1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

2 שאלות בנוגע ל md

הנושא בפורום 'פסיכדליה למתחילים' פורסם ע"י Black mamba, ‏25/12/16.

1. Black mamba

Black mamba חבר חדש

לייקים:
    2
    שלום חברים..
    2 שאלות בנוגע לתופעות לאחר צריכה שלmd
    א. רציתי לדעת מה הסיבה שמאוד קשה להשתין לאחר צריכה של אמ די בדרך כלל קורה לי שקשה להשתין אבל אחרי הפעם הראשונה שיוצא אז אין בעיה. אבל בפעם האחרונה היה לי ממש קשה ברמה של כאבי תופת לקח לי לשבת משהו כמו שעה וחצי בשירותים בשביל שיצא והיה מלווה בכאבים ברמה ששקלתי ללכת לבית חולים. ב. בפעמיים האחרונות שצרכתי קרתה אצלי תופעה מוזרה שלא קרתה בעבר וזה פרצופים מעוותים של חברים שלי במהלך הדלקה ראיתי אותם בכל מיני פרצופים.. לדוגמא ראש מוארך מאודד או מורחב או עיניים סיניות. פנים מתקלפות פתאום או אחד מהחברים ראיתי אותו עם ראש קטן ומשקפי ראיה... שהוא ביכלל לא מרכיב משקפיים .. מין הזיות קטנות כאלה שלא אופייניות לסם הזה אבל ממש לכמה שניות. הייתי שמח להתייחסות למי שחווה מכיר או שמע

2. CostaElMalek

CostaElMalek קנאביסט

לייקים:
    169
    היי ראשית כל, רק לידע כללי, MD זה לא סם פסיכדלי.

שנית, ה-MD שיש בארץ זה פשוט רעל מעורבב עם עוד כל מיני דברים לא ידועים ואולי בסוף קצת MDMA.
    ככל הידוע לי, MDMA צריך להיות מאוד נקי וללא כל התסמינים שאתה מתאר.

תהיה בריא :)

#2 CostaElMalek, ‏26/12/16
    נערך לאחרונה ב: ‏26/12/16
  3. Black mamba

Black mamba חבר חדש

לייקים:
    2
    ראשית כל,לא כתבתי שום דבר נושא האם זה פסיכודלי או לא,זה ביכלל לא העיניין.

דבר שני לא דיברתי גם על המקור של הmd
    מאיפה אתה יודע אם צרכתי משהו טוב או לא? בארץ או לא בארץ?
    העיקר לענות תשובה סתמית שלא עונה על שום דבר ממה ששאלתי.
    תיהיה בריא,אבל לא עזרת ותשתדל לפעם הבאה אם אין לך משהו חכם להגיב אז עדיף לשתוק.

vvasili אוהב/ת את זה.
  4. CostaElMalek

CostaElMalek קנאביסט

לייקים:
    169
    ראשית, בחרת לשאול שאלה על סם פסיכואקטיבי בעוד שהפורום הנ"ל הינו פורום לנושאים בסמים פסיכדליים.

שנית, שאלת בנוגע לתסמינים שיש לך מצריכת חומר שהינך טוען שהוא MDMA, בעוד ש-MDMA, בצורתו הטהורה, אינו מספק את ה"חוויות" אותן תיארת.
    אז אחד מהשתיים:
    1. או שהחומר אותו צרכת הוא לא MDMA
    2. החומר אותו צרכת הוא MDMA שמעורבב עם עוד כל מיני "הפתעות" קטנות.

שלישית, בחרתי לענות לך מתוך רצון לעזור, אז אתה יכול לבחור אם לכבד את הרצון שלי או לא, אבל לפחות תכבד את העובדה שמישהו טרח לענות לך מתוך נכונות לעזור.

הרבה שמחה חבר :)

סופרמריו3 אוהב/ת את זה.
  5. kingstar

kingstar קנאביסט

לייקים:
    156
    קצת מידע שרשמתי לך גם בסטארמד בכל מקרה זה קשור להיפותלמוס שאחראי על בקרת נוזלים

2. סם האקסטזי- זה סם שגורם למצב רוח טוב, הוא פחות ממכר מסמים אחרים והוא גורם לירידה במשקל. האקסטזי פותח בשנת 19144 כטיפול דיאטטי. אנשים שמנמנים הגיעו לרופא ואמרו לו "שמע דוקטור אני שמן" והדוקטור היה מביא להם אקסטזי. אני רק רוצה להזכיר שסרוטונין אחראי על מצב רוח. שיש יותר סרוטונין אנחנו במצב רוח טוב ושיש פחות אנחנו בדיכאון.

