1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה/ בניית סטפאפ הכי מקצועי שיש+ הדשנים מ-א' ועד ת'

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י BaZZ, ‏30/12/16.

1. BaZZ

BaZZ קנאביסט

לייקים:
    44
    עזרה/ בניית סטפאפ הכי מקצועי שיש+ הדשנים מ-א' ועד ת'
    1.אוהל 1X1X2
    2. מנורת לד 420W (הידרושופ)
    3. מפוח מושתק - ליציאת אוויר 360 מק"ש
    4. ונטה / מפוח לכניסת פחות אוויר מהיציאה - חשבתי על ונטה 257 מק"ש
    5. פילטר פחם - שהמקש יותר גבוה מיציאת האוויר (360 מק"ש)
    6.מאוור קטן בפנים לתזוזת העלים
    7. שתי מנורות UVB ואין לי מושג כמה W צריך ל4 עציצים במנורות UVB מזכיר אוהל 1X1
    * חשוב לי לעבוד לפי המק"ש שבסוף יהיה חילוף אוויר 3 פעמים בדקה. ( חשוב לי)

דישונים אורגניים:
    1. מאיץ שורשים - ביוביז
    2. תוסף גדילה (חנקן,זרחן, אשלגן) - ביוביז
    3. מאיץ פריחה אורגני ( לא יודע של איזה חברה ואם יש לביוביז? (אורגני כמובן)
    4. בומבסטיק אטמי אורגני ( אשלגן,זרחן) לקרת סוף הפריחה.
    5. תוסף פריחה ל10 ימים האחרונים Ripen של חברת GHE ׁ( גורם לצמח לחשוב שהוא בסוף המחזור החיים ומייצר שרף)
    6. תוסף פירוק מלחים המוסיף ארומה לפרחים ( Atami - Ata clean ) או ( FloraKleen - GHE )
    7. חומר להעלאת חומציות.
    8. חומר להורדת חומציות.
    * חשוב לי לעבוד לפי הדשנים האורגניים מכיוון שהסיכוי לדישון יתר כמעט אפסי, ומסיבה נוספת שבלי חומרים כיימיים שיזיקו לאיכות.

טוב אז לסיכום:
    חשוב לי האפקטיביות של הבניה והציוד שהכל יהיה מנוצל כמו שצריך לפי גידול מקצועי.
    אני כרגע לומד מהספר. תמיכה עזרה אני ישמח לשמוע מה אתם חושבים ותתקנו אותי אם אני טועה.
    חשוב לי להבהיר למגיבים מי שלא עובד מקצועי ברמה כזו,
    אני מעדיף שלא יבלבל בין ההודעות של אלו שכן עובדים לפי הכללים וחישובים
    אשמח לשמוע מהתותחים ;)

#1 BaZZ, ‏30/12/16
    נערך לאחרונה ב: ‏30/12/16
  2. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    הכל טוב ויפה בחלק הראשון. קפדני מדי לטעמי.
    לגבי החלק השני של הדשנים - הרשה לי להאיר עולמך. לדעתך היסוד מגנזיום למשל נספג שונה מחרא אורגני של פרות או מגנזיום מזוקק במעבדה? המגנזיום הוא אותו מגנזיום.
    הדשנים הכימיים (בוא נקרא לילד בשמו - מינראליים) הם זמינים לצמח באופן ישיר, או לפחות מהר יותר.
    אין דבר כזה "תוסף פירוק מלחים" ובטח שמה שרשמת זה לא מטרתו. המוצרים שרשמת נועדו לנקות צינורות במערכות השקיה או באמת מלחים מהאדמה ויש כאלו שמשתמשים בהם בשבוע האחרון לפני הקציר בתוספת למים כ"שטיפה".
    אם תצמד לטבלה, תקח בחשבון שהנתונים שמוצעים שם הם נתוני מקסימום, ותדשן חצי מהמינון - לעולם לא תגיע לדישון יתר.
    לגבי האוהל עצמו - אל תהיה קפדן. מפוח חזק מושתק + פילטר פחם שמוציא אוויר. וונטה לא רצינית למטה שמכניסה אוויר קר + מאוורר בפנים שיתן תנועת אוויר על הצמח ישירות יעשו את העבודה.
    שכחת ראצ'טים ללד ;)

