1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

PPM של מים

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י dodaduda2, ‏4/11/16.

1. dodaduda2

dodaduda2 חבר חדש

לייקים:
    11
    אפשר שם?

2. Eff

Eff קנאביסט

לייקים:
    225
    אין מקור מידע אחד ברשת, ללא יוצא מן הכלל, שלא ממליץ על שימוש במי אוסמוזה , לגידול קנאביס.
    חלקם כותבים - לפחות לטהר אותם אם אין ממברנה.

פורמולות של דשנים איכותיים מהחברות המובילות מכילים את כל צרכי הצמח לגידול בריא וחזק,
    למיטב זכרוני כל 12 או 16 האלמנטים, וכמובן תוספות נוספות רבות ( חומצות אמינו ויטמינים, ואף סוכרים ועוד).

בחנויות ההידרו בארץ, אנשים מאד מנוסים ממליצים שימוש במי מזגנים. פתרון קל וחינאמי.

זה כולל מאמרים מקצועיים ,ספרי גידול , אפילו ה bible המפורסם .
    אבל אגרונום ממשיך להתנשא בכל כוחו.
    ידידי.

המאמר ששיגרת לנו מרתק. חבל שהוא על גידול חקלאי, וחישובי כמויות לפרדס תפוחים.
    מגדלים מכל העולם בעלי ניסיון של עשרות שנים ממליצים על מים מאופסים ונקיים.

ההתנשאות שלך היא לא במקום. אתה מנסה לדחוף מושגים מקצועיים מעולם הבוטניקה כדי לנסות
    להוכיח פה משהו בצורה מאד לא בוגרת.

שחרר אותי בבקשה מהוויכוח הזה.
    תודה ויום טוב לכולם.

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    שכחת לציין שאתה מסתמך על מקורות לא מוסמכים. קרי, אתרים של סטלנים, פורומים וואינט (בסגנון) וכו'.
    תביא מקור שהוא לא חרטבושה של סטלנים ויהיה על מה לדבר.
    עד כמה שאני זוכר הצגתי מקור (מוסמך) של משרד החקלאות שאומר בדיוק מה שאני אומר. מי אוסמוזה בעיתיים לגידול צמחים.

תן לי שם של מוצר שאתה חושב שהוא בשימוש ע"י הרבה מגדלים ונראה ביחד מה הוא מכיל ועד כמה הפורמולה חכמה.
    אין לי בעיה לנתח את הפורמולה לעומקה.

צר לי שאתה מרגיש התנשאות מצידי, חשבתי שאתה מכיר את נושא הדשנים והמים לעומק. אין לי בעיה לציין כל כילאציה מה היא אומרת ולמה היא משמשת.
    אין לי העיה לשלוח אותך למקורות מתאימים ללמוד את הנושא אם אתה לא מכיר אותו. אבל זה ידרוש מך קודם להודות בעובדה שאתה לא מכיר את הנושא (באמת לא בושה, גם אני לא יודע המון דברים).

בוא נשב ברגוע, ונגיע בחקירה משולבת של שנינו נגיע למידע הרלוונטי.

אתנול אוהב/ת את זה.
  4. Eff

Eff קנאביסט

לייקים:
    225
    לגבי השאלה שנשאלה מקודם. ( ציטוט מחברה מובילה)

, feed your crops with extra calcium,manezium,and iron
    only if you dont use advanced base nutrients.

תוספים כאלו, לצמחים שלא מראים חוסרים , מיותרים אם משתמשים בבסיס טוב.

מניסיוני האישי, לעולם לא הזדקקתי לתוספות, ואצלי המזגנים עבדו גם כשלא צריך

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מה זה? מה המקור של זה? מה ריכוז הסידן והמגנזיום? למה זה נחשב טוב?

