1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עד כמה קנאביס שונה מאלכוהול?

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י אמרלד, ‏6/8/16.

?

לנער שמנסה את שני החומרים, יש יותר סיכוי לפתח תלות ב...

1. אלכוהול

2. קנאביס

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
  1. אמרלד

אמרלד חבר חדש

לייקים:
    2
    שלום לכולם!
    השאלה שלי היא, עד כמה קנאביס באמת שונה מאלכוהול?
    ברור שאני לא מתכוון לרמת ההשפעה או הנזק. כאן כולנו יודעים שקנאביס כמעט תמיד מהנה יותר, ואלכוהול מזיק יותר תמיד.
    אני מתכוון, אם נער צעיר מנסה קנאביס, עד כמה זה שונה מאשר אם הוא היה מגיע לרמה של "בדיוק מרגיש את זה" מאלכוהול באיזו מסיבה?
    יש לו יותר סיכוי להתמכר לקנאביס מאשר לאלכוהול, מהשימוש הבודד האחד הזה, רק כדי לנסות?
    ולמה כל כך מקובל שנער מנסה אלכוהול, אבל אותה תדירות של שימוש בקנאביס מיד הופכת אותו לסטלן בעיני כולם?

2. jessy-khalifa

jessy-khalifa קנאביסט

לייקים:
    12
    מקובל שנער מנסה לשתות אלכוהול כי זאת המציאות בישראל שנערים שותים ואלכוהול ניתן להשגה ביתר קלות וגם החוק הרבה יותר גמיש בתקריות של אלכוהול לעומת בנאדם שמעשן ובגלל שזאת הנורמה אנשים יגידו שהוא סטלן מכיוון שזה מה שהם רואים על אנשים שמעשנים בסרטים זה כמו להגיד שבקולורדו יותר מקובל שנער יעשן מאשר שישתה אלכוהול...זאת מציאות

3. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    קנאביס לא ממכר פיזית, אלכוהול כן.
    ההשפעה שונה במהותה, אתה לא תרגיש שום דבר ממה שאתה מרגיש על אלכוהול אם תעשן קנאביס.

לעשן קנאביס נחשב גרוע יותר מאלכוהול כי זה החוק בישראל, לא כי זה מחויב במציאות.

4. גנג'יאל

גנג'יאל קנאביסט

לייקים:
    63
    מסכן האלכוהוליסט ששותה בכמויות שאני מעשן.

5. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    תלות אפשר לפתח לגבי הכל. זה תלוי בנער..

6. אמנות-הגידול

אמנות-הגידול אחד שיודע

לייקים:
    637
    נער? אין דבר זה בעולם - אם עבר את גיל 13 הוא כבר גבר.

גרייס אוהב/ת את זה.
  7. What_ever

What_ever קנאביסט

לייקים:
    236
    אין ספק שמפתחים התמכרות לאלכוהול. הוא גם הורס את הגוף וגורם לאנשים להתנהגות בטיפשות, אלימות ובעיקר להקיא על עצמם כמו מסכנים.
    קנאביס לא מזיק, אבל אני אישית נגד לעשן כל יום, כי זו התמכרות פסיכולוגית(בשונה לאלכוהול שזו גם התמכרות גופנית) וכי להיות מסטול כל היום זה לא דבר טוב, זה משבש את סדר היום הנורמלי.
    לפעמים צריך להיות סאחי.

הסטיגמות על הקנאביס מתחילות להיעלם מן העולם, כמו שאנשים מבינים כמה גרוע האלכוהול.
    ה"סאטלה" של קנאביס ושל אלכוהול שונה שמיים וארץ. הבדל מטורף, הסאטלה של האלכוהול היא "חסרת מעוף", גורמת לך להימרח ולעשות שטויות, לעומת קנאביס שגורם לך לחשוב בעומק, להיות מאושר וכדומה. :)
    בקיצור אין התמכרות גופנית לקנאביס, אבל רצוי לא לעשן כל יום או יותר מדי, כי אחרי זה לאנשים שמפסיקים יש "קריזים" והם קצרי סבלנות...

