1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

דבר מוזר קרה לגברת

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י רונזו, ‏13/3/14.

1. רונזו

רונזו חבר חדש

לייקים:
    0
    טוב, למי שקרא את האשכול הקודם, אחרי שרוב השערות חומות והטריכוטומים עכורים וענבריים, החלטתי בעצה אחת עם כמה מהחברים כאן שהגיע זמן הקציר. הכנסתי ל72 שעות חושך, ובינתיים הורדתי שני סטיקים לקציר וייבוש אקספרס.
    קודם כל, יצא מדהים ! באמת תענוג, וזה עוד ביבוש זריז בתנור , לפני קיורינג.
    היום, בסיום ה72 שעות, פתחתי את הארון ( הוא כבר לא בבית, אז היה לי יותר קל להתאפק... חחח), ותשמעו, הגברת פורחת!
    המון שערות לבנות חדשות, אשר צצו מתוך מעין ניצנים שנפתחו ביומיים האלה, טריכוטומים ואבקה לבנה מצפים את הקולות, ונראה שהיא פורחת במלוא העוז...
    מה אומרים? יכול להיות שהתקציר החלקי או תקופת החושך הדליקו אותה? או שזה פשוט היה מוקדם מידי?
    אה, ויצאו תמונות משגעות....
    הכוונה שלי לתת לה עוד שבוע שבועיים ולראות מה קורה, אשמח לשמוע את דעתכם, החומר הפעיל לא יפגע, נכון ?

קבצים מצורפים:

• image.jpg
      image.jpg
      גודל הקובץ:
      KB 100.1
      צפיות:
      41
    • image.jpg
      image.jpg
      גודל הקובץ:
      KB 102
      צפיות:
      42
    • image.jpg
      image.jpg
      גודל הקובץ:
      KB 102.2
      צפיות:
      37
    • image.jpg
      image.jpg
      גודל הקובץ:
      KB 101.6
      צפיות:
      37
    • image.jpg
      image.jpg
      גודל הקובץ:
      KB 99.7
      צפיות:
      43
  2. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    קראתי באיזה פורום אמריקאי שהטריכומות משמשות כאיזשהו מאגר נוזלים או משהו כזה, וכשאדמה מתחילה להתייבש הצמח משקע בהן יותר, וגם בקשר לאור אמרו שהטריכומות מסננות uv, ואז אמרו שדווקא כשאין אור הן צומחות יותר...... משהו במשפט שאמרתי נשמע לי די מקולקל, נראה לי שאני יחפש עוד פעם את העמוד הזה.

ובכללי בוא נחכה לאגרונום :)
    הבן אדם מזכיר לי את ברריקינג באד, מומחה כימיה מבשל מת' ומוציא את החומרים הכי משוגעים, מומחה לצמחים מגדל גאנג'ה ומוציא פרחים משוגעים - אגרונום :p

3. רונזו

רונזו חבר חדש

לייקים:
    0
    כן, אולי באמת הייתי צריך לשמוע ממנו לפני שהכרזתי על הקציר... חחח

4. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    טוב בפורום הוא נותן הסבר מעניין לתופעות האלה
    הוא אומר שהטריכומות מגנות על הזרעים (שנמצאים בפרחים) מיובש, ובגלל זה אם האדמה יבשה בזמן הפריחה הצמח ישקיע בטריכומות ויתן לך יותר thc. הוא אומר שהוא נוהג להפסיק להשקות לגמרי שבוע לפני הקציר, ולהיזהר רק שהצמחים לא ינבלו.
    בקשר לאור הוא אומר שהטריכומות מסננות uv ובגלל זה כדאי לקצור ממש לפני שהאורות נדלקים, כנראה הוא מתכוון בסוף מחזור החושך, אני קצת לא מוצא היגיון, אם הן מגנות על הצמח מאור, אז הן לא אמורות לצמוח יותר כשיש אור? או שבגלל שהטריכומות מסננות uv הן נפגמות בחשיפה לאור?

עוד איזה דקה אני יעשה פה עריכה להודעה ויוסיף קישור, נראה אם בעלי הניסיון בפורום יוכלו להסביר מה הולך פה

קישור, אני מדבר על הודעה 6

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    greenmind,

אני גם דומה לזה מ"שובר שורת" וגם התזה שלי בתואר השני היתה קשורה לאמפתמינים.