איך עובד האקסטזי?

יש לו מהלך מהיר ואיטי:

מהלך מהיר– יש לנו שני תאים במוח תא פרה-סינפטי ותא פוסט-סינפטי. התא הפרה-סינפטי מפריש סרוטונין וככה הוא משפיע על התא הפוסט סינפטי. לקחתי אקסטזי במסיבה ולוקח לו בסביבות 40 דקות להגיע למוח ולכן הוא גם פחות ממכר. אחרי 455 דקות האקסטזי נכנס לתוך התא הפרה-סינפטי שיש בו סרוטונין והוא גורם לתא שיש בו סרוטונין לבצע אקסוציטוזה מוגברת במידית כלומר הואמפריש סרוטונין בכמות גבוה לסינפסה. ההרגשה הופכת להיות מעולה והכל נראה נפלא. האקסטזי מעלה את רמת הסרוטונין באופן מאוד משמעותי.

מהלך איטי- אחרי שהמסיבה נגמרת אנחנו הולכים לבית והאקסטזי הוא הומלס ללא בית שנשאר בלילה בתוך המוח ואז הוא מתחיל לזוז אחורנית על גבי התא שמפריש סרוטונין, מי שמוביל את הסרוטונין אחורנית זה הדינאין.

ברגע שהאקסטזי מתחיל לזוז אחורנית בתא הוא מפרק את המיקרוטובוליס- כלומר את השלד של התא. ברגע שהשלד של התא מת אז התא מת. אם תא של סרוטונין מת אז למחרת בבוקר שנגמרה המסיבה אני קם בבוקר עם פחות תאים שמפרישים סרוטונין וכעת ההרגשה מדוכדכת. כל היום רצה מחשבה בראש שהאקסטזי היה מעולה ואז בסוף שבוע אני שוב קונה כדור כזה. אחרי 45 דקות אני בהיי, אבל האקסטזי השני יהיה פחות טוב מהאקסטזי הראשון כי יש פחות תאים שמפרישים סרוטונין. אז אני חושב שהמוכר מכר לי כדור מקולקל או חלש ולכן אני לוקח עוד חצי כדור ואז שוב רמת החומר עולה ושוב יש יותר סרוטונין במוח ואני נהנה אבל ככל שאני משתמש יותר ויותר בכדורים של אקסטזי אני פוגע יותר ויותר בתאים של הסרוטונין.

לקחו קוף נתנו לו כדור בבוקר ובערב של אקסטזי במשך שבועיים: ורואים שהמוח של הקוף ריק מסרוטונין וזאת משום שמתו תאים שמפרישים סרוטונין. שאנחנו מסתכלים על הלוח רואים את הנזק של האקסטזי ברמת הסרוטונין ואנחנו יודעים שאנשים שיש להם פחות סרוטונין במוח הם בדיכאון.

מה עושות תרופות SSRIשנותנים בדיכאון? הן מגיעות לסינפסה ומעלות את הרמה של הסרוטונין בהינתן שיש סרוטונין. אם תתנו לאנשים שהשתמשו באקסטזי SSRIזה לא יעבוד אצלםכי אין להם תאים של סרוטונין שמתו מהשימוש באקסטזי. מעבר לזה בגלל שזה עובד על המערכת הסרוטנרגיות שאחראית על תאבון זה גם משבש את כל מנגנוני הרעב.

לפעמים כדור אחד של אקסטזי יכול לגרום למוות: מסתבר שאחד מהאזורים שהאקסטזי משפיע עליהם זה ההיפותלמוס. כלומר הוא מפחית את התפקוד של ההיפותלמוס. בהיפותלמוס יש אזורים שאחראים על בקרת הנוזלים בגוף. שאנחנו צמאים יש אזור בהיפותלמוס שצועק לנו "לשתות". האקסטזי מגיע להיפותלמוס ומשתיק אותו ואז האזור שאמור להודיע שצריך לשתות לא עובד או שהוא עובד פחות. בדרך כלל לוקחים אקסטזי במסיבה, רוקדים, מזיעים ומשתוללים ולא מרגישים שאנחנו מזיעים ושחם וההיפותלמוס גם לא כל כך עובד ואז שותים פחות ולכן היו מקרים בשנות ה-90 שאנשים מתו משימוש חד פעמי באקסטזי. ההיפותלמוס שאחראי על שתייה גם אחראי לומר "שתית הרבה אין צורך לשתות עוד". באקסטזי גם קורה שאנשים שותים יותר מידי מים ואז הם מטביעים את הגוף במים כלומר הם יוצרים בצקות בגוף והם עשויים למות מזה.

