1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

יש פה בפורום שמועות על LSD מודרני וזה צריך להפסק.

הנושא בפורום 'LSD-25' פורסם ע"י MrGreen, ‏26/9/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הראקציה הכימית לייצור LDS לא מסובכת במיוחד. לא צריך מעבדה כימית מאובזרת מקיר לקיר.
    הבעיה היא הראגנטים. לא ניתן להשיג ארגוטמין בכמויות מספקות. החומר משמש לייצור תרופה מה שמוביל למצב שהריאגנט הזה יקר בצורה יוצרת דופן ולא ניתן לרכוש אותו. חוץ מההגבלה הזאת אין שום בעיה לייצר LSD.

2. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    אתה מתחיל להישמע כמו הונדורים ב-TMG. אפשר לראות את הדו"ח שקיבלת מהמעבדה? דו"ח כרומטוגרפי, כמובן. ואשמח לדעת איך שלחת את הדגימות? קרטונים? של איזה ונדור? כמה עלתה לך האנליזה? איך תקשרת עם המעבדה? סתם שלחת חומר לא חוקי וביקשת שינתחו אותו?

ואין LSD בדארקנט, תפסיק להטעות אנשים או שתכוון אותם למקור שלדעתך מוכר LSD. אתה סתם זורק דברים בלי ביסוס לאוויר. אם יש LSD בדארקנט תגיד לחברי הפורום מי מוכר אותו. אולי אחליט להזמין ממנו ולשלוח לאנליזה במעבדה בעצמי, אני מוכן להשקיע את הכסף.

ושים לב שמהודעה להודעה אתה משנה את הגירסה שלך בהתאם למה שאתה מגלה. לא פשוט יותר להפנים שעדיין לא חווית LSD ואין לך מושג מה זה?

#102 שולגין, ‏27/10/16
    נערך לאחרונה ב: ‏27/10/16
  3. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    אני לא מצאתי דמיון בין החוויה הויזואלית של פסילוסיבין לבין LSD. כן יש דמיון בין פטריות לבין ALD-52 ועוד כמה כימיקלים שניסיתי.

4. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    אז זהו, שלפי מה שאלברט הופמן כותב בספר Plants of the Gods יש למעלה מחמש דרכים להגיע ל-LSD, רק בשתיים מהן תקבל את החומר שהוא גילה לראשונה כולל כל השפעותיו. בכל מקרה, איך שלא תהפוך את זה, בשביל לקבל את המוצר של הופמן אתה חייב ארגוטמין וארגוטוקסין. מה שכן, בשנת 1963 הופמן פיתח עוד דרך להפיק LSD ישירות מארגוטמין שהופק מארגוט, כלומר באמצעות דילוג על Lysergic acid, וזו הדרך שנבחרה עלי ידי הכימאים הטובים בעולם כדרך הטובה ביותר לייצר LSD.

שורה תחתונה, בלי ארגוטמין ובלי הפורמולה המקורית אין אפשרות להגיע לחומר שהופמן גילה.

#104 שולגין, ‏27/10/16
  5. Sergeant Whiskers

Sergeant Whiskers קנאביסט

לייקים:
    11
    אני בדיוק בפוסט שאתה עונה לו הסברתי לך במפורט למה אי אפשר לומר שכל פטריות הפסילוסיבין הן אותו דבר, להגיד שניסית זן אחד של פטרייה והפנמת את כל סוגי החוויה שזה יכול לתת זה כמו לומר שבגלל שניסית לעומק סוג אחד של ירוק אתה מכיר את ההרגשה של כל הstrains השונים של קנאביס.