אתה חייב לנסות להפסיק להסתתר מאחורי מסכה של אחד שמבין. אתה יכול פשוט לבוא ולהגיד שאתה לא מבין מספיק בדשנים כדי לקיים דיון ענייני. לא בושה. אני רק אעריך אותך על זה.
    אני באמת לא מנסה להתנשא מעלייך, אין לי שום בעיה ללמד אותך את נושא ההזנה המינרלית בצורה מקצועית שלא מצוצה מאתרי סטלנים.
    אבל אתה חייב להודות בפני עצמך (בעיקר עצמך) שאתה באמת לא מבין מספיק בנושא.

אני עדיין מעוניין שתיתן את השם של המוצר שאתה מאמין בו. למה אתה עדיין מחביא את המוצר הזה? יכול להיות שגילית שהוא לא מכיל מה שהאמנת שהוא מכיל? באמת לא בושה להודות בטעות שלך.

בוא נעבוד יחד כדי שכולם יוכלו ללמוד ולהשכיל.

Sandoz אוהב/ת את זה.
  6. סוטולבוטול

סוטולבוטול קנאביסט על

לייקים:
    499
    לא חשוב כמה טוב תשתמש בדשן בסיס , אם חסר לו מיקרואלמנטים , הצמח עדין יראה חוסר בשלב מסויים.

7. Cinderrela 99

Cinderrela 99 קנאביסט

לייקים:
    84
    הכי טוב זה מים מהברז, לא גשם ולא מסונן, הצמח יודע להתמודד יפה עם הרעלים האלה, אתה מוזמן לבדוק בעצמך.

8. Eff

Eff קנאביסט

לייקים:
    225
    לא חסר שום מיקרו אלמנט בדשן בסיס , צאו מזה כבר.
    זה חברות שעשו מחקר ופיתוח שנים עוד לפני שנולדתם ומשכללים את הפורמולות גם.
    לפי כל מדריך גידול שקיים זה מומלץ.

דיי כבר עם החרטא והקשקושים פה.
    למה אתם תקועים פה באתר? כי כתוב בעברית.. ??
    צאו לרשת ותלמדו. רוצים מאה מדריכים במאה שפות ? יש.
    רוצים מדריכים של מאסטרים זוכי פרסים עם נסיון של 20 שנה ? יש.
    מה הבעיה לברר הכל על הכל ??
    מכל המידע בעולם נכנס לפאניקה פה מכמה חברי פורום ??

מי הברז בישראל הם מים קשים. בעיה לברר מה עדיף ???? נו באמת.
    עכשיו פה בפורום פוסלים פורמולות דישון. דיי נו.
    ז

9. Eff

Eff קנאביסט

לייקים:
    225
    אגרונום.
    1. אתה שוגה. ובגדול. אתה מונע מאגו ושחצנות.
    אני יכול לתת פה רשימה של מאה מדריכים שיראו זאת , אני לא בגיל של הויכוח הזה.
    מה גם שאתה זה שלא יכול להביא מקור אחד אמין ברשת לטענותיך. כשאני הפגזתי. ( לא פרדס תפוחים לא קשור, במקרה הזה התפלה לא כדאית).
    2. הפלצנות הבוטאנית שלך מראה על מקצועיות וידע באגרונומיה, אך כמו שעקצו אותך רבות פה באתר - יש לך חוסר נסיון כנראה בגידולים אחרים.
    3. מאה פעם אמרתי לך שחרר, אני פורש מהדיון , אתה ממשיך בכל הכח . האגו הילדותי משהו פה שאתה מנסה
    להוכיח מקצועיות.
    המקצוע שלך משעמם אותי. ממש לא מעניין. אותי מעניין רק דבר אחד. לעשות משהו אחד טוב. ולא אגסים
    חציר ואננס. ותפנים שבאמת לא מעניין אותי חפירות אין סופיות , כי בטכלס אתה מפספס.
    4. שגיאות נוספות שלך.
    כן אתה שוגה גם בדברים אחרים כמו בפוסטים שפרסמת על המיתוסים הנפוצים, עצות בטמפרטורות שאתה נותן לאנשים ועד ועוד.
    אגב לתדהמתי חלק מהשגיאות שלך אני מכיר מניסיון אישי ובצורה חד משמעית , ואכן חברה נוספים העירו לך.

