1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

פסיכדלים - מדריך לשימוש נכון

הנושא בפורום 'פסיכדליה למתחילים' פורסם ע"י גוסטבו, ‏17/11/16.

1. גוסטבו

גוסטבו חבר חדש

לייקים:
    8
    את המדריך הבא כתבתי בגלל שאני נמצא הרבה בסביבת אנשים שאוהבים להרחיב את התודעה, אנשים שרוצים לחקור ולגלות עוד ממה שיש לעולם הזה להציע, ובעיקר אנשים עם ראש פתוח, אני בעצמי התנסתי במרבית הדברים ומוצא את עצמי מוקף המון פעמים בשלל מצבים של אנשים בהרחבת תודעה.
    הרבה פעמים אני מוצא אנשים 'אבודים', או 'מבולבלים' , או שמשתמשים במרחיב תודעה כלשהו כדי לברוח או בצורה שמנצלת ולא מכבדת אותו, אף על פי שרוב הפסיכדלים לא ממכרים , החוויה כן- ושימוש מרובה מדי עלול לגרום לנזק, ואת זה בא לי לתקן.

חשוב לי להבהיר אין פה בעד ונגד, מטרת המדריך הוא: בחרת לקחת מרחיב תודעה כלשהו- בכיף, רק תקח בצורה שהכי מתאימה לך.
    בסופו של דבר- גם לך תהיה חוויה יותר טובה ונקיה, וביחד נמזער את הנזקים ואולי רק אולי נצליח לעשות הסברה יותר טובה לעולם המופלא הזה.

רוב החומר שכאן נכתב מנסיון אישי ודעות , אין כאן מחקרים שיגידו מה הכי נכון לכל אחד, אלה בעיקר עצות והכוונה - חלק מהחומר תורגם מפורומים באנגלית וספרים אין פה מטרת מקוריות או רווח, נטו לעשות טוב, אם הגעת עד לפה סימן שאתה מספיק סקרן אז תפדל.. :)

ראשית:

עומדות כאן לפניכם תרופות- לא ס-מ-י-ם.
    לכל אחד ממשני התודעה האלה יש סגולות מדהימות
    בין אם זה פטריות שגורמות לחיבור מדהים לאנשים ולטבע ופתרון בעיות אישיות, אסיד שעוזר מאוד עם יצירתיות וגמילה מהמון דברים (אלכוהול סיגריות וכד), מ.די.מ.איי שעוזר לפתח את הרגשות ועוד..
    חשוב שגם בינכם לבין עצמכם וחברים שלכם תשנו את השיח, כשאתם אומרים 'סמים' לרוב אנשים תופסים את זה באותה מיקשה עם קראק והרואין מה שיוצר דימוי שלילי , וגם אצלכם בראש תרגישו הרבה יותר נעים בידיעה שאתם צורכים תרופות\מרחיבי\משני תודעה.

עם מי אני ואיפה אני?

השאלה הראשונה שאנחנו רוצים לשאול את עצמנו שאנחנו שוקלים אם לקחת משנה תודעה כזה או אחר זה :

מי האנשים שסביבי?

האם אלה חברים קרובים שלי? האם אפשר לסמוך עליהם? האם אני יכול לדבר עם אחד מהם לפחות באינטימיות במידה ויעלה הצורך?

אם לא עניתם על כל שלושת הקריטריונים נכון כנראה שזה לא הזמן הנכון.
    כשאנחנו משנים תודעה אנחנו נמצאים במצב מאוד רגיש, כל החושים והתחושות מועצמות מה שלפעמים עלול להוביל לרגעים שבהם נצטרך לפרוק עול או פשוט לדבר עם מישהו ולדעת שהוא פה בשבילנו.
    תמיד נדאג שיהיה לידנו מישהו שמבין אותנו ושיש ביננו הכרות מקדימה.

איפה אני?

איפה אני היא שאלה שוות ערך לעם מי אני.
    כשאנחנו משנים מצב תודעה המצב האידאלי הוא שלא נצטרך לדאוג לכלום בכמה שעות הקרובות.
    ושאני אומר כלום אני לא מדבר על לנהוג או למלא טפסים לביטוח לאומי.. אני מדבר על הדברים היותר קטנים אפילו, לענות לאמא לפלאפון, לשלוח סידור, לפתוח לשכן את הדלת או כל דבר כזה.