בזני panaeolus היחס ההפוך בין פסילוסין לפסילוסיבין והריכוזים השונים של טריפטמינים כמו באוסיסטין\נורבאוסיסטין גורם לחוויה שונה מאוד לדעת כל מי שניסה.
    אולי אני אגדל ואביא לך קצת סתם בשביל להוכיח לך ;)

6. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    ניסיתי למעלה מ-10 זנים של קובנסיס. החוויה הויזואלית מאוד דומה ועם זאת שונה, אבל בסופו של דבר לכולן אותו מחנה משותף - הויזואליזציה נשענת על המציאות ומעוותת אותה. היה זן אחד שהתנהג אחרת לגמרי, "חואטלה" שניסיתי בדרום אמריקה. לא יודע למה, אבל קיבלתי ממנו את החוויה הויזאולית הכי מגניבה ועמוקה שהיתה לי עם פסילוסיבין.

מה שאני מנסה להגיד זה ש-LSD עובד אחרת. הוא לא מעוות את המציאות, הוא מראה לך מציאות אחרת, וכאן לדמיון יש המון תפקיד. הוא לא נשען על משהו קיים, ומכאן נוצרות ההזיות. אתה רואה דברים שלא באמת שם, לכאורה :)

#106 שולגין, ‏27/10/16
  7. Sergeant Whiskers

לייקים:
    11
    יש לנו כאן בילבול :p, כשאתה אומר זן אתה מתכוון לSTRAIN כמו בגידול קנאביס, כשאני אומר אומר זן אני מתכוון GENUS זאת אומרת סוג שונה לגמרי של פטרייה.
    אני לא מדבר על סוג של אחר של קובנסיס, אני מדבר על פטרייה שמדעית קרובה לקובנסיס כמו שקנאביס קרוב למרווה.
    ההבדל בין פנאולוס קמבודגיניאנסיס לפסילוסייבי קובנסיס הרבה יותר גדול מההבדל בין סטריינים שונים של קובנסיס, הנה תמונה של הפנאולוס [​IMG]

אתה יכול לראות שזו פטרייה שונה לגמרי, אולי היא לא תתן לך את החוויה שאתה אומר שLSD הביא לך אבל אנשים אומרים שהיא הרבה יותר קרובה לזה מאשר קובנסיס:)

שולגין אוהב/ת את זה.
  8. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    לא חושב שניסיתי משהו אחר מלבד קובנסיס, אבל אני תמיד שמח לנסות דברים חדשים :)

אגב, בחוויה הויזואלית יש חומרים שמזכירים LSD, אבל רק בחוויה הויזאולית. LSD זה הרבה מעבר לזה.

Sergeant Whiskers אוהב/ת את זה.
  9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    Sergeant Whiskers,
    גם אתה מתבלבל במיון הססיטמטי.
    Psilocybe הינו סוג (Genus)
    Cubensis הינו המין (Species)

כל פטריות הפסילוסיבין שייכות לאותו סוג Psilocybe.
    אך קיימים מינים שונים כדוגמת P. Cubensis ו P. semilanceata.
    המונח זן לא מתאים לפה כ"כ. זה מונח בעייתי שלא מוגדר כמו שצריך. הוא רמה מתחת למין ולא ממש בשימוש מעבר לשימושים חקלאיים.
    אם ניקח את זה לעולם האמיתי, עגבניה (Solanum lycopersicum) ותפו"א (Solanum tuberosum) שייכים לאותו סוג (Solanum) אך הם מינים שונים שלא יכולים להביא צאצא משותף.
    זן הוא לדוגמא ההבדל בין עגבניות שרי לעגבניות תמר. הן שתיהן עגבניות שיכולות להביא צאצא משותף, אך יש להן מאפיינים שמבדילים בין זן לזן.

