1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

בבקשה עזרו לי, כלום פתאום לא צומח!!!

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י lowryder, ‏18/10/16.

1. lowryder

lowryder חבר חדש

לייקים:
    0
    אהלן חברים ערב טוב, האמת ש אני אל יודע ממה להתחיל אפילו אבל אשתדל לכתוב זאת בקצרה כי אני לא אוהב לסבך לכם ולעצמי את העניינים אז אשתדל להיות קצר- ו מדויק! כי הריי מה ש לא פשוט, פשוט לא אהיה ;)

אז לעיינינוף: ובכן אני לא בידיוק מגדל מתחיל ויצא לי לגדל.. ואני מגדל במרפסת של החלון שלי והזרעים הוזמנו בSEEDSMAN, בדרך כלל זרעים אוטומטיים, תמיד הכל נבט וגדל יופי! אחלה של ייבול! הכל תמיד נבט וגדל! יש דישון יש הכל, אפילו עשיתי ארון קטן עם נורות UFO LED FULL SPECTRUM, ומדיי פעם שחסר שמש בחורף הם עומדים אצלי שם!

תמיד הכל גדל יפה, תאורה תמיד הספיקה להם! אבל לפתע פתאום כאילו מישהו קילל לי את המרפסת, ממש הטיל כישוף! וכלום כבר לא גדל! הזרעים בקושי נובטים, ואם נובטים אז לא ממשיכים לצמוח, וגם אם כן אז צומח צמח ,מאוד קטן! והכל אותו הדבר, אפילו נסיתי להעביר לאדמה חדשה ו אני פשוט לא מצליח לפצח את הבעיה, ולא מבין למה כלום פתאום לא גדל! יש מים,שמש,תאורה למקרי SOS חזקה ביותר!!,דשן,אדמה חדשה,אפילו מטיז אורגני ש דוחה חרקים מסויימים.
    הכל גדל יופי! ופתאום כלום לא גדל!
    ו זה לא שהעלים צהובים או משהו! הצמח נראה בריא פשוט מאוד מאוד קטן.
    אני מגדל לרוב את הזנים: EASY RYDER 2 AUTO
    WHITE WIDOW AUTO
    PURPLE RYDER AUTO

ומדיי פעם כלמיני זרעים שנופלים מהפרחים.. שחלק מהם שורדים ואולי אולי מביאים ייבול כלשהו.
    ...

אני פשוט כבר לא יודע מה לעשות ואיך לפתור תבעיה הזו.​

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אין תמונות?
    מה מקור המים שלך? מדשן ומאזן אותם? כיצד אתה מנביט את הזרעים?
    מה המצע? האם מדובר על מצע ממקור חדש?

3. lowryder

lowryder חבר חדש

לייקים:
    0
    מקור המים מתמי 4, ו מדשן ו מאזן (אני זוכר שבאחד מהפוסטים אמרת שהדשן שלי הוא בסדר)
    המצע- שקית רגילה של מצע מהמשתלה, ו כן אדמה חדשה
    הנבטת הזרעים: שם צמר גפן במים בטמפרטורת החדר (מ מתי 4), מניח בצלוחית קטנה, ושם את הזרעים מעל, ומטפטף עוד קצת מים.. לאחר מכן מניח שוב שכבה של צמר גפן רטוב מעל, בכדיי שאהיה חושך לזרעים.
    לאחר מכן מניח על המחשב (הוא לא כלכך מתחמם אבל בוא עדיין חמים) ועוטף את הצלוחית בניילון נצמד ועושה חורים בניילון (בעזרת הניילון וה חום מהמחשב, עולים אדים ונדבקים כטיפות על הניילון וככה תמיד יש לחות לזרעים, גם כששוכחים להוסיף מים)

ו זה הכל... תמיד הכל נבט ו גדל בצורה כזו
    תודה מראש

הא כן ולגביי התמונות אעדכן בהמשך

4. newbudder

newbudder קנאביסט על

לייקים:
    367
    של איזה בנק הזרעים? נשמע כמו זרעים דפוקים..
    בנוגע להנבטה, אני פשוט משרה אותם בכוס מים 12-24 שעות ושותל בעציץ הנבטה קטן.
    לאחר מכן אני נותן להם 24 שעות אור למשך שבוע-שבועיים ולאחר מכן מעביר אותם להמשך חייהם. :)
    אולי לא נתת להם מספיק אור? המצע שלך מדושן?

