1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

אין טעם לקנאביס

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י דודה, ‏28/9/16.

1. דודה

דודה קנאביסט

לייקים:
    134
    אלהן אלהן הרבה שנים כבר לפני שהתחלתי לעשן שמעתי שקנאביס הוא מתוק בעישון או בטעמים של פירות וכאלו אני מעשן כבר סביבות השנה ומשהוא בהתחלה עישנתי חצי ירוק חצי טבק בבאנגים או בגיונטים ועברתי לרק נקי עישנתי כמה זנים מכמה כיוונים לפעמים הרגשתי ריח חזק יותר לפעמים פחות אפילו גידלתי צמח בגידול אורגני ללא דשנים וגם לפרחים שלו לא היה טעם רק ריח מעולה בקיצור מישהוא באמת נהנה מטעם בקנאביס שלו ? הטעם היחידי שהייתי מרגיש זה של דישון במקרה והיה לכיוון ריסוס או דישון על הפרח אבל בכללי בחיים לא עישנתי והרגשתי טעם כולשהוא בטח שלא של פירות או שוקולד או מה שכותבים על זנים בדרך כלל גם עישנתי דברים טובים מאט פעמים שעישנתי חשאב או חומר באיכות לא טובה…

2. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    אתה לא אמור להרגיש את הטעם חזק כמו שזה נשמע לך, נגיעות של טעמים, שאומרים שהעשן מתוק מתכוונים להרגשת מתיקות כזאת לא יודע איך להסביר לך בדיוק.
    תעשן סיגריה ותעשן את זה תרגיש הבדל במתיקות

דודה אוהב/ת את זה.
  3. Chakra

Chakra חבר חדש

לייקים:
    1
    כמובן שהטעם גם משתנה מזן לזן ומגידול לגידול.

דודה אוהב/ת את זה.
  4. ptyahoo

ptyahoo קנאביסט

לייקים:
    31
    בקנאביס איכותי, יש ריכוז טרפנים גבוה, משמע טעם וריח חזקים.
    יש זנים יותר, ויש זנים עם פחות טעם, אבל זן בלי טעם, זה משהו בלתי רגיל בשבילי.
    לצערי בארץ בנושא הזה, בד"כ, רמת הגידול עוד מורגשת ביחס לאירופה וארה"ב.
    בבנג קשה להרגיש טעם, אבל בג'וינט זה חובה.

newbudder ו-ashahim1 אוהבים את זה.
  5. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    מה שקובע את הריח. זה לא כמות הטרפנים..אלא הסוג שלהם.
    סוגים מסוימים של טרפנים הרבה יותר מורגשים מבחינת ריח מאשר אחרים.

לפותח האשכול - יש זנים שונים עם טעמים שונים. אם מה שאתה מעשן ישלו טעם ג'נרי של קנאביס ולא מעבר לזה ככל הנראה זה הזן\צורת הגידול ויותר מזה - הוא לא עבר יישון כמו שצריך.

פרחים מגנטיקה כמו שצריך שגודלו ויושנו כמו שצריך יהיה להם ריח מטמטם לרוב.
    דברים שקשה לתאר. היו זנים שהיה להם ריח של אשכרה לימונדה. זה באמת הריח...
    ואתה צריך לשים לב, כשאומרים עשן "מתוק" לא מתכוונים למתיקות אמיתית. כי מתיקות אמיתית נגרמת בגלל נוכחות של סוכרים כלשהם. כאן זה בסה"כ ריח. הוא אמור להיות מאוד מאוד עדין..

אתה יכול להשוות בקטע הזה קנאביס ליין או בירה - לרוב המוחלט יש אותו טעם.
    אבל דברים ספציפים ומיוחד, או אפילו סתם כאלה שגידול ויישנו כמו שצריך - יהיה טעם ייחודי מאוד.

נ.ב - לריח ולטעם של הקנאביס יש קשר ישיר לחוזק ההשפעה והתחושות שבה. בגלל השפעות סינרגטיות של קנאבינואידים וטרפנים. זה נושא מאוד מעניין שלא ידוע עליו יותר מדי. יש יותר מדי טרפנים ויותר מדי קנאבינואידים בשביל לחקור מה עושה מה..

