1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

זני cbd ובדיקת שתן

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י good_stuff, ‏6/10/16.

1. good_stuff

good_stuff חבר חדש

לייקים:
    2
    ערב טוב חברים
    נניח אני מעשן את הזן אבידקל שלא מכיל כמעט thc (רק אחוז 1) האם בבדיקת שתן מחפשים גם cbd או חומרים אחרים או רק thc? בגדול האם אהיה נקי או ממש קצת מלוכלך בבדיקת שתן? תודה

2. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    מלוכלך

3. סבאלה

סבאלה קנאביסט

לייקים:
    53
    תלוי בהמון גורמים. למשל מהירות של חילוף החומרים שלך, משקל ואחוזי שומן, כמות ותדירות הפעילות הגופנית, כמות ותדירות ה thc שאתה צורך ועוד...
    כן, בודקים רק את המטאבוליט של ה thc.
    הדרך היחידה לבדוק היא לקנות בדיקה בכמה עשרות שקלים...

#3 סבאלה, ‏7/10/16
    נערך לאחרונה ב: ‏9/10/16
  4. Dani420

Dani420 קנאביסט

לייקים:
    89
    לא יודע מאיפה הכחלטתם את זה . אני חושב שבודקים רק THC אז אם לא עישנת THC לא אמורים למצוא את זה. דרך אגב CBD לא נמצא בפקודת הסמים

5. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    זה סוג של הימור.
    בפועל מחפשים בשתן מטבוליט של THC.

אבל מצד שני, לא הרבה ידוע על מה קנאבינואידים עוברים לאחר צריכה.
    יותר נכון - ידוע המון! אבל זה בכלל לא מספיק ותמיד מגלים דברים חדשים.

כשאתה צורך זן ללא THC ומצפה לעבור בדיקת שתן זה הימור. כי יכול להיות שאחד מהקנאבינואידים הפך ל-THC בתהליך מסויים שאין לדעת עליו בכלל.
    מה שאני אומר בעצם בגדול. זה שיש מעל 100 חומרים בקנאביס וכולם מיוחדים וספציפיים (בעיקר הקנאבינואידים). ידוע עליהם המון המון - אבל לא ידוע הכל. יכול להיות שמתרחש תהליך ברמת המיקרו שיוביל לזה שבסופו של דבר ימצאו THC בשתן.

Dani420 אוהב/ת את זה.
  6. Dani420

Dani420 קנאביסט

לייקים:
    89
    לא נראה לי סביר אבל וואלה הייתי הולך למשפט על זה רק כדי להתקיל את פקודת הסמים

7. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    תשמע, אם לפני 70 שנה היית שואל את רפאל משולם:
    "האם יש עוד חומרים בקנאביס מלבד THC" הוא היה כנראה אומר לך לא נראה לי סביר..
    אבל תראה איפה אנחנו היום.

בקיצור, בוא נסכם..
    כשאומרים לכם לא לעשן זה לא לעשן. אל תשחקו עם החוק CBD ושטויות. אל תעשנו. תצאו נקיים
    תחזרו לעשן :)

8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    בכלל לא נכון. על מה אתה מתבסס כשאתה אומר כזה דבר? אתה חושב שלא היתה כימיה אורגנית לפני רפאל משולם או משהו כזה?
    אתה מודע לעובדה שמרבית העבודה שלו היתה הפרדת חומרים לפרקציות שונות? הנחת הבסיס שלו היתה שבקנאביס יש המון חומרים, אחרת הוא בחיים לא היה מגלה את ה THC.
    בנימה אישית, אמרתי לך כבר כמה פעמים, כדאי לא תקשקש קישקושים באוויר בנושאים שאתה לא מכיר בצורה מינימלית. כימיה אורגנית לדוגמא.
    אותי זה קצת מרגיז שיש מישהו כמוך שמתבטא בצורה כזו כאשר הוא חסר רקע עיוני מינימאלי בנושא.

