1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

המלצה על דשנים של advanced nutrients?

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י Smoke&fly, ‏4/12/16.

1. Smoke&fly

Smoke&fly חבר חדש

לייקים:
    4
    עד עכשיו גידלתי עם ביו נובה ומעניין אותי לגוון קצת..

אז מעבר לדשני בסיס של גדילה ופריחה יש עוד משהו שלהם שאתם ממליצים להשתמש?

אולי חברה אחרת טובה שיש לכם ניסיון איתה?

2. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    הבחירה בסוג הדשן צריכה להיות לפי מצע הגידול ,צורת ההשקיה ושיטת הגידול..
    אז?.. מה הם?

Smoke&fly אוהב/ת את זה.
  3. Eff

Eff קנאביסט

לייקים:
    225
    לי יש נסיון עם advanced . כנ"ל למכרים.

מ ד ה י ם

הכל פאקן מושלם.
    קצב גדילה פסיכי, פריחה מרשימה מאד.
    מאד בריאים. ליגה אחרת.

שים לב שהמינונים של החברה לא מתאימים כל כך למים הקשים פה בארץ, או לשים טיפה פחות או מי אוסמוזה.
    המינונים המומלצים למי אוסמוזה שונים לגמרי.
    יש להם גם את הנושא של ph perfect , שזה ממש נחמד! וזה עובד!
    הבסיס שלהם מתאים לכל מצע- גם אדמה גם קוקו

Smoke&fly אוהב/ת את זה.
  4. Smoke&fly

Smoke&fly חבר חדש

לייקים:
    4
    התכנון הוא כזה מצע אדמה
    השקיה ידנית ע"י כלי ייעודי
    ושיטת גידול של קיטומים וקשירות/scrog

5. Smoke&fly

Smoke&fly חבר חדש

לייקים:
    4
    יש דשנים שלהם שאתה ממליץ להשתמש מעבר לגדילה והפריחה?

6. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    B52, BUD CANDY ,BIG BUD ,OVER DRIVE
    תודה לי אחר כך:D

Eff אוהב/ת את זה.
  7. Eff

Eff קנאביסט

לייקים:
    225

בנוסף להמלצתו, יש להם תוספי השרשה מדהימים.
    הבסיסי זה woodo juice

8. iddo29

iddo29 קנאביסט

לייקים:
    52
    שטויות במיץ. ערימה של זבל שעולה ביוקר

מומין טרול ו-סוטולבוטול אוהבים את זה.
  9. Eff

Eff קנאביסט

לייקים:
    225

גם אני חשבתי פעם ככה.
    זה לא נכון. נסה תראה

10. iddo29

iddo29 קנאביסט

לייקים:
    52
    מרוב דשנים כבר לא רואים את היער. לא מכיר אף גידול שדורש שימוש ב15 דשנים שונים במהלך מחזור לייו...משהו פה חייב לתת לי הסבר מנומק על הענין...התרבות הזאת שהתפתחה סביב כל הגידול היא באשמתם ומהאינטרס הפרטי של אנשים שרוצים למכור הרבה מוצרים בהרבה כסף במקום אחד במחיר נורמלי

מומין טרול אוהב/ת את זה.
  11. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    אף אחד לא דוחף לו 15 דשנים גיבור, הבחור ביקש המלצה על תוספים מומלצים של החברה הספציפית, וקיבל.
    לא טוב לך תמשיך להשתמש באקוגן פרפקט אף אחד לא הכריח אותך לקנות כלום.

