1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

הסבר רחב ביותר על טרפנים

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י cooldude1212, ‏9/11/16.

1. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=295057

הבחור עשה שם עבודה יפה מאוד.

כמו שאפשר להבין, יש המון טרפנים שחוץ מהריח שלהם הם אכן פעילים בצורה כלשהי על הגוף שלך. חלקם קשורים ל-CB2 וחלקם לרצפטורים אחרים (לפעמים אפילו לרצפטורים כמו 5-HT וכדומה)

לכן יש את הדבר הזה שנקרא "אפקט הפמליה" כי בעצם בקנאביס יש עשרות טרפנים בריכוז שאפשר לזהות בבדיקה. וכל אחד מהם עושה משהו.

היה בעבר מחקר שבו בדק החוקר את השפעתם של מעל ל-40 טרפנים על עכברים. בין השאר הוא מצא ש-Linalool, אחד הטרפנים היותר נפוצים בקנאביס עם ריח פרחוני ונעים להפליא הוא הפעיל ביותר מבין מה שנבדק.
    עכברים ששאפו את הטרפן המדובר, הפחיתו את התנועתיות שלהם ב-73%!

בנוסף, מחקר קטן שצורף בפוסט המקורי כדי להוכיח את אמינות המידע.
    https://openaccess.leidenuniv.nl/bitstream/handle/1887/20608/04.pdf?sequence=23

כל הנושא הזה נורא מעניין. אנשים ומדענים רבים אומרים שקנאביס מסתכם ב-THC ו-CBD.
    אבל איך זה יכול להיות? איך הקנאביס יסתכם שם אם יש לכם טרפנים שמשפיעים על רצפטורים שונים ומשונים. בנוסף לקנאבינואידים מסוימים שמעבר להשפעתם על הקולטנים הקנאבינואידים, משפיעים על קולטנים שקשורים בסרוטונין. יש חומרים בקנאביס שמשנים את פעילות שרירי הלב (בטא קריופילן במינון גבוה), חומרים שמשפיעים על GABA, טרפנים מסוימים פועלים גם על רצפטורים של אופיאטים.

זה בדיוק הסיבה למה לקנאביס יש פוטנציאל לרפא המון, אבל המון מחלות. הטווח פעולה שלו עצום.

נושא מעניין ביותר, ממליץ לקרוא

#1 cooldude1212, ‏9/11/16
    נערך לאחרונה ב: ‏9/11/16
  2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הנה דוג' טובה לאיך נראה משהו שנכתב ע"י כימאי או לפחות בנאדם שיודע איך להפעיל GC-MS.
    הוא רק שכח לציין זמני יציאה ו MS (בדיחה פנימית לכימאים בינינו).

המאמר קצת... ארוך כזה.

זה כבר לא כ"כ נכון. כל מגזין אינטרנטי של סטלנים תמצא כתבה כזו או אחרת על טרפנים.

זה כבר ממש לא נכון. זה שיש חומר לא אומר שיש לו שימוש טרפוייטי. זה אפילו די אומר את ההפך.
    מרבית הטרפנים די לא ידידותיים למשתמש.

3. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    אין לך כימאים להתבדח איתם :) דבר איתי עוד שנתיים וחצי כשאסיים את התואר המזויין הזה.
    אתה מתבדח על זמני יציאה ו MS, אני בקושי להכין תמיסה להזרקה יודע o_O

העניין עם השימוש הרפואי באמת לא תקף כמו שאמרת. אבל מצד שני במקרה של קנאבינואידים נראה שכן (טרפנים ושאר חומרים - אולי פחות)

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אני לא רואה איך אתה מסיים תואר ראשון בפחות מ 3 שנים.
    ספויילר, לא בטוח שיצא לך לראות GC בתואר הראשון.

5. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    אני שמעתי מהמרצה ועוד תלמידים שאפשר לסיים ב-3 שנים ואולי קצת קצת יותר וזה הרוב.

ראיתי GC עוד לפני שבכלל חשבתי על ללמוד משהו שקשור לנושא :p

זה התחום של חלק מהמשפחה שלי. יש לי חלק מסויים במשפחה שהוא בת'כלס, בעל של מעבדה
    הם יותר מתמקדים בתחום של תרופות וכדומה, אבל יש להם במעבדה הזאת GC, יש גם עוד מכשירים ומערכות שונות כמו LC לדוגמה
    אני בפועל פגשתי את הדברים האלה ממזמן כבר. פשוט זה לא עניין אותי מעולם, האמת היא גם לא עכשיו

#5 cooldude1212, ‏10/11/16
    נערך לאחרונה ב: ‏10/11/16
  6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    באמת? אז למה כתבת על טרפנים וצירפת מאמר שננעשה באמצעות GC?

7. Dani420

Dani420 קנאביסט

לייקים:
    89
    לא "כל מגזין אינטרנטי של סטלנים" עם כתבה על טרפנים וזה כן נכון שרוב האנשים מכירים רק THC ו-CBD. שלא לדבר על אלו שגם את זה לא מכירים.
    אגרונום קצת נמאס מהשחצנות שלך, במיוחד כשהיא באה לצד טעויות. לטרפנים יש המון ערך תרפויטי. "מרבית הטרפנים לא ידידותיים למשתמש"?? מה זה השטות הזאת? אתה יכול לגבות את הדברים שלך? מה זה "מרבית"? כמה טרפנים יש אתה יודע?
    אז אתה יודע מה זה GC, ממש כל הכבוד. שחצן.