בבית:

שימו לב שאתם דואגים לעצמכם מראש לאיזה פלייליסט שהכנתם מראש (רובנו לא מסתדרים עם טכנולוגיה בעת ריחוף) ואולי איזה סרטון\סרט מצחיק במידה ותצטרכו הסחת דעת לרגע.
    סמלים שלילים ותמונות בעלות תוכן אפל עשוים לערער את הנפש במצבה העדין.
    לעומת זאת, סמלים תמונות ואובייקטים משרי שלווה והשראה יתנו לכם מעוף.
    תמיד תינתן עדיפות שיהיה לפחות חבר אחד שיוותר על עצמו (כן כן כמו נהג תורן רק בלי הרכב), שידאג לנו לכל הדברים האלה או במילים אחרות Trip sitter, כל זה במידה ובחרתם לעשות את זה בבית.

במסיבת טבע:

לכל אחד יש את ההעדפות שלו, ההמלצה שלי היא קודם כל לדאוג לנו לזולה\קאנטה עם איזה לונג , כסא או שתיים וציליה, דיי רחוקה מהמוזיקה שיהיה אזור הנוחות שלנו (safe zone) ששם נוכל להרגע, לנשום, להתאפס , כידוע מסיבות טראנס מעיפות אותנו גבוהה וחשוב לדעת גם לעצור מדי פעם עד הביקור הבא ברחבה.
    שימו לב שהקו המוזיקלי מעניין אותכם, מוזיקה יכולה להיות חלק משמעותי בטריפ בייחוד במסיבה, תראו שהאנשים סבבה - לא חייב להדלק בכל מסיבה, תגיעו למקום - תרגישו תאווירה , תראו איך אתם אחרי כל הדרך, ובהתאם החליטו..

בטבע:
    קחו לכם רמקול (פלייליסט מראש), נשנוש קטן, לונג , וודאו שיש לכם את הספייס שלכם ושקט שם, בגלל זה לפעמים עדיף לעשות את זה באמצע שבוע ולא בחגים ושבתות בו כל עם ישראל הסאחי יבהה בכם דלוקים כאילו והייתם קופים בספארי.
    כמובן ששימו לב לשעה שבה אתם מתחילים כי אתם צריכים לנהוג אחרי זה, אז בהתאם למשנה התודעה שימו לב לשעות השמש ומתי תצטרכו לעלות חזרה על ההגה וחשבו בהתאם.

המלצות לשימוש נכון-

א. מצב גופני בריא

אני ממליץ לקחת פסיכדלים רק שאתם במצב בריאותי טוב,(אלא אם כן החלטתם לקחת את זה במטרה להתמודד עם מחלה כלשהי או חרדת טרום מוות) .
    בזמן חוויה פסיכדלית הגוף והמחשבה מאוד מחוברים , אם אתה תחת כאב כלשהו זה יכול לפגום בחוויה.

ב. מינון

חשוב לבדוק מה המינון של הדבר שאני לוקח, יש אנשים רגישים נורא שלא צריכים יותר מדי ואפילו יהיה להם אינטנסבי מדי המינון שבנאדם אחר לוקח, ככלל אם אתה לא בטוח תמיד אפשר להתחיל במינון קטן ולחזק בהמשך.

ג. מצב נפשי וגיל

אם ידוע לך על בעייה פסיכולגית כלשהי רצוי להתייעץ עם איש מקצוע לפני, לחלק מהאנשים הפסיכדלים עזרו נורא ולחלק החמירו מאוד, רצוי לחקור קצת באינטרנט לפני השימוש.
    ובכל אופן, אם חווית פרידה מהחברה, מוות של קרוב משפחה, או מעין מצב חזק של חוסר יציבות וסימני שאלה בחיים אולי עדיף קודם לסדר אותו ואז להמשיך הלאה.
    הגיל שאני מאמין שהוא המומלץ הוא 20 ומעלה, אף על פי שאין מחקר שתומך בכך, אנשים בגירים נוטים לקחת את החוויה בצורה יותר משמעותית ולחקור יותר טוב את הנפש.

ד. רק שזה מתאים

אל תקחו משנה תודעה כלשהו רק כי הוא נגיש או שחברים עושים את זה, עשו זאת רק כאשר אתם 100% אם ההחלטה ומדובר בזמן והמקום הנכון מבחינתכם, חוויה פסיכדלית צריכה להתרחש בזמן הנכון ובמקום הנכון או בכלל לא.

ה. כוונה

עומד לפניכם כלי מדהים, השאלה מה תרצו לעשות איתו? אם אתם יודעים שאתם לפני חוויה, תעצרו לרגע ותחשבו מה אני רוצה לקבל? האם אני רוצה השראה יצירתית? האם אני רוצה ללמוד לתקשר יותר טוב עם אנשים? האם יש בעיות לא פתורות בחיים שהייתם רוצים לפתור? חיבור לגוף? חיבור לטבע? ואפילו גם סתם לצחוק ולהנות מחברת אנשים זה בסדר.
    כלום לא יקרה משימוש 'סתמי' בפסיכדלים מה שכן בטווח הארוך תכנית פעולה גורמת לנו להתקדם, ללמוד, להתפתח, ועוזרת מפני חוויה שלילית כי אנחנו יותר ממוקדים לפן החיובי.
    אז אפילו אם לא התכוננתם ופתאום הגיע העת הנכונה- שניה לפני עיצמו עיינים ובקשו בלב לדוגמא: "אני אשמח לצחוק הרבה ולהתשחרר היום".

