1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

המדריך המלא לטריפ הראשון

הנושא בפורום 'פסיכדליה למתחילים' פורסם ע"י HeavyDose, ‏19/5/16.

1. HeavyDose

HeavyDose חבר חדש

לייקים:
    10
    קודם כל אני רוצה להתחיל בזה שזה מדריך שבנוי על דעתי האישית לגמרי
    לטעמי זה הדרך להיכנס לזה נכון ולצאת מזה נכון.

בתור התחלה אני אמליץ למישהו שלעולם לא התעמק בנושא
    ושוקל לעשות אותו על עיוור להחכים קצת לפני כן ולדעת מה מחכה לו בדרך.
    להוריד מעצמו את הפחדים שהאכילו אותו על הסם הזה.
    ידע זה כוח וככול שיש לך יותר ממנו ככה הפחד שלך שעלול להשתלט עלייך בזמן החוויה
    פשוט לא יפחיד אותך יותר. כי אתה מוכן מצפה לו.

יש סרט מאוד טוב שהעלתי שמאוד מלמד על החוויה הזאת
    ככה שגם אם אתה עצלן מכדי לקרוא. תשקיע שעה וחצי ותלמד על משהו שאתה הולך לנסות.

אז לפני הסכנות נתחיל במיתוס שחשוב לנפץ LSD לא יוצר מחלות נפש, זה עובדה מוכחת.
    הדבר השני הוא שגם לא הוכח הוא שהוא מגדיל את הסיכוי שלך להציף מחלת נפש.
    סטטיסטית הסיכוי הגבוהה ביותר למחלת הנפש לפרוץ היא בגילאים 16-30 (בערך)
    וזה גם הגיל שרוב צרכני הLSD מתחילים להשתמש בסם.
    אין הוכחה לכך שאם לא הייתה עושה את אותה "דלקה" המחלה לא הייתה מתפרצת בכל זאת.
    מעבר לכך ממחקר חדש שנערך בנורווגיה שבו נשאלו אזרחים אמרקאים אשר השתמשו בLSD
    פעם אחת לפחות על מצבם הכלכלי, בריאותי והנפשי והם העידו שהוא דווקא השתפר ונשאר חיובי
    להמשך החיים שלהם.

אז עכשיו נעבור לסכנות האמיתיות.
    הסכנה הראשונה והאמיתית היא משיקול דעת לקוי,
    הכוונה לכך שאתה מחליט להיכנס לים וטובע או שאתה חוצה את הכביש ונדרס.
    מכאן חשוב מאוד שהמקום שאתה נדלק בו יהיה מקום בטוח מעצמך.
    הסכנה השניה היא טריפ רע, טריפ רע בעצם יכול להכניס אותך לדיכאון מאוד עמוק
    ואולי אף צלקת נפשית ממשית שתישאר איתך לנצח, למרות שזה כמעט ולעולם לא קורה,
    זה אופציה קיימת (מצטער אם אני מפחיד מישהו).

אבל ברמה הכי בסיסת של כל חווית הLSD שהיא בעצם טריפ או סרט.
    אתה חווה את המציאות שלך בצורה מאוד שונה שלעיתים מרגישה כמו איזה סרט
    הזוי ודפוק (זה בעיקר במסיבות טבע שם האנשים נראים לך הזויים יתר על המידה)
    שמוקרן לך מול העיניים. הסרט יכול להיות מצחיק רצח, יפה רצח, כיף רצח, ומפחיד רצח.
    אם אתה רואה סרט שלא כיף לך בו. תשנה את המציאות שקיימת לך מול העיניים
    בעזרת הליכה ושינוי האווירה עצמה או בעזרת דיבור עם מישהו פתאום על נושא שבחיים האמיתיים
    גם ללכת להשתין יכול לעזור.
    זה יכול להחזיר אותך לקרקע לכמה שניות ואז כשאתה חוזר להקרנה אתה
    כבר תראה סרט אחר.ללכת לראות נופים שזזים ולהתפעל מהם.
    לא משנה מה תדע שבאסיד אתה ממציא המציאות של עצמך ובורא התחושה שאתה מרגיש במציאות שאתה נמצא בא.
    ברגע שאתה מבין את הדבר הקטן שאמרתי פה למעלה אתה בעצם גם לא צריך לפחד מהסרטים הרעים, כי אתה תדע איך להשתחרר מהם.
    אם ככה אז נשאר רק הסיכון של חציית כבישים שזה נשאר לא רעיון טוב ;)

