1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

Biobizz

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י dodaduda2, ‏20/10/16.

1. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    נסיון לא שווה לנתונים. ניסיון הינו התפיסה הסובייקטיבית שלך של המציאות. הבדל של יום ולילה.
    להגיד זה עובד לי זה יפה מאוד. אבל זאת רק תפיסת המציאות שלך ולא עובדות.

קל מאוד לדעת אם צמח בריא או לא. וזה בד"כ מערב הרבה יותר מהסתכלות חיצונית על הצמח.
    באמת שאין לי בעיה אם הדעה הסובייקטיבית שלך לגבי עצמך היא חיובית או לא. אין לי שום תגובה על העניין הסבייקטיבי הזה.
    אבל אני כן יכול להגיד לך אם אתה טועה או לא בהסתמכות על מחקרים שבוצעו בנושא של מצעים מנותקים. בשלב הזה קל מאוד להגיד לך שאתה טועה. מהסיבה הפשוטה שמה שאתה מציג סותר את העובדות הקיימות שנאספו, זה לא משהו שראיי שאתה עושה או מתייחס אליו. אתה בעיקר נהנה או לא נהנה מהגידול. להבדיל ממושגים אובייקטיבים של ממגדל טוב או לא.

אבל אתה לא יודע מה יש בקקי של סוסים. ומה זה "אקולוגי"? איך אתה מודד את זה? בתחושה החמימה והנעימה שאתה מרגיש בפנים כאשר אתה מביט על הצמח?

"אנחנו מתכננים תוכניות ואלוהים צוחק".
    איך זה קשור?
    אני לא מתכנן כלום. אני עובד על סמך נתונים מדידים ולא יותר.

2. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    התפיסה שלי היא כל מה שאני מציע פה, והיא מבוססת על מחקר עצמי.

"אנחנו מתכננים תוכניות ואלוהים צוחק" בא להגיד שגם אם אתה חושב שיש לך את כל הנתונים הרבה פעמים התוצאה בסוף היא לא מה שאתה מצפה.
    יש המון הבדל בין מבחן ע"פ השערות ותיאוריות לבין מבחן המציאות.
    אתה מוזמן להשאר עם הנתונים המדידים שלך, לי יש עוד עולם שלם חוץ מהם.

אקולוגי נמדד על פי כמות האנרגיה והזיהום הנדרשים ליצור המוצר. דשנים מינרליים מכילים חנקן שיוצר בראקצית הבר-בוש שבשבילו שורפים לא מעט דלק בזמן שקקי של סוסים יצא מהתחת של הסוס בלי הרבה השקעה חוץ מחציר.

אני אוסיף עוד נקודה לעניין האקולוגי והיא הגישה ההוליסטית שלי שאומרת שלתת את הכסף שלך לחברות דשנים (באייר ו... זהו, לא?) תורם גם לזיהום המאגרים הגנטיים של האוכל שלנו עם הנדסה גנטית (ע"ע אורז זהוב בפיליפינים, סויה בארה"ב) וגם תורם לזיהום האדמות ומאגרי המים שלנו על ידי הדברה - מכוון שכל אלו מיוצרים על ידי אותו יצרן.

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    וואו! קצת מסוכן חבר. אתה יודע מי עוד השתמש בסגנון הזה של מחקר עצמי? נטורופטים, רופאי אליל וכל מיני שרלטנים אחרים.
    לא מבין למה לא יותר פשוט לעשות קצת שיעורי בית וללמוד את הנושא אם אתה כ"כ מתעניין ומשקיע.
    אתה חושב שאתה יכול ללמוד הכל על הצמח מההתחלה עד הסוף ולהגיע לתשובות בעצמך מ"מחקר עצמי" בשטח כ"כ מצומצם? קצת לא סביר. גם אם ניקח ספרות קנאביס מקצועית כמו הספר 'Marijuana Botany: An Advanced Study' של Robert C. Clarke נראה שהוא מצוטט כאלה שבאו לפניו.
    אין מה לעשות, בסופו של דבר כולנו עומדים על כתפי ענקים.