לעניינינו, מדובר על שאלה מאוד מעניינת.
    קצת חיפשתי ערכות לבדיקת סמים (דגש על קנאביס).
    הערכות הללו (ELISA) מאוד ספציפיות. הן מבוססות על נוגדנים שמתחברים אך ורק למולקולה ספציפית. הערכה נותנת אינדיקציה אך ורק ל THCA. זאת לאחר שדוגמת השתן עוברת תהליך אנזימטי עם פראוקסידאז שהופך THC שנמצא בשתן חזרה ל THCA.

ככה שבשורה התחתונה עישון קנאביס שמכיל מעט THC לא יצאו חיוביות. יש מצב טוב שתעבור את הבדיקה בשלום.

9. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    אני לא מקשקש "קישקושים באוויר" בנושאים שאני לא מכיר בצורה מינימלית.
    ספציפית כאן - כימיה אורגנית, זה לא התחום שלי.

אבל אגרונום, אתה מגיע מהגישה המדעית לגמרי. לדעתך אולי עישון קנאביס עם מעט THC לא יופיע בבדיקה.
    אבל אתה לא חושב על אפשרויות אחרות.
    מכיוון שהנושא הזה (כנראה) לא נחקר במיוחד, אתה מחפש עובדות ומציב אותם..וזה נכון!
    בפועל אם לא צרכת THCA אז לא יהיה לך THCA. אבל הנה העניין. הצמח הזה יודע להפתיע כל פעם מחדש.
    כמו שאמרתי, ידוע הרבה על קנאבינואידים. אבל ממש לא הכל וכל פעם משהו חדש מתגלה (כל פעם - גם פעם בכמה שנים)
    אתה לא יכול לנתח בוודאות את הדרך התפרקות של כל קנאבינואיד לאחר צריכתו. לא אתפלא בכלל אם יש מסוימים שמתדרדרים ל-THCA ללא ידיעתך בעת השריפה. שזה אומר בעקיפין שזה יקלט בשתן. (זאת תיאוריה, לא עובדה)

לגבי הקטע עם רפאל משולם - לא יודע. אני פגשתי אותו כבר בעברי ויצא לי לדבר איתו בקטנה. אבל לא יודע מה העבר שלו לעומק ומה הנחת הבסיס שממנה הוא יצא.

לגבי "אותי זה קצת מרגיז שיש מישהו כמוך שמתבטא בצורה כזו כאשר הוא חסר רקע עיוני מינימאלי בנושא."
    אני לא חסר ידע בכימיה אורגנית.
    זה פשוט אתה יודע יותר מדי, בהפרש. אתה מדבר ברמה של בן אדם שסיים שתי תארים בנושא.
    אני בקרוב אולי את הראשון בנושא הזה. אז אני אולי חסר ידע ביחס אלייך.

10. Dani420

Dani420 קנאביסט

לייקים:
    89
  11. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מאמר מעט ישן. אני לא מוצא עוד מקורות שלו ב SCHOLAR ככה שאני לא מצליח נכון לעכשיו לקרוא את כולו.
    האם יש לך קישור למאמר המלא ולא רק לאבסטראקט שלו?

12. Dani420

Dani420 קנאביסט

לייקים:
    89
    זה מה שיש בויקיפדיה - זה כנראה היחידה. זו כנראה הסיבה למה הם לא מאשרים למכור מוצרי CBD באופן חופשי בשוק, אחרת מה ההסבר

13. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    זה הנקודה שעלייה אני בדיוק מדבר.
    עכשיו תחשוב שחוץ מ-CBD יש עוד מעל 100 חומרים. אם לא יותר.
    יש כאן הסתברות לעוד חומרים שהופכים בריאקציה מסוימת ל-THC.

14. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
  15. Dani420

Dani420 קנאביסט

לייקים:
    89
  16. Dani420

Dani420 קנאביסט

לייקים:
    89
    זה בדיוק מה שכתוב אגב: מיצי כיבה:

CBD was converted to ∆9-THC and HHCs when incubated in the artifi cial gastric juice.

17. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    זה מעניין. לא הייתי מודע לזה.

18. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    זה בדיוק הגישה שאני מדבר עליה. הגישה המדעית..גישה שמתבססת רק על דברים שהוכחו וכל מה שלא הוכח - לא קיים.

אבל אתה צריך לחשוב עם עצמך, שאולי המדע מפספס פה משהו...בכל זאת, לא שמת לב שיש יותר מדי חומרים שמתנהגים בצורה שקשה למדע להסביר? לא שמת לב שמגלים רצפטורים חדשים כל כמה זמן? חומרים חדשים במוח? איך לפני זה לא גילו? השתמשו באותה טכניקת בדיקה. אי אפשר להסביר את זה!
    והנה לך - כמה שאלות שקשה מאוד לענות עליהם...וכאן אתה תצטרך להעלות כבר תיאוריות לגבי הנושא. או שתבחר כמו שאתה בוחר עכשיו וזה לעצום עיניים ולהאמין שאין כלום מעבר למה שהמדע גילה.
    כמו ש-CBD מסוגל להפוך ל-THC. לא אתפלא אם יש עוד קנאבינואידים כאלה.

אז להעלות תיאוריות כמו שאמרתי - זה אומנם שנוי במחלוקת, אבל אולי אפשרי.

Dani420 אוהב/ת את זה.
  19. סבאלה

סבאלה קנאביסט

לייקים:
    53
    מסכים איתך. אף אחד לא אוהב לקרוא קישקושים לא מבוססים... אז תעשה טובה, בחור מגניב 1212, אם יש לך היפותזה אז תדגיש את העובדה הזו בתחילה.
    עכשיו בקשר לבדיקת השתן, הכל טוב ויפה וידוע כבר זמן מה על מחקרים כאלו כמו על הקנאביגרול. שכמעט כל הקנבינואידים בצמח התפתחו מהמבנה הכימי שלו... וגם אם השינוי הזה יכול להמשיך בקיבה ואתה כנראה לא עומד לאכול את האבידקל שלך... עדיין אתם שוכחים שהבדיקות של היום הם בעלות סף גילוי סטנדרטי אך גבוה למדי... 50 ng/ml וזה כדי למנוע מצבים כאלו בדיוק. של תוצאה חיובית כוזבת. למשל של עישון פסיבי או שימוש בשמן המפ. ולא רק בקאנביס. הדוגמא הטובה ביותר היא פרג. כן הגרגירים השחורים הקטנים האלה על הלחם ובעוגה. שלאחר אכילתם עלולים לגרום לתוצאה חיובית כוזבת של אופיום... וכן, זה הוכח מדעית בבית המשפט.
    בארץ עוד לא מצאתי בדיקה עם רף נמוך יותר כמו ng/ml 20. כנראה מפחדים מתוצאות כוזבות.... ככה שלדעתי המנהל צודק לחלוטין. גם שימוש כרוני על ידי עישון, אידוי ואפילו אכילה של זנים בעלי אחוזים זניחים של thc לא אמור להביא את השתן לרמות גבוהות מספיק של thc-cooh, המטאבוליט של ה thc שיוצר הכבד, שיגרמו לתוצאה חיובית.
    זה סוג של חוק אצבע. לא התמסטלת, לא התלכלכת... נשמע טוב לא?

#19 סבאלה, ‏9/10/16
    נערך לאחרונה ב: ‏9/10/16
  20. newbudder

newbudder קנאביסט על

לייקים:
    367
    באיזה פרחים בדיוק יש אך ורק CBD?
    עד כמה רגישות הבדיקות הקיימות? הרי גם בפרחי CBD יש ריכוז כזה או אחר של THC,
    כך שתצרוך אותו כך או כך.
    נשמע לי כמו לשחק באש.. :/

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!