עכשיו לכמות המומלצת לדעתי בלבד, זה קרטון אחד. אם יש לך משהו טוב אז זה משהו טוב. אם משהו פחות טוב אז זה משהו פחות טוב. באחד יש את הקונספט למה שצריך חוות מאסיד (פחות או יותר) ועם כבר קראת ואתה יודע מה פחות או יותר אתה אמור להרגיש במהלך החוויה הזאת אתה תהנה כל פעם שמשהו מהדברים שאמורים להרגיש מורגשים. לא תפחד כשהעצים יתחילו לנשום, לא תפחד שטרייבלים ישנו צורה ויש מצב שאולי תראה איזה אפקט אחד או שתיים של חול שמתחיל לזוז ולהשתנות (שינוי באיך שאתה תופס את המציאות קצת). אתה תאהב את זה שתרגיש את מה שקראת ואתה יודע שאתה אמור להרגיש. לא תפחד מהחוויה ותיקח אותה בכיף.
    לאחר מכן תוכל לשחק עם המינונים כראות רוחך.
    בגלל שראית כבר את העולם הפסיכודלי המקביל שקיים כשאתה על אסיד אתה כבר יודע שאם בפעם הבאה אתה רוצה יותר פסיכודלי אתה מגדיל את המינון, ואם בא לך פחות פסיכודלי והזיות ויותר אנרגיות ופתיחות אתה מוריד את המינון (לרחבה הכי מומלץ רבע או חצי לכל היותר) ככה יהיה לך מקסימום אנרגיה והכי פחות הזיות.
    במידה וכבר בחרת לעשות את זה פעם ראשונה בפסטיבל גדול תזכור לצאת מידי פעם. המקום הזה בנוי כמו פינג פונג למוח. מה שנקרא לדפוק אותך בקטע טוב. האנשים ההזויים שם עם או בלי העיווותים, המוזיקה שדופקת, הבמה וכל מה שהם עושים כדי להגדיל את החוויה הפסיכודלית (פסטיבל טוב משקיע המון בחוויה הפסיכודלית)
    כשאתה יוצא מהמבוך הזה של המסיבה אתה חושף את עצמך לחוויה חדשה לגמרי. של טריפ אמיתי שהוא מעבר ללהיגזר ברחבה ולהידפק מהמקום ההזוי הזה (ושוב רק בקטע טוב).
    זה למה אני דווקא כן הייתי ממליץ לעשות את זה פעם ראשונה במסיבה. אבל חשוב שהמסיבה תהיה במקום יפה ופתוח ותאפשר לך לצאת לטריפ קלאסי אחרי שכבר מיצית את החוויה של המסיבה.
    ככה אתה מרוויח שתי חווית מדלקה אחת ואתה לומד משני המקומות האלה על הסם הזה.

חשוב מאוד חברים/חבר (חברה פחות מתאים) שגם הוא פתוח כמוך בראש ומוכן ללכת איתך בכיף על החוויה הזאת. תוכל למקסם את החויה כי תוכלו לדבר עליה ביחד.

אני גיליתי שמצרך כמו תיק או שלוקר יכול לתת לך הרבה שקט נפשי, אז נכון זה לא הכי נוח וכיף להרגיש נוח. אבל שלוקר שיש בו כיס יכול לתת לך הרבה שלוות נפש. לדעת שיש עליך את כל מה שאתה באמת צריך שתכלס זה סיגריות למעשנים, קצת כסף, פסיילים ומים. את כל זה נותן לך השלוקר הזה. מחוויה אישי שלי כאשר הפעם הראשונה הייתה מאוד מבלבלת והזויה כי היינו כל הזמן במין מרדף כזה אחרי עוד כוסית וודקה, עוד פייסל שצריך להכין, עוד מים שצריך לקנות ובין תסביך שחסר לך משהו.
    ברגע שאתה מבין שלשתות אלכוהול זה לא תורם לחוויה בכלל כי זה בכלל לא משנה כשאתה על אסיד כל האלכוהול הרעיל שאתה דוחף לגוף.
    חשוב מאוד לדעת שפייסלים פותחים את הפן הפסיכודלי של הסם (יש שאומרים שמחזקים ברבע כמעט), אני יודע שזה אותו דבר גם על MD וכשאתה מעשן כשאתה עושה MD אתה עלול להרגיש קצת הזיות ותחושה שלא תואמת את התחושה הקלאסית והמשוחררת של הMD. כך שאם אתה מעשן יתכן ותתחיל לראות ויזואלים או להרים לעצמך חזרה את הדלקה לקראת הסוף. אבל תיקח בחשבון שברוב המקרים חיזוק הדלקה מקושר עם ירידה חזקה באנרגיה. ככה שפייסלים אתה יכול לוותר אם בא לך לחפור ברחבה. מה שיצא לי להרגיש שההשפעה הפסיכודלית המפרקת לעיתים של הוויד עוברת יותר מהר בהשוואה למצב ללא האסיד (אצלי תוך רבע שעה-45 דקות אני מקבל האנרגיות חזרה)
    למשתמשים ראשונים שלא אכפת להם לחוות את החוויה שירביצו לשאר קצת פחות.
    אם כבר בחרתם לעשות את זה במסיבה תתרחקו מהאזור של המעבר. שוטרים עוברים כל שניה והם עוד יכולים לקפוץ עליכם כי הריחו ג'ויינט ולהתחיל להפוך לכם את הדברים. שזה סרט רע בפני עצמו. חבר שלי בשיא הדלקה נלקח לתחנה כי מישהי שישבה איתנו הכינה פייסל. היא נלקחה חיפשו על כולנו ומצאו אצלו. אז תתרחקו מהמעברים!!!
    (למרות כל זה בגלל שהצלחתי להסביר לו שאין דבר כזה סרט רע הוא לקח את החוויה עם המשטרה למקום חיובי ומצחיק).