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    תשתמש רק במים מהברז. אל תאזן חומציות.

הנבטה כדאי לך לעבוד לפי המדריך להנבטה שנעוץ בגידול למתחילים. נראה שאתה קצת מתאמץ מידי בהנבטה.

6. Cinderrela 99

Cinderrela 99 קנאביסט

לייקים:
    84
    אולי אתה משקה יותר מדי ?
    אני מציע שתתן לו קצת זמן, אל תדשן ואל תדביר לאיזה שבוע שבועיים ותראה מה יהיה.

7. דודה

דודה קנאביסט

לייקים:
    134
    יש מצב הזרעים דפוקים תחליף חברת זרעים יש זנים שלא משנה כמה שתנסה לגדל אותם לא תצליח הם רק ינבטו וימותו יש מצב שזה בגלל הקור גם או המים בתמי 4 צריך להחליף סינון אני אישית משתמש במים רגילים מהברז והכול בסדר לא צריך מים קרים או חמים מדי פשוט מים פושרים .

8. lowryder

lowryder חבר חדש

לייקים:
    0
    אהלן לכולם! ראשית כל, תודה רבה על תשובתכם והושטת היד =)
    *אבל הזרעים הוזמנו מאתר SEEDSMAN, אתר מוכר ואמין, אפילו מפורסם כאן באתר... אז לא נראה לי ש הבעיה היא בזרעים
    *לגביי ההנבטה, תמיד הנבטתי ככה והכל גדל, זאת השיטה האהובה עליי פשוט.. אני ידוע שיש גם את שיטת הכוס והמים ושצריך לחסות אותה שהאור לא ייכנס, ולזרוק לשם את הזרעים.
    אם הזרעים שוקעים סימן ש הם טובים ומחכים עד שינבוט ומעבירים לעציץ.
    אבל אני בחרטי להנביט בשיטה אחרת.. וזה תמיד נבט
    אפילו סתם בשיטה הרגילה של צמר גפן ונייר טואלט רטוב.. ובכן כש הזרעים בהנבטה, צריך להביא להם גם אור? כי לפי מה שקראתי עדיף בחושך (כמו באדמה).. תקנו אותי אם אני טועה
    * יש לי דשן ואני זוכר ש אגרונום אמר שזה דשן טוב.
    * לגביי המים, אתם אומרים שכדאי להשקות ולהנביט במים מהברז? (אחרי החזקת המים 24 שעות לנדיפת הכלור לא ככה?)
    * אבל אם הייתי משקה יותר מדיי אז העלים היו נהפכים להיות צהובים.. לא נראה לי שבעיית הגדילה נובעת מהדשן, כי הריי הדשן צריך לתת בתאכלס את ה "BOOST" לגדילה..

ושוב לא נראה לי שהזנים דפוקים או שזה קשור לקור... כי תמיד גידלתי את הזנים הללו, והזרעים עומדים על מחשב בטמפרטורת החדר.

תודה מראש. מקווה לפתור את הדבר הפרדוקסלי הזה חח..

9. newbudder

newbudder קנאביסט על

לייקים:
    367
    אתה ממש over thinking it...
    זה שהזמנת מ-seedsman לא אומר כלום. זו כולה חנות. מה הקשר בין טיב החנות לטיב הזרעים?
    טרם ענית לשאלה מאיזה בנק הזרעים.
    הדשן לא נותן שום תמריץ אלא רק מזון. בדיוק כמו שאתה צורך מזון.
    בנוגע למים, שוב, overthink, תשקה במי ברז רגילים אלא אם מי הברז באזור מגוריך לא ראויים לשתיה.
    אני ממליץ לך להזמין זרעים של בנק מוכר וידוע (sensi seeds, royal queen seeds, etc..) ולהנביט בדרך פשוטה בלי התחכמויות. להנביט ישירות במצע מדושן קלות (קומפוסט/הומוס לדוג') ולהשתמש בדשנים ברגע שהצמח יראה שהוא בחוסרים. לא לפני.
    אין שום סיבה שזה לא יצליח.