בן אדם ו-vvasili אוהבים את זה.
  6. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533

אחי כל הכבוד לך על ההסבר.

kingstar אוהב/ת את זה.
  7. Black mamba

Black mamba חבר חדש

לייקים:
    2
    עכשיו זה נשמע יותר עינייני אך עדיין לא עוזר
    תודה בכל מקרה על הטרחה

8. Black mamba

Black mamba חבר חדש

לייקים:
    2
    ואוו כמה מידע חשוב.. תודה רבה על ההשקעה
    בוא נגיד שהורדת לי את החשק בגדול לצרוך שוב אמ די
    רק מה עדיין לא קיבלתי תשובה לשאלות ששאלתי...
    יש ממשהו שכן חוה משהו דומה על אמדי?

9. kingstar

kingstar קנאביסט

לייקים:
    156

לגבי השתן הסברתי זה בגלל ההיפותלמוס שאחראי לבקרת נוזלים, לגבי הזיות אכן יש כל מיני הזיות על MDMA בפעמים הראשונים ראיתי כל מיני שובלים של אובייקטים, אובייקטים גדולים או קטנים וכו'.

10. Black mamba

Black mamba חבר חדש

לייקים:
    2
    אוקי לגבי השתן קראתי שוב תודה..
    לגבי ההזיות אני גם מכיר זה תופעה ברורה על אמדי קצת מריחות של צבעים ואורות מידיי פעם קצת מרצד הכל..
    אני מדבר על ממש פרצופים של אנשים שמתחלפים מתארכים מתרחבים
    פנים מתקלפות פנים מזכוכית פתאום משקפי ראיה על מישהו שביכלל לא מרכיב משקפיים זה ממש הזיות קטנות כאלה לכמה שניות וחולף שאלתי המון בקרב משתמשים אף אחד לא חווה או שמע על משהו דומה.. וזאת פעם שניה שזה קורה לי.

11. CostaElMalek

CostaElMalek קנאביסט

לייקים:
    169
    אין בעד מה חבר :)

אם זה עוזר במשהו, מצאתי לך פוסט ב-Reddit שם מתאר בחור משהו די דומה למה שאתה עברת:

https://www.reddit.com/r/Drugs/comments/jd4v2/burning_sensation_in_urethra_after_urinating/

ובקשר להזיות, זה קטע שנלקחת מתוך 'ויקיפדיה':

In general, MDMA users begin reporting subjective effects within 30 to 60 minutes of consumption, reaching the peak at about 75 to 120 minutes which plateaus for about 3.5 hours.[30]

The desired short-term psychoactive effects of MDMA have been reported to include:

שים לב שמצויין שם שחלק מהתסמינים הם הזיות, אבל ברמה מתונה, די דומה למה שתיארת, כמו כן הרבה משתמשים מדווחים על חוויות הזייתיות ברמה נמוכה.

בכל אופן, קח בחשבון שכל גוף מתנהג באופן שונה עם כל סם/תרופה.

תשמור על עצמך

12. ganjaboll

ganjaboll קנאביסט

לייקים:
    70
    כפי שנכתב פה בפורום בעבר תסמינים של הזיות מזוהים יותר עם המחליף MDA אשר נמכר לרוב בתור MDMA.
    הרבה מהצרכנים בארץ מגדירים טריפ טוב של MDMA על סמך MDA שהם ניסו, שמעתי מצרכנים שהוא פוטנטי בדיוק כמו המקור עם טוויסט הזייתי מעט.
    חשוב להוסיף שMDMA אמיתי אינו גורם להזיות מעבר לעיוותי ראיה הנלווים להרחבת אישונים.

13. Black mamba

Black mamba חבר חדש

לייקים:
    2
    תבורך

14. Black mamba

Black mamba חבר חדש

לייקים:
    2
    אהלן גאנג'ה תודה רבה
    תוכל להרחיב על mda או לכוון אותי איפה אפשר לקרוא בנושא?
    תודה מראש

15. CostaElMalek

CostaElMalek קנאביסט

לייקים:
    169
    תודה חבר, כנ"ל :)

16. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    לא זוכר טריפ MD שלא חוויתי בו הזיות. אמנם לא בשנים האחרונות, יותר בשנות התשעים, אבל אני מאמין שקיימים היום חומרים שיש להם את היכולת לפתוח חלק מהדלתות האלה. כמובן שהכל תלוי מינון ולכל אדם יש את נקודת השבירה שלו, ובמינון שהכי נכון לאותו אדם, בסופו של דבר כל הדלתות יפתחו :)

אתה צריך להבין שהזיות זה דבר סובייקטיבי - הן נוצרות מהדמיון או מתת המודע, וברוב המקרים לחומר שלקחת אין ממש קשר לטריגר שגרם להן לצאת החוצה. יצא לי לצרוך MD ביחד עם שותפים ובכל פעם נכנסתי למצב הזייתי בזמן שהם תיארו לי חוויה שונה לחלוטין. מצד שני, יש לי חבר טוב שחווה איתי בדיוק את אותן ההזיות.