קואלה ו-אתנול אוהבים את זה.
  3. BaZZ

BaZZ קנאביסט

לייקים:
    44
    בוא תהיה יותר ספציפי תכתוב לכל שאלה מה שאתה חושב לפי הספר
    1.
    2.
    3.
    כי קצת קשה לי להבין ככה אני מתבלבל מכמה דברים..
    שאלה:
    1. לגבי הפירוק מלחים אני יכול להשתמש בו לפירוק מלחים בשטיפה של ה10 ימים לפני הקציר?
    2. מתי שמים את הרשת באיזה שלב?
    3. תמיד אומרים ללכת לפי טבלת הדישון של הוראות היצרן, במידה וזה מינרלי עדיין להשתמש בחצי? זה לא יפיק את מה שאפשר להפיק מאותו הצמח.. לא חבל?
    4. לגבי האוהל חשוב לי לעשות את זה לפי המקש ושיהיה נכון ומקצועי פשוט לא יותר מידי מסובך
    ללכת לחנות להתחיל לשים בעגלה ציוד זה הכי קל אני עכשיו יכול לצאת להביא כמה דברים ולהתחיל בחואה
    העניין שאני רוצה חילוף אוויר תנועה נכונה בפנים
    הבנתי שצריך 2 מנורות UVB אם אני משתמש בלד , אבל אני לא יודע כמה W אני יצטרך מה UVB לחלל של 1X1 ו4 עציצים גדולים
    וכן יש לי ראצט 2 מסתובבים בבית:cool:
    ועוד משו שחכתי להוסיף אני גם קונה מאוורר כזה סבבה לבפנים שיעשה אוויר לתנועה של הצמח שיחזק את הגבעולים ..

4. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    1. כן
    2. לאחר שבועיים כ30 ס"מ מעל האדנית. הרשת תהיה גבוהה מהצמח - תן לו להגיע לבד לרשת.
    3. אם רשום 4 מ"ל/ליטר אתה לא מדשן נבט ב4 נכון? אתה מתחיל ב1, בגיל שבועיים עולה ל2... בגיל חודש וחצי תתן 4 אבל חשוב שזה יתחלק לשבוע. כל עוד הכל ירוק - אין חוסר. לכן, אם הכל ירוק ב2מל אין סיבה להעלות מינון.
    4. כל סעיף 4 הוא שטות גמורה אחת גדולה.
    לגבי מנורות UVB - שיווק שעשו לך על התחת. לא לקנות.
    תדאג ל2 ראצ'ט חדשים. שלא יפול לך הלד 420, הוא כבד ועלול לשרוף לך את הבית.
    מאוורר אכן מחזק את הצמח ונותן זרימת אוויר טובה. מנגד, מאוורר חזק מדי שמקובע באופן ישיר עלול לגרום נזק, שים לב.

אתנול אוהב/ת את זה.
  5. BaZZ

BaZZ קנאביסט

לייקים:
    44
    אוקי בוא נדבר על התשובה שלך ב4 והתשובה שלך לגבי המנורו UVB
    לגבי 4 .. למה שטות גדולה צריך ליצור סירקולציה נכונה לא?
    לגבי המאורר אני ימקם אותו בצורה נכונה אני חושב שיש מספיק מקום באוכל בשביל למצוא לו מקום נחמד שיהיה יעיל.
    לגבי המנורות UVB כבר ראיתי באיזה יומן גידול של משתמש פה מנורת לד גדולה מרובעת ו2 מנורות UVB
    ולפני שראיתי את המנורות האלו אצלו קראתי כמה מקורות מידע אמינים על לד וראיתי שמדברים שצריך להוסיף טיפה חום להפעיל כי מהלד אין יותר מידי חום כמו המנורות HPS אז אם מתכוונים לגדל עם לד צריך 2 לפחות הן יספיקו ליצירת חום ולהתפתחות נוספת של שרף.. יש בזה משו כשחושבים על זה..
    אני לא סתם כתבתי ועל הUVB הן גם עולות באיבי משו כמו 12 שקל עם בית מננורה E27
    הן קיימות בכמה עוצמות כמו 25W-50W -100W ובסך הכל אני חושב שהן כן יוסיפו קראתי כמה מאמרים ובכמה אמרו ודיברו על הUVB עם משתמשים בלד לצורך החום ..

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    המשפט הזה לא נכון. אין שום הבדל מבחינת הצמח אם הדשנים אורגנים או לא. הם תמיד יספחו באותה צורה, בצורה של יונים אנאורגניים. ככה שאתה יכול להגיד ש דשנים המינרלים זמינים והדשנים האורגנים פחות.
    מה שדשן אורגני כן גורם הוא להזנה שלא תמיד מתאימה לצמח. אתה יכול להגיע למחסורים נקודתיים בדישון אורגני מכיוון שהיסודות ישארו תקועים בצורתם האורגנית ולא יהיהיו זמיני לצמח.

