1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

7 טיפים לגידול פרחים ברמה מקצועית-תרגום כתבה!

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י הבורח, ‏21/2/14.

1. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    תודה רבה לאגרונום שעזר לי והוסיף כמה הערות.
    לדעתי זה כתבה חשובה ואני מקווה שהמנהלים יפרסמו את זה עם שאר המדריכים הקימים.
    תהנו:

7 טיפים לגידול פרחים ברמה מקצועית

האם פעם עישנתם ירוק שהפיל אותכם לריצפה? סוג הפרחים שאנשים משוויצים\באיכות הגבוהה ביותר לפני כל החברים?
    כן הירוק הממש ממש טוב.
    האמת היא שאתם יכולים לגדל בהצלחה עם מעט מאוד השקעה ולעשות מיליון טעיות ועדיין לקבל יבול שיעשה את העבודה.
    אבל האם פעם תהיתם איך אנשים מגדלים פרחים באיכות הכי גבוה?
    אם כן יש לכם מזל כי היום אנחנו הולכים ללמד אותכם 7 סודות להוציא פרחים שאנשים ידברו עליהם במשך שנים.
    1.תתמחה בכל הבסיס של הגידול
    בוודאי אתם יודעים שבשביל לקבל את התוצאות הטובות ביותר הצמח שלכם צריך לעבור את מרבית החיים שלו בלי תקלות רצניות.
    הרבה בעיות שלא יהרגו את הצמח שלכם (כמו עודף דשנים,הבדלי תזונה, ולחץ מחום ) עדיין ישפיעו על המראה הכללי של הפרח במיוחד בעיות גדולות לאחר תחילת הפריחה.
    אז על מנת לקבל את היבול הטוב ביותר עם פרחים יפים שנוצצים בחושך אתם צריכים לצבור ידע והבנה מלאה על הבסיס של הגידול.
    פעם היה צריך להכיר מגדל מנוסה על מנת ללמוד איך לגדל.היום כל אחד עם רצון וחיבור לאינטרנט יכול למצוא כל מה שהוא צריך תוך דקות, אז אין תירוצים (*תסתכלו על המדריכים באשכול למעלה הנעוץ).
    2.תתחילו עם גנטיקה הכי טובה שיש היום בשוק
    אתם לעולם לא תוכלו להגיע לפרחים הכי טובים אם תתחילו עם זרע או ייחור של צמח בינוני.
    כאשר אני התחלתי לגדל גידלתי אזה זרע שרק הייתי יכול למצוא.זה בדרך כלל היה גודל סבבה אבל אף פעם לא היה באיכות של הפרח שממנו בא.
    ובנוסף חלק מהצמחים היו משוגעים ובלתי צפוים בצורת הגדילה שלהם, צמח אחד גדל 1.2 מטר בחודש אחד!
    ואז ניסיתי לקנות ייחורים מהבית מרקחת (*מין הסתם זה מקליפורניה, בקרוב אצלינו אמן!) המקומי עם שמות מטורפים כמו "סופר גדול אבא סגול" ו"ענבים מסטיק קוש" (*תרגום עד הסוף).
    ועדיין היבול והתוצאה השאירו לי רצון לעוד.אין לי כלום נגד ייחורים, אבל יש לי הרגשה שהזנים האלו לא באמת היו הזנים שטענו שהם.
    באותה תקופה לא היו לי חברים שמגדלים, ולמען האמת חשבתי שחוץ מזרעים שהוצאתי משקית או ייחורים זה הדרך היחידה שלי להשיג.
    עד שגילתי את בנק הזרע.
    מאז שהתחלתי לקנות לקנות ממקום מסודר (*תאכלס בכתבה הוא ממליץ על בנק זרע מסוים אבל זה לא נראה לי רלוונטי) והזרעים שבחרתי נשלחים אלי בדואר אני מוציא רק פרחים ברמה הגבוה ביותר.