אני בשום שלב לא טענתי שיש ביידי את כל הנתונים. אתה ממש לא הבנת את כוונתי. אני רק שואב את המידע הזה ממחקרים שכבר בוצעו ומיישם אותו. אני לא ממציא שום דבר בעצמי.

מצויין, אני מבין מזה שמדדת כמה לוקח לאהאכיל ולקיים את אותו סוס מול הפקה של מינרלי מהקרקע.
    האמת שזה מעט לא סביר, מכיוון שכמות האנרגיה הדרושה לייצר קילו דשן פחותה בהרבה מיצור קילו קקי של סוס. בוא נראה אותך מנסה לגדל בקר פעם. רק המחיר של המים שאתה צריך יגרום לך לפשוט רגל.

מה הבעיה עם אורז זהוב במזרח? אתה מעדיף ילדים עיוורים במקום אורז שעשיר ברטינול (פרוקרסור לויטמין A) וקרוטנואידים נוספים?
    אתה מעדיף שימוש עצום בקוטלי עשבים על פני סויה ותירס שיכוליםלייצר בעצמם חלבון שמצוי בטבע (BT)?
    איפה האקולוגיה שלך במקרים הללו? למה להעדיף ריסוסים וילדים עיוורים על פני צמחים יעילים יותר?

אקולוגיה זה נפלא. אקולוגיה זה מדיד.
    אבל גם בעיניין הזה אתה צריך לעשות שיעורי בית.

4. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    אין לי מה להגיב על החלק הראשון שלך, תעשה מה שבא לך. אני יעשה מה שבא לי.
    אתה לא חייב להאמין למה שאני כותב. אני עושה את המחקר שלי גם עם שיעורי בית וגם עם נסיון פרקטי.
    אם לדעתך המידע שלי לא נכון - תתעלם ממני וסלאמת.

אני יודע טוב מאוד מה צריך כדי לטפל בסוסים (וגם בבקר, וגם בעופות, ואפילו גם בחזירים). אני גם יודע טוב מאוד כמה אנרגיה לוקח כדי להפיק חנקן בראקצית הבר בוש (חנקן ממינרלי קרקע? אגרונום גם כן).
    תבדוק את המספרים שלך, הם ממש ממש לא נכונים.

הבעיה עם אורז צהוב, כמו שכבר כתבתי, היא זיהום המאגרים הגנטיים של האורז האחר מכוון שאבקנים של אורז עפים רחוק ברוח גם לשדות שלא מעוניינים להשתמש באורז מהונדס. מיותר לציין שיש פה טרור כלפי חקלאים שלא מעונינים לגדל אורז מהונדס. ע"ע סויה בארה"ב שכל הסויה ברשות באייר (בזמנו מונסנטו) אחרי שהם הוכיחו שהגנים המהונדסים שלהם נמצאים בכל גידול סויה מסחרי בארה"ב, גם אלו שטענו שלא השתמשו בסויה המהונדסת מעולם.
    יש דרכים הרבה, הרבה, הרבה יותר יעילות מאורז צהוב כדי לספק ויטמין A לילדים, כמו גזר. הבעיה היא חוסר מגוון תזונתי וליצר אורז בצבע אחר זה לא הפתרון לחוסר מגוון תזונתי - לגדל מגוון גידולים זה הפתרון.
    ברגע שכל הגנטיקה של האורז תהיה שייכת לMelinda Gates Foundation (היוצרים של האורז הזהוב), וזה עניין של שנים ספורות מרגע שהאורז הזהוב יאושר לגידול מסחרי, יהיו הרבה מחסורים תזונתיים אחרים לילדים בפיליפינים כי חקלאים יצטרכו לשלם על האורז עם הפטנט במקום להשתמש באורז מן אללה.
    להפוך את האורז שלך לתחליף גזר שיעיל בעשרות מונים פחות (פי 40 פחות?) מגזר זה רעיון עם הרבה אינטרסים מאחוריו, וזה ברור לכל מי שבאמת מתעסק בנושא.
    http://masipag.org/