12. iddo29

iddo29 קנאביסט

לייקים:
    52
    חבל שאתם גורמים לאנשים להאמין שהגידול שלהם לא יצליח או שלא יהיה טוב בלי כל הזבלה הזה שאתם כל כך אוהבים! לפי השאלות רוב האנשים פה בפורום לא גידלו דבר בחייהם לפני שגידלו קנאביס ולכן הגישה הזאת כל כך מפריעה לי...ברור שאף אחד לא מכריח אותי לעשות שום דבר אבל יותר מפריע לי גניבת הדעת והנוכלות שקשורה במה קורה כרגע בשוק! מיץ שורשים, בוסטר פריחה, תחליב גזעים...והעיקר שכולם מוכרם לך הרים וגבעות כאילו יצא לך קילו לצמח אם תגדל ככה. פשוט מצחיק

13. iddo29

iddo29 קנאביסט

לייקים:
    52
    אני מעלה אתגר. אמנם זה לא קרוב לתנאי ניסוי אבל בכל זאת בשביל הספורט...שמישהו יראה שני זרעים זהים שגדלים בתנאים זהים פרט לתפריט שלהם ואני רוצה לראות את ההבדל המטורף.
    פשוט לא מאמין שאתם קונים את החרטות האלו, זה פשוט מרתיח. למה? כי כולם קופצים מהגג ותו לא!
    ו@hydrotony בתור "אחד שיודע" (למרות שהצהרת בפורום שאין לך ידע נרחב בביולוגיה) ספר לי נא מה מופלא כל כך בשלל המוצרים שהנחתת על הבחור המסכן שסה"כ רצה לגדל צמח? שכנע אותי בהסבר מנומק. ברצינות אני מבקש בלי שמץ של ציניות...

14. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    אחי אני לא יודע מה אתה רוצה ממני... תעשה בדיקה של תגובות קודמות שלי בפורום ותראה כמה הן מגוונות וכל תגובה מתייחסת ספציפית למה שהבנאדם שאל.
    במקרה הזה הוא בעצמו ביקש המלצה לתוספים של החברה הזאת ספציפית!
    אף אחד לא איים עליו או הפחיד אותו שהגידול שלו לא יצליח אם הוא לא יקנה!
    ולפי איך שאתה מגיב לא ניסית את הדשנים האלה בעצמך.
    אני להבדיל ממך כן ניסית את כל הדשנים שאני ממליץ לאנשים עליהם, וכן עשיתי השוואות עם מספר גידולים שאני כבר לא יכול לספור! אז אל תזין לי את השכל על הדשנים שאני כל כך אוהב לדחוף לאנשים כאילו יש לי איזה אחוזים באדוונס נוטריינטס!
    מה שאני ממליץ זה נטו ממה שניסית ואהבתי ולפי מה שהבנאדם שואל, מצדי שכולם יעבדו עם אדמה של משתלות ודשן פרפקט של אקוגן אבל התוצאות יהיו שמיים וארץ והלוואי שהייתי יכול להראות לך את כל הפניות בפרטי שאני מקבל על תלונות מהדשן הזה ומה לעשות ולאיזה דשן לעבור במקומו אחרי שנדפק להם מחזור או שתיים.

15. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    אין שום אינטרס לשכנע אותך בכלום.
    אל תשתמש בהם, הם חרא של דשנים וסתם גונבים לך את הכסף.

16. iddo29

iddo29 קנאביסט

לייקים:
    52
    מי אמר לך שאני מדשן באקוגן? מי אמר לך שהמצע שלי הוא אדמת שתילה פשוטה ממשתלה? מי אמר לך שלא ניסיתי? אל תתעצבן מתוקי...תביא עובדות ותוכיח את הדברים שאתה אומר! זה שתפסת בעלות על הפורום ואתה מגיב 10 תגובות בכל שרשור לא נותן לך שום זכויות יתר. מה גם שרוב התשובות שאתה מספק הן לא יותר מבנאליות ושטחיות ונראות כמו חיפוש של 5 דקות בגוגל. בהצלחה ויום טוב! אל תקנו שטויות במיטב כספכם עדיף שתשאירו את הכסף הזה לעוד נורה ועוד מפוח

Yair123456 אוהב/ת את זה.
  17. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    ההסבר הוא די פשוט. חברות הדשנים ה"יעודיים" מנסות לעשות כסף.
    איך הן עושות את זה? בדומה לחברות התרופות, מוכרות חומרים חסרי כל פעילות ביולוגית ולא מזיקים לצמח.

