1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

התייעצות: איזה זן להתחיל לגדל?

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י lolipop22, ‏6/11/16.

1. lolipop22

lolipop22 חבר חדש

לייקים:
    7
    טוב אז החלטתי שאני נכנס לתהליך הגידול, ולהתחייב למה שצריך. ברור לי שיכולים להיות כישלונות בתור התחלה אבל זה חלק מהלמידה.
    במקרה שלי,העישון הראשון שלי היה לפני מספר שנים במשך שנה, שנה וחצי באופן קבוע אפשר לומר, אבל הגיע שלב שהפסקתי ואני כיום לא מעשן בדרך כלל, כי העישון מהסוגים שקניתי ואני קונה ברחוב לא עושים לי טוב, עושים לי פראנויות וזה עושה אותי סגור.
    שגרתי בארגנטינה אצל זוג חברים שלי למשך תקופה, שגידלו בביתם זן של קנאביס מאוד עדין לדיברהם, הבחורה אפשר לומר היא גורו של כל הצמחי מרפא, לא רק של קאנביס. יש לה אין ספור מגזינים מכל העולם ויש לה המון ידע. והיא הציעה לי לעשן את החומר שהם מגדלים, אני אמרתי שזה לא עושה לי טוב ואני נכנס לפראנויות בגלל שזה מעלה לי כל מיני טראומות מהילדות. היא הרגיעה אותי ואמרה שאין לי מה לדאוג זה בדיוק הזן שאני יכול לעשן, כי גם בעלה סובל מאותה בעיה (כל עניין הטראומות) והעישון של הזן הזה שהם מגדלים הוא במיוחד עבורו. לבסוף באמת עישנתי וגיליתי משהו חדש על זני הקנאביס. הייתי מאוד רגוע ונינוח.
    כיום, אני עדיין סובל לעיתים די קרובות מהשפעות של הטראומות ביום יום, וניסיתי טיפולים כאלה ואחרים ואני עדין מנסה(לא נכנס לזה). העניין של קבלת אישור רפואי יכולה לעמוד על הפרק בהמשך. כרגע אני רוצה להיכנס לעניין הגידול משתי סיבות, הסיבה הראשונה שפרטתי כבר עליה והשניה היא בגלל שאני בטוח שגידול של צמחים/פרחים יסבו לי אושר, ההשקעה והטיפוח של זרע כלשהוא. אז אני בטוח שאני עוד אגדל שאר צמחים כאלה ואחרים.
    לעניין הגידול, למיטב הבנתי הTHC הוא החומר שלא עושה לי טוב, כך שזן שקיים בו יותר CBD כנראה הוא הזן שלי. קראתי קצת באינטרנט, ונראה שמצאתי שהזן "אבידקל" עונה לקריטריונים, ואני שוקל להזמין. אז השאלה האם באמת לדעתכם זה הזן המתאים ביותר או שיש משהו אחר שיותר נראה לכם? וגם על סמך שאין לי נסיון בגידול וכמובן לא יהיו לי את כל התנאים והכלים הטובים ביותר מאיזה זן הכי טוב להתחיל? ואם הבנתי נכון, לכל זן יש את תנאי הגידול שלו, אז איך אני יודע כיצד לגדל בנתאים הנכונים זן ספיצפי שיבחר?
    האם כדאי לקנות ארון גידול מיוחד או לאלתר משהו אחר?
    אגב, אותה ידידה שלי מארגנטינה נתנה לי שני זרעים של אותו סוג שהם מגדלים, שאותם הנחתי בתוך נייר טואלט, קיפלתי, שמרתי בתוך שקית מסמכי המסע שלי בזמן שטיילתי ושהייתה שקית אוטמה לחלוטין. כך הם היו במשך כמה חודשים עד שחזרתי לארץ לפני חודש, הוצאתי אותם מהשקית ונתתי להם לנשום אוויר ארץ ישראלי. השאלה האם עוד לא אבדה תקוותנו לנסות לגדלם אחרי תקופת החיים הקשה שעברה עליהם? בכל מקרה אין לי מושג איך קוראים לזן, רק יודע שאין בו הרבה THC. ואם אפשר לגדל אותם אני אלך על זה, אבל אני כבר רוצה להזמין זרעים דנדשים שאני אדע בדיוק את זהותם.

עד כאן לבנתיים ידידי המנוסים, אנא התייחסו אלי כאל זרע חדש שמחכה שתצמיחו ותגדלו אותו.
    כל טוב.