    רק השינוי לזרעים טובים יותר גרמה לשיפור דרמטי בכמות היבול וחשוב יותר האיכות של הפרח קפצה פלאים.
    אם אתם רוצים לקחת את האיכות לרמה הבא, אל תתחילו אם כל זרע או ייחור. חפש את הגנטיקה הנכונה והאיכותית ואל תפחדו לשלם הרבה בשביל הגנטיקה הזאות! הכסף שאתם משלמים בשביל איכות שווה את זה, במיוחד אם אתם רוצים לגדל פרחים סוף הדרך.
    3. שמור על לחות נכונה
    הלחות יכולה להכשיל הרבה מהמגדלים החדשים וליצור מספר בעיות.
    שמירה על לחות גבוה בזמן הגדילה תפחית את רמת המלחים בתוך הצמח בזמן שזה מעודד צמח פורה ובריא.
    במשך שלב הגדילה אם הלחות תרד מתחת ל40% ובמיוחד מתחת ל25% זה יכול לגרום לבעיות רצניות שנראים כמו הבדלי תזונה, מתח מאור\חום.
    אבל במקרה כזה פשוט להוסיף קצת מים באוויר (*עם שפריצר) יעשה פלאים לצמח אפילו אם לא תשנו שום דבר אחר.
    בזמן הפריחה צמחי הקנביס דווקא מעדיפים פחות לחות!
    אוויר יבש בזמן הפריחה עוזר למנוע עובש ולמעשה מעלה את יצור הטרקומות (*כתבתי נכון? ) בפרחים! לתוצאות הטובות ביותר תשמרו על פחות מ45% לחות בזמן הפריחה.
    " אני אף פעם לא דאגתי על הלחות והצמחים שלי יצאו סבבה...."
    האמת היא שאתם יכולים לגדל את צמחי הקנביס שלכם בכל מיני אחוזי לחות,אפילו אם הגדילה היא לא מושלמת, וזה למה הרבה מגדלים ובעיקר חדשים, שוכחים לגמרי מהלחות.
    הם אולי יוציאו יותר כסף על פחמן דו חמצני או אורות גדולים יותר, כאשר שמירה על הלחות יעשה הרבה יותר הבדל ביבול הסופי.
    אז אם אתה מגדל קנביס ורוצה לעשות שינוי פשוט ויחסית זול ולשפר בצורה דרמטית את הצמח תקנו מסיר לחות\מעלה לחות ותדאגו שתמיד אחוזי הלחות יהיו נכונים.
    והנה עוד טריק אחד שאתם צריכים לדעת על לחות:אז אתם יודעים שאתם צריכים להביא את אחוזי הלחות לטווח של 50%-60% בזמן הגדילה ומתחת ל45% בזמן הפריחה, אבל הנה עוד טריק....תשתמשו במיביש אוויר כדי להוריד את אחוזי הלחות כמה שאתם יכולים ב2-3 שבועות האחרונים לפריחה (אני הצלחתי להוריד ל34%).
    היובש הקיצוני יגרום לפרחים להסגר ולהגן עליהם עם עוד שרף (במילים אחרות, שכבה חיצונית של טריכומות נוצצות).
    בפעם הראשונה שהשתמשתי בטריק הזה נדהמתי בפרחים הפירותים שיצאו.
    ועוד בונוס, זה מכין את הפרחים שלכם ליבוש מבלי להסתכן בעובש בגלל שהפרחים כבר הוציאו חלק מהלחות שלהם.
    4.טעם וארומה.
    טעם והארומה של הפרחים נובעת משתי קבוצות של חומרים יחודיים שהצמח מייצר הקרויות טרפנים ופלבנואידים.
    חומרים אלו נמצאים בכל צמחי התבלין שנמצאים בשימוש ביתי. כמו: לימון, בזיל, רוזמרין, ציפורן וכן חלק ניכר מהריחות הנעימים של פרחים בטבע באופן כללי.