10. Sergeant Whiskers

לייקים:
    11
    בוא נסכם שכולנו מתבלבלים פה, כי בהחלט לא כל פטריות הפסילוסיבין שייכות לסוג psilocybe , יש גם את הסוגים: panaeolus (copelandia) , inocybe, gymnopilus ואפילו מין אחד של אויסטר.
    פנאולוס קמבודגיניאנסיס שייך גם לסוג אחר וגם למין אחר אז דווקא מה שאמרתי די נכון, אבל באמת כדאי שאני אפסיק להשתמש במילה זן :p

#110 Sergeant Whiskers, ‏27/10/16
  11. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    לא. בוא לא נסכם כזה דבר. אני מבטיח לך שאני בהחלט לא מתבלבל.
    אתה מדבר על דברים מעט שונים. פטריות שמכילות את החומר הפעיל פסיליסובין אך אינן שייכות לסוג (Genus) העונה לשם Psilocybe.
    אתה צריך להבדיל בין החומר הפעיל פסילוסיבן לסוג (Genus) פסילוסיבן. (שים לב שכאשר מדברים על סוג ומין מסויים נהוג לכתוב אותו בכתב נטוי, הן בעיברית והן באנגלית)

Inocybe הינו סוג (Genus) בפני עצמו ולא פסילוסיבין . חלק מהמינים בסוג Inocybe מכילים מסקרין. אך הן לא מכילות פסילוסיבין ואין לה שום קשר לפטריות בסוג Psilocybe .

Panaeolus
    הינו סוג (Genus) נוסף של פטריות. חלק מהמינים בסוג הזה מכילים את החומרים הפעילים פסילוסיבין ופסילוסין.

Gymnopilus
    הינו סוג נוסף של פטריות. גם חלק מהמינים בסוג הזה מכילים את החומר הפעיל פסילוסיבין.

אני לא יודע מה זה אויסטר.

חשוב לציין שסוגי הפטריות הללו די שונים אחד מהשני . חלקן מכילות טוקסינים מאוד חזקים שיגרמו לתופעות לוואי מאוד לא נעימות. חלקן גם לא ראוי לצריכה.
    ההשוואה בין הסוגים הללו היא כמו להשוות חיטה לשעועית. שניהם מכילים חומרי תשמורת (פחממות) מהם אנו ניזונים, אך הם שייכים לסוגים שונים ובאופן כללי שונים אחד מהשני במאפיינים רבים.

כדי שכולנו נוכל לתקשר טוב יותר בנושאים הללו, אני מציע לך להשתמש בטרמינולוגיה מעט יותר מדוייקת. ולא לדבר על זנים כשמדברים על פטריות כי ה"מושג" הזה לא מתאר שום דבר רלוונטי ומסיח את הדעת.

Ronenamos אוהב/ת את זה.
  12. Sergeant Whiskers

לייקים:
    11
    נכון אני מדבר על פטריות שמכילות פסילוסיבין ולכן נקראות פטריות פסילוסיבין, כמו שאתה בעצמך קראת להם.
    אין ג'נוס כזה "פסילוסיבן"
    אתה אמרת שכל פטריות הפסילוסיבין שייכות לגנוס PSILOCYBE = סילוסייבי\פסילוסייב אם אתה מתעקש לכתוב את השם של הגנוס בעברית
    בכל הגנוסים שנתתי יש גם מינים עם פסילוסיבין שגם לא מכילים אמאטוקיסינים וכו, נכון שיש גם מינים רעילים אבל אני לא מבין מה זה קשור למה שאמרתי.
    לא זכרתי את השם של הגנוס שמכיל את הפטריות שרוב האנשים קוראים להן אויסטר, מסתבר ששמו
    PLUTEUS

אני בהחלט מודע להבדלים בין הגנוסים האלה ולא ניסיתי להשוות ביניהם, רק הצבעתי עליהם בתור עוד גנוסים שיש בהם מינים שמכילים פסילוסיבין.
    כבר אמרתי שעדיף שאני לא אשתמש במילה זן, והצטערתי על זה שזה בלבל
    אני לא מבין מה הקטע של להתעקש על לכתוב נטוי את השם של הגנוס, זה לא מאמר אקדמי
    ואני מקווה שזו לא הכוונה שלך אבל אתה נותן רושם מאוד תוקפני

13. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    יש. וכאן הבעיה במה שאתה אומר.
    לא! ממש לא!
    אני אמרתי שחלק מהפטריות שמכילות את החומר הפעיל פסילוסובין אינן שייכות לסוג פסילוסובין.