10. Cinderrela 99

Cinderrela 99 קנאביסט

לייקים:
    84
    תמיד הכל גדל יפה, תאורה תמיד הספיקה להם! אבל לפתע פתאום כאילו מישהו קילל לי את המרפסת, ממש הטיל כישוף! וכלום כבר לא גדל! הזרעים בקושי נובטים, ואם נובטים אז לא ממשיכים לצמוח, וגם אם כן אז צומח צמח ,מאוד קטן! והכל אותו הדבר,
    האם הצלחתה להנביט? אם אתה רוצה להנביט את צריך שהם יהיו במקום לח מאוד עם טמפרטורה יחסית גבוהה

אפילו נסיתי להעביר לאדמה חדשה ו אני פשוט לא מצליח לפצח את הבעיה, ולא מבין למה כלום פתאום לא גדל! יש מים,שמש,תאורה למקרי SOS חזקה ביותר!!,דשן,אדמה חדשה,אפילו מטיז אורגני ש דוחה חרקים מסויימים.

אל תשתמש לא בדשן ולא בהדברה עד שלא תראה שהוא גודל בצורה נורמלית

הכל גדל יופי! ופתאום כלום לא גדל!
    את זה לא הבנתי
    ו זה לא שהעלים צהובים או משהו! הצמח נראה בריא פשוט מאוד מאוד קטן.
    אני מגדל לרוב את הזנים: EASY RYDER 2 AUTO
    WHITE WIDOW AUTO
    PURPLE RYDER AUTO

אני חוזר על השאלה של אגרונום, האם זו אדמה חדשה או שהיה לך כבר ניסיון איתה?

11. lowryder

lowryder חבר חדש

לייקים:
    0
    אהלן חברים מטצער על האיחור... בכל אופן לעניינינו:
    @newbudder - המצע שלי הוא מצע רגיל מהמשתלה... ו בהנבטה אני פשוט נסיתי להנביט על כמה מפיות ספוגות במים (במפרטורת החדר) ושמית על צלוחית קטנה ועל הקופסא של המחשב כי הוא מתחמם קצת והבנתי שזה טוב.. כל הזמן אני גם בודק שיש בצלוחית מספיק לחות/מים וכדומה...
    והזרעים שלי הם מ סידסמן.. אתר מוכר ותמיד הזמנתי ממנו והכל היה בסדר ותמיד עשיתי את השיטה הזו ככה.. בכל אופן מוזר.
    @אגרונום - לגביי ההנבטה מסאת אומרת מתאמץ יותר מדיי? האריי זה דבר פשוט למדיי (תקן אותי אם אני טועה) הסברתי לבחור שמעליי את תהליך ההנבה שלי וזה תמיד עבד ככה ותמיד השתמשתי במי תמי 4 או במי ברז והכל גדל מצויין באמת!
    כרגע אני מנסה להנביט באותה השיטה שלי, אבל הפעם אני משתמש קצת באדמה וזורק לשם את הזרעים זה כל השינוי. (ו משקה במים מעורבבים תמי4+מי ברז)
    בכל אופן אני אעשה מה שתגיד.. אני משתדל באמת שמשתדל חח..
    @Cinderrela 99 - בשבועות הראשונים כש הצמח מתחזק אני אף פעם לא מדשן.
    אני מתחיל לדשן אך ורק כש אני רואה שהוא מתחיל את תהליך הגדילה וההתפתחות.
    ככה שלפי דעתי הסיכויים והסבירות שהבעיה נוצרה עקב הסיבה הזו הוא קלוש.

אך לאור כל הבעיות יש איזה אור קטן בקצה המנהרה.. פתאום איזה זרע אחד כן נבט וכן גדל, ואפילו סתם זרע ש הוא לא אוטומטי, שנפל לי מאיזה באץ חח.. ולמזלי זה נקבה כי היא גבוה וכבר פורחת..
    וטפו טפו נקוו לטוב.. (אעלה תמונות אם תרצו חח) אבל העניין ברוב התנסתי עם זנים אוטומטיים
    והצמח הזה שכנירא הוא צמח רגיל, נכנס למצב פריחה ואני רוצה לשאול אם צריך לשנות משהו לגביי התאורה? כי האמת שזה גדל מתחת לכיפת השמיים, ומדיי פעם אני מכניס לארון עם תאורת UFO LED FULL SPECTRUM ועוד כמה נורות שכולן פול ספקטרום.. וככה אני מדיי פעם נותן אקסטרה תאורה, כי איפושהו בתוך ליבי אני מאמין שזה כן עוזר חח
    אז לשאלתי האם אני יכול לשחק ככה בעניין התאורה עם הצמח הרגיל? או שצריכה להיות תאורה קבועה? האם אפשר להוסיף תאורה?

