1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

הורדת עלים. תאוריה ומעשה.

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י אגרונום, ‏24/12/13.

1. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    *הפוסט הבא נותן מעט רקע לגבי השיקולים בהורדת עלים והרעיון העומד מאחורי פעולה זו.
    ניתן לדלג לפסקה האחרונה אם רוצים רק את השורה התחתונה בלי הרקע.

סיבות תאורטיות להורדת עלים:
    המטרה העיקרית של הורדת עלים תחתונים מיועדת כמעט תמיד כדי להיפטר ממזיקים שקרובים לקרקע או כדי להימנע מעובש. המטרה השנייה אליה אנו מכוונים הינה הורדה במטרה להעלות את משקל היבול. כעיקרון, העלים התחתונים כמעט ולא מבצעים פוטוסינתזה מכיוון שחשופים פחות לאור, ולכן תרומתם לצמח פחותה. הורדתם יכולה לתרום להגדלה של היבול הסופי (באופן מינורי).
    חשוב לציין שכל הרקמות הירוקות בצמח הינן יצרניות, ולכן נימנע מלהוריד רקמות ירוקות.

הורדת עלים בחקלאות מודרנית:
    קיימים מעט מאוד גידולים חקלאיים שבהם מורידים עלים. רובם בגידולים בחממות במקומות מועטים בעולם. יש סיכוי לגרום לצמח לסטרס בשלבים מוקדמים של ההתפתחות או לגרום לפתוגנים ומחלות להיכנס לתוך הצמח. בשל סיבות אלה, כמעט ולא מקובל להוריד עלים בגידולים חקלאיים.

המקרים שבהם כדאי להוריד עלים בקנאביס:
    כאשר הצמח נמצא בשלב הפריחה בלבד. ורק עלים תחתונים (זקנים) צהובים בלבד. מכיוון שלא מבצעים פוטוסינטזה ואינם תורמים לצמח ורק "בולעים" את הסוכר שהצמח מייצר. הורדת עלים ירוקים כמעט ולא תתרום (אם בכלל) לכן לא מורידים עלים ירוקים.

2. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    תודה רבה!
    זה בהחלט נושא חשוב ובאמת היה חסר פוסט בעיניין.
    אני מנקה את הצמחים מעלים מתחילת הפריחה עד חודש אח"כ.
    אני מוציא גם עלים שהם למעלה אבל גדולים מאוד ומסתירים את האור לפרחים שלמטה, האם זה נכון?

3. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    השכלתי. כרגיל שפיץ :)
    תודה על המידע דוקטור .

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    פרחים כמעט ולא מבצעים פוטוסינטזה.
    לכן כמעט ואין צורך לחשוף אותם לאור.
    הם "בולעים" את הסוכרים שהעלים בסביבה שלהם מייצרים.

5. pyderPuff

pyderPuff חבר חדש

לייקים:
    0
    יש שיטה שנקראת deleafing. זאת טכניקה שנוייה במחלוקת ובהחלט לא מומלצת למגדלים מתחילים. הטכניקה דורשת הכרה טובה של הצמח וההתנהגות שלו ויש לה סיכוי בעיקר בצמחים צעירים בידיים של מגדל לא מנוסה לפגוע בצמח.(קרדיט לפולפול)

אני אישית מוריד גם מלמעלה. לא בהקצנה, אבל מה שחוסם אור לחלקים התחתונים שיש בהם פריחה מסיבית.
    אני גם מוריד לפני הכניסה למשטר פריחה הרבה עלים וחלק ניכר מהענפים התחתונים הקטנים (לולי-פופ)

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    pyderPuff,

כשאני אומר הורדת עלים אני מתכוון לdeleafing.

חשוב להבהיר שכשאתה אומר שנויה במחלוקת הכוונה לשנויה במחלוקת בין מגדלי קנאביס בגידול פנים.
    טכניקות מסוג זה אינן נחשבות שנויות במחלוקת בין חקלאים ואנשי מקצוע.

מרבית הטכניקות של עיצוב וגיזום הצמח (קיטום, FIM, SOG, SCROG וכו') קיימות שנים רבות באות מעולם הגידול של ענבים ליין.

אין יתרון בהורדה של עלים עליונים הקרובים לתפרחת. הם משמשים כמקור עיקרי של מוטמעים לתפרחות (המבלע).
    כמו כן אין יתרון להורדת עלים מסיבית.

7. pyderPuff

pyderPuff חבר חדש

לייקים:
    0
    כמובן שכוונתי הייתה שהיא שנויה בין מגדלי קנאביס, סליחה שלא הבהרתי את זה.
    לא ידעתי על זה שאנשי מקצוע וחקלאים משתמשים בשיטות אלו, נחמד לגלות

בקשר להורדת עלים קרובים לתפרחת, עקבתי אחרי מגדל מסויים שניסה משהו חדש על חלק מהגידול שלו, מתוך 9 צמחים הוא הוריד ל-3 בין 75 ל-90 אחוז מהעלים. ל-3 אחרים הוא הוריד בין 40-60 אחוז וב-3 הנותרים הוא הוריד רק 20-30 אחוז.
    התוצאות היו מרשימות לכיוון האחוזים הגבוהים.
    אני עכשיו מגדל white rhino ועשיתי את אותם שלבים על הצמחית היפה שלי, ביינתים היא נראית בריאה, פורחת ומריחה נפלא.

8. Ubermensch

Ubermensch חבר חדש

לייקים:
    0
    ענק! תודה רבה

9. dwarfskiller

dwarfskiller חבר חדש

לייקים:
    0
    עוד דבר. הורדת עלים וענפים תחתונים מעודדת את הצמח להתפתח למעלה, מן boost כזה, בנוסף להתחשלותו.
    תוכלו לראות את זה בעיקר בעצים ובאופן מיוחד באלה שבפרדסים.
    זה תקף כמעט לכל סוג שהוא של צמח, אם זה עץ או שיח.
    עם זאת הורדת העלים העליונים רק עלולה לפגוע בצמח, במיוחד כשמדובר באחוזים כל כך גבוהים מהם, העלים העליונים הכי חשובים והכי נחוצים לצמח,
    פגיעה בהם או הסרה שלהם רק מעכבת ופוגעת בצמח.

גם כשמורידים עלים תחתונים יש לשים לב לא להוריד יותר מדי ומומלץ לשמור על גובה אחיד.

10. Vinny

Vinny חבר חדש

לייקים:
    0
    הדעות מתחלקות לכאן ולכאן. יש כאלה שאומרים שזה מיותר, ויש כאלה שאומרים שזה תורם.
    אם מדובר בגידול סקרוג, אז אכן כל מה שמתחת לרשת יורד ובצדק, משום שכל מה שיהיה מתחת לרשת פשוט לא יקבל אור בסופו של דבר ולא באמת יתרום הרבה לפוטוסינתזה.
    אם מדובר בגידול רגיל לחלוטין בלי כל מיני שיטות העשרה, אין טעם ואף מיותר, סתם יותר עבודה. זו דעתי.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!