ו. תדירות

הזמן שבין חוויה לחוויה חשוב מאוד, שכן ככל שהמרווחים יהיו יותר גדולים כך תהיה החוויה גדולה יותר ובעלת משמעות, אם נעשה זאת ברציפות מבלי זמן לעכל ולעבד את המידע יתכן ויגיעו שוב אותן תמונות ואותם השיעורים מבלי שום התקדמות.
    תנו לעצמכם זמן לעכל, גם אם נדמה לכם שלא קרה כלום אחרי החוויה תמיד יש משהו שתמתרחש מאחורי הקלעים , מרווחים של חודשיים-שלושה הם המומלצים ביותר.

מידע -

קצת מידע על החומרים עצמם,התמקדתי באלה בהם השימוש הכי נפוץ.

פטריות פסילוסיבין

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4e/Dried_Cubensis.jpg
    ידוע כ: magic mushrooms, shrooms, פטריות הזיה
    תחילת השפעה: 30-60 דק'
    משך זמן ההשפעה: 3-8 שעות
    סוג צריכה: ניתן לצרוך דרך חליטה בתה לרגישים בבטן, ולעניני טעם ניתן לערבב עם סילאן\טחינה (מומלץ לאכול משהו קליל ולחכות לפחות חצי שעה כי לרוב נלקח דרך הבטן.)
    כמות: נע בין חצי גרם ל3 גרם, למתחילים מומלץ להתחיל בחצי.
    נמצא גם כהבטוח ביותר לשימוש וטבעי ב100%.

אסיד\LSD

http://www.drugfree.org/wp-content/uploads/2010/09/lsd11.jpg
    ידוע כ: טיפות, קרטונים
    תחילת השפעה: 30-60 דק'
    משך זמן ההשפעה: 6-12 שעות
    סוג צריכה: מומלץ לשים את הקרטון תחת הלשון ל10 דקות עד התמוססות הנייר
    או לטפטף בבקבוק מים טיפה (חשוב להסיר את תוית הבקבוק לסימון על מנת שאחרים לא ישתו ממנו) ולערבב היטב לפני כל פעם ששותים.
    למתחילים : ניתן לשים בבקבוק ולשתות מעט כל פעם.
    *מומלץ לאכול טוב לפני ולחכות חצי שעה לעיכול האוכל
    מינון: ניתן לצרוך בין 0.1-1200 מיקרוגרם (שזהו הכמות המקסימלית שהגוף יכול להכיל), מומלץ להתחיל ב100, אפשר גם לחלק קרטון ל3-4 חתיכות ולקחת 'שפיץ' כהתחלה.

MD\MDMA
    http://testkitplus.com/wp-content/uploads/mdma-crystals.jpg
    ידוע כ: Molly, מ.ד, משה דץ
    תחילת השפעה: 20-50 דק'
    משך זמן ההשפעה: 4-5 שעות (וניתן תמיד לחזק בעוד..)
    סוג צריכה: ניתן לבלוע (בתוך נייר גלגול-כמו כדור), ניתן לשתות (טעם מריר- אפשר לשלב עם פטל)
    למתחילים: אם יש משקל, 0.10 יכול להיות מעולה כהתחלה
    מינון: בעייני 0.25 הוא המינון האידיאלי (וכך גם מתחלק בין 4 אנשים- השיט הזה יקר!) , ובהתאם למשקל וגובהה אפשר להגיע עד 0.50, אחרי זה לרוב החוויה נהיית אינטנסבית ו'נעולה' מדי.
    *מומלץ לאכול לפני שכן בזמן הטריפ אין תחושת רעב
    *ה'דאוון' שעליו כולם מדברים לא קורה אצל כולם, והכי חשוב זה איך אתם תתייחסו אליו, אם תבינו שזו רק ירידת אנרגיה ותו לא כך יהיה, הדאון לא הכרחי, מנוחה כן :).

בכללית, לרוב משני התודעה לפעמים- מסיבות של נוחות במקום\גוף\מצב נפשי יכול לקחת יותר זמן להפתח, תנו לזה שעה- אל תחכו 'לפתיחה' אלה פשוט תהיו איפה שלא תהיו והיא תגיע, אחרי 60-90 דק' במידה ובאמת לא קרה כלום ניתן לחזק.