סוכרים -כעיקרון הצמח צריך סוכר לא? אז למה שלא נספק לו סוכר דרך מערכת השורשים. הבעיה היא שצמחים לא יכולים לספוח סוכר דרך השורש, וגם אם היו יכולים, לצמח אין מערכת הובלה של סוכר כלפי מעלה (העצה לא מעבירה סוכרים). מה ניסויים מדעיים אומרים בנושא? ניסויים שנערכו בנושא הראו שאין שום יתרון לצמחים שמקבלים סוכר בתמיסת ההשקיה לצמחים שלא מקבלים סוכר בתמיסת ההשקיה. הניסויים בכלל באו לבדוק את ההשפעה על מזיקי קרקע, מה שהסתבר כתהליך לא כ"כ יעיל.

אנזימים - כעיקרון לחלק מהחברות מוצרים שמכילים אנזימים שעיקר פעילותם פירוק צלולוז בקרקע לחד סוכרים. סוכרים כמובן לא יכולים להיספח דרך השורש כמו שהוסבר למעלה. לא מצאתי מאמרים מדעיים שתומכים בתאוריה הזאת. גם לא ממש מצאתי ניסויים שבהם ניסו לפזר אנזימים ישירות בקרקע.

חומצות אמינו - הצמח הרי צרי חומצות אמינו, אז למה שלא ניתן חומצות אמינו למערכת השורשים? חלק מחברות טוענות שהצמח יכול וצריך לספוח את החומרים הללו דרך השורש. הצמח כמובן חסר מערכת קליטה של החומרים הללו. מה המדע אומר? ניסויים שנערכו עם חומצות אמינו כתוספת למצע נעשו בעיקר כדי להדביר מזיקים מסויימים. כעיקרון יכול לעבוד כחומר הדברה ירוק אך בצורה מאוד מוגבלת וכנראה לא משתלמת. והצמחים? כמובן שלא הראו שיפור ביבול.

ויטמינים (בעיקר מקבוצת B) - כעיקרון הצמח רואה בחומרים הללו חומרי פסולת, יצור ויטמינים הינה שיטה של הצמח להיפטר מעודפים כדוגמת עודף חנקן. מה גם ויטמינים הינם חומרים אורגנים שיעברו פירוק בקרקע די מהר. לא תקלתי במאמרים אקדמים בנושא.

חיידקים - רעיון יפה של שיפור אוכלוסיית החיידקים בקרקע. מה הבעיה? המוצרים הללו צריכים להיות מאוחסנים בקירור ולהיות משווקים טריים לצרכן. הבעיה שהמוצרים הללו מאוחסנים במחסנים לתקופות ארוכות ככה שבספק אם יש בהם חיידקים חיים.
    כעיקרון אם מסתכלים בספרות מגלים שניסיון להתערבות באקולוגיה שלהחיידקים בקרקע (או כל אוכלוסיית חיידקים טבעית) בד"כ לא יעיל יותר מהתפתחות טבעית של אוכלוסיות חיידקים.

אבל כמו שכבר טענת, מרבית הלקוחות לא באים מרקע שמאפשר להם לקבל החלטות מושכלות. הם ניזונים בעיקר מפורומים כאלה בהם הם מקבלים את ההתרשמות הסובייקטיבית של מגדלים אחרים ולא תוצאות אמפיריות מהגידול.
    קו המחשבה שלהם לא עובד עם עובדות אלה רק עם דברים כמו "זה נשמע לי הגיוני" או "אני מרגיש שיפור".

מגדל אנונימי ו-סוטולבוטול אוהבים את זה.
  18. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    hydrotony אוהב/ת את זה.
  19. KOMBOX

KOMBOX חבר חדש

לייקים:
    16
    הדשנים של אדוונס פצצה
    אני עובד איתם כבר 6 שנים ואין דברים כאלה
    ממליץ בחום על הרינו סקין ופקטור איקס ולמי שנתקל בבעיה עם הצמח יש את הריוייב שהוא ממש מציל חיים

Smoke&fly ו-hydrotony אוהבים את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!