אתה קראת בכלל מה שכתבתי? ציינתי סוגים שונים של פטריות ואם הן מכילות את החומר הפעיל פסיליסובין.
    מסיבה הפשוטה שככה אפשר לדעת אם מתכוונים לחומר הפעיל פסילוסובין או לסוג פסילוסובין.

מצטער אם נתתי רושם מאוד תוקפני.
    אני חשבתי שפשוט ציינתי את כל המידע באופן ענייני בלי דעתי האישית.

14. Sergeant Whiskers

לייקים:
    11
    ^^ פטריות פסילוסיבין זה שם כולל לפטריות שמכילות פסילוסיבין,
    לפיכך אתה אומר שכל הפטריות שמכילות פסילוסיבין נמצאות בסוג PSILOCYBE
    זה הבלבול שדיברתי עליו

כשאתה אומר שיש סוג בשם פסילוסיבן למה אתה מתכוון? psilocybe? כי כמו שאמרתי הוגים אותו סילוסייבי וכותבים אותו פסילוסיב\פסילוסייבי

ומה שאתה אומר עכשיו בנוגע לכתיבה נטויה לא הגיוני כתגובה למה שאני אמרתי, כי כל פעם שאני אמרתי את השם של הגנוס זה היה באנגלית או כתוב בצורה ששונה בירור כמו פסילוסייבי

15. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    והנה הטעות שאתה חוזר עליה.
    פטריות פסילוסיבין = פטריות ששיכות לסוג פסילוסיבין.
    פטריות שמכילות את החומר הפעיל יכולות להיות מסוגים שונים.
    אני יודע שקצת קשה עם הטרמינולוגיה הזאת אבל אני לא המצאתי אותן.

וויקיפדיה מסכימה איתי לגמרי:
    https://he.wikipedia.org/wiki/פטריות_פסילוסיבין

האם עכשיו יותר ברור?

16. Sergeant Whiskers

לייקים:
    11
    אבל לא ככה קוראים לסוג הזה, הסוג נקרא פסילוסייב.
    פטריות פסילוסיבין זה שם כולל לכל הפטריות שמכילות פסילוסיבין https://en.wikipedia.org/wiki/Psilocybin_mushroom

מעבר לעובדה שגם לא כתבת את השם נטוי בתגובה המקורית שלך :p

17. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אתה צודק לגמרי!

18. Sergeant Whiskers

לייקים:
    11
    חחחחחחחחחחחחח
    שנינו אגב הבאנו מויקיפדיה את אותו הדף בשפות שונות עם מידע סותר, אני נוטה יותר להאמין לאחד המפורט באנגלית, גם לאור העובדה שבעברית אמרו שגם קוראים לזה טאוננקטל (?!) מילה שבחיים לא שמעתי עליה שלא מופיעה באף מקום באינטרנט חוץ מבאתרים שעשו העתק הדבק מויקיפדיה

19. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    תשמע, עכשיו כשאני מסתכל על זה שוב אני מרגיש שעשיתי פה טעות עצומה (וואי וואי וואי חבל על הזמן).
    טעיתי בתרגום של הסוג.
    כלומר השם של הפטריות הן פסילוסיב ולא פסילוסיבין.
    יחי ההבדל הקטן.

מצטער על הטעות, אבל עושה רושם שצדקת.

#119 אגרונום, ‏28/10/16
    נערך לאחרונה ב: ‏28/10/16
    Sergeant Whiskers אוהב/ת את זה.
  20. Sergeant Whiskers

לייקים:
    11
    חחחחחחחחחחח לא נורא, מתבלבלים :D

אגב סתם שאלה לא קשורה, שמעת פעם על המילה טאוננקטל?, זה כתוב בקישור ויקיפדיה שהבאת, אבל אני לא מוצא שום דבר על המילה הזאת

מצב נושא:
הנושא נעול.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!