1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

** בשעה טובה התחלתי לגדל, 18 שתילים, בואו כנסו לחוות דעת ותענו לי על כמה שאלות (: **

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י dani571, ‏20/8/13.

1. dani571

dani571 קנאביסט

לייקים:
    4
    אז אחרי הרבה קריאה של מדריכים ומאמרים באתר החלטתי להתחיל לגדל!
    ממש פחדתי מהקטע של להזמין באינטרנט אז ביקשתי מחבר (שממש אוהב לעשן) שיביא לי כמה זרעים.. להפתעתי היו לו ממש הרבה, והביא לי את כולם d: (בערך 50 זרעים, לצערי חלק הלכו לפח בגלל חוסר מקום..).
    אז בגלל שאני חדש בכול העסק ולא בידיוק ידעתי מה מי מו שמתי את כול הזרעים בתוך צמר גפן עם מים ותוך יומיים-3 כול הזרעים כבר הנביטו, לצערי גם נגמרו לי הכוסות, וגם המקום לשים אותם...
    עכשיו הכנסתי את כולם לתוך כוסות קפה (עם חורים מלמטה) וכמובן אדמה איכותית, וקניתי גם דשן של "שפר", אני לא יודע עד כמה הוא טוב, אבל הכי טוב שמצאתי אצלי באיזור...
    הנה הדשן, מה דעתכם עליו?
    20130816_131240.jpg
    עכשיו אני מגדל אותם על הגג אצלי במרפסת, וכידוע לי כול מיני חרקים וציפורים אוהבים מריחואנה, אז בניתי להם מין בית כזה, בצדדים עטפתי אותו בניילון נצמד, עשיתי בניילון חורים קטנים לאוורור, ומלמעלה אני הולך לשים להם את הרשת הזאת שיש בחלונות נגד כול מיני חרקים.. כרגע זה נראה ככה, מה דעתכם? :)
    20130820_120101.jpg 20130820_120121.jpg

עכשיו תגידו לי בבקשה.. איך אני יודע מתי להעביר אותן לעציצים יותר גדולים? לאיזה גודל הם אמורים להגיע בכוסות עד שאני מעביר?

ואיך התהליך בכללי עד עכשיו? ;]

תודה רבה לעוזרים!

2. dani571

dani571 קנאביסט

לייקים:
    4
    אגב ואין בעיה עם זה שיכולים לראות כי לא רואים פה כלום.. למלמטה ומהצדדים כמובן שלא רואים ומלמעלה יש לי גג על המרפסת והשתילים נמצאים ממש כמה ס"מ אחרי הגג ככה שלא רואים..
    ועם ההורים זה לא בעיה, הם יודעים וסבבה עם זה, ואבא שלי אמר שאם באמת ייגדל פה משהו (למרות שהוא מאמין שלא) אז הוא בכייף גם יעשן איתי :)
    חחח תכלס אני גם בספק שאני יצליח לגדל אפילו 1 מתוך ה-18 האלה לרמה מספיקה כדי שאפשר יהיה לעשן אותם, אבל מקווה לטוב...

3. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    סך הכל נראה על הכיפאק.

לגבי הדשן אין לי מושג מה כמויות והיחס של חנקן/אשלגן/זרחן ובכלליות לא מכיר אותו.
    סיכוי לא רע שהוא יעשה את העבודה אבל לדעתי כדאי לך פשוט להשקיע 50-100 שקל
    ולהביא בקבוקים קטנים של הדשנים המוכרים (biobizz, advanced nutrients וכדומה).

בעיה נוספת היא שאם אתה מגדל אותם בחוץ תקבל יחסית מעט יבול מכיוון שהם יכנסו לפריחה די מהר.

שיהיה המון בהצלחה!

4. dani571

dani571 קנאביסט

לייקים:
    4
    אני מבין אחי אבל לצערי חבל לי להשקיע עכשיו כמעט אלפייה בשביל לקנות ציוד ולגדל בבית... אם באמת ייגדל לי ואני ייבש את זה והכול יהיה בסדר ואני יאהב את זה - אז ואלה כן אני ייקנה :)
    אבל כרגע השתילים האלה הם ניסיוניים בלבד... תאמין לי אם לפחות ייגדל לי לגודל מספיק שאני יוכל לקצור אותו ולעשן אני כבר יהיה מרוצה... ואם מתוך ה-18 שתילים לפחות 10 יישרדו אז נראלי שיהיה לי פה יבול לא קטן..

ותגיד כול כמה זמן צריך לשים דשן?

5. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    אם תאמין בעצמך יצא לך יבול יפה.
    אבל קבל המלצה כואבת: זרוק לפחות 10 שתילים ותשדל שזה יהיה הזכרים.
    לי יש פה 8 צמחים ותאמין לי זה מספיק לי לחצי שנה בשקט אם לא הרבה יותר.

6. dani571

dani571 קנאביסט

לייקים:
    4
    אתה מבין אחי אני מגדל את כולם כי אני יודע שלא כולם יצמחו... תכלס כבר ניסיתי פעם לגדל אבל לא הלך לי.. ואני לא עד כדי כך רוצה את זה שאני יתחיל לקנות ציוד ב-2000 שקל.. סתם יעני לכייף אני מנסה לגדל לא משהו רציני.. ייגדל ייגדל לא ייגדל אז באסה.. יש לי כבר כמה כאלה שלא גדלו טוב ומתוך ה-18 נשארתי עם 10... ותגיד לי בבקשה מתי בערך מתחילים לגדול הפרחים שאותם קוטפים?

7. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    הפרחים זה ממש תלוי בעונה... לא גידלתי אף פעם בארץ אבל אני מתאר לעצמי שבסתיו כאשר היום יתחיל להתקצר.
    חוץ מזה אתה חייב להתחיל להאמין בעצמך אחרת לא יצא לך טוב.
    צא שניה החוצה ותסתכל על כל מה שגודל מסביבך, נראה לך שמדעני אטום גידלו את כל זה?
    בכיתה ב שתלנו גזר ויצא די טעים אפילו שלא הינו מדעני אטום.

8. avanon

avanon קנאביסט

לייקים:
    2
    בארץ(למען האמת בכל חצי הכדור הצפוני נראלי), בלתי אפשרי לגדל זנים לא אוטומטיים היום..
    אתה צריך לגדל בפנים/להתמודד עם זה שכולם לא יצאו :/

9. תום

תום חבר חדש

לייקים:
    0
  10. avanon

avanon קנאביסט

לייקים:
    2
  11. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    שטויות.. פשוט יצא יבול קטן יותר.
    תמשיך יצא לך סבבה! בטח יותר טוב ממה שתקנה בארץ.

12. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    מסכים עם "הבורח" - לא הבנתי מה הקשר בין מחזור חיים קצר של צמח לבין
    המין שהוא יוצא או איכות החומר?

יכול להיות שייצא לו אחלה פרחים - פשוט בגלל שהקנאביס לא זכה לצמוח כראוי
    בתקופת הצמיחה שלו אז היבול יהיה דל יחסית, זה הכל...

13. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    דרך אגב הדרך לדעת כמה יצא לך זה חוזק הענפים, ככל שהענפים חזקים יותר ככה יצא יותר כי הענף יכול
    לסחוב יותר.
    והצמח הכי קטן שראיתי פורח היה בגודל של 4 ס"מ (יצא גוינט מנייר קטן).

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!