1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

חקירת משטרה - דברים שכל מעשן גראס חייב לדעת

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י hash_chunks, ‏21/7/15.

1. hash_chunks

hash_chunks חבר חדש

לייקים:
    11
    חברים, שוב ושוב אנחנו שומעים על אנשים טובים שנדפקו והסתבכו עם המשטרה כשהם לא פגעו באף אחד\עשו שום דבר רע.

בהרבה מהמקרים דווקא האנשים הלא-עבריינים מסבכים את עצמם הרבה יותר ממה שצריך בזמן החקירה, בגלל שהם פשוט לא מנוסים ולא מבינים את המשטרה \ ההליך הפלילי.

כמה נקודות שכל מעשן קנאביס חייב לדעת:
    1) אין תחליף לעורך דין, במיוחד לא בזמן חקירה! העורך דין ירגיע ויסביר לנאשם איפה הוא עומד ואיך להתנהל.

2) תפקיד השוטר\חוקר בזמן חקירה הוא קודם כל לנסות לגרום לחשוד להודות בעבירה ולקשור אותו לראיות!
    כלומר, לדפוק אותו - לגרום לו להפיל את עצמו, ובשביל זה הם משתמשתים בכל מיני מניפולציות\שקרים ושיטות הפחדה. בסוף החקירה במידה ויחליטו להגיש כתב אישום, יהיו לחשוד הזדמנויות רבות להשמיע את עמדתו בבית המשפט ולכן אין צורך לנסות להסביר את עצמך לשוטרים.

אסור בשום פנים ואופן להודות בשום דבר!
    חשוב לזכור שהודאה באשמה זוהי הראייה הכי חזקה ובהרבה מהמקרים יכולה לגרום להארכת מעצר!

3) הם ינסו להלחיץ ולעייף אותך כמה שיותר
    במיוחד אם הם רואים שאתה גם ככה לחוץ, יגרמו לך לחשוב שאתה ממש בצרות\הולך לכלא ואז יתנו לך להתבשל עם עצמך כמה שעות. הרבה אנשים כל כך בהלם שהם פשוט אוכלים את עצמם במשך כל הזמן הזה כל כך, שעד שהם מגיעים לחקירה הם כבר כל כך עייפים\לחוצים שהם אומרים דברים שהם בחיים לא היו חושבים שהם יגידו.
    דרך טובה להתמודד עם זה היא להשתמש בזמן הזה כדי לחדד ולחזק את "האמת שלי", המשפט או אוסף המשפטים שאתם הולכים לחזור עליהם שוב ושוב במהלך החקירה כדי לשכנע את החוקרים (ואת עצמכם) שאתם לא הולכים להפיל את עצמכם והם סתם מבזבזים זמן. אני מאמין שאם החוקר ידע שאין סיכוי לשבור\להוציא ממך דברים, סביר להניח שכל ההליך יהיה הרבה יותר מהיר.

דוגמה ל"אמת שלי":
    "אדוני השוטר אני לא מעשן ולא משתמש בסמים, אני לא יודע שום דבר בקשר ל<שקית הזאת>\<אמירה הזאת>\<האיש ההוא>. שמעתי סיפורים על מה הדברים האלו עושים לאנשים ואני באמת מעדיף לא לסכן את עצמי. אני בחור נורמטיבי, עובד בשתי עבודות וחוסך לאוניברסיטה. באמת שכל הבלאגן הזה ממש לא אני. הייתי שמח לעזור לך אבל אני לא יודע מה אתם רוצים שאני אגיד."

שימו לב שאם מצאו אצלכם משהו\קיים אצלכם חשש שהם יכולים להוכיח משהו אז עדיף לא לשקר, פשוט לא להגיד שום דבר שמפליל את עצמך כמו:

"אדוני השוטר אני בן-אדם נורמטיבי, לא עשיתי שום דבר רע לאף אחד, אני עובד ב\לומד ב\מתנדב ב\משרת ב, אין לי שום קשר לדברים האלו באמת, אני לא עבריין, אני לא רוצה להסתבך אם אנשים מפוקפקים, אני לא רוצה שזה יפגע לי בעתיד. אין לי שום דבר להגיד מעבר לזה"

4) שתיקה שווה זהב
    אל תאמין להפחדות השקריות שלהם! אתה לא חייב לשתף פעולה, לשתוק לא הפוך אותך לאשם ושתיקה היא לא הודאה באשמה!
    אל תהיה טיפש ותשתף פעולה בהכל ואז רק בשאלות המפלילות תשתוק. אפשר ואולי במקרים מסוימים עדיף לשמור על שתיקה לאורך כל החקירה. אבל בעיקרון אני השתמשתי בשיטת התמשיך לחזור על ה"האמת שלך" ואחרי זה פשוט תגיד אין לי עוד מה להוסיף. אמרתי כל מה שהיה לי להגיד, אני שומר על זכות השתיקה.
    אם הם ישאלו אותכם על תאריכים\מקומות\אנשים, לגיטמי לחלוטין ש"לא תזכרו", מי באמת זוכר מה הוא אכל לארוחת בוקר, זה גם לא משנה אם הם מאמינים לכם או לא, אם הם מתעקשים אתה יכול להגיד שיתנו לך ללכת הביתה לנוח וכשתיזכר תשלחו להם SMS

5) הם לא באמת מתעצבנים,
    אחת השיטות הכי נפוצות של מניאאק על אנשים תמימים, זה לשחק אותה כאילו הם מתעצבנים.
    הרבה אנשים באופן טבעי לא רוצים לעצבן את השוטר \ מנסים להיות חברים של השוטר - זוהי מלכודת! השוטרים יודעים את זה ומנסים לשחק על הקטע הזה, דוגמה לחקירה:

חוקר: מי החברים שאתה מעשן איתם?
    נחקר: לא זוכר.
    חוקר: תגיד לי אתה חושב שאני אדיוט? אתה חושב שאנחנו משחקים פה כולנו? חבל אני מנסה לעזור לך לעזור וזה מה שאתה אומר לי?

שימו לב שכל מה שהחוקר אומר בחלק השני הוא שקר- הוא לא נעלב והוא לא חושב שאתה לא לוקח את זה ברצינות. ובטח בטח שהוא לא מנסה לעזור לך אלא ההפך הוא מנסה לגרום לך להפיל את עצמך.
    הרבה אנשים ינסו להתחבב על השוטרים והם יכולים לפול למלכודות כאלו!

6) הכל מוקלט
    אל תזלזלו בטריק הפשוט והטוב לשים מכשיר הקלטה ולתת לשני "עבריינים" להפליל את עצמם. אל תסמכו על אנשים שנמצאים אתכם במעצר הם יכולים להיות שטינקרים.

תודה על זמנכם, מקווה שעזרתי למישהו, אשמח לתגובות!

#1 hash_chunks, ‏21/7/15
    נערך לאחרונה ב: ‏22/7/15
  2. Mr.Weed

Mr.Weed קנאביסט

לייקים:
    27
    תודה, זה יכול להציל חיים

greenmind, hash_chunks ו-דודה אוהבים את זה.
  3. Mishka420

Mishka420 חבר חדש

לייקים:
    13
    לדעתי אפשר לנעוץ

דודה ו-hash_chunks אוהבים את זה.
  4. hash_chunks

hash_chunks חבר חדש

לייקים:
    11
    צריך לעשות לפי דעתי איזור נפרד בפורום לפלילים\זכויות משפטיות, אפשר לעשות עוד הרבה נושאים שיכול ממש לעזור לדעת, כמו - איך לסרב לחיפוש, דברים שחשוב להיזהר מהם, ההליך הפלילי בקצרה (מהמעצר ועד המשפט), זכויות בסיסיות וכו

greenmind, מומין טרול ו-Enpo.ip אוהבים את זה.
  5. flox

flox קנאביסט על

לייקים:
    220
    אני מעד

6. Mr.Weed

Mr.Weed קנאביסט

לייקים:
    27
    בעד, זה יהיה מצויין לדעתי

7. SuperWeed

SuperWeed קנאביסט

לייקים:
    80
    כל הכבוד בנאדם, בהחלט יכול להציל חיים של אנשים חפים מפשע.

8. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    אחלה עצות

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!