1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

בואו נסגור את הנושא הזה אחת ולתמיד

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י cooldude1212, ‏12/12/16.

1. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    שימוש בקנאביס אצל בני נוער, מזיק או לא?

אני אתן את דעתי ואומר שכל עוד זה לא מפריע לחיים, והשימוש לא אינטנסיבי- הכל אחלה.

אבל בואו נדבר פה מחקרים :)

דונו !! :D

2. alon89398

alon89398 קנאביסט

לייקים:
    11
    מזיק
    בני נוער עדיין מתפתחים וסם כזה או אחר שמשפיע על המוח יכול לפגוע בהתפתחות

3. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    לומר את האמת, שמעתי עשרות דעות כבר.
    אני מחפש מחקרים.
    מחקר שמבוצע באופן תקין עם דגש על כל הפרמטרים הרצויים ויוכיח באופן ודאי ש-X מזיק ל-Y
    אני כל יום מתווכח עם אנשים על הנושא. אני פשוט מתעקש שזה עדיף על אלכוהול.
    @אגרונום, יש לך משהו בשלוף?

ONE-DROP-TO-THE-TOP אוהב/ת את זה.
  4. Dread Pirate Roberts

Dread Pirate Roberts קנאביסט

לייקים:
    42
    תלוי מי עומד מאחורי המחקר.יש כמה שאומרים שכן ויש כמה שאומרים שלא

אבל מנסיון ! שימוש אינטנסיבי מזיק חד וחלק

5. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    נסיון זה יפה וטוב.
    אבל זה נכון אך ורק לגבייך.
    קנאביס משפיע על כל אחד בצורה שונה. מאוד מאוד שונה

ולכן אני מחפש מחקר כלשהו שיענה לי על השאלה

כל פעם אני מתווכח עם סאחים והם טוענים שזה ממש פוגע בילדים וזה וזה

אני מחפש מחקר אחד להציב להם בפנים, להדפיס אותו.

ONE-DROP-TO-THE-TOP אוהב/ת את זה.
  6. weed smoker

weed smoker קנאביסט

לייקים:
    98
    בגדול אני חושב שזה תלוי בנאדם.. אבל לא כל ילד בן 16 צריך לצרוך וויד בצורה יום יומית כמו שאני מעשן עכשיו.. אבל לעומת זאת.. הלוואי ויכולתי להחליף כל כוס אלכוהול ששתיתי בתור ילד מגיל 15 עד 18 בשאכטות של ירק טוב.. היה נחסך הרבה בלאגן..
    נושא שיש לו כל כך הרבה משתנים ולכן אי אפשר להגיע לדעה אחת
    זה סרט הכי דוקו טהור שיצא לי לראות פשוט כל מה שעולה לראש על בני נוער מפורטלנד
    ממש ממליץ לראות את זה

canna420 אוהב/ת את זה.
  7. אורח

אורח חבר חדש

לייקים:
    15
    לדעתי בני נוער לא צריכים קנאביס, לא צריכים סיגריות ולא נרגילות.
    כאשר יסיימו צבא שיעשנו מה שהם רוצים אפילו סמים קשים. עניין שלהם.

זאת דעתי האישית...

8. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    מחקרים קובעים כי מי שמסתמך יותר מדי על מחקרים מעשן פחות קנאביס.
    תעשן ותשתוק אחי, חאלס.
    :D:D:D:p

astral אוהב/ת את זה.
  9. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    אתה רומז שמי שמסתמך על מחקרים....סאחי?!

בכל מקרה, אני רוצה מחקר בשביל לנופף בו ולהוכיח לסאחים המהלכים שהם חיים בסרט. אני לעצמי יודע שזה מאוד מאוד אינדיבידואלי :)

10. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    כן בדיוק! סאחי בן של סאחי;)
    נכון ובגלל זה כל המחקרים בנושא לא באמת אומרים משהו... המחקר הכי טוב שאתה יכול להתבסס עליו הוא אתה בעצמך

newbudder ו-דודי בוי אוהבים את זה.
  11. Cinderrela 99

Cinderrela 99 קנאביסט

לייקים:
    84
    זה מזיק באופן יחסי פחות מקולה.