אני מסכים עם הרבה ממה ש AMITOS אמר.

1. לא ניתן "לפרק" מלחים. מדובר ביסודות מינרלים שלא מתפרקים לשום דבר. ככה שאת התוסף שיעדת למטרה זו אתה יכול לזרוק לפח.
    2. את הרשת תמקם כאשר הצמח יהיה גדול מספיק לפריסה על הרשת. בערך בגובה של 30 ס"מ.
    3. אל תלך לפי טבלת הדישון. רשום את יחסי ה NPK של הדשנים שלך ואתן לך הנחיות מתאימות.
    4. מציע לך לרדת כרגע מעניין נורות ה UV.

בהצלחה!

Amitos אוהב/ת את זה.
  7. BaZZ

BaZZ קנאביסט

לייקים:
    44
    1. אממ אז מה שאני מבין בעצם שיש מצב שהיו חסרים חומרים כי הצמח לא ימליח לקלוט הכל? וכדי לי לעבור לכימי?

ומשו לא מסתדר לי בתגובה שלך כי כל המידע שאני כותב פה זה לא סתם מהראש זה פשוט מה שאני מבין מהספר לגידול קנביס.. והתגובה שלך קצת סותרת את המידע בספר ובאינטרנט

8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    כנראה שהספר שאתה קורא נכתב ע"י אנשים שלא מבינים מספיק בנושא.
    עדיף להשתמש בדשנים מינרלים מכיוון שכך אתה דואג שהם יוזנו באופן מיידי ולא באופן מושהה.
    דשן אורגני זה נחמד אם אתה מגדל צמחי נוי בגינה, לא לצמחים אתה מגדל בצורה אינטנסיבית כדי לקבל מהם יבול.

9. BaZZ

BaZZ קנאביסט

לייקים:
    44
    שמע יש בזה משו במה שאתה אומר
    אבל כתבו על ביוביז למשל שיש מגדלים שהכמות יבול שלהם יצאה אותו דבר כמו כימי
    (כשאתה אומר מנרלי זה כימי הכוונה?)

ולגבי הספר זה "המדריך לגידול קנביס " המפורסם והידוע של יאיר רביב- פלג פסטיג

10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    בזמנו עברתי על הספר הזה בצורה ביקורתית. אין מה לעשות ניכר כבר מהעמוד הראשון שהספר נכתב ע"י סוכן מכירות ולא מישהו שמבין בצמחים.

לצורך העיניין מינרלי = כימי. למרות שגם חומר אורגני הוא חומר כימי. לכן קוראים להם אורגני ואנאורגני (מינרלי) ולא משתמשים במושג 'כימי'.
    בקשר לבוביז עצמו, הם שינו את הרכב הדשן מספר פעמים כך שכדי להגיד לך עד כמה הדשן אורגני או מינרלי צריך להסתכל על האריזה.
    בזמנו אני זוכר שהסתכלתי על התווית והיה מדובר בדשן מינרלי לכל דבר ועניין.

11. BaZZ

BaZZ קנאביסט

לייקים:
    44

טוב אז אני יתחיל ללמוד על דשן מינרלי.
    בבקשה תרשום לי את כל החומרים המינרלים הדרושים הכי אפקטיביים שיש גם אם זה 7-8 חומרים לא חשוב כמה חומרים העיקר שזה יהיה הכי מקצועי שיש.
    תן בראש :p

12. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אתה מתכוון לאיזה יסודות הצמח צורך?
    הצמח צורך בעיקר חנקן (N), זרחן (P) ואשלגן (K).
    לאחר מכן יש את היסודות סידן, מגנזיום, גופרית, ברזל, אבץ, מנגן, בורון.
    ויסודות בריכוזים ממש קטנים כמו נחושת, ניקל, מולבידן, נתרן, כלור, צורן.

13. BaZZ

BaZZ קנאביסט

לייקים:
    44
    אני יגיד לך מה כוונתי כי לא הגעתי לסיפוק מהתשובה
    אני יודע ממה שלמדתי על דישון אורגני שהדישון בשלב הגדילה יש בקבוק אחד שמורכב מ N-P-K
    ואז יש את שלב הפריחה שבו מקטינים את כמות הדישון הגדילה בחצי.
    ומעלים את הזרחן ואשלגן בעזרת עוד בקבוק של תוסף

איך זה מורכב הבקבוקים של המינרלי?
    כי נראלי שההרכב החומרים במינרלי יותר פשוט ליישום עבודה בפועל
    או שאני טועה וזה אותה צורת דישון
    1. איזה חומרים אני צריך במינראלי?
    2. ומה הם מפיקים?