אתה כנראה אדם מאוד מיוחד בעל חוש דמיון מפותח. תגיד תודה שהמוח שלך פתוח מספיק בשביל לחוות טריפים בצורה כזו. זה קסום בעיני.

#16 שולגין, ‏27/12/16
    נערך לאחרונה ב: ‏27/12/16
  17. Mushi Mushi

Mushi Mushi קנאביסט

לייקים:
    24
    גם לי היו הזיות מMD אבל לא כל כך מוחשיות כמו באסיד
    גם ככה אתה כל כך באקסטזות שאתה לא יכול להתמקד אלא פשוט להסתכל על כל מה שאתה רואה בעין
    ברגע שנפתחה לי הדלקה הראשונה התחלתי לראות הכל סגול וקצרים כאלה באוויר (זה היה בחושך)
    הסתכלתי על החול והייתי בטוח שהוא בצבע סגול
    הסתכלתי על פרצופים של אנשים ולא זיהיתי אותם
    ואלה ה'הזיות' הכי חזקות שהיו לי מאמדי

18. Black mamba

Black mamba חבר חדש

לייקים:
    2
    לא סתם חיכיתי לתגובה שלך בנושא!

מרגיש כאילו נכנסת לי לראש הוצאת משם את המחשבות שלי והעברת אותם למילים.
    לא יאומן זה בידיוק מה שחשבתי, עברה לי המחשבה בראש שזה מיוחד וסבבה ואני נהנה מזה וכאילו זכיתי שזה קורה לי מ-אמ די,לא נלחצתי מזה ביכלל מאוד נהנתי מזה זה העסיק אותי וזה באמת היה קסום.

לעומת זאת חבר שלי שחווה איתי גם כן הזהיות, (קרה לו רק פעם אחת מתוך ים של שימושים)אצלו הן היו הרבה יותר אינטנסיביות,
    והוא לקח את זה ממש לא טוב.
    ברמה שהוא התחיל להלחץ מזה ולעשות טלפונים לאנשים חשב שאולי הביאו לו משהו מטופטף והוא יוצא לטריפ. חח.
    ממש לקח את זה קשה ונלחץ מכיוון שהוא לא היה מוכן לזה.. אציין שהבן אדם אכל הרבה אמדי בחיים וגם כמה טריפים ככה שלא מדובר על מישהו שפעם ראשונה אוכל סאטלה ונלחץ.
    ומאז הוא ממש דואג שהוא עושה אמ די הוא נזהר מאוד במינונים.. מין טראומה כזאת לא להגיע לשם שוב.

נ.ב.
    גאנג'ה בול כתב בתגובה שלו שאמ די אמיתי לא עושה הזהיות בשום צורה אלה יכול להיות שזה mda שנמכר כ mdma
    ואתה דווקא מספר אחרת.
    אשמח להתייחסותך בנושא
    תודה :)

19. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    אין סיכוי שמישהו ימכור לך MDA בתור MDMA. כדי שתבין, זה בדיוק כמו למכור לך LSD אמיתי בתור כימיקל אחר. אין שום הגיון כלכלי מאחורי מהלך כזה. MDA יקר יותר לייצור והרבה פחות נפוץ.

לגבי החוויה, קשה לי לומר. יצא לי לנסות MDA אולי פעמיים בחיי. מה שכן אני יכול להגיד לך זה שהוא יותר פוטנטי מ-MDMA. בפעמיים שצרכתי אותו זה היה במינון נמוך, בין 50 ל-70 מ"ג, וזה הרגיש הרבה יותר אינטנסיבי מ-150 מ"ג MDMA, פחות אופורי ויותר אפל. גם שם חוויתי הזיות.

חשוב לציין שההזיות שחוויתי היו קרובות יותר למה שאתה מתאר. לא משהו שדומה להזיות LSD או כל חומר פסיכדלי אחר שניסיתי. יותר דברים נמסים, פרצופים משתנים ותחושה כללית שאני במקום אחר בזמן שהגוף שלי נשאר חצי מחובר לקרקע.

20. Black mamba

Black mamba חבר חדש

לייקים:
    2
    אחלה שולגין שבעולם
    תודה רבה על הדיון המחכים..
    תבורכו.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!