ההרכב של הטרפנים והפלבנואידים בקנאביס הוא זה שקובע את הארומה והטעם הסופיים. במרבית המקרים הרקע הוא גנטי, אך יש מקרים בהם סיבות סביבתיות יכולות להשפיע על הרכב הנדיפים הסופי.

5. שמור על טמפרטורה נכונה
    שמור על הטמפרטורה במשך היום על 28-32 מעלות.
    בלילה יש לשמור על 16 מעלות למרבית הזנים.
    יש מגדלים שממליצים להוריד את הטמפרטורה בלילה ל10 מעלות לקראת סוף הגידול על מנת לחקות יותר טוב את החורף.
    לתשומת לבכם חלק מהזנים הכחולים רק יוצאו את הצבע שלהם אם הם חשופים לקור במהלך הלילה.
    6.תדאגו שיש לחלל גידול שלכם זרימת אוויר חזקה ואיוורור טוב
    זהו עוד גורם שקשור לאיכות של האוויר (כבר עסקנו בטמפרטורה ולחות).
    המגדל החכם מבין שאוויר איכותי הוא אחד התורמים הגדולים ליצרת פרחים ברמה הגבוה ביותר.
    זרימת אוויר ואיוורור אם אתם רוצים ליצור אוויר באיכות מושלמת.
    בשביל 1-3 צמחים מאוורר מסתובב או שנים יספיק לכם.בגידול גדול יותר עם תאורה שמחממת אתם תזדקקו לשני מפוחים.
    *אוויר מהאוהל עם הלחות צריכה לצאת ואוויר חדש צריך להכנס.
    7.תמשיכו ללמוד כל הזמן!
    לעולם אל תשלימו עם זה שאתם כבר יודעים הכל.
    למגדל ידע ומידע שווים יותר מכסף.היכולת להיות פתוח וללמוד יהפוך אותך למגדל מקצועי תוך זמן קצר יותר מאשר ללמוד מטעיות של עצמך.
    למרבה המזל כל אחד יכול היום להכנס לאינטרנט וללמד מה שהוא צריך לדעת בשביל לגדל את פרחים סוף הדרך.
    באתרים כמו באתר הזה אפשר ללמוד כל מה שצריך בשביל לגדל.
    אבל מגדלים מנוסים ממשכים ללמוד על חקלאות,סביבה נכונה, ומה הופך צמחי קנביס לשמחים.
    אתם אף פעם לא יודעים מתי תשמעו על אזה שיטה שמקל על החיים שלכם, או שיעזור לכם לקחת את האיכות של הפרחים לשלב הבא.
    לסיכום:
    תתחילו עם גנטיקה טובה ותיצרו את תנאי הגידול המושלמים בשביל ליצור את הפרחים הכי טובים!
    חכו! מה עם פחמן דו חמצני-האם זה שווה את זה?
    הרבה אנשים שואלים אותי לגבי הוספה של פחמן דו חמצני לחלל הגידול בשביל להביא פרחים טובים יותר.
    אז היום אני רוצה להבהיר את העיניין.הוספה של פחמן דו חמצני לחלל הגידול מגביר את קצב הגידול (מחזור יותר קצר) הוא לא מגדיל את כמות או איכות היבול הסופי.
    הוספת פחמן דו חמצני יעילה כאשר אתם משתמשים בתאורה חזקה במתח גבוה (כמו נורה של 1000 וואט) שנותן יותר אור ממה שהצמח יכול להשתמש.
    אתם יכולים להוסיף עוד ועוד אורות בשביל להגדיל את היבול אבל רק עד נקודה מסוימת, ואז הצמח יפסיק להגיב.בנקודה הזואות לא משנה כמה אור תוסיפו היבול שלכם ישאר אותו דבר או יהיה יותר גרוע.
    הוספה של פחמן דו חמצני לחדר גורם לצמח להשתמש ביותר אור מה שיגרום ליבול יותר מהיר.
    ודבר נוסף, צמח הקנביס ישגשג בחום יותר גבוה כאשר יש פחמדן דו חמצני בחדר.
    מהנסיון שלי בהרבה מקרים הוספה של פחמן דו חמצני לחדר היא לא הדרך הזולה ביותר להגביר את היבול, אלא אם יש לכם בניין עם תאורה מפלצתית. לכן למגדלים הקטנים הוספה של פחמן דו חמצני לחדר היא ביזבוז כסף שהיה אפשר להיוציא על דברים יותר מועילים.
    המלצה שלי: תשדרגו לנורה 1000 וואט ותשיגו מפוחים טובים לפני שאתם מוסיפים פחמן דו חמצני.

#1 הבורח, ‏21/2/14
    נערך לאחרונה ב: ‏27/2/14
  2. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
  3. חייזר

חייזר חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה רבה, אחלה כתבה באמת השכלתי, למדתי דבר או שתיים אבל אני במקומך לא הייתי מתרגם את הזנים :)
    ורושמים טריכומים

4. apsord

apsord חבר חדש

לייקים:
    0
    לא הבנתי ממש את הטיפ החמישי - "שמור על טמפרטורה נכונה".
    חשבתי שלכל אורך הגידול הטמפרטורה צריכה להיות 28-32 מעלות...
    בלילה צריך להוריד את המעלות ל16?
    אשמח להסבר

תודה!

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הבורח,

את ההערות שרשמתי אחרי הכוכבית אתה יכול למחוק.
    הן היו מיועדות לך בלבד.

באופן אישי אני אוהב את השמות בעיברית של הזנים.
    אבל יכול להיות שחייזר צודק...

#5 אגרונום, ‏21/2/14
    נערך לאחרונה ב: ‏21/2/14
  6. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    הבעיה היא שהשמות העיבריים נשמעים קצת חייזריים. :d

אחלה כתבה!!

7. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    אגרונום זה מפריע לך? אם כן אני יוריד.
    אני אהבתי את השמות בעיברית במיוחד "סופר גדול, סבא סגול" שזה מתחרז נפלא בעיברית.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!