#13 BaZZ, ‏30/12/16
    נערך לאחרונה ב: ‏30/12/16
  14. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    זה לא נכון. הצמח צורך את אותו יחס יסודות לאורך כל הגידול. אין צורך לשנות בצורה כ"כ דראסטית את תוכנית הדישון.

עושה רושם שלא הבנת את הנקודה. מדובר באותם יסודות כך שדשן מינרלי ואורגני יכולים להיות באותם יחסים.

ניקח לדוגמא דשן כמינרלי ההיפוטתי 5-0-0 ואת הדשן האורגני ההיפוטתי 5-0-0.
    על פניו בשניהם יש את אותה כמות של חנקן. אם כך מה ההבדל?
    חנקן הצורתו המינרלית ניטראט (NO3-) יהיה זמין באופן מיידי לשורשים, בעוד שהחנקן האורגני אוריאה (CH4N2O) יצטרך לעבור פירוק ארוך במספר שלבים עד שיהפוך לניטראט זמין לצמח.

מציע לך להתחיל ולקרוא ערכים מתאימים בוויקיפדיה כדוגמת מחזור החנקן. יעזור לך להבין שחומר אורגני לא זמין לצמח בעוד שחומר מינרלי כן זמין לצמח.

15. BaZZ

BaZZ קנאביסט

לייקים:
    44
    אוקי הבנתי.
    האורגני ירד לגמרי
    אני כרגע מנסה להבין כמה דברים על המינרלי
    יש את תוסף הפריחה המאוחר יותר שזה bloombastic של atami + pk 13/14 עכשיו עזוב את אלו..
    1 לשלב הפריחה הראשונה איך איזה תוסף צריך? מה שמו? אני מדבר רק על חברת אטמי בלבד כרגע שאני קונה.
    2 ושלב הגדילה ה- ATAMI – ATAZYME מתאים? יש עוד משו של ATAMI שאפשר להשוות או להוסיף?
    3.ראיתי אצל חברת ATAMI תוסף ATAMI – Soil A+B שהוא מגיע 5 ליטר של דשן A ו5 ליטר של דשן B המיועדים לגידול והפרחה של עשבים ארומטיים. שאלה : מזה המיכל של B ומזה המיכל של הA ??
    האם אני מבין נכון שאחד מהם זה לגדילה ואחד מהם לפריחה?
    אם כן מזה מה?

16. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מה זה תוסף? אני לא יודע על מה אתה מדבר.

לא מדובר בדשן. אלה כל מיני מוצרים שלא עושים כלום שדוחפים למגדל. ככלל אצבע, אם לא רשומים על המיכל יחסי NPK אתה לא צריך אותו.

3. אין לי מושג. אני עובד עם רשימות רכיבים ואיך הם בנויים. אתה מנסה לדבר איתי על מוצר זה או אחר מבלי שאתה מציין מה יש בפנים.
    אני צריך לדעת מה יש בפנים כדי להגיד לך מה זה עושה ועד כמה זה מתאים.

17. BaZZ

BaZZ קנאביסט

לייקים:
    44

רשמתי שמות של מוצרים שבפירוט שלהם רשום הכל אבל אהיה יותר ספציפי.
    כמובן שעכשיו אני מתייחס למנרלי ולא לאורגני
    *אני מדבר על כל החומרים עכשיו שהצמח זקוק להם ממהתחלה ועד הסוף.
    אני רוצה להשתמש עם המוצרים של חברת ATAMI .
    נכנסתי לאתר הידרושופ -->דשנים-->ATAMI
    עכשיו בוא נאסוף את הדשנים

1. ATAMI – Root Stimulator
    לצמיחה מסיבית של שורשים בריאים, לשימוש בשבוע הראשון של הגדילה, מעולה לכל מצע גידול. שורשים גדולים ובריאים יבטיחו צמח חזק ויבול טוב יותר. מחיר לליטר 295 ש"ח

