1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

התייעצות לגבי גודל העציץ

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Hizky434, ‏13/9/15.

1. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    אני בתחילת גידול של צמח אוטומטי מזן Sweet tooth auto, בשלבי גידול הנבט בכוס חד פעמית לפני העברתו לעציץ קבוע להמשך בעוד כמה ימים. אציין שגידלתי עד כה 3 צמחים באדמה, 2 מהם עם זרעים של אותו הזן (אחים לשקיק הזרעים). בגידול האחרון שלי גידלתי מאותה שקית זרעים, בדיוק בעונה הזו בשנה, בדלי של 18 ליטר שקדחתי בו כמה חורי ניקוז בתחתית פלוס בערך 15 חורי איוורור מסביב. קיבלתי יבול של 48 גרם שבמונחים שלי זה המון, שני הגידולים האחרים שלי הניבו קצת יותר מ10 גרם כל אחד. יחד עם זאת כאמור זה היה גידול שלישי והדלי הגדול יותר לא היה המשתנה היחידה שהשתנה משני הגידולים הראשונים (בהם השתמשתי בעציצים של 5-6 ליטר בערך), עונת השנה הייתה שונה (שני הקודמים בקיץ), הדישון היה שונה (בשני הראשונים ניסיתי בשלב הצמיחה להשתמש בקומפוסט אורגני מייצור עצמי ובאחרון בדשנים מינרליים), צברתי יותר נסיון והקיטום והקשירות היו נכונים יותר ובטיימינג הנכון בצמח האחרון, השתמשתי בגידול האחרון בעיקר במי מזגנים מה שאיפשר לי להוסיף יותר דשן, עקבתי ואיזנתי אחר רמת החומציות במים ורמת המינרלים... בקיצור - הגידול כולו היה הרבה יותר מקצועי, ככה שאני לא יודע עד כמה לגודל העציץ הייתה משמעות. בגדול כיוון שהלך לי טוב בפעם האחרונה רציתי לשחזר במקסימום את הת התנאים להצלחה, רק שלגבי גודל העציץ אני לא בטוח - הוא כן יצר לי בעיות בשבוע שבועיים הראשונים של הצמח בעציץ הגדול, שבעד שצמחו מספיק שורשים שהתפשטו בכלל העציץ, היה לוקח יחסית הרבה זמן (5-6 ימים) עד שהקרקע התייבשה ויכולתי להשקות שוב, והיו מקרה או שניים שהעציץ התחיל להריח ממים עומדים. איווררתי את האדