1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

האם צפיפות יכולה לפגוע לי בצמח?

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י מיסטר דוד, ‏12/9/15.

1. מיסטר דוד

מיסטר דוד קנאביסט

לייקים:
    5
    שלום.אני רוצה לגדל 6 עציצים של auto durban poiso(אשמח לחוות דעת עליו)והשטח הוא יהיה צפוף ברמה שאין ס"מ מרחב בין העציצים והקיר יגביל אותו.וזה צמח שמתפרס די הרבה יחסית.זה יכל לפגוע בו?.ויש פתרון.אולי קשירות.או איזה משהו...תודה

2. BlackGhost

BlackGhost קנאביסט על

לייקים:
    188
    מה גודל השטח?

3. מיסטר דוד

מיסטר דוד קנאביסט

לייקים:
    5
    80×50 ומטר וחצי גובה

4. מיסטר דוד

מיסטר דוד קנאביסט

לייקים:
    5
    אגב איך הקנטיקה שלו?.ולאיזה גובה הוא צומח?.ויש לך המלצה על עוד אחד רגיל או אוטומטי בשבילי?תודה...

5. BlackGhost

BlackGhost קנאביסט על

לייקים:
    188
    נשמע קצת צפוף מידי
    לא הייתי שם יותר מ3

auto durban poison גדל עד לגובה 1 מטר בתנאים טובים.
    סאטיבה/אינדיקה/הייבריד?

6. מיסטר דוד

מיסטר דוד קנאביסט

לייקים:
    5
    סאטיבה בעיקר.אני יודע שסאטיבה זה צר וגבוהה.זה יעבור את המטר?.והזן הזה הוא קל לגידול כי אין לי תנאים ברמה הכי גבוהה בשבילו.

7. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    מסכים עם החבר פה למעלה, גג גג גג שלוש צמחים..
    יותר מזה לא יהיה להם מקום וזה יתחיל לפגוע ביבול פר צמח אז בעצם תוציא אותה כמות של פרחים יבשים אם תגדל שם שלוש או שש (ברמת העיקרון!)
    קח בחשבון שאוטומט לא קוטמים או קושרים..

8. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    למה לא לקטום או לקשור צמח אוטומט? בגידול האחרון שלי השתמשתי פעם אחת בקיטום ובקשירות לSweet tooth auto ובמקום קולה אחת מרכזית הוא גידל 4 קולות יפות ומלאות תפרחת. גידלתי בעבר אותו זן ללא קיטום וקשירות ככה שיש לי על בסיס מה להשוות, ממה שאני ראיתי הקיטום והקשירות עשו לו רק טוב.
    מה שכן - חייבים לעשות את הקיטום והקשירות בשלב מאד מוקדם איך שצומח זוג העלים החמישי, לקטום בינו לבין הרביעי, כי בצמח אוטומטי מתחיל המעבר לשלב הפריחה מוקדם יותר מבצמח רגיל ובשלב הפריחה כבר לא עושים לא קיטום ולא קשירות.

9. מיסטר דוד

מיסטר דוד קנאביסט

לייקים:
    5
    ממממנמ יייייייי
    האמת.שבדיוק הזמנתי זרע של auto sweet tooth.על פי המלצה של מישהו.ורציתי לדעת כמה יבול יצא לך?.ואיך גידלתה בדיוק.ואם הוא "סלחן".וקל לגידול...תודה

10. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    גידלתי את הזן הזה פעמיים וכעת בתחילת גידול שלישי. בגידול הראשון גידלתי בעציץ 5 ליטר, באדמה, ודישנתי בעיקר בלשלשת יונים כדשן אורגני. זה לא היה הגידול הכי מוצלח ועדיין הפיק סביב 15 גרם. בגידול השני גידלתי בסתיו (התחלתי בסוף אוגוסט), בגידול חוץ. השתמשתי בעציץ 18 ליטר שקדחתי בו מסביב עוד 15-20 חורים לאיוורור. השתמשתי בעיקר במי מזגנים ודישנתי בדשנים מינרליים - לצמיחה דשן שנקרא "דשן ביו מרוכז" של Green Guard ולפריחה בדשן גרניום של חברת flower. את שניהם תמצא בכל משתלה. אני מניח שעם דשנים ייעודיים לקנאביס מאחת מחנויות הגידול הייעודיות לנושא יביא לתוצאות טובות יותר. הקפדתי על איזון חומציות סביב 6.5ph בכל השקיה ועל עלייה הדרגתית בדישון שגם אותה ניטרתי עם מד dts. את הקיטום והקשירות עשיתי כמה שיותר מוקדם, בערך כשהצמח היה בן 3 שבועות, ברגע שיצא זוג עלים חמישי ברור ומובחן קטמתי בינו לבין הזוג הרביעי, נתתי להתפצלויות לצמוח קצת ואחרי כמה ימים התחלתי לקשור בעדינות כלפי מטה. יצאו 4 קולות גדולות ועוד כמה קטנות יותר, בסה"כ סביב 48 גרם אחרי ייבוש.
    מהנסיון המועט שצברתי עם זנים אוטומטיים (סה"כ ניסיתי 3 זנים אוטומטיים) לסוויט טוט' הייתה הכי הרבה עמידות באופן כללי, גם למזיקים, גם לטמפרטורה חמה או קרה מדי, גם לטעויות שלי בדישון ובאיזון חומציות... בכל אחד מהמצבים הללו הסוויט טוט' הגיב יותר טוב והראה יותר עמידות ביחס לזנים האחרים שגידלתי. בסה"כ אני מאד מרוצה ממנו

11. bushbush

bushbush חבר חדש

לייקים:
    15
    צמח ראשון גידלת בעציץ קטן מידי בהרבה וצמח שני גידלת בעציץ בגודל מתאים! אז למה אתה מייחס את השינוי לקיטום ולקשירות כשיש הסבר הרבה ותר זמין לעליה בייבול? רוב הסיכויים שבאוטומט בגידול השני בעציץ נכון היית מקבל יותר יבול אם לא היית מקטם

12. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    קראתי קצת בנושא קיטום לצמחים אוטומטיים ואכן אני רואה שרוב המגדלים ממליצים להימנע מקיטום לאוטומטיים בגלל תקופת הגדילה הקצרה שלא מאפשרת לצמח מספיק זמן להתאושש מהסטרס, מה שעשוי ליצור ירידה ביבול במקום עלייה. מצד שני רוב מי שהתנגד לקיטום של אוטומטיים דווקא מאד המליץ על קשירות שלהם, בטענה שזו טכניקה פחות טראומטית לצמח שלא מעכבת את הגדילה אלא רק מנתבת אותה ומגבירה את הנטייה להתפצלויות. נראה לי שזה מה שאנסה הפעם. דוד אני חוזר בי אם כך מההצעה לקטום את הצמח למרות שכאמור לי גדל צמח מאד יפה למרות הקיטום.

13. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    יש הבדל מטורף בין שתי המחזורים שלך לא רק הקיטום אז אתה לא יכול להגיד שהתוצאה יותר טובה בגלל הקיטום והקשירות שעשית וחוץ מזה בשתיהם הכמות שהוצאת ממש מצחיקה ביחס למה שהיית יכול להוציא, בשביל הניסוי..תגדל אותו זן שוב עם אותם תנאים כמו שגידלת את השני מבחינת דשנים ואיזון חומציות וגודל העציץ רק שהפעם אל תקטום אותו ותראה מה יהיו התוצאות ;)

14. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    מן הסתם ברור שאתה צודק. פתחתי שרשור אחר בשאלה אם מה שהסיא לגידול ביבול שלי במחזור השני זה גודל העציץ.... כי בדיוק זה מה שאני מנסה להבין, בגלל שעשיתי כל כך הרבה דברים אחרת וקיבלתי כמעט פי 4 יבול, אני מנסה להבדיל מה לשמור ומה לשנות. וכבר כתבתי שבמחזור הנוכחי (הנבט בןמשבוע וחצי, מאותו זן) אני לא אקטום אבל כן אעשה קשירות - כי מקריאה חוזרת בנושא בפורומים באנגלית אני רואה שזו ההמלצה הכי רווחת לגבי זנים אוטומטיים כולל הזן הספציפי שאני מגדל - לא לקטום אלא לקשור (LST).
    ולגבי היבול המצחיק - אני לא בן אדם שמעשן כל היום... בעקבות הגידול האחרון שהניב כמעט 50 גרם הייתה לי תקופה של עישון יחסית מאסיבי לעומת מה שאני רגיל, ובכל זאת הספיק לי ל7 חודשים.... אם אצליח לגדל שוב כמות כזו, אני מרוצה.... אם ייצא יותר, למה לא אני אהיה מאושר.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!