2. yoniponi

yoniponi קנאביסט

לייקים:
    117
    לא נראה לי שאתה יכול להזמין אבידקל, זה זן של תיקון עולם ולא יהיה אותו בחנויות זרעים. ברוב החנויות יש זנים עשירים ב-cbd, תבחר משהו שמתאים לך. סיכוי טוב שהזרעים שקיבלת עדיין טובים, תנסה להנביט אותם ותראה, אין לך מה להפסיד.
    לקנות או לאלתר תלוי בתקציב שלך, בכל מקרה יש דברים שאתה חייב לקנות, כמו נורה מתאימה, משנק, רפלקטור ואיוורור. סט-אפ קטן של אוהל 60X60X160 עם איוורור ותאורה צריך לעלות בין 1500-2000 ש"ח.

lolipop22 אוהב/ת את זה.
  3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    דווקא הייתי הולך על הזרעים המיוחדים שלך. בהחלט שווה ניסיון.

lolipop22 אוהב/ת את זה.
  4. lolipop22

lolipop22 חבר חדש

לייקים:
    7
    וואלה לא ידעתי שחובה רפלקטור.
    יש איזה שהוא רפלקטור מסויים שאתה חושב שעדיף? משהו פשוט. למשל ראיתי אחד שנקרא רפלקטור הולנדי עשוי מפקח מרוקע ב120 ש"ח. זה מתאים?

5. lolipop22

lolipop22 חבר חדש

לייקים:
    7
    אחלה, אני בהחלט אנסה.
    יש לי שאלה בנושא אחר אליך ברשותך, מאחר ואתה מנהל אני מניח שאתה יודע את התשובה, פתחתי נושא לגבי זה ושאלתי אבל אין עונים.
    אני רוצה לנסות להזמין את הגלולות CBD שגיליתי שקיימות דרך אחת הכתבות של המגזין.
    שחברת הקנאביס פייטוטק האוסטרלית הוציאה. נכנסתי לאתר שלהם (http://www.mmjphytotech.com.au/contact/) וחיפשתי דרך ליצור קשר ולא ברורה לי הדרך.
    אתה יודע אולי?

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    lolipop22 אוהב/ת את זה.
  7. Cinderrela 99

Cinderrela 99 קנאביסט

לייקים:
    84
    כל זן ביחס 1:1

lolipop22 אוהב/ת את זה.
  8. TurboWin

TurboWin קנאביסט

לייקים:
    36
    הרפלקטור הזה בסדר אבל אני הייתי ממליץ לך ללכת על רפלקטור קולטיוב(טיפה יקר יותר).
    זה רפלקטור שמתחבר עם שרשור למפוח ומקרר אותו.
    אם אתה מתכנן לגדל באוהל קטן רפלקטור הולנדי יחמם הרבה יותר ויהיה צריך להיות יותר גבוה מעל הצמחים.

אתנול, Eff ו-lolipop22 אוהבים את זה.
  9. lolipop22

lolipop22 חבר חדש

לייקים:
    7
    turbowin למה אני לא יכול לשלוח לך הודעה בפרטי?
    אתה נשמע לי עם נסיון, מאחר ועניתי לך תשובות מפורטות עם השאלות ששאלת אותי לגבי האיואסקה, אני אשמח להציק לך קצת ושתייעץ לי אם אתה מוכן לגבי הגידול.

10. TurboWin

TurboWin קנאביסט

לייקים:
    36
    אממ לא יודע לגבי ההודעה הפרטית אין לי מושג למה זה.
    בכללי אני חושב שעדיף שתשאל פה כי תמיד יש עוד מישהו שיכול להמליץ דברים נוספים שאני לא אמרתי,וגם לא תמיד אני צודק.
    שתדע שגם אני לומד פה כל הזמן דברים חדשים יש פה הרבה בעלי ניסיון.

11. lolipop22

lolipop22 חבר חדש

לייקים:
    7
    וואלה צודק. סתם אני אולי קצת מתפדח שיהיו לי שאלות קיטבג. כולם פה מרגישים לי פה אשפים. אבל יהיה בסדר..

12. TurboWin

TurboWin קנאביסט

לייקים:
    36
    יש איזה משפט שאומר עדיף לשאול שאלה מטומטמת ולקבל תשובה מאשר לא לשאול בכלל ולהישאר מטומטם.
    כולנו פה בסך הכל בשביל ללמוד את מה שאנחנו אוהבים ועושה לנו טוב ;)

אתנול אוהב/ת את זה.
  13. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    בכל מקרה זה אנונימי לגמרי.

14. grower420

grower420 קנאביסט

לייקים:
    104
    בכל מקרה אגרונום יקטול אותך כך או כך;)

15. אגרונום