#5 cooldude1212, ‏30/9/16
    נערך לאחרונה ב: ‏30/9/16
    ashahim1 אוהב/ת את זה.
  6. ashahim1

ashahim1 קנאביסט

לייקים:
    146
    כרגיל - החופר מבגדד, אבל כל מילה בסלע!

7. ptyahoo

ptyahoo קנאביסט

לייקים:
    31
    תלמד לקרוא אחי לא כתבתי שהכמות הטרפנים (ברבים, זאת אומרת סוגים שונים) היא קובעת, אלא ריכוזם. אם אתה לא יודע מה זה ריכוז, זה כבר משהו אחר. מה שבודקים לך במעבדות זה את ריכוז סוגי הטרפנים השונים.
    יש הרבה דברים שמשפיעים על ריכוז סוגי הטרפנים השונים..

8. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    מה שהתכוונתי להגיד זה שיש טרפנים שיש להם ריח יותר דומיננטי. והריכוז שלהם לא משנה.
    1 מ"ג של הטרפן X יכול להיות הרבה יותר מורגש מבחינת ריח מאשר 50 מ"ג של הטרפן Y.

אני בעיקרון לא הכי חזק בכימיה. אבל הבנתי שזה קשור בצורה כלשהי לאטומי הפחמן. לפי כמות אטומי הפחמן ממיינים את הטרפנים לקבוצות שונות ולכל קבוצה יש מאפיינים מסוימים. קבוצות מסוימות אפשר להריח יותר בקלות וקבוצות מסוימות קשה יותר להריח, אם כי יש מצב אני טועה פה (אנשי כימיה - תקנו אותי!)

בקיצור מה שבאתי להעביר במשפט הנ"ל - ריכוז הטרפנים לא אומר יותר מדי לגבי מה שאתה מריח בפועל מהפרח. אם יש לך מלא קריופילן בפרח זה לא אומר שתקבל את הריח של קריופילן וזה כי הוא ססקוויטרפן. טרפנים אחרים, מקבוצות אחרות - יהיה לך קל יותר להריח.

9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    בעיקרון cooldude1212 צודק.
    לא הייתי אומר שקשור למספר אטומי הפחמן אלה יותר למשקל הכללי של המולקולה.
    מולקולה קלה יותר תהיה בד"כ יותר נדיפה.

היכולת שלך לחוש (להריח) במולקולה לא קשורה לנדיפות שלה אלה למערכת החישה שלך. אם יש לך רצפטורים מסויימים בגוף (באף) אתה תחוש במולקה כזו או אחרת יותר או פחות.

שילוב של נדיפות+רצפטור = יכולת חישה.
    כאשר הרצפטורים שיש לך תורמים הרבה יותר ליכולת החישה.

10. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    או...זה ההסבר שחיפשתי כל הזמן הזה.

עכשיו שאלה, האם אצל כל בן אדם הרצפטורים באף שונים באופן משמעותי?
    הכוונה היא, האם אנשים שונים, מריחים דברים שונים בעוצמה שונה?

11. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    מבין על מה אתה מדבר וזה מסקרן אותי מאוד. אני מכיר את הסיטואציה...

נתתי לחברה שלי להריח פרח, Blackberry kush. ריח מצויין של ענבים\אדמה
    אני כזה בואי בואי תריחי איזה יופי
    היא רק מריחה על ההתחלה מעיפה אותו אומרת שהוא מסריח מאוד ומזכיר לה סקאנק חזק...

וזה לא פעם ראשונה כבר. מה שאתה מריח או טועם כנראה שאחרים חווים אחרת.

12. ptyahoo

ptyahoo קנאביסט

לייקים:
    31
    תשמע אחי, פשוט לא ירדתי לעומקם של דברים, אך דבריך אינם סותרים את שלי.
    לא דיברתי באופן פרטני לטרפן טרפן, אלא בטרפנים באופן כללי. מסכים עם מה שאתה רושם גם ומכיר זאת שנים. לא רשמתי בשום מקום שריכוזים זהים של טרפנים שונים לא יגרמו לתגובות שונות ברצפטורים ואני לא יודע איך הסקת את זה. מה שגם שיש לי לא מעט ידע בכימיה וביולוגיה, אבל זה לא קשור בכלל לנושא ואנחנו סתם סוטים מכיוון הדיון.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!