תדוה מראש סליחה על החפירה חח.. והאדמה שלי אכן חדשה חחח
    והזרעים נמצאים לא בחושך ולא באור, אלה באור יום רגיל, ונורת פלורסנט בחדר חח..
    בכל אופן בעבר הכל צמח מצויין.. ועכשיו עם ואותן השיטות אני מאוד מתקשה כי כלום לא נוסט ואולי 1 ל20 שנובט

זה פשוט נשמע פרדוקסלי ומוזר ושזה לא ניתן לפיתרון,, אבל אם ו זה אפשרי כלשהו ונוכל למצוא ולחקור זאת יחד למען הידע, אני אשמח מאוד שתעזרו לי

תודה מראש.

12. Uri578

Uri578 קנאביסט

לייקים:
    33
    יש מצב ששתלתה עמוק מדיי ולכן זה לא הנביט

Eff אוהב/ת את זה.
  13. Eff

Eff קנאביסט

לייקים:
    225
    הסיבה מס 1 לכשלונות בהנבטה זה non stable temprature .
    טמפ יציבה וקבועה 20-25 מעלות תתן סבירות גבוהה ביותר.
    קשה להגיע לזה האמת.
    הרבה חברה מנביטים בחדרי שרתים של משרדים או חברות. יש שם 19-20 מעלות קבוע 24\7

קצב הגדילה אצלך לדעתי נעצר בגלל קור בלילה\ערב\בוקר , ושיש משמעותית פחות קרינה.

זרעים ש "מוצאים" בקססות הרבה פעמים נותנים יבול מאד מאכזב במקרה הטוב.
    תזהר מזה..

#13 Eff, ‏14/11/16
    נערך לאחרונה ב: ‏14/11/16
  14. סוטולבוטול

סוטולבוטול קנאביסט על

לייקים:
    499
    איך הגעת למסקנה הזאת?

15. Eff

Eff קנאביסט

לייקים:
    225
    מאותה סיבה שמגדלי עגבנייה קונים זרעים של עגבניות, מלפפונים וכו ולא מנביטים לבד עגבנייה.
    הסיכוי ל hermi , ועוד.

בכל מקום שלא תקרא ברשת על גידול יזהירו אותך מזה.
    http://www.growweedeasy.com/7-common-mistakes

לצערי גם אני רכשתי יותר מדי ניסיון בשגיאות אלו.

להיזהר מ"מתנות" של הטבע...

#15 Eff, ‏14/11/16
    נערך לאחרונה ב: ‏14/11/16
  16. סוטולבוטול

סוטולבוטול קנאביסט על

לייקים:
    499
    לא דיברתי על עגבניות אחי , לא דיברתי גם על הרמי ,ולגבי הקישור ששלחת , אני לא מאמין כ''כ בקישקושים שרושמים שם . לי באופן אישי , יצא ייבול מאוד מרשים מגידל של זרע קססה , והבאתי מהזרעים האלו לחבר , וגם הוא הפציץ בייבול מרשים.

חודשיים צמיחה בעציץ של 11 ליטר , 200 ייבש, כנראה זה הגנטיקה עושה את העבודה , ולא העובדה שהזרע הגיע מפרח.

17. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    לא. חקלאים קונים זרעים מכיוון שהם רוצים שכל הצמחים יצאו אותו דבר (זרעי מכלוא אחידים מקוים טהורים).
    חשבתי שאמרת שאתה לא רוצה לדבר על חקלאות? כנראה שלא הבנתי אותך. או כנראה שקנאביס זה כן צמח בניגוד למה שטענת...

אני כן יכול להסכים שזרעים ממקור לא ידוע יכולים לצאת "לא טובים". כלומר הרבה זכרים, יבול נמוך ותכונות רבות לא רצויות.

18. Cinderrela 99

Cinderrela 99 קנאביסט

לייקים:
    84
    Dearly moses.....

יש משהו שאני עושה ועובד כמעט תמיד, קופסאת פלסטיק, להציף במים עד 2 מ"מ, להניח שכבת צמר גפן, להניח זרע על הצמר גפן, עוד שכבה של צמר גפן על הזרע, לסגור את הקופסא ולהניח אותה בעדן החלון.

אתנול אוהב/ת את זה.
  19. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    תשמע נראה לי הבעיה זה שאתה מוציא צמח שרק יצאו לו 2 העלים הבתולים לטמפ של 15 מעלות בחוץ (בעיקר אם זה זני סאטיבה)

אמרת יש לך UFO אז שים אותם תחתיו לפחות שבועיים הראשונות

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!