1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

רוצה להשתדרג ללד - צריך המלצות

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י nevermind, ‏7/2/14.

1. nevermind

nevermind חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום לכולם
    קודם כל פורום משובך. הגיע הזמן לאחד כזה בארץ
    אז המצב אצלי ככה:
    אני מגדל בארון גידול בגודל של 60 ס"מ רוחב על 80 ס"מ רוחב ו180 ס"מ גובה
    עד עכשיו השתמשתי במנורה HPS של 250 וואט
    נורה דואלספקטרום בשם SunMaster Dual Spectrum 250w
    הייתי מאוד מרוצה מהתוצאות (בנינו לא ניסיתי משהו אחר)
    עכשיו הנורה רצה כבר כ5 מחזורי גידול
    והבנתי שזה השלב שהתפוקה שלה מתחילה לרדת.

ופה התחלתי קצת לבדוק באינטרנט על הנורה עצמה
    והתחלתי להסתכל קצת על לדים
    לא מעט מגדלים מאוד מסתייגים מהלדים
    ויש כאלה שמהללים אותה, אני רוצה לבדוק ולהחליט
    ההשקעה שלי תהייה בערך עד 500 ש"ח
    ואין לי בעיה להזמין מהאינטרנט.

רציתי לדעת איזה גודל מנורה צריך לכזה חלל?
    באיזה הספק?
    מה חשוב לבדוק בנורות לד? כי ראיתי שאין אין סוף כאלה כולל לא מעט זבל סיני
    והאם יש כאן מגדלים שיכולים להמליץ לי על נורות ספציפיות שהם הזמינו?

תודה לכולם

2. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    אני אישית מגדל בערך בגודל הארון גידול שלך , בנורת LED 90W*1 שהיא יוצרה בסין והיא נותנת דיי תוצאות טובות.
    אתה יכול לבדוק ביומן גידול שלי בפורום "יומן גידול" יש בעמודים וגם באחרונים תמונות עידכון מהצמיחה והפריחה.
    כולם ממליצים ללכת עם נורת LED שיצרו בארה"ב את הנורות ולא בסין וכל האיזור שם... אתה יכול לחפש ב-ebay .
    הייתי מחפש נורה 90W או 180W גג שזה מספיק עם הספק של כל נורה בכ-3w ... אני לא יודע אם הכסף מספיק אבל יכול להיות שאפשר למצוא משהו ...
    בהצלחה .

3. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    מחזק את אלצ'קו אבל אם אתה רוצה ללכת על משהו ממש איכותי ושיהיה חזק כמו הנורה הקודמת שלך ואף יותר, הייתי הולך על מנורת led 180w שיוצרה בארה"ב.

לצערי, לצערך ולצער הרבה אנשים חסרי תקציב שרוצים לרכוש את המנורה הזאת, היא מאוד יקרה, הכי יקרה מכל הנורות (אבל שווה את ההשקעה לטווח הארוך כי היא מחזיקה מעמד כ-9 שנים בערך).
    לא מספיק שגם אתה צריך 180w אלא גם כזאת שיוצרה בארה"ב, כל הסיפור הזה יעלה לך יותר מ800 שקל, אבל תסמוך עליי שאם אין לך בעיה עם כסף, היא ממש שווה את ההשקעה, תוצאות זהות כמו של hps 250w ויש לה את כל הספקטרומים שהצמח צריך, לא כמו הHPS שאתה צריך להחליף בין שני נורות בשלב הצמיחה והפריחה (כי נורה משולבת לא ממש אפקטיבית לפי דעתי).

4. Marijuana

Marijuana קנאביסט

לייקים:
    5
    תוצאות זהות ל250w hps? יש לך איזה ניסוי 1 על 1 שמאמת את זה? כי אני אשמח להתרשם

5. דליק

דליק חבר חדש

לייקים:
    0
  6. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
  7. eliran

eliran קנאביסט

לייקים:
    27
  8. nevermind

nevermind חבר חדש

לייקים:
    0
    האם יש לכם עוד דגמים ממולצים?
    ואלירן האם ניסית דגמים אחרים? או רק את זה?

9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    כן, יש ניסוי כזה והוא התפרסם בעיתון מדעי.

הנה הקישור

או אם לסכם לך את המאמר, צמחים שגדלו תחת נורות לד לעומת נורות HID הראו תוצאות יותר טובות.
    הן בקצב הגידול, רמת קיבוע הפחמן הדו חמצני, שטח עלה ופרמטרים נוספים.

