1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

האם יש צורך לדשן?

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Asan24, ‏14/9/16.

1. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    2 מ"ל לליטר כל השקיה.

2. Asan24

Asan24 קנאביסט

לייקים:
    30
    ולהשקות כל יומיים? למרות שהמצע עדיין רטוב?

3. grower420

grower420 קנאביסט

לייקים:
    104
    אם עד עכשיו הכל הלך בסדר אז תמשיכי ככה ! כל עוד האדמה רטובה והצמח לא מראה סימנים של התייבשות אין צורך להשקות . באמת ביזארי אחת לשבוע והנורמה היא אחת ליומיים אבל לא מחליפים סוס מנצח תמשיכי באיך שעשית עד עכשיו.

4. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    873
    חחח למה כולם חושבים שאתה בחורה? חטפת סטרס של תאורה באמצע הלילה?
    או שהוצאת סימני מיניות?!:D

5. Asan24

Asan24 קנאביסט

לייקים:
    30
    חחחחח כנראה כי בפרופיל לא התייחסתי לעיניין, כל עוד יש עזרה לגבי הצמח לא מפריע לי
    עציץ 10 ליטר מחופה בטוף, צמח אוטומט קומפקטי, המצע מתייבש לאט

@אגרונום להשקות כל יומיים למרות שהמצע רטוב עדיין?

6. grower420

grower420 קנאביסט

לייקים:
    104
    אם תשקה כשהאדמה עוד רטובה אתה תזמין מזיקים במקרה הטוב ותהרוג את הצמח במקרה הרע .
    תפסיקו לחכות לפסק דין של אגרונום תחפשו בגוגל ,תרחיבו את האופקים שלכם מעבר לפורומים בעברית ,אל תפחדו גם לפעמים לקפוץ למים וללמוד את הלקח בכוחות עצמכם.
    מעבר לכך "אגרונום" זה בסך הכל שם משתמש אין לכך שום ערבות שמאחורי המקלדת באמת יושב איש מקצוע ועל אותו עיקרון @יוחנן דנינו עכשיו תייגתי את המפכ"ל לשעבר בכבודו ובעצמו (למה? כי כתוב).
    אוסיף ואומר שבעיני האישיות השתכנעתי ש"אגרונום" הוא אכן איש מקצוע וזה דיי אבסורד שהוא פותר לכם את כל הבעיות בפורום למתחילים ש99% מהבעיות פה היו נפתרות בחיפוש קצרצר בגוגל .
    בחייאת אנשים תגדילו ראש יכולנו להרוויח הרבה יותר מהידע והניסיון שלו אם השאלות שלכם לא היו מסתכמות ב"אגרונום למה העלים שלי מצהיבים?"

דודה ו-Anna אוהבים את זה.
  7. Asan24

Asan24 קנאביסט

לייקים:
    30
    לפני שבכלל הזמנתי את הזרעים קראתי המון חומר בעיברית ובאנגלית. עברתי על הרבה מאוד נושאים בפורום הזה ובפורומים בחו"ל, ראיתי יוטיוב וקראתי כתבות. אבל כשזה מגיע לנושא רגיש כמו דשן ועוד לצמח אוטומט לא גדול, שהוא הרבה יותר רגיש מצמח רגיל ואין מקום לטעיות אז כן, אני מעדיף לוודא כל פרט מיליון פעמים במקום לעשות טעות קריטית. "קפצתי למים" עם כמה זרעי קססה בעציצים קטנים, למדתי עליהם שיטות גידול והשקיה, איך מתפתחים השורשים, קיטומים וכו' אבל עם דשן לא התעסקתי. נכון שהשקתי פעם בשבוע והכל היה טוב אבל הצמח התחיל להראות סימני מצוקה מוקדמים ואני מעדיף אולי להשקות אותו קצת יותר עם דשן אם זה מה שהוא צריך, במקום להמשיך כרגיל ולפגוע בייבול. ניסוי ותהייה אני אעשה בצמח רגיל בתחילת עונה הבאה אבל עכשיו אני בוחר להתייעץ עם בן אדם שעזר להרבה אנשים והציל גידולים רבים. שוב, זה לא אומר שכל השאר לא יודעים ולא צריך להתייחס אליהם, אבל זה כן אומר שעדיף לשמוע כמה דעות ולוודא אם לא מבינים משנו מאשר לעשות טעות פאטאלית שתהרוס הכל.
    דבר אחרון אני יכול להגיד שזה באמת לא משנה מה הכינוי של הבן אדם בפורום אבל אחרי שקראתי את המדריכים, התגובות לשאלות, את הנימוקים המדעיים, הירידנ לפרטים של אגרונום אז אני יודע שאפשר לסמוך בעיניים עצומות על מה שנוא אומר, וכן, יכול להיות שבסופו של דבר אני ארצה לראות את האוקיי שלו לשאלה שלי, מבלי לפגוע באנשים אחרים. וזה נכון לגביי כל יוזר שידוע עליו שיש לו לא מעט ידע בתחום (fonzee, אגרונום וכו)

#67 Asan24, ‏23/9/16
    נערך לאחרונה ב: ‏23/9/16
  8. grower420

grower420 קנאביסט

לייקים:
    104
    איזה סימני מצוקה מקדימים הצמח התחיל להראות ? של חוסר במים ? או חוסר בדשן ? רשמתי שלא צריך להשקות במידה והאדמה רטובה והצמח לא מראה סימני התייבשות . אם בסימני מצוקה הכוונה היא להתייבשות אז כן להשקות יותר .אם הסימני מצוקה הם מחסור בדשן לדוגמא אין סיבה להוסיף עוד מים .