תדאגו לעצמכם לפירות וקצת שוקולדים. זה בא מעולה עם אסיד גם הטעם, גם המרקם ועם קרטון אחד יש גם משהו נורא נכון בלאכול פרי מהטבע ולא איזה משהו סינטטי כמו אפרופו או תפוצ'יפס.
    תדאגו שיהיה לכם נוח בזמן החוויה זה מאוד תורם להרגעות עם צריך. אל תתביישו ותבאו עם מזרון מתנפח עם מישהו רוצה ליישר את הגב, תדאגו למים קרים כל הזמן ובכללי מה יכול לעשות לכם את החוויה יותר נינוחה.

הדבר הכי חשוב זה לבוא לחוויה הזאת בצורה כי חיובית שיש, ככה תצא ממנה עם הרבה מאוד חוויות מיוחדות וטובות.
    אל תפחדו להתבלבל ואל תפחדו לעשות שטויות ולדבר שטויות ולראות שטויות, זה חלק מהחוויה.

אני חושב שסיכמתי כמעט הכל
    אשמח מאוד אם יציעו רעיונות לשיפור המדריך או לתקנו.

מקווה שנהנתם ועזרתי לכל המתלבטים או החוששים לחוות את זה יותר טוב.:cool:

#1 HeavyDose, ‏19/5/16
    נערך לאחרונה ב: ‏25/5/16
  2. gal123

gal123 חבר חדש

לייקים:
    15
    תודה רבה על המידע, אני שוקל לנסות בקרוב ואני חושב שאני אקבל את זה יותר טוב אחרי שקראתי את מה שכתבת :)

3. HeavyDose

HeavyDose חבר חדש

לייקים:
    10
    כיף לשמוע ממליץ מאוד לראות את הסרט the substance
    פורסם קישור בפורום

4. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    מבטיח לקרוא את כל הפוסט אם תבטיח לערוך אותו ולרווח בין הפסקאות. הרגת אותי :)

5. HeavyDose

HeavyDose חבר חדש

לייקים:
    10
    חחחח הרגת אותי עכשיו!!!
    יואו לא נעים בכלל. יושב על זה עכשיו

6. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    טוב, אז ככה:

הבעיה עם חומרים כתובים היא שאין אפשרות להבין מהם מה זה באמת טריפ LSD. עד שאתה לא חווה אותו בעצמך אתה לא באמת יכול להבין מה זה. התיאורים והטריפ ריפורטס שמפורסמים באינטרנט מתאימים כמעט לכל חומר פסיכדלי שקיים היום. אם נצמד לתיאורים, אז גם כשניסיתי 1P-LSD ובתקופה האחרונה ALD-52, חוויתי בדיוק את מה שהמדריכים והטריפ ריפורטס מתארים כתופעות של LSD. כך שלהסתמך על החומר הכתוב שמסתובב באינטרנט לא בהכרח יעזור לך להתמודד עם חווית LSD אמיתי כשהיא תגיע.

לא הייתי מפחד ומפחיד מטריפ רע. נכון, זה לא נעים ולא קל להתמודד עם זה כשזה קורה, אבל צריך לחוות את זה לפחות פעם בחיים. התובנות הכי משמעותיות מגיעות אחרי טריפים רעים, ולא תמיד אנשים יודעים כיצד להתמודד איתן, לכן חלק מהמדריכים מלמדים כיצד להתמודד עם טריפים רעים ואיך להימנע מהם.

דווקא הטריפים הטובים הם היותר "בעייתיים" מבחינתי, התחושה הזו שכל העולם שייך לך ואתה יודע הכל על הכל, התחושה הזאת ששום דבר לא יכול לפגוע בך ואתה בלתי מנוצח. הדרך מהמצב הזה למגלומניה ואיבוד קשר עם המציאות היא קצרה מאוד ודווקא מזה הייתי נזהר יותר.

לגבי השאר אני אתייחס בהמשך :)

#6 שולגין, ‏26/5/16
    נערך לאחרונה ב: ‏27/5/16

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!