10. עשן ישראלי

עשן ישראלי חבר חדש

לייקים:
    3
    הו, הזדמנות מעולה להסביר. העובדה שאתם מתייחסים ל-LED - טכנולוגיה, כעדיפה בכל מובן על HID היא תמוהה. כפי שאמרתי בעבר - ניתן ליצור מערך עדיף בהרבה על נורות HID, אך עלות חומרי הגלם גבוהה. דגמים מסחריים אינם מספקים ספקטרום רחב דיה. ה"נורות הסיניות" או ה"נורות האמריקאיות" לא מתקרבות לתפוקה של רכיבי קצה, אשר עולים לא מעט כסף. הטענות של "ראיתי תוצאות מטורפות באינטרנט" ו"תראה אילו תוצאות לי יש" הן חסרות כל טעם כאשר מגיעות ממגדלים שאינם מנוסים. עד כה לא ראיתי תוצאה יותר מ"בינונית" בפורום, וזה כי מתעקשים לרכוש LED, ללא קשר לטיב המוצר, רק לשם ה-LED. הקישור של אגרונום הוא דוגמה מעולה (ואשמח לטקסט המלא) - התפוקה (הרלוונטית) המתארים בתמצות המאמר תואמת לנורת HPS בהספק 250W (פר מ"ר), או תאורת LED עם נורות Bridgelux בהספק 500W+, וזאת בהנחה כי אלו הנורות המוצלחות יותר שלהם. התמקדות רק בקרינה רלוונטית אכן מגביר יעילות "שהיא", אך ישנה גם יעילות טכנולוגית. הפער שאתם מתארים, ועוד עם רכיבים מסחריים נחותים, קטן בהרבה עד לא קיים. בעולם ישנם אלו ה"רוכבים" על תוצאות ניסוי כמו אלו שפרסם אגרונום, ומשווקים מוצרים נחותים המלווים בהבטחות רבות.

גידלתי בעבר עם תאורות LED מסחריות, ואף מורכבות עצמאית, וכן גם עם תאורות HID שונות ומגוונות. מבחינת עלות ותמורה, מערכת HID המצריכה להחליף נורה בעלות מזערית מדי פעם - (כיום) עדיפה בהרבה.

כל אחד חופשי לעשות כרצונו, אך צורם לי כאשר ממליצים לאדם "להשתדרג" ולרכוש משהו שכנראה ויהיה יעיל פחות מנורה חדשה. בזבוז מיותר. ל-LED עוברים עם תקציב גבוה בהרבה.

אלו ה"2 cents" שלי, כפי שאומרים. שבת שלום ובהצלחה לכולם בגידול.

#10 עשן ישראלי, ‏8/2/14
    נערך לאחרונה ב: ‏8/2/14
  11. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    עשן ישראלי,

אני יכול לטעון בדיוק אותו הדבר לגבי נורות HID. אם תראה לי ניסוי שפורסם בעיתון מדעי, אני אהיה מוכן להקשיב.
    בינתיים הטיעונים שלך הם כמו כל טיעון. ראיתי מגדל פה, ראיתי מגדל שם.

בנוסף, יצרנים או בודקים עצמאיים כל הזמן בודקים ספקטרומים של נורות שונות באמצעות מיכשור מדעי כדוגמת Quantum Meter אשר מודד PAR (בניגוד ללוקס שאינו רלוונטי לצמחים). עם טכנולוגיית הלד ניתן להרכיב את הספקטרום הרצוי והמתאים לצמח בניגוד לנורת HID שנותנת ספקטרום קבוע שאינו ניתן לשינוי.

עוד דבר, בחקלאות (בגידולי שדה בחממות) לא תראה שימוש בתאורה מסוגים שונים של HID, אלה רק לד.

12. nevermind

nevermind חבר חדש

לייקים:
    0
    ואם אני מחליט להישאר ב hid אתה מציע שני מנורות נפרדות לגידול ולפריחה או ש דואל ספקטרום מספיק טוב?

13. nevermind

nevermind חבר חדש

לייקים:
    0
    ואם אני מחליט להישאר ב hid אתה מציע שני מנורות נפרדות לגידול ולפריחה או ש דואל ספקטרום מספיק טוב?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!