הזמן והימים שאחרי:

החלק החשוב בכל הסיפור הוא המסקנות והתובנות שלנו, אנחנו נכנסים עמוק אל תוך הנפש והתודעה , הכניסה והיציאה לא פחות חשובים מהחוויה עצמה.
    חזרה מהירה מדי עלולה לגרום לשכחה ולפספוס של הלמידה.
    יש הטוענים כי יש להקדיש לחוויה פסיכדלית מלאה 3 ימים, יום אחד של התכוננות לפני החוויה, השני עבור החוויה עצמה, והשלישי על מנת לעבד אותה.

מה לא מומלץ:
    לבלות ברשתות החברתיות, לשבת עם אנשים זרים, להכנס לאתרי חדשות, לשבת במקומות שאתם לא מרגישים בהם בנוח.

מה כן מומלץ:
    לכתוב (על הטריפ עצמו, איך היה , מה עשה לי טוב ולמה, עם מי הכי נהנתי ואפילו תיאור של הטריפ עצמו), לנגן , לשיר, לשבת עם חברים טובים, לעשות יוגה\מדיטציה.

לגבי שילובים- הדעה האישית שלי שראוי לתת לכל מרחיב תודעה את הכבוד שלו, במידה וכן בחרתם לשלב שימו לב לדרך:
    http://www.xn--4dbcyzi5a.com/wp-content/uploads/2016/03/drugs-mix.jpg

ישנם עוד הרבה סוגים- קטמין, קקטוסים למינהם, חומרים מסונתזים, חשוב להריץ לפחות ויקיפדיה (במינימום) לפני צריכה, כי חלקם עוצמתיים לרמות שלא ישוערו וכדאי שתהיה הכוונה בנושא.

סרטון שעוסק בנושא:

אשמח לתגובות \ הערות \ תיקונים .

זהו, סה"כ מאחל לכולכם שימוש יעיל ונכון, ובעיקר טיולים מהנים ומלמדים :).

#1 גוסטבו, ‏17/11/16
    נערך לאחרונה ב: ‏20/11/16
  2. Sandoz

Sandoz קנאביסט

לייקים:
    130
    קצת חסר טעם בהתחשב שאף אחד לא יודע מה הוא לוקח כמעט.

Taya21 אוהב/ת את זה.
  3. ganja man

ganja man קנאביסט

לייקים:
    8
    מדריך יפה מאוד

4. עידו חדד

עידו חדד חבר חדש

לייקים:
    18
    תגובה סתמית, סייג לחוכמה - שתיקה.
    אחלה מדריך

tsavarnav, Sergeant Whiskers ו-ganja man אוהבים את זה.
  5. סופרמריו3

סופרמריו3 חבר חדש

לייקים:
    1
    מדריך חשוב בהחלט, תודה

ganja man אוהב/ת את זה.
  6. Sandoz

Sandoz קנאביסט

לייקים:
    130
    המדריך הזה לא שווה כלום אם יש לך כיוון פח.

לא בא להתנשאות אבל עם מה שיש לך היום בשוק זה שווה לזבל.

פותח הפוסט שלא תבין אותי לא נכון, סחטיין על המדריך ותודה על המאמץ.

7. אור א.

אור א. קנאביסט

לייקים:
    62
    מה לגבי קטמין?

8. גוסטבו

גוסטבו חבר חדש

לייקים:
    8
    צודק ומבין אותך לגמרי, עדיין- גם עם חרא חומר עדיף לעבוד בזהירות ;)

9. גוסטבו

גוסטבו חבר חדש

לייקים:
    8
    קטמין -
    ידוע גם כ : Spiecel K'

במקור הומצא בשביל לאלחש בני אדם, היום משתמשים בו גם לבעלי חיים, עדיין יש שימוש בו למשל בפציעות קשות בצבא - וכדי לבטל את ההזיות מזריקים גם עוד תרופא בשם דורמיקום.
    מגיע בצורת נוזל ונדרש לחמם אותו על משטח כדי שיגיע למצב צבירה של אבקה.

צריכה: דרך האף בשורות או 'במפים' (מינון קטנטןן על מפתח בית למשל)

זמן השפעה: 5-10 דק' מהרגע שלקחתה ונמשך בערך ל20-30 דקות
    צורת ההשפעה יכולה להיות בתחושת מעין חלום, נוזלי, וחוסר תחושה בגפיים.

בכמות גדולה הקטמין יכול להביא לחווית 'טרום מוות' , מה שנקרא K Hole , אז שים לב שבמידה ובחרת להגזים עדיף לעשות את זה בבית עם איזה חבר טוב ולא באמצע מסיבה.
    *חשוב לציין שהחומר עצמו ממכר שמתשמשים בתקיפות ובמינון גבוהה.
    מקווה שעזרתי :)

10. Sandoz

Sandoz קנאביסט

לייקים:
    130
    כמובן!

אחלה מדריך.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!