1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מתי להחליף עציץ ולעבור לנורת נלד

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י alon89398, ‏3/11/16.

1. alon89398

alon89398 קנאביסט

לייקים:
    11
    טוב ליפני 9 ימים התחלתי הנבטה אחרי שיצא שורש עבר לאדמה ואיך שיצא גבול ניכנס לאוהל עם פלורסנט 120 השאלה שלי היא מתי להעביר לעציץ הגדול (20 ליטר עם זה משנה) ומתי להחליף למנורת נלג 400וואט?

#1 alon89398, ‏3/11/16
    נערך לאחרונה ב: ‏14/12/16
  2. קובי40

קובי40 חבר חדש

לייקים:
    6
    חבר שלי עשה נסיון והכניס בגודל הזה לנלג רק אחרי שבוע באור התאוששו והתחילו לגדול וגם עם קצת צהבת
    אעדכן בהמשך הוא בצומת הרביעית כרגע

3. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    לפי איך שזה נראה אתה יכול אפילו כבר עכשיו להחליף את הנורה ולהעביר אותם לעציץ של 20 ליטר. מה שכן אני הייתי ממליץ לך להמתין עוד מספר ימים, אפילו שבוע, בכדי שהם יפתחו מערכת שורשים מסועפת יותר, כך המעבר שלהם יהיה קל יותר מבחינתם, וגם מבחינה טכנית בשבילך (כשיש הרבה שורשים בתחתית העציץ יותר קל להעביר את האדמה ממקום למקום מבלי שהיא תתפרק בדרך).

בהצלחה!

newbudder ו-אתנול אוהבים את זה.
  4. TurboWin

TurboWin קנאביסט

לייקים:
    36
    לדעתי אפשר להשאיר לפחות עוד שבוע בעציץ הזה ואז להעביר.

newbudder ו-אתנול אוהבים את זה.
  5. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    873
    כמו שכתבו לך תמתין עוד שבוע!
    תן להם לפתח עוד סט עלים. ולמלא את העציץ בשורשים

האם אתה רואה שורשים לבנים יוצאים מהתחתית של העציץ? שתראה בכולם שורש מבצבץ מהתחתית...
    אל תתבייש להתתיעץ שוב. שתלמד טוב בפעם הזאת ולהבא תהיה מנוסה

6. alon89398

alon89398 קנאביסט

לייקים:
    11
    שמע איזה מלך אתה שאתה עונה לי בכל האשכולות D:
    אבל עם אני אגיע למצב שהשורשים כבר יוצאים מהתחתית זה לא יביא למצב של נעילת שורשים?
    תודה רבה לכולם בכל מקרה עברתי למנורת נלג 400 במרחק של 25 סנטימטר ואני אשאר עם העציצים האלה עוד שבוע כמו שאמרתם

7. TurboWin

TurboWin קנאביסט

לייקים:
    36
    אתה צריך להרים קצת את המנורה, 25 ס"מ לנל"ג 400 ועוד כשהם כאלה קטנים תזהר שלא תבשל אותם.

אתנול אוהב/ת את זה.
  8. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    873
    אם עברת כבר ל400 וואט תרים את המנורה לפחות ל40 ס"מ אפילו 50 הם ממש צעירים והתבשלו לך. נלג 400 זה לא נורה פלורסט!!!

וממש אין לך מה לחשוש מנעילת שורשים זה אפילו לא בכיוון

9. newbudder

newbudder קנאביסט על

לייקים:
    367
    נעילת שורשים זה כשהשורשים התפתחו יותר מדי בכלי לא מספיק גדול. בשל חוסר המקום הם יגדלו (בדרך כלל) בצורה מגעלית ויכסו את כל העציץ.
    במצב הנ"ל האדמה לא תחזיק מספיק מים וכתוצאה מכך לשורשי הצמח יהיה פחות חמצן וחומרי הזנה זמינים לצמח. לא טוב. :)
    אז.. אם השורשים מגיעים לתחתית זה בסדר גמור. הבעיה מתחילה כשהשורשים הגיעו לכיסוי רוב עציץ הגידול.

10. alon89398

alon89398 קנאביסט

לייקים:
    11
    טוב העלתי את המנורה ל45 סנטימטר מהצמח עכשיו עוד שאלה אחד מהם ניהיה קצת עקום כדי לקמבן לו איזה עזר שיישר אותו או שזה בסדר?

ויש לכם אולי המלצאות איך לעלות את הלחות שמתי קערות מים על הריצה מגבת רטובה תלויה מול המאוור מכשיר אדים קר והוא פשוט לא מוכן לזוז מ40-44 אחוזי לחות

11. TurboWin

TurboWin קנאביסט

לייקים:
    36

קח קשית לשתיה תעשה חתך בעמצה לאורכו ותלביש על הגזע הקטן של הצמח זה יעזור לו.
    או שתקח שיפוד במבוק קטן ותקשור בזהירות.
    לגבי הלחות אתה יכול להיות רגוע ולא לשבור תראש הלחות שלך בסדר, אולי לא אידיאלי ב100 אחוז אבל לא יקרה שום דבר נורא לצמח.

alon89398 אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!