בכל אופן, הוכח שקרקע יבשה לא תורמת להעלאת כמות ה THC.
    לעומת זאת, אויר יבש כן תורם לכך. אני מסתמך על הספר: Robeert C Clark - Marijuana botany.

טריכומות לא מגינות מפני אור.
    כלורופיל רגיש לאור (אני יודע, מפתיע).
    ולכן ההגנה מפני אור הינה בכל הרקמות הירוקות שמקבעות פחמן.

לגבי המקרה של רונזו, בוא נראה אם הבנתי נכון, הכנסת את הצמח לסטרס חושך ולאחר מכן ראית שיש יותר פרחים? או רק שכבה לבנה?
    איזה זן זה?

יש מספר זנים שכתוצאה מהגיל המבוגר של הצמח נוצרת פולימריזציה (הם נדבקים אחד לשני) של חומרים בשם טרפנים.
    הפולימרים הללו יוצרים את המעטה הלבן שאתה רואה. סיבה נוספת, ה THC מתחיל להתפרק ל CBN שגם כן יוצר את השכבה הלבנה שאתה רואה.
    כנראה שהפרחים שלך יותר מידי מבוגרים.
    אתה צריך לקטוף עכשיו!

6. רונזו

רונזו חבר חדש

לייקים:
    0
    לגבי הזן, הוא לא ידוע, הזרעים הגיעו מפרח מובחר, לפי הריח נראה כמו למון הייז.
    תחת המיקרוסקופ האבקה הלבנה נראית כמו טריכוטומים, טיפות נוזל קטנטנות ודביקות, רק בלי הרגל.
    ניסיתי להסביר את התופעה של הניצנים, לפני שלושה ימים הם נראו כאילו יש זרע בתוכם, והיו חלק מגוף הפרח. היום הם נפתחו, כאילו התבקעו, ומתוכם יוצאות השערות הלבנות. המלח נראה בריא, ירוק וחיוני, ולא התחילו להצהיב עלים כמו שרואים בסיום פריחה.
    אגרונום, אם אתה אומר לקצור, אני קוצר. רק מנסה להסביר את התופעה קצת יותר..

7. רונזו

רונזו חבר חדש

לייקים:
    0
    תמונות מאקרו

ניסיתי לצלם את הניצנים האלה...

קבצים מצורפים:

• image.jpg
      image.jpg
      גודל הקובץ:
      KB 92.1
      צפיות:
      37
    • image.jpg
      image.jpg
      גודל הקובץ:
      KB 90.4
      צפיות:
      31
  8. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    תשמע אני לא מצליח לראות על איזה אבקה לבנה אתה מדבר,
    אני רואה טריכומים ושערות לבנות.

ההשערה שלי היא - עד כמה שאני יודע הטיגר לפריחה קורה בצמח כשהוא מקבל הרבה שעות של חושך (בגלל זה מעבירים מ6, ל-12),
    אני חושב שמה שקרה זה כשהעברת אותה לחושך (אולי גם בשילוב עם זה שקטפת לה ענף) זה דירבן אותה לייצר עוד פרחים מסיבה כלשהי.

אני הייתי מוריד את כל הפרחים הבשלים שכבר רצית לקטוף לפני זה, ומשאיר את כל החדשים עם השערות הלבנות עוד כמה שבועות תחת 12-12, או אפילו 14-10 (כש-14 זה השעות חושך, ו10 זה האור).

אם זה באמת יגרום לה לייצר עוד פרחים זה באמת יהיה מעניין כי אז אני אתחיל לחשוב שבאמת יש משהו בשיטה ההיא של ה-12-5.5-1-5.5 לצמחיה,
    כשבפריחה אומרים להתחיל עם 13-חושך, 11-אור, וכל שבועיים לרדת בחצי שעה של אור עד שתגיע ל-9 שעות אור בלבד.
    מעניין הסיפור.

9. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    לדעתי אם הוא ממשיך להוציא פרחים אז חכה ותן לו להוציא עוד.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!