1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

אוסמוזה הפוכה בגידול עם אדמה?

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י עידן, ‏23/10/13.

1. עידן

עידן חבר חדש

לייקים:
    2
    אני ממש מבולבל, בהידרושופ אומרים לי שבכל מצב עדיף לי להשקות עם אוסמוזה הפוכה, בפורומים בחו"ל קיבלתי את הרושם
    שכעקרון אין טעם אם הגידול הוא באדמה וזה יותר עקרוני למצבים של גידול הידרופוני...מה דעתכם?

2. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    זה נכון מכמה סיבות.
    קודם כל מי הברז בארץ (וכך גם המים של התמי 4) מכילים פלואוריד (למען האמת נגזרת יותר גרועה שלו) - גרוע מאד !
    חוץ מזה הם מכילים כל מיני מתכות כבדות - שבגדול אפשר להגיד שהם גרועות מאד לצמחים (ולבעלי חיים)

2 הדברים האלה יכול מאד להיות שלא נמצאים במים במקומות כמו אירופה שזה דבר אחד שהופך את המים שם להרבה פחות מזיקים.
    וזה חוץ מזה שמוסיפים למים כל מיני כימיקלים שאמורים עלק - "לנקות" אותם מבקטריות וחיידקים.

אוסמוזה הפוכה מנקה את המים יחסית טוב מפלואוריד ומתכות אבל לא ב100%.

בעיקרון המים הכי טובים שאתה יכול להרשות לצמחים שלך (ולך) אלה מים מזוקקים,
    שאלה בין היתר המים שהמזגן מטפטף, או פשוט מים שעברו זיקוק בבית (אם יש את האופציה), חוץ מזה אפשר לקנות אותם ברוב בתי המרקחת ב2-3 שקל לליטר
    אני שותה רק מים מזוקקים, שאלה בעצם מים - 100% h2o מים טהורים.

אז בהיידרו שופ קצת טועים וקצת צודקים כי מי אוסמוזה הפוכה נחשבים יחסית נקיים, אבל לא 100%

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    Woogs אני חולק עליך.

מי הברז בישראל באיכות טובה.
    משתמשים בהם לגידולים חקלאיים שמיוצאים לאירופה.
    חלק מהגידולים הישראלים נחשבים לאיכותיים אף יותר מהגידולים האירופאים.

היתה דאגה בישראל שכאשר נעבור למים מותפלים מהים (באוסמוזה הפוכה) יווצרו מחסורים שונים בנוטריינטים לצמחים.
    בוצעה סדרה של מחקרים על מגוון של גידולים עם השקיה במים מותפלים ומצאו כי גידולים רבים סבלו מבעיות שנבעו ממחסור בסידן ומגנזיום.
    הבעיה נפתרה כאשר הוסיפו סידן ומגנזיום למים המותפלים.

מעולם לא שמעתי על בעיות שנגרמו לצמחים מעודף פלואור במים.

ממליץ להמשיך להשתמש במי ברז ולא במים שעברו תהליכים של סינון.

4. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אני עדיין לא מבין למה זה טוב הפלואור הזה,
    למה לא לתת מים נקיים ?
    או מקסימום איזה מי נהר או משהו (כל עוד הוא לא מטונף כמו הכינרת)

אני לא בא לחלוק עליך או משהו אבל בארץ יש מזג אוויר בן זונה לגידולים מסויימים, ובניגוד לאירופה ששמה רוב הזמן ממש קר,
    אז אני מניח שזאת הסיבה למה אנחנו מייצאים, זאת ובטח גם בשביל קצת יחסים טובים, אבל בכל מקרה
    אני די בטוח שעדיף לצמחים מים בלי כל הזבל הזה - פלואור, מתכות כבדות וכל הזבל הכימי שמוסיפים למהם במתקנים.
    מעניין יהיה לראות ניסוי של זה פעם...

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    Woogs,

מי ברז הם מים נקיים ובריאים לאדם ולצמח.
    קיימים מספר מקומות בעולם אשר בהם כמות גבוהה של פלואור באופן טבעי, אף יותר מהכמות בישראל.
    אני מבטיח לך שלצמחים אין בעיה להתמודד עם חומרים אלו בטבע.
    לא מוסיפים למים מתכות כבדות.
    הוכח שצמחים שגדלים במי ברז גדלים הרבה יותר טוב מצמחים שגדלים במים שעברו טיהור במערכות אוסמוזה הפוכה.

עיקר היצוא הינו בגלל שאנחנו הישראלים חקלאים מאוד טובים.

6. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    אני מצטרף לדעתו של אגרונום, המים בישראל בסדר גמור.

מוסיפים כל מיני חומרים זה נכון אבל רובם מתנדפים באוויר תוך 24 שעות אז זאת תמיד אופציה טובה להשאיר את החבית פתוחה 24 שעות לפני ההשקיה או לפחות פתוחה מעט .

ההבדל העיקרי בין המים בישראל למים בחו"ל זאת קשיות המים , אוסמוזה הופכת את המים למים רכים.

בתשובה לשאלתך מה עדיף להשקות? התשובה תלויה באופן השימוש, אתה מתכוון לדשן את המים האלה ? אתה מתכוון לאזן את רמת החומציות שלהם? אתה יודע מה רמת החומציות של האדמה שלך בכלל?
    אני מניח שלא, אבל אם כן אז לך על זה תשקיע במערכת אוסמוזה שתביא את המים שלך לרמת ניקיון קרובה ל 0 ec ככל הניתן כי ככל שהמים נקיים יותר כך אפשר להעמיס יותר דשן ולהגיע לרמה האופטימלית של דשן שהצמח צריך.

אחרת פשוט תדאג להשאיר את המים בחבית כמו שאמרתי 24 שעות לפני ההשקייה

7. borisdablade

borisdablade חבר חדש

לייקים:
    0
    האם גם במצע קוקוס פרלייט ממליצים להשקות במי ברז? אני דישנתי עד היום במים מזוקקים ממזגנים ועכשיו מתקין אוסמוזה כי אין שימוש במזגנים יותר בסביבה שלי בגלל שנגמר הקיץ .

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!