12. גאנג'ה ישראל

גאנג'ה ישראל קנאביסט

לייקים:
    27
    בתור נער שהיה לו הרבה בעיות. זה שינה אותי ועזר לי בהכל 180 מעלות. אם זה היה בעיית עצבים קשב וריכוז בית ספר לימודים סיגריות ואלכוהול אלימות עצלנות. דברים שמהיום שפגשתי את הקנאביס נשארו בצד. אולי אין לי איזה מחקר כי אני לא מחפש. אבל אתה יכול לצלם מסך ולהראות להם בן אדם שעבר את ההשפעה של קנאביס על נוער.
    עוד משהו שיש לי להוסיף זה שכבר שמעתי על הכל בנושא-אלה שאמרו שזה מוריד להם את האנרגיות
    אלה שאומרים שזה מוציא אותם מריכוז
    והחיים בסרט שזה דופק את הראש ודופק את התפתחות המוח. תשמעו- הכל תלוי באיך אתה לוקח את זה. אם תקשיב לכל החרטא שמספרים ותאמין לזה, זה מה שיקרה.
    אני מכיר בחור שצעיר ממני שהיה לוקח ריטלין קבוע ומאותו יום שהתחיל לעשן ואני עד לזה שכח מהריטלין. אם מעניין אותך לשמוע עוד מקרים ארשום. נושא שאני חקרתי אותו לעומק כי הוא עניין אותי.

ONE-DROP-TO-THE-TOP ו-astral אוהבים את זה.
  13. Mmishmish420

Mmishmish420 חבר חדש

לייקים:
    1
    שלום לכולם,

אם אתם שואלים אותי, אני מרגיש\ה שיש בי שינוי.
    אני מאמינ\ה שיש בי שינוי התנהגותי ונהייתי רגיש\ה יותר.
    אבל בכלל אני אוהב\ת לעשן ברמה יומית בערב וזה אחלה.
    קשה לי לומר אם זה טוב או לא ....

14. alon89398

alon89398 קנאביסט

לייקים:
    11
    זה עדיף על אלכוהול חד משמעי
    אבל זה שמשהו עדיף על משהו אחר לא עושה אותו טוב
    אין לי איזה מחקר להביא לך אבל שמע משהו עדיף לך לא לעשן ומקסימום עוד שנה שנתיים יצא מחקר שיגיד שסתם לא עישנת ושאין לזה שום השפעה רעה ותתבאס על השנתיים האלה מאשר לקחת את הסיכון ולפגוע בזיכרון ובהתפתחות המוח שישפיע לכל החיים

לא אומר שלא עישנתי/שתיתי או עשיתי כל חרא אחר שיכלתי לעשות בגיל הזה אבל בדיאבד היום שאני קצר יותר בוגר לא הייתי עושה את הדברים האלה כזה מוגדם

15. mostiroki

mostiroki חבר חדש

לייקים:
    0
    נעשו מספר מחקרים בנושא אבל יש איתם בעייה מאוד גדולה - כיוון שאסור לעורכי המחקר לנהל את המחקרים תחת סביבה מפוקחת, משמע לתת לקבוצת נערים מסוימת לעשן סמים ולאחרת לא, כל המחקרים הנעשים נעשים ע"י שאילת שאלות והשוואת התוצאות של מבחנים מסוימים בהתאם לנתונים שסיפקו הנחקרים. בכל מחקר כזה יש מקום די גדול לטעויות, הנחקרים לא תמיד זוכרים במדויק את הנתונים לגבי הצריכה שלהם- מתי פעם ראשונה הם צרכו, באיזה תדירות וכד' , ובמקרה הגרוע משקרים בכוונה כדי להטות את תוצאות המחקר. כרגע המסקנה שהגיעו אליה בכל המחקרים האלה, מצאתי 5 ברשת שנעשו בכל מיני אוניברסיטאות ברחבי העולם, מאמין שיש עוד שלא הצלחתי למצוא, היא שעישון בגיל נוער פוגע בהתפחות המוח משמע פחות חומר לבן, החומר שאחראי על חיבור החלקים השונים במוח, פחות חומר אפור, החומר שאחראי על עיבוד מידע, פגיעה בזיכרון (באופן רחב יותר מאשר אצל אנשים שמעשנים בגיל מבוגר) פחות יכולת למידה, פחות יכולת של ריכוז ופגיעה ביכולת ניהול הזמנים.