דודה ו-Coldtouch אוהבים את זה.
  8. אמנות-הגידול

אמנות-הגידול אחד שיודע

לייקים:
    637
    המח של אלו שצורכים קנאביס חזק מאלו שלא

גאנג'ה ישראל ו-Gucci אוהבים את זה.
  9. newbudder

newbudder קנאביסט על

לייקים:
    367
    רק לא ציינתם שבדרך כלל בשימוש סביר לא מתמכרים לאלכוהול.
    ואני מניח שאפשר לראות את זה על כמעט כולנו. מי לא עשה שטויות והיה שותה כמו חמור בצעירותו?
    התמכרתם מתישהו? סביר להניח שלא..
    לעומת זאת, אני כרגע בהפסקה מגראס וביומיים האחרונים בקושי הצלחתי להרדם. פשוט שכבתי במיטה עד פאקינג 5 בבוקר בעצבים.
    וזו לא ההפסקה הראשונה שלי. זה פשוט קורה. כל אחד והתסמינים שהוא חווה. לדוגמא, חלומות הזויים ביותר.
    אז מבחינה פסיכולוגית, קנאביס ממכר הרבה יותר. ובתור סטלן לא קטן אני מוחה על כל הטענות השטותיות של סטלנים שזה לא ממכר וכו'.. שטויות במיץ!
    התמכרות פסיכולוגית היא עדיין התמכרות. אולי היא קלה יותר ובעלת תסמינים קלים יותר (לא חוויתי אף גמילה אחרת בחיי) -אבל היא עדיין התמכרות.

10. flox

flox קנאביסט על

לייקים:
    220
    ככ שונים אחד מהשני שקשה להשוות בניהם..
    קנאביס אין בעיה לצרוך באופן יומיומי ומי שיעשה ככה יתמכר בקלות לקנאביס (פסיכולוגי)
    לאומת זאת אלכוהול בגלל הנזק שהוא גורם לגוף יותר קשה לצרוך באופן יומיומי
    אם מישהו ישתה היום ותציע לו מחר, ויום אחרי כן.. הוא לא ירצה לשתות כל יום זה קשה, מרגישים שהגוף צריך קצת זמן לחזור לעצמו.. לכן לדעתי יותר קשה להתמכר לאלכוהול מקנאביס אבל מצד שני אם ישתמשו באותו תדירות אז אלכוהול ממכר יותר

ושוב זה רק דעתי אני כבר שנה לא שתיתי בכלל אז תקח כנקודה למחשבה

11. Outdoor

Outdoor קנאביסט

לייקים:
    73
    ההבדל הוא שברגע שהתחלתי לעשן, הפסקתי לשתות.

גרייס, TurboWin ו-flox אוהבים את זה.
  12. אמנות-הגידול

אמנות-הגידול אחד שיודע

לייקים:
    637
    בתאכלס עדיף לא להשתמש בשום סמים :)

13. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    873
    אלכוהול בצריכה מרובה מוציא מאנשים אלימות! ופוגע בכבד ובעוד מערכות בגוף

קנאביס מרגיע אנשים. נשמע פשטני

כבר קראנו שחברות האלכוהול מממנות קמפיין נגד קנאביס... מהפחד שלא יצרכו אלכוהול

אומנם צריכת קנביס בצריכה מופרזת בגיל צעיר לא מומלצת
    אבל זה עדיף מאלכוהול

כשרואים חבורת נערים מפרקים וודקה מבינים שבעוד כמה שנים חלקם הגדול יהיו אלכוהוליסטיים