*עריכה: לא מבין איך לא העיפו אותך מניהול של הפורום הזה. אתה מתנהג כמו רודן לא כמו מנהל פורום, אתה לא נחמד, צדקן קטנוני ושחצן.

8. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    כי מה לעשות...הנושא של טרפנים מעניין אותי

אבל ספציפית המכשיר המגושם הזה GC, לא מעניין אותי בכללל

9. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    אני לא חושב שאפשר לשפוט אותו לפי מה שהוא רושם, אתה לא שומע את טון הדיבור. זה רק כתב

אבל רגע אחד.
    @אגרונום
    אתה טענת ממש לא מזמן, שמירצין הוא הטרפן העיקרי בקנאביס, וזה מה שכלבי גישוש מחפשים בשדות תעופה - טענת שהם אומנו לחפש ספציפית מירצין

וכותב המאמר ב-ICMAG חולק על דעתך, לגמרי.

"Caryophyllene Oxide has a lemon balm odor. It has shown some effectiveness as an insecticidal/anti-feedant and as broad-spectrum antifungal in plant defence. Caryophyllene oxide has the distinction of being the component responsible for cannabis identification by drug-sniffing dogs.
    "

וסתם משהו בלי קשר -
    "Cineole readily crosses the blood/brain barrier, possibly helping other cannabinoids to cross more readily as well. The inhalation of cineole increases cerebral blood flow and enhances cortical activity. The effects of cineole, when combined with oral or smoked Cannabis, are reported as being very uplifting, noticeably increasing mental and physical energy. This terpene, and others like it, may be responsible for the reported difference in effect between indica and sativa strains with a similar cannabinoid profile. Cineole is most likely the stimulating and thought provoking part of the cannabis smoke."

יהיה מעניין מאוד לצרוך את זה (שמן אקליפטוס אם אני לא טועה) בנוסף לג'וינט, ואז ג'וינט ללא. ולחפש את ההבדלים.

#9 cooldude1212, ‏10/11/16
    נערך לאחרונה ב: ‏10/11/16
  10. What_ever

What_ever קנאביסט

לייקים:
    236
    תואר ראשון בכימיה הוא 4 שנים :)
    יאללה, תצטרף לכיף!

11. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    חח כשאני חושב על זה לעומק יקח לי אולי גם 5 שנים בכיף

אני בו זמנית לומד ביולוגיה וחקלאות :\

12. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    התפקיד לא ממש מחייב שאני אהיה נחמד. ומה לעשות, אני קצת שחצן. לא תכונה שלילית לגמרי, כל אחד והמגרעות שלו.

למה אני טוען שטרפנים לא ידידותיים? קח לדוגמא שרף של עץ אורן. מדובר בתערובת של מספר טרפנים, התערובת הזאת די קטלנית למרבית החרקים. שלא לדבר על מה יקרה אם תבוא במגע עם החומרים האלה או אפילו תאכל אותם...

מירצן ובטא-קריופילן הם שני החומרים העיקרים. בד"כ כשכלבים עוברים אילוף הם לומדים לזהות קנאביס לפי שני החומרים הללו. קריופילן הינו ססקויטרפן (15 פחמנים) ולכן מעט פחות נדיף וקשה יותר לזיהוי.

13. קואלה

קואלה קנאביסט על

לייקים:
    258
    באיזו טמפ׳ הטרפנים נעלמים מהפרח??

14. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    מצטרף לשאלה

אני הבנתי שבטמפ' די נמוכה
    ולכן בוופורייזר המיצוי של הטרפנים יחסית גבוה לג'וינט (וופורייזר זה 220 מעלות נניח? להבה של מצית זה 700 לפחות)

15. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    כל טרפן וטמפ' האידוי (מעבר מנוזל לגז) שלו.
    ססקוויטרפים (בעלי 15 פחמנים) יהיו לרוב פחות נדיפים ממונוטרפנים (10 פחמנים).
    קריופילן (15 פחמנים) בעל טמפ' רתיחה (הופך מנוזל לגז) של כ 250 מעלות צלסיוס.
    ומירצן (10 פחמנים) בעל טמפ' רתיחה של כ 160 מעלות צלסיוס.

אם תאפה בתנור עוגיות קנאביס בטמפ' של 180 מעלות אתה תקבל עוגיה ללא הריח האופייני של מירצן (ריח של מנגו וקנאביס).

16. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    בקיצור, כשאתה מעשן ג'וינט הטרפנים די ידפקו או שמה יספיקו להיכנס למחזור הדם? כל זה בהנחה שלהבה זה לפחות 700 מעלות.

17. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    בוא נאמר שבעישון ג'ויינט אתה הורס הרבה חומרים. זה כולל גם הרס מסויים של THC ו CBD.

18. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    אם ככה, אז זה אכן נכון הטענה שההשפעה בוופורייזר שונה? האם בגלל הטמפ' היחסית נמוכה למיצוי רוב החומרים נשמרים?

נשמע שהרבה יותר יעיל וופורייזר מאשר משהו שמערב אש, כי זה נשמע כאילו האש מפרקת מלא חומרים ומשנה את ההשפעה לגמרי.

19. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    לגמרי.
    הפעולה של שתי דרכי הצריכה הללו שונה. ופורייזר מאדה וג'ויינט שורף (מחמצן את כל התרכובות השונות בצמח).

20. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    נשמע נושא מעניין ביותר. שוקל לקנות וופורייזר

אנשים שהתנסו בוופורייזר - כיצד שונה ההשפעה? האם היא חרדתית יותר או שמה מרגיעה יותר?

קואלה אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!