1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

איזה דשן מתאים להשקייה אוטומטית?

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י NAD, ‏24/7/16.

1. NAD

NAD קנאביסט

לייקים:
    5
    מישהו יודע איזה דשן מתאים להשקייה אוטמטית ושיהיה טוב למשך תקופה של חודש חודשיים בלי התעסקות בכלל ובלי בקרה ושהצמח יגדל טוב יש חיה כזו ?
    יש לי מחשב שמוחבר לברז ואני מעוניין לשים הכל על אוטומט כשאני לא יהיה פה להשגיח .
    כרגע אני משתמש בביאו גרו
    יש דשן שנקרה אוסמוקוט לא הבנתי איך להשתמש בו ועם הוא בכלל טוב לצרכים שלי .

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    במקרה של מערכת השקיה ודישון אוטומטיות כדאי לך לנסות לעבוד עם דשן 5-3-8 (נקרא גם פרפקט) של אקוגן.

3. NAD

NAD קנאביסט

לייקים:
    5
    אין לי מכל השקייה לערבב איתו את החומר הזה . זה ישירות מהברז. יש איזה פיתרון לדישון כשההשקייה מתבצעת אוטומטית מהברז?

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    חשבתי שציינת שיש לך משאבת דשן אוטומטית.
    אם אין לך, תהיה חייב ליישם את הדשן (ואת ההשקיה) בצורה ידנית.

5. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115

יש לי בשורות טובות בשבילך ובשורות רעות, נתחיל מהטובות....

כן אפשר לעשות השקייה אוטומטית שתאפשר לך להתרחק מהגידול לחודש חודשיים (לא שזה מומלץ בשום נסיבות שהן לא חיים ומוות)

החדשות הרעות הן שזה יקר להחריד, מערכת דישון אוטומטי שתיתן לך גם כיול PH עולה כמה אלפים טובים (6 ומעלה ) וכמובן שגם אז תצטרך מיכל השקיה משאבת מים טפטפות וכל הסיפור

הדשן שעובד עם המערכת הזאת הוא דשן שבנוי על A ּB , אם אני לא טועה ביובייז לא מתאים

כל זה רק רק פרטים טכניים, מעבר לזה יש סיכון ממשי להשאיר צמחים לתקופה ארוכה ללא השגחה אני מדבר גם על נזקים לצמח שאתה סביר להניח תחזור אליהם כמו עובש התייבשות חרקים וכו... וגם נזקים רציניים יותר כמו לדוגמא שרפה שעלולה לפרוץ וקראו מקרים שמגדלים חזרו לדירת גידול עולה בלהבות ועל הדרך נעצרו מין הסתם...

עצה שלי, אם אתה לא יכול לחזור פעם בשבוע לפחות אל תגדל בכלל

ותקנה מיכל השקייה זאת אחלה שיטת עבודה להשקייה אוטומטית ומאפשרת לך להתעסק עם השקייה רק פעם בשבוע

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    לא יעלה יותר מ 1500 שקל, מחשב השקיה, משאבה אוטומטית וצנרת.

flox אוהב/ת את זה.
  7. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    אתה מדבר על מערכות שמתחברות לצנרת הביתית , אני מדבר על מחשב אוטונומי שמנהל את מיכל המים מבחינת PH מבחינת דישון Aּּ+B וכמובן הכל ביחס ה EC כי יש מצוף שמוסיף מים אוטומטית למיכל

ושוב גם זה לא פותר את השאלה של תוספים כי הוא עובד רק על הבסיס של A+B

המערכת שאתה מדבר עליה לא תעבוד טוב עם קנאביס, לפחות לא בהשוואה לגידול מקצועי

מי שיעבוד עם המערכת הזאת באותה מידה יכול לערבב קצת קומפוסט באדמה ולחסוך את כל הבלאגן של משאבה אוטומטית לדישון

8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מה זאת אומרת? כבר יש מערכות כאלה והן עובדות מצויין עם קנאביס.
    העתקתי אותה מחווה שמגדלת הידרופניקה בסדרי גודל די גדולים.

9. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115

אני יותר מאשמח לשמוע על זה פרטים אחי , מערכת שתיתן פיתרון כולל ב1500 ש"ח

איזה דשן הם משתמשים? איפה אפשר לקנות את המערכת? תמונות של תוצאות גם יהיה נחמד...

10. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    תבדוק בחנויות של אקווריום יש להם מערכות לאיזון PH ןEC ודישון, זה משאבה עם מחשב לדעתי באיזור ה3 אבל צריך מיכל +משאבה להשקייה

Moshe Edri אוהב/ת את זה.
  11. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115

לא נראה לי שאקווריום צריך דישון בטח לא כמו קנאביס , אבל אני מניח שלפחות PH EC אוטומטי אפשר יהיה למצוא שם

ראיתי מחשב כזה , אינטגרל החזיקו כאלה , הטענה שלי הייתה שב1500 ש"ח לא תמצא מערכת כזאת , מה גם שהיא לא פרקטית בעליל

12. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    דווקא אני מכיר משאבות דישון לאקווריום, ויצא להתעסק איתן וזה די נחמד, אני עובד להפוך כזאת לאוטמטית לפי מדדים
    לא יקר ונוח לתקופת קצרות.
    http://www.ebay.com/itm/New-DP-4-Au...-Reef-aquarium-elements-Fashion-/361427921376

Moshe Edri אוהב/ת את זה.
  13. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    פשש יפה יפה, בהחלט שווה בדיקה, תודה :)

האמת שebay זה מקום מעולה למצוא דברים כאלה בזול, לא העלתי בדעתי שזה מערכות שיכולות לשמש אקווריומים

לגמרי פותח את הראש לכיוונים חדשים :p

רגע, אם זה לא עובד לפי מדדים אז לפי מה זה עובד? אחוזים?

שמיל החתול אוהב/ת את זה.
  14. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    זה עובד לפי מה שאתה מגדיר מ1 מ"ל עד 9999 מ"ל בפעם, יש אפשרות לתכנן את הטיימר לתת כל פעם כמות במ"ל אני מנסה למצוא דרך שזה יהיה מתואם לכמה מים נכנסים למיכל ומד PH ןEC

15. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    נראה לי שחשבתי על דרך, מיכל מים עם מאזן PH אוטומטי נפרד ואז אתה שואב מהמיכל כאילו הוא היה דשן, ככה תוכל לקבוע את היחס של המים נניח ליטר על כל מיליליטר,הבעיה היחידה זה שזה יקח לא מעט זמן....

עוד דרך שפתאום עלתה לי זה לארגן מפסק חשמלי שיהיה מסונכרן עם המצוף ובעצם ישאיר את המערכת פועלת רק כשהמצוף למעלה , ובעת ההשקייה והמילוי החוזר של המיכל היא תשאר כבויהבאופן טבעי עם הזמן רמת המינון תעלה כי תמיד ישארו קצת מים במיכל אם אתה מחשב את גודל המיכל נכון זה עשוי לעבוד...

16. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    האמת חשבתי על משהו יותר פשוט חיישן מפסק גובה מים (עולה 30 שקל) שיהיה במיכל אגירה בגובה מסויים כל פעם שהמים ירדו למפלס הזה המשאבה תכניס כמות מסויימת, והמי אוסמזה רגיל בניאגרה

17. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    זה בגדול הרעיון השני שנתתי רק שאתה מדבר על 2 מיכלי מים שזה מיותר לגמרי

אם אתה קובע את המצופים באותו הגובה תוכל להשתמש באותו המיכל ושוב יש את עניין הPH אבל בהתחשב בעובדה שהPH קבוע פחות או יותר באותו הברז אפשר לקבוע את אחת המשאבות במיכל כיול PH

18. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    זה בדיוק מה שהתכוונתי,

Moshe Edri אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!