5. אחד הדברים שאני אוהב זה ידע מעשי ולא תיאורטי. האתרים ה "סטלנים" כמו שאתה מזלזל בהם, שאגב
    ברגע שזלזלת בהם מבחינתי אני סיימתי סופית לדון אתך, הם בעלי ידע מעשי כמו כל הפורום הזה ביחד.

אגרונום.
    שחרר בבקשה בפעם השלישית.
    אל תזלזל. אל תתנשא. אתה לא יותר טוב מאף אחד חביבי.
    אפילו שאתה עוסק בתחום, בנושא הספציפי הזה ,יש לך מה ללמוד

10. Eff

Eff קנאביסט

לייקים:
    225
    סינדרלה cinderela
    מיד דיבר על רעלים ? שו רעלים ? ברור שהכל בסדר במי ברז, וברור שגודל פיקס עליהם. אין שום בעיה.
    הדיון פה הוא מה עדיף, ולמה, ולא אם להפסיק מי ברז.

11. Cinderrela 99

Cinderrela 99 קנאביסט

לייקים:
    84
    אוקי ☺

12. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    @Eff
    בוא רגע נרד מהקטע של האגו. בוא נצא מנקודת הנחה שאני כן מתנשא (אבל גם קצת יותר מבין בנושא חקלאות).
    אחרי שיישרנו קצת את השטח אפשר אולי לגשת לעבודה.

כבר ציינתי זאת, לא ממש מעניין אותי מה מגדל ביתי כזה או אחר ללא רקע בחקלאות עושה בביתו. אני מצטער אם פגעתי בך או בכל מגדל ביתי אחר. אך המידע הזה מעט לא רלוונטי. אם אתה רוצה להביא מידע מהימן תביא מידע שלא נכתב בפורומים כמו זה. תביא מאמרים מדעיים באנגלית, או משהו רציני לא פחות כמו כתבות שפורסמו ע"י משרדי חקלאות.

אין לי בעיה להמשיך בדיון מקצועי עם כל אחד בפורום הזה. אבל הוא צריך לדבר קצת יותר לעניין ולהביא מידע אמין שתומך במה שהוא אומר.
    אתה חושב שתמיסות קיימות מכילות את כל האלמנטים? סבבה, תן שם של כמה שתמיסות דשנים נפוצות ונעבור עליהן.
    אתה לא יודע מה זה כילאציה או כל מושג חקלאי אחר? סבבה, אין בושה. תשאל ואני באופן אישי אענה לך על השאלה.

רק בוא ניגש לעבודה, זה בהנחה שאתה באמת רוצה ללמד אותנו משהו.
    אני מבטיח לך שאני קשוב לך לגמרי.

13. סוטולבוטול

סוטולבוטול קנאביסט על

לייקים:
    499
    הבעיה היא שאתה לומד מאנשים שמגדלים בבית , ומראים לך איזה גידולים יפים יוצא להם , ומאחורי המילים של כל האנשים האלה , לא מבוסס שום דבר מדעי אלה רק הסברים על סמך הגידולים הבודדים שהמגדל עשה , ושיש לך פה מישהו , אגרונום במיקצועו , שמסביר לך ומפרט לך הכל ,אז מה אתה רוצה יותר מיזה? זה שאתה מחליט להתווכח עם בן אדם שזה המקצוע והעבודה שלו , זאת בעיה שלך .

תאמין לי אתה לא היחידי , כבר עברנו על כל הסירטונים של האמריקאים הדבילים האלה , אם אתה אומר על עצמך שאתה מבין קצת בגידול קנאביס , אתה צריך לדעת איזה טיפשים הם וכמה שטויות הם מדברים.
    בין אם זה כל השטיפות שהם עושים , או משתמשים ב10 בקבוקי דשן לצמח.
    פעם ראית בעל מקצוע בחקלאות משתמש בכ''כ הרבה סוגים של דשן בו זמנית לצמח?!?!