2. לשלב הגדילה אני צריך עזרה

3. לשלב הפריחה אני צריך עזרה

4. שלב פריחה המאורחרת יש 2 חומרים שאפשר לשלב במינון נכון לשלב הפריחה המאוחרת,
    רשום גם בברור מוחלט ב"מדריך לגידול קנביס" בעמוד 74 על זה שאפשר לשלב בין שניהם בפריחה המאוחרת והם
    ATAMI – PK 13/14
    תוסף איכותי מבית ATAMI. מיועד לשלב ההפרחה המאוחרת, להעשרת הזרחן והאשלגן בצמח. משפר טעם ארומה ועוצמה בעשבי מרפא ותיבול. 5 ליטר בבקבוק. 285 שח
    BloomBastic 325ml

בלומבאסטיק הוא דשן הפריחה המתקדם החזק והמרוכז ביותר היום, ריכוז דשני ההפרחה עם חומרים מאיצי הפרחה נוספים מביא לייצור סוכרים מוגבר בפרח שמבטיח משקל, נפח וארומה בלתי רגילים. דשן זה אינו מומלץ למגדלים מתחילים, השימוש בדשן זה ללא מד מוליכות הינה על אחריות המשתמש בלבד. 325ML מחיר 239 שח

האם עד כאן זה תקין לגידול?

ועוד שאלה נוספת.
    ראיתי באתר בין המגוונים של ATAMI
    את המוצר הזה, ולא הבנתי מה העיניין עם המיכל של A והמיכל של B
    ATAMI – Soil A+B

דשן איכותי מבית ATAMI מיועד לגידול אדמה מלא. 5 ליטר של דשן A ו5 ליטר של דשן B המיועדים לגידול והפרחה של עשבים ארומטיים.

בבקשה להתייחס לשורות המסומנות באדום
    שאני יקבל תשובות ברורות..
    תודה רבה על העזרה והתמיכה
    יותר מהמידע הזה אין לי ואני כאן כדי ללמוד ולדעת כדי להצליח בגידול

18. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    יש לנו נתק מסויים בהבנה נראה לי.
    כשאתה אומר דברים אתה מתכוון למוצרים? מכיוון שהדבר היחיד שצמח צריך הוא שתספק לו את כל היסודות הדרושים.
    הוא סופח אותם ובונה מהם דברים שהוא צריך. בקנאביס כל היסודות נצרכים באופן דומה לאורך כל שלבי הגידול. ככה שאתה לא צריך לשלב מוצר כזה או אחר בפריחה או בגדילה.

דוגמאות לתפקיד היסודות בצמח-
    חנקן משמש לבניית DNA וחלבונים.
    זרחן משמש לבניית DNA ו ATP (יחידת אנרגיה).
    אשלגן דרוש לפתיחת פיוניות ותיווך בין תאי.
    מגנזיום הינו רכיב בכלורופיל.
    וכך הלאה...

אם להיכנס למוצרים שהצגת-
    1. מאיץ שורשים - לא מכיל NPK, לא דשן ולא יתרום בכלום.
    4. PK 13/14 - בעל יחסי NPK של 0-13-14. לא דרוש לך מכיוון שמדובר בכמויות זרחן שיכולות רק לפגוע בצמח (יבול נמוך יותר ופחות חומרים פעילים).
    BloomBastic (אני מניח שמדובר ב 0-13-14) לכן זה אותו סיפור כמו ה PK-13-14.

5. ATAMI – Soil A+B - לא ציינת יחסי NPK ולכן אני מתקשה להתייחס למוצר. עד כמה שזכור לי מדובר בדשן, לכן אשמח אם תפרט מה יחסי ה NPK שלו.

אשמח לשאלות נוספות מכיוון שנראה לי שאנחנו מתקדמים בנושא.

19. BaZZ

BaZZ קנאביסט

לייקים:
    44
    שמע כל דבר שאני אומר אתה משתיק אותי
    זה המידע שיש לי
    עם מה אני מאכיל את הצמח עם סנוויצים? מה אני קונה לו?

20. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    למה משתיק? לא הסברתי לך על כל מוצר שלך במה הוא תורם או לא תורם?
    אני די משקיע בתגובות שאני נותן לך לא ממש מבין היכן הפער.
    אשמח אם תשאל בצורה ברורה ועניינית כדי שאוכל להסביר לך בצורה אפילו יותר פרטנית.

אם אתה שואל מה לקנות ובמה לדשן, אני מציע שתקנה 5-3-8 פרפקט של אקוגן (כמעט בכל משתלה), וקלמג מחנות הידרופוניקה.
    תדשן כל השקיה ב 2 מ"ל לליטר מכל אחד.

RANCOHEN855 ו-Stella אוהבים את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!