עדיף לא לרסס קוטלי עשבים בכלל ולקבל את הנזקים. אם תשווה את הנזק הכלכלי כתוצאה מעשבים ותחרות לגידולים חקלאיים בעולם תגלה שהמספר דומה מאוד להכנסות מייצור קוטלי עשבים בעולם. כלומר - אין באמת יתרון כלכלי בשימוש בקוטלי עשבים למרות הנזק הכלכלי מאי שימוש בהם.

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    או שבכל פעם שאתה מציג מידע שגוי לדעתי אני אציג מידע שמפריך זאת.
    כמובן שזה מעט מעייף כאשר התשובות הן תשובות לא עניינינות כמו "אבל זה עובד!". אבל אין מה לעשות. זאת לא הפעם הראשונה שאני מתמודד עם חסרי רקע מבוסס בנושאי חקלאות.

המקרה של אורז הצהוב הוא ניתן חינם לגמרי. הוסרו ממנו הפטנטים ואפילו פיתחו גרסה מתקדמת שלו שנקראת אורז זהוב 2 (פותח ע"י המתחרים של מונסנטו, סינג'נטה).
    הסינים לא כ"כ אוכלים גזר. ניסו לשנות להם את התזונה והם לא הסכימו. זה לא הלך ולכן בא הפתרון של אורז צהוב.

סויה זה באמת סיפור עצוב ובלתי נתפס.

לא לרסס בכלל זה רעיון מצויין. קוראים לזה הרבה פעמים חקלאות אורגנית. הבעיה היא שאתה לא יכול לגדל באותה יעילות. התוצר ליחידת שטח לרוב יהיה קטן יותר.
    זה אומר שאנשים יצטרכו להיות רעבים.

הפתרונות הללו לא באו מתוך כוונה קפיטליסטית בהכרח. אלה שבאמת ובתמים באו כדי לפתור בעיות.
    אם אי פעם יצא לך לעסוק בחקלאות ולצבור ניסיון קצת יותר משמעותי אתה תגיע לאותן מסקנות.
    באמת שאי אפשר לצפות להרבה תובנות משמעותיות מבנאדם שמגדל בהיקפים מאוד מצומצמים בתנאים שבכלל לא דומים לגידולים חקלאיים בשדה.
    אבל זאת בחירה שלך כמובן.

6. dodaduda2

dodaduda2 חבר חדש

לייקים:
    11
    חברים אולי יש לכם אמלצה לאדמה טובה כדי כמה שפחות להישתמש אם דשנים.
    שי לי אדמה של דשנית "תערובת השתילה ומצע הגידול ממלאים תפקיד חיוני וחשוב בתהליך הגידול

התערובות שלנו מבוססות על חומרים אורגניים וטבעיים, באיכות הגבוהה ביותר (כבול איכותי, טוף, סיבי קוקוס, פרלייט, חומרי אוורור ודישון בשחרור איטי ומבוקר), אשר חוברים יחד ליצירת סביבה אופטימלית לצמיחה ולשגשוג של צמחים"
    אוספתי לשם גם פרליית כ20%
    סליכה אל שגיות עיברית שלי חרא

7. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    יש לך מידע נוסף על האורז זהוב2 הזה?
    סינים לא אוכלים גזר? סינים אוכלים הכל. אם הילד שלך יהיה עיוור או יאכל גזר, וואלה שיאכל גזר. זה הרבה יותר קל ופשוט מאשר לזהם את המאגר הגנטי של היבול המרכזי באסיה. רוצה לשמוע קטע? סינים גם לא אוכלים אורז בצבע צהוב.
    או כמו שאתה אוהב לנסח את זה, עדיף ילדים עיורים, "ללמד ילדים לאכול גזר" (כאילו שהם צריכים את העזרה שלך) או לזהם את המאגר הגנטי של האורז?
    יש פתרונות הרבה הרבה יותר פשוטים שלמישהו לא נוח כלכלית איתם. למשל לאכול תרד או גמבה.