האם זה אומר שמריחואנה בגיל צעיר בהכרח פוגעת יותר - לא. כמו שכתבתי בהתחלה גם עורכי המחקרים האלה מודים שהתוצאות האלה לא חד משמעיות בגלל הבעיות בסביבת המחקר. אבל ככל שמתרבים המחקרים האלה והמסקנות שלהם דומות אפשר בזהירות להסיק שכן, מריחואנה בגיל צעיר פוגעת בהתפתחות המוח.

לגבי השאלה מה מזיק יותר אלכוהול או מריחואנה לא מצאתי מחקר אחד שאפשר לראות אותו או את המסקנות שלו בחינם.

רצית מחקר מקווה שהתשובה שלי לא ארוכה מדי בשבילך (גם ביכולת הקריאה של טקסטים ארוכים הופגנה בעיה אבל זה כבר עניין של דור שלם ואשמת הטלויזיה)

16. What_ever

What_ever קנאביסט

לייקים:
    236
    אני לא יודעת מבחינת מחקרים, אבל אני כן יודעת שאנחנו מסיימים את ההתפתחות והגדילה שלנו בערך בגיל 21.
    אני חושבת גם שאחרי הצבא זה זמן טוב להתחיל עם כל הדברים האלו, כי אתה יותר בוגר, יותר למוד ניסיון ומפוקס
    אני לא אוהבת את זה שילדים בני 17-18 מעשנים קנאביס, למרות שזה עדיף מאלכוהול..

newbudder אוהב/ת את זה.
  17. יבואן לדים

יבואן לדים קנאביסט

לייקים:
    26
    כן אבל כל דבר בשימוש אינטנסיבי מזיק, אני בעד צריכת פנאי ולא שהפנאי נהיה העיסוק המרכזי :) ואני מכיר מלא אנשים שלא יכולים להעביר ערב סחי לגמרי..לצערי
    מה שבטוח שעדיף מריטלין שדוחפים היום לכל ילד חמישי.. (גם בגדילה-אישית לבן דודתי עד גיל די מבוגר היה "טיקים" בעיניים מצריכת ריטלין בילדות)
    הבעיה שילדים לא בעלי שיקול דעת אחראי ולכן למשל אלכוהול אצלנו נגמר בכוס יין קידוש של שבת
    כנ"ל קנאביס-יכול לעבור.. שתהיה לגיליזציה בעז"ה :)

18. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    עושה רושם שכרגע אין למדע את התשובות לשאלות שעולות כאן.
    יש סרט שיצא לאחרונה שמרחיב על תופעת השימוש אצל בני נוער במדינות בהן נעשתה ליגליזציה:

19. cohen22

cohen22 חבר חדש

לייקים:
    2
    הנה כתבה חדשה בישראל היום שמדברת על המחקרים לטובה ולרעה
    http://www.israelhayom.co.il/article/435483

20. RandomDude

RandomDude חבר חדש

לייקים:
    2
    דעתי בנושא היא שגם אם זה לא מזיק או גם אם כן (לילדים שטרם התפתחו וסיימו את הבגרות שלהם סופית גם מנטלית וגם פיזית) אסור שזה יגיע לידיים שלהם.

אני חושב שקנביס נועד לצריכה באחריות והוא לא יכול להצרך באחריות אם אתה בן 15 .. לדעתי כשתהיה פה לגליזיציה (אמן) שיגבילו את הגיל מ21 ומעלה . בני נוער יכולים להפגע מזה בגילאים האלה וחוץ מזה אני לא חושב שזה דבר שהוא לקטינים כמו שאלכוהול זה לא לקטינים זה פשוט לא מתאים לא לגיל לא לרוח ולא לשום דבר בגילאים קטנים..

Dread Pirate Roberts אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!