1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

תאורה

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י thomasrr, ‏9/9/14.

1. thomasrr

thomasrr חבר חדש

לייקים:
    7
    אני מתכנן להקים חדר גידול קטן בקרוב ואני מתלבט בנוגע לתאורה, מנורות לד חסכוניות יותר בחשמל ולא מפיצות חום כמו נל"ג שזה גם חוסך בצורך לקרר וחוסך עוד בחשמל.
    אבל חוץ מזה, אין ללד שום יתרונות, מבחינת לומנים שזה מה שבאמת חשוב הנל"ג לוקח בגדול מול נורות לד שהשוויתי מולן, למרות שרוב החברות שבדקתי לא פרסמו נתונים על לומנים, שזה עוד יותר מעצבן.
    ומבחינת עלות, אם אני קונה נורת מטאל הליד לגדילה ונל"ג לפריחה, זה עדיין יוצא יותר זול מלד.

מה אתם אומרים?

2. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    בתכל'ס הלומינים מייצגים את המדד של האור הנראה לעין - במדד הזה יתכן מאוד שהנל"ג עולות על חלק מהלדים.
    אפילו יותר חשוב מהלומינים יהיה מדד הפוטונים (אותם מציינים לרוב במדדים של מיקרומול) - הבעיה היא שבשביל
    לדעת נתונים כאלה בדרך כלל זקוקים למכשיר יקר מאוד שנקרא par meter או מכשירים דומים לו.

בכל מקרה - אני הייתי ממליץ לך ללכת על מה שרשמת (mh לצמיחה ו-hps לפריחה) רק בגלל שהשוק מפוצץ בלדים זבל וההשקעה הראשונית לנורת לד איכותית היא גבוה יחסית.

באופן עקרוני יש ללדים טובים יתרון ברור על נורות ה-hid למיניהם בדמות ספקטרום מדויק בהרבה - בנוסף לחסכון בחשמל והעובדה שניתן למקם אותם קרוב לצמרת בעקבות חוסר ההתחממות שלה.

3. adon shoko

adon shoko חבר חדש

לייקים:
    1
    תקח בחשבון שלפעמים לקרר חלל עם נל"ג עולה יותר מהלד בריצה הארוכה.

4. thomasrr

thomasrr חבר חדש

לייקים:
    7
    אז על איזה לד היית ממליץ?
    אם יש נורות לד ששוות את ההשקעה ונותנות יותר מhid, זה שווה נסיון.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!