דודה אוהב/ת את זה.
  14. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    אתה תפתח תלות ביותר קלות בוודאות לקנאביס, אתה תאהב את ההשפעה ותגיד כולה קנאביס ותמצא את עצמך מעשן אחרי חודש כל יום, אלכוהול אתה תשתה אבל בסביבות הפעם בשבוע אם אתה תאהב את זה

Umus אוהב/ת את זה.
  15. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    ההבדל פה הוא כזה..
    כשהוא ירצה להפסיק עם קנאביס כל יום - קצת כוח רצון והוא עושה את זה
    כשהוא ירצה להפסיק עם אלכוהול פעם פעמיים בשבוע (אחרי הרבה זמן) - קשה משמעותית. עם תופעות לוואי פיזיות קשות

גאנג'ה ישראל אוהב/ת את זה.
  16. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    873
    פעם בשבוע?
    הכרתי אנשים שעד שעה 12 בצהריים כבר גמרו ליטר אלכהול וודקה/ערק
    ולא פעם בשבוע לצערי. אלה כל יום!

גאנג'ה ישראל אוהב/ת את זה.
  17. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    זאתי הדעה שלי, לקנאביס פי 1000 יותר קל לפתח תלות מכיוון שההשפעה פי 1000 יותר טובה משל אלכוהול.
    הדעה שלי היא כמו שאנשים שותים פעם בשבוע שהם יוצאים ככה זה צריך להיות עם קנאביס. רוב הצרכנים של הקנאביס לדעתי מעשנים מעל פעם ביומיים זה כבר אומר על התלות..

18. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    תקרא לזה תלות תקרא לזה איך שתרצה, זאת דעתך.

אבל אתה צריך להסתכל על זה ככה. הבן אדם שמשתכר פעם בשבוע. יכול בקלות להיות בסכנת חיים משוט או שניים יותר שיקח. יכול לאבד תנשימה, לריב מכות, להטריד מינית, להקיא את נשמתו.

הבן אדם שמעשן קנאביס פעם ביום. או אפילו יותר. לא נמצא בסכנת חיים, לא יקיא, לא יאבד את נשמתו. הוא לא יטריד מינית, ולא יקיא את נשמתו..

ואם נקח שתי נבדקים אחד צורך אלכוהול 3 פעמים בשבוע אחד צורך קנאביס 7 פעמים בשבוע. שתיהם צורכים נניח חצי שנה ברצף כבר ונגיד להם להפסיק. הבן אדם שצורך אלכוהול סביר להניח יחווה הזיות. מצב נפשי מעורער. ועוד הרבה דברים לא נעימים

הבן אדם שצורך קנאביס ויפסיק..קצת ישתעמם. זה הכל :)

19. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    אח לא דיברנו על הקטע של הסכנה, ברור שאלכוהול יותר מסוכן בכל זאת הוא היחידי שהורג משתיהם,
    מבחינת התמכרות פיזית לדבר לדעתי בלבד לקנאביס אפשר להתמכר ביותר קלות בגלל ההשפעה שלו, זה לא התמכרות כמו להרואין או קוקאין זה בטוח אחרת אף אחד לא היה יכול להפסיק לעשן (ואנשים מפסיקים) אני מדבר על הקטע שבן אדם שמעשן כל יום אחרי כמה שבועות לא יכול כבר בלי זה ויש כאלה שלא קמים מהמיטה בלי להפיל ראש או שתיים ולא מצליחים להירדם בלי ראש או שתיים.
    זה כל כך קל לעבור מעישון פעם בשבוע לפעם ביום ומפעם ביום לכמה פעמים ביום.
    תקרא לזה איך שבא לך, אני קורא לזה התמכרות לכל דבר.

20. jizzpants

jizzpants קנאביסט

לייקים:
    34
    כלכך מסכים איתך לגבי ההתנגדות לעישון יום-יומי. אם רק הייתי מצליח לא לעשן כל יום.. ברגע שיש לי מה לעשן אין מצב שאני לא אעשן. גם אם לא בא לי אני אעשן!

canna420 אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!