1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

כמה דברים שבדקתי

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י cooldude1212, ‏26/9/16.

1. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    השתעשעתי קצת עם חברים ועם עצמי. אז ביצעתי מן "מחקר" . לא ממש מקצועי אפשר לומר אבל די הקפדתי פה.
    סתם הייתי סקרן, אז בדקתי.
    אז ככה, אני לא אתחיל בלפרסם את כל התוצאות של המחקר בפירוט יתר אבל הנה סיכום קצר (קצר זה לא. אבל המחקר המלא זה בערך 20 עמודים שכתבתי) :

נטילת 5HTP במינון של 100 מ"ג כשעה וחצי לפני עישון מובילה לעייפות. בלי שום קשר אם מדובר בירוק אינדיקה, או סאטיבה. עייפות קשה.
    נטילת 5HTP במינון של 300 מ"ג כשעה וחצי לפני העישון מובילה להתחזקות ההשפעה הפסיכואקטיבית בערך ב-50% ביחס לפלצבו. הבחור שנבדק טען שזה הרגיש מאוד מאוד קסום וזוהר ומזכיר MD.

בדקתי את זה על עוד 8 אנשים. חלק נתתי פלצבו חלק לא ולא אמרתי. וגם כאן התוצאות די נקיות - 5HTP במינון 300 מ"ג מוביל להתחזקות ההשפעה הפסיכואקטיבית במידה מורגשת. האנשים ידעו להבדיל מה זה פלצבו ומה לא על סמך דעתם האישית, רובם ככולם צדקו.

יש לציין - 5HTP במינון של 300 מ"ג לא מומלץ לקחת באופן קבוע. אולי פעם בכמה ימים אפשר.

עוד סוג של "מחקר" שעשיתי, השפעה של צריכת אומגה 3 על השפעה פסיכואקטיבית.
    10 משתתפים חולקו לשתי קבוצות, 5 קיבלו פלצבו ו-5 את הדבר האמיתי.
    כולם קיבלו אומגה 3 של חברת Now foods המוכרת. מינון של 500 מ"ג EPA ו-250 מ"ג DHA בכל כדור. כל יום כ-4 כדורים.
    בסה"כ כ- 2000 מ"ג EPA ו-1000 מ"ג DHA כל יום.

המחקר התפרס על כ-45 יום שבהם הנבדקים לא עישנו קנאביס או צרכו כל סוג של קנאבינואיד כזה או אחר.
    *לפני תחילת המחקר, בדקתי על כל אחד ואחד כמה קנאביס הם צריכים על מנת להתמסטל, מה הרגלי העישון שלהם, איזה וכמה חומצות שומן אומגה הם אוכלים ביום. ומה ההרגשות שהם מרגישים בזמן עישון.

אז ככה, לאחר 45 יום של נטילת האומגה 3 רוב מוחלט של הנבדקים ידעו לומר אם מדובר בפלצבו או לא.
    אלו שלקחו את האומגה 3 האמיתי דיווחו כבר בתוך 33 יום של נטילה שהם מרגישים חיים יותר ושלמים עם עצמם. בנוסף הם טענו שמצב הרוח השתפר וחרדה ודיכאון שהיו לפני כן נרגעו במידה משמעותית.
    לאחר 45 יום של נטילה כולם קיבלו את הג'וינטים שלהם. כל אחד 0.6 גרם של White widow איכותי במיוחד.
    הם התבקשו לגמור את כל הג'וינט, או לפחות מה שהם יכולים ממנו עד לרמה שהם מרגישים יותר מדי מסטולים.