9. Asan24

Asan24 קנאביסט

לייקים:
    30
    סימני מצוקה של דשן-החלפת צבע בעלים התחתונים. השאלה אם צריך להשקות יותר פעמים כדי שהוא יקבל דשן יותר מפעם בשבוע

10. סטלנוביץ

סטלנוביץ חבר חדש

לייקים:
    3
    חבר יקר הכי פשוט שיש שהאדמה יבשה משקים שהיא לא מחכים עוד קצת,בדרך כלל לוקח לאדמה להתייבש יומיים שלוש

grower420 אוהב/ת את זה.
  11. Asan24

Asan24 קנאביסט

לייקים:
    30
    באמת אני לא עד כדי כך לא מובן? אני יודע איך להשקות ואיך לבדוק את האדמה.
    אני שואל נכון לסיטואציה הנוכחית, שצריך להזין את הצמח בדשן, האם להשקות לעיתים תכופות יותר עם הדשן ביחד או להמשיך פעם בשבוע?

12. grower420

grower420 קנאביסט

לייקים:
    104
    אתה שואל איך אתה נותן לו דשן יותר מפעם בשבוע אם ההשקייה היא פעם בשבוע ? ובגלל זה אתה רוצה להעלות את תדירות השקייה כי אתה רוצה לדשן יותר.?

13. Asan24

Asan24 קנאביסט

לייקים:
    30
    הצמח היה עד עכשיו בלי דשנים. הגיע למצב שצריך להתחיל לדשן. יספיק לו אם אני אתן דשן פעם בשבוע או שצריך לתת לו פעמיים/שלוש בשבוע ועקב כך להשקות יותר פעמים

14. Anna

Anna קנאביסט

לייקים:
    191
    חחחחח זה לא אמיתי מה שהולך פה
    אני מציעה שאגרונום יתחיל לעשות ביקורי בית אצלכם....
    לענינינו: תשקה רק כשיבש! אף אחד לא יכול לדעת יותר טוב ממך מתי להשקות!
    אין קשר בין הדישון לתדירות ההשקיה.
    אני תמיד אומרת שעדיף כמה שפחות להתעסק עם כל מיני דשנים למיניהם וסוגיהם ולתת לצמח פשוט לגדול. אם כבר החלטת (כמוני הפעם) לדשן, תבחר דשן אחד ותלך איתו בעדינות לפי המינון הנכון.
    ( אקוגן 5-3-8 לפי המלצת אגרונום)
    זאת המלצה בלבד! כל צמח גדל בתנאים אחרים שיכולים להשפיע כגון איכות האדמה, תאורה, טמפרטורה לחות וכו'.
    הנזק לצמח עלול להיות גדול יותר מעודף דישון או דישון לא נכון, מאשר לא תדשן בכלל! זהו, ככה פשוט! :)
    בהצלחה!

Asan24 אוהב/ת את זה.
  15. Asan24

Asan24 קנאביסט

לייקים:
    30
    מה זאת אומרת אין קשר בין דישון לתדירות להשקיה?
    נעזוב את הצמח שלי בצד כרגע כי היא במצב טוב. ניקח לדוגמא צמח עם הצהבה מתקדמת שצריך לתגבר אותו עם דישון, אם יקבל השקיה פעם בשבוע אז גם מן הסתם יקבל את הדישון פעם בשבוע ויכול להיות זה יהיה לא מספיק בישבילו?

16. Anna

Anna קנאביסט

לייקים:
    191
    זה אומר שאם הצמח צריך 2 השקיות בשבוע אז משקים פעמיים בשבוע.
    ובמים שמשקים בהם, מוסיפים את הדשן.
    אם משקים יותר מידי, הנזק לצמח יהיה גדול יותר מהתועלת של הדשן.

Asan24 אוהב/ת את זה.
  17. Asan24

Asan24 קנאביסט

לייקים:
    30
    השקיה הבאה ביום חמישי, מקווה שלא תהיה התקדמות בהצהבה

18. grower420

grower420 קנאביסט

לייקים:
    104
    אתה משקה במים+דשן אם המצע עדיין רטוב משמע יש בו עדיין מים+דשן שהצמח יצרוך במידה ויצתרך.

19. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    כבר קיבלת את כל התשובות האלה אבל אני מבין שהבנת הנקרא זה לא הצד החזק פה אז..
    -משקים שהאדמה יבשה.(כשמשקים משקים מכל הלב עד שיוצאים מים מהחורי ניקוז)
    -מדשנים כל השקיה. (במיוחד אם התחילו לך חוסרים, סימן שהאדמה כבר לא מזינה את הצמח)
    -מדשנים במינון שהייצרן ממליץ( או במקרה שלך כמו שאגרונום המליץ, 2מ''ל לליטר)

למה לשאול שאלה אם לא מתייחסים לתשובה בכלל? סתם לתייג את אגרונום ולחכות לקסם? לא באמת עובד..

20. Asan24

Asan24 קנאביסט

לייקים:
    30
    איפה ראית שלא התייחסתי לתשובה? סה"כ לא הבנתי אם להעלות את כמות הפעמים שאני משקה כדי לתת דישון מספק או להשקות כמו שהשקתי עד עכשיו רק עם דישון. זהו. Grower420 הסביר הכל ופשוט בתשובתו האחרונה. לפני זה לא קיבלתי תשובה ברורה על זה אלא תשובה בנפרד על איך להשקות או איך לדשן

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!