מהצד זה נראה שאתה סתם מנסה להוכיח לעצמך או לא יודע למי משהו ,מכל הוויכח פה, אתה רק מוציא את עצמך טיפש , שום הסבר אחד נורמלי לא הבאת , רק אינטרנט וכל מיני אתרים שך פורומים יש לך בלקסיקון.

14. Eff

Eff קנאביסט

לייקים:
    225
    סוטולבוטול.

1. אגרום (פעיל פה) אחר כבר צחק מהדיון, והוא מסרב להשתתף בדיון זה. במקרה אחד המומחים בארץ.
    הוא מצדיק אותי במאה אחוז.
    2. תאוריה כללית אקדמית זה דבר נהדר. פה נותנים עבודה.
    3. פנה אלי בפרטי - ואשלח אותך לייעוץ מקצועי טלפוני ע"י אגרונום פעיל ובעל רשת בתחום ויסביר לך מדוע הוא שוגה. ובגדול.
    4. צא ולמד אתה בעצמך - תראה מי צודק. ושים לב - לכמה טעויות ושטויות נכתבים פה.
    הידע נמצא במכביר. וכולו ללא יוצא מן הכלל זהה. פרט לפוסט זה. נו באמת..

15. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    עבדתי עם כמעט כל דשן בסיס שמוכרים במדינה המחורבנת הזאת.
    רובם ככולם לא מכילים את כל האלמנטים והמיקרואלמנטים.
    אתה יכול ללכת לחנות ההידרו הקרובה לביתך ולקרוא מה שכתוב על כל בקבוק דשן בסיס.
    הייתי עושה לך רשימה אבל אתה בטוח תישאר בדעה שלך אז פשוט לך ותקרא מה כתוב על הבקבוקים שאתה כל כך אוהב לשבח

16. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    ומה זה כבר כילאציה אגרונום???

17. Eff

Eff קנאביסט

לייקים:
    225

נכון.
    כולם מכילים 12 מתוך 16. אין קשר לחיסכון או ייצור.
    כל אחד במינונים טיפה שונים , כל אחד והנוסחה שלו.
    במידה והיה חוסר באחד מהמרכיבים גידול על מים מאופסים היה קטסטרופה מידית . ועוד בהידרו בכלל.
    עובדה שזה לא קורה.
    ההפך ...

שים לב. בניגוד לצמחים אחרים , צמח זה יעדיף נוסחאות משלו על ציר הזמן.
    לפירוט מדוע, ולרשימת חברות
    http://www.growweedeasy.com/nutrients#best-npk-ratios-for-cannabis

#57 Eff, ‏9/11/16
    נערך לאחרונה ב: ‏9/11/16
  18. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    כילאציה הינה חומר שעוטף את יסודות המיקרו והופך אותך לזמינים יותר, EDTA לדוג'.

@Eff
    סבבה, אם יש לך ביד אגרונום שכזה למה שהוא לא ירשם לפורום? הרי הפורום אנונימי.
    בבקשה, בוא קשר אותנו ל:
    אגרונום פעיל ובעל רשת באיזה תחום בדיוק? חנויות הידרופוניקה שמוכרות מערכות אוסמוזה? אתה מתכוון לסוכן מכירות שהאינטרס שלו לקדם את המוצר שלו?
    אני מת כבר לקרוא את הפוסט הבא שלך של האגרונום המומחה שמפנה אותנו לחומר מיקצועי בנושא.
    אין לי בעיה להודות בטעות שלי אם מצאת כזו. אבל אתה חייב להפנות למקור מידע מוסמך ואמין (לא, לא פורומים של מגדלים ביתיים).

ואם כבר יש בידך את האגרונום הזה, מה לדעתו המוצר ה"יעודי" הפופולרי והמתאים ביותר?

עכשיו כשהרמת את הכפפה אני מצפה שהחבר שלך ישפוך דרכך או דרכו קצת אור על הנושא.

19. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    כולם טועים, רק אתה - צודק.

ודיבורים על אנשים דמיוניים לא נחשבים.

20. Eff

Eff קנאביסט

לייקים:
    225

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!