התוצאות?
    קודם כל, קבוצת הפלצבו. קבוצת הפלצבו כולה גמרה את כל הג'וינט. ובהתחלה אמרו שהם לא מרגישים כלום. כעבר 20 דקות בערך כולם בלי יוצא מן הכלל אמרו שהם מרגישים יותר מדי מסטולים, עם הרגשה קשה של חרדה, רעידות, קור, וחום. אף אחד מהם לא נהנה

הקבוצה שצרכה אומגה 3 לא גמרה כלל וכלל את הג'וינטים, ממוצע הצריכה בקבוצה הזאת עמד על כ-0.25 ג' לכל בן אדם, בקבוצת הפלצבו הצריכה עמדה על כ-0.55 ג' לכל בן אדם בממוצע.
    קבוצת האומגה 3 טענה שההשפעה הפסיכואקטבית מרגישה יוצאת מן הכלל. בלי תחושות של חרדה או פרנויה בכלל. המון שמחת חיים. לפי התרשמות שלי כשראיתי את כולם ביחד - קבוצת האומגה 3 התמסטלה הרבה יותר. ומפחות כמות.

אז מה קורה? קבוצת הפלצבו התמסטלה יתר על המידה, בקטע לא טוב. מכמות של 0.55 ג' בממוצע. לקח לאנשים 10-30 דקות עד שאמרו שהם מרגישים משהו בכלל - וכשהם הרגישו, זה הכה בהם בכל הכח.
    ההרגשות שקבוצת הפלצבו תיארו: פחד, רעידות, שמיעת קולות, הרגשת ריחוף והרגשת כובד. ההשפעה עברה להם בתוך שעתיים וחצי. הנבדקים טענו כי קמו יום למחרת עם פה יבש והרגשה של בלבול.

קבוצת האומגה 3, התמסטלו בקטע מאוד מאוד טוב, מאוד מאוד חזק. מכמות של 0.25 ג' בממוצע. ולקח לאנשים בול דקה מהשאכטה הראשונה לשים לב שהם מסטולים. ההרגשות שקבוצה זאת תיארו: שמחה, רוגע, יצירתיות.
    ההשפעה עברה להם לאחר כשלוש שעות. אבל הם טענו כי נשאר בהם מין אפטר והמצב רוח נשאר למעלה.

יש לציין, בשתי המחקרים היה שימוש באותו זן קנאביס, אותה כמות, אותם אנשים, האנשים כולם בריאים לגמרי. כולם מעשנים בינוניים שמעשנים 3-4 פעמים בשבוע. ב-45 יום הם לא נגעו ולא בטיפה קנאביס ועברו בדיקות שתן לוודא את זה.
    העישונים בשתי המקרים התבצעו באותה שעה, ואותה אווירה בדיוק. כל הנבדקים הם זכרים, כולם בטווח משקל בין 75-85 ק"ג. בגיל 19-23

המסקנות כאן לא ברורות מי יודע מה. כי יש כאן הרבה משתנים וזה לא מחקר מקצועי.
    אבל אפשר להגיד כמה דברים -
    5-HTP משפיע בצורה מסוימת על ההשפעה הפסיכואקטיבית. בוודאות! (תנסו, תבינו)
    אומגה 3 במינון שניתן לנבדקים למשך כ-45 יום יכול לשנות גם כן את ההשפעה הפסיכואקטיבית. בעיקר מקצרת את זמן תחילת ההשפעה, ומונעת רגשות שליליים - חרדה, פרנויה. עזבו את זה שזה מאוד בריא.

מעניין רק שבודדים המחקרים המקצועיים שבודקים השפעה של אומגה 3\6\9 על המערכת האנדוקנאבינואידית
    כי כשבדקו, מצאו קשר. חייבים שיחקרו את הנושא הזה עוד.

זה לא היה מחקר מקצועי, אבל השתדלתי שהוא יהיה כמה שיותר כזה.

#1 cooldude1212, ‏26/9/16
    נערך לאחרונה ב: ‏26/9/16
    vvasili, דודה, flox ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  2. ashahim1

ashahim1 קנאביסט

לייקים:
    146
    פייייי ימלך!!!!
    איך מה מי מו?..
    אין עליך י-אח!!
    מסקרן מרתק ומדגדג, סחטיין גדול!!

3. tzitzi

tzitzi חבר חדש

לייקים:
    1
    כל הכבוד לך אתה תותח אחי!
    מתחיל לקחת אומגה 3

4. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    לא ידעתי שיש לאומגה 3 השפעה כזאת טובה ברוח (הרגשות וכדומה) אתחיל לקחת ונראה איך ארגיש בעוד חודש!

5. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    המחקר הזה לא מקצועי ואין לקחת אותו ב-100% רצינות ולהפיק ממנו מסקנות כי יש פה המון משתנים.

אבל רק אומר, אם אתם מתחילים לקחת אומגה 3 זה בכללי טוב. תקחו מינון גבוה, ולא החרטה שמוכרים לכם בחנויות

תסתכלו על הקופסה ותבדקו כמה מ"ג DHA\EPA יש בכל כדור. יש כדורים שצריך לקחת מהם 10 בשביל להגיע למינון שאני נתתי פה.

6. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    כמובן, בכללי גם אם לא יהיה השפעה במצב רוח לפחות אהיה בריא יותר ;)

7. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    אני רוצה להוסיף ש אני בדרך כלל מעשן פעם בשבוע וזה יוצא בסוף שבוע שמתי לב שאני שותה צייה כל השבוע הסטלה
    מאד איכותית שלווה ויצירתית אז אמרתי לעצמי שאני חייב לבדוק את העיניין
    לקחתי לעצמי חודש ימים לבדיקה של הנושא ו וואלה יש אבדל גדול אבל גדול במלוא מובן המילה
    שבוע ששתיתי היה מה זה מרענן וסבבה ובשבוע שלא שתיתי היתה סטלה מאד כבדה ומעייפת
    תנסו ותגידו מה אתם חושבים
    לי זה עובד מעולה .הוויד הוא אותו וויד כל החודש

8. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    וואלה, שמעתי על עשרות כמוך.

זה פשוט משנה את הכל. יש קשר ישיר בין המערכת האנדוקנאבינואידית לחומצות שומן.

נ.ב, זרעי צ'יה לא המקור הכי טוב של אומגה 3. אבל זה נושא שנוי במחלוקת לגמרי ולכן שכל אחד יעשה מה בזין שלו.

9. Cinderrela 99

Cinderrela 99 קנאביסט

לייקים:
    84
    כן כן אומגה 3, זה ידוע .
    גם שוקולד .

10. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    אני וחברים בדקנו לאחרונה ממש גם את המאכלים. תוצאות מלאות שבוע הבא.
    אבל בינתיים רק יכול להגיד כמה דברים - יש אנשים שפשוט לא מושפעים ממאכלים. לא משנה כמה הם יאכלו וכמה THC יש בזה. אבל מצד שני - יש הבדל בין זן לזן. והיו זנים מאוד מסוימים שכן השפיעו במאכלים על כולם.

11. Cinderrela 99

Cinderrela 99 קנאביסט

לייקים:
    84
    קטע מוזר, ספרינג נקטר פירות טרופיים מחזק לי את ההיי.

12. kushi

kushi חבר חדש

לייקים:
    6
    וזה בריא לצרוך אותם במינון כזה לתקופה ממושכת?

13. מומין טרול

מומין טרול קנאביסט

לייקים:
    115
    לפעמים יש לאנשים נטייה לחשוב שבגלל שזה בא בכדורים זה תרופה. אז לא, אין בעיה ואי אפשר לקחת מינון יתר של זה. תחשוב על זה כמו שמן זית, אפשר לקחת מינון יתר של זמן זית ?

14. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    @מומין טרול
    בוודאי שאפשר להגיע למנת יתר של אומגה 3, 6, שמן זית ומיץ חמוציות.
    אפשר להגיע למנת יתר מכל דבר.

15. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    תשתה כמה ליטרים ותראה ;)

16. מומין טרול

מומין טרול קנאביסט

לייקים:
    115
    כמובן, אני התכוונתי בשימוש הגיוני.

17. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    אפשר לקחת מינון יתר, כמובן. כמו שאגרונום אמר אפשר לקחת יותר מדי מכל דבר, כולל מים.

אבל בוא נגיד שהמינון שאני נתתי פה, אף על פי שהוא גבוה - הוא לא מתקרב למינון יתר.

18. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    אומגה 3? המינון פה לא מי יודע מה גבוה.
    כל עוד אתה צורך גם חומצות שומן אחרות - אין בכלל מה לדאוג. זה רק יכול להועיל

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!