותן יעוץ מקצועי אני נותן טיפים מהניסיון האישי שלי כמגדל ביתי! למגדל ביתי!
    לרוב המוחלט של החברים בפורום הזה אין את האפשרות הזאת: ''אני מצטער אם אני בא בגישה מעט מקצועית יותר (ולא תמיד מובנת למגדל הביתי), אבל כשאני עושה משהו אני דואג שזה יהיה תהליך ידוע.''
    אז אני יגיד את זה בפעם האחרונה(לפחות לדיון הזה): לך תקנה פאקינג בלומבסטיק ותראה לכולנו פה שהוא מזיק לקנאביס!

TurboWin ו-דוד גו אוהבים את זה.
  16. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מצויין, אז אתה טוען שאתה מבין בזה.
    אילו עוד רכיבים ה PK 13-14 מכיל? ואם הוא מכיל עוד רכיבים, האם לא סביר להניח שהרכיבים הללו אחראיים לתגובות הפיזיולוגיות שאתה טוען שראית?

טכמו שכבר ציינתי, השתמשתי המוצר המדובר, אני רק ראיתי עודפי זרחן בקרקע.

17. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    אני לא חושב שאתה מבין שאני לא מדבר על תוספי PK באופן כללי...
    בכל אופן..
    --atami bloombastic--
    nitrogen (n total)0.08% of which NH4 0.05%-
    phosporic pentoxide (P2O5)14.20%(6.19%p)-
    potassium oxide(k2o)15.43%(12.81%K) -
    natrium oxide (cao)0.20% (0.15na)-
    calcium oxide (cao) 0.20% (0.15%ca)-
    magneaium oxide (mgo)0.15%(0.09% mg)-
    sulfur trioxide (so3) 0.44% (0.18 s) -
    iron (fe) 0.981%
    manganese (mn) 0.007%
    zink (zn) 0.001%
    boron (b) 0.001%
    זה מה שמצוין על המיכל

והנה עוד כמה תוספי PK של אותה חברה ושל עוד חברות סתם להשוואה

---atami pk 13/14---
    n-p-k=0-17-18
    וזהו.. לפחות ממה שמצוין על המיכל..

---bio nova- pk 13/14---
    13%-phosforic anhydride-p2o5
    potassium oxide-k2o-14%
    לפי התווית כמובן..

---hesi-pk 13/14---
    phosphorus 9.0% p2o5
    potasium 7.2% k2o

מעבר לזה שעל הבלומבסטיק מצויר יהלום הוא ניראה לי יותר עשיר באלמנטים ומיקרו אלמנטים לא?

18. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אני מאמין ששנינו חיפשנו את אותו המידע, MSDS של המוצר. אני הסכלתי על 3 מוצרים שמיוצרים ע"י יצרנים שונים שמכילים פחות או יותא את אותו הדבר. ככה שאין בניהם שום הבדל משמעותי.
    המוצר מכיל את מה שטענתי, בעיקר אשלגן וזרחן (אני מקווה שלא בצורתם המינרלית!) ומעט מיקרואלמנטים.
    סה"כ דשנים כמו כל דשן אחר, אין פה איזה "תוסף" פלאי. פשוט זרחן בכמות מאוד גבוהה.
    בדיקות כימיות ובדיקות קרקע של קנאביס הראו שכמו הזרחן שבו אינה יוצאת דופן מכל צמח אחר. מחקרים שבוצעו על הצמח הראו שתוספת של זרחן רק פוגעת בצמח. ככה שאין פה משהו שיתרום לצמח.

אתה יכול להמשי ולהאמין בו, אבל העובדות אומרות שהמוצ הספציפי הזה לא עושה כלום חוץ מתרומה של אשלגן (קנאביס צריך אשלגן).

קואלה ו-hydrotony אוהבים את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!