סויה זה סיפור נתפס בהחלט, הוא פשוט מאוד מאוד קפיטליסטי. כמו הרבה פרויקטים אחרים שקשורים לניצול מדינות "עניות". זה השתלטות על ענפים חקלאיים בעזרת זיהום מאגרי גנטיים בגנים מהונדסים. אם זה לא היה קפיטליסטי בהכרח לא היו שולחים אלפי פקחים לגנוב דוגמאות משדות של חקלאים שלא רכשו זרעים ממונסנטו (דאז) בכדי להראות שיש גנים מהונדסים בסויה שלהם.
    תירס ואורז הם הבאים בתור. אני מקווה שקנאביס לא.
    הנדסה גנטית זה כלי נפלא, אבל לא ביבולים שמאביקים בעזרת רוח ומגודלים בשטחים פתוחים.

בחקלאות אורגנית מרססים. מותר להשתמש בניקוטינואידים, פירתרום ושאר סוגי הדברה שמאוד מזיקים לסביבה. זה לא תמיד יותר טוב מריסוסים "קונבנציונליים". אני מציע לא להכניס רעלים בכלל למערכת.
    לא לגדל באותה יעילות לא אומר שאנשים יצטרכו להיות רעבים, יש מספיק אוכל לכולם רק החלוקה שלו בעולם ממש לא שוויונית. אם יהיה יותר אוכל זה לא אומר שיהיו פחות אנשים רעבים.

יש לי נסיון לא מצומצם בגד"ש, והתוצאות שאני מגיע אליהן שונות משלך. תודה על הספקולציות.

בכל מקרה, תודה על היחס.
    אין לי סבלנות לגישה המתנשאת שלך אז ברשותך אני אתעלם מההודעות שלך מכאן והלאה.

hydrotony אוהב/ת את זה.
  8. אור א.

אור א. קנאביסט

לייקים:
    62
    שליש דשנית, שליש קומפוסט/הומוס ושליש פרלייט/קוקופרלייט

9. dodaduda2

dodaduda2 חבר חדש

לייקים:
    11
    תודה

10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אתה אומר את זה כי כף רגלך מעולם לא דרכה בחלקה חקלאית.
    אני בתור אגרונום שעבד בחברות בצד הזה ובצד הזה אומר לך כבר עכשיו שאם זאת ההגדרה שלך לחקלאות אורגנית אז הם בכלל לא שונים.
    אבל למה שתדע כזה דבר, מעולם לא היית צריך לתת את דעתך המיקצועית על חומר כזה או אחר.
    אני סתם אציין ח"פ שתחשוב עליו קצת אם הוא אורגני או לא: imidacloprid.

אורז צהוב 2 אתה יכול לחפש גם בוויקיפדיה. אתה רוצה לחנך סינים לגדל גזר? סבבה. הם לא יפרדו כ"כ מהר משיטות הגידול שלהם בהצפה (שאני בטוח שהן לא אקולוגיות כלל).

אם אתה עונה בכל פעם שאתה לא יודע משהו בסגנון של "לי זה עובד", בלי שום טיעון לוגי אז אנחנו (אני) מאוד נתקשה לנהל דיון מיקצועי.
    אבל מיקצועי זה לא כ"כ הכיוון שלך בכל מקרה (כפי שאתה ציינת).

בהצלחה.

11. Floyd

Floyd חבר חדש

לייקים:
    1
    אני ממליץ על algamic

12. Eff

Eff קנאביסט

לייקים:
    225
    חרא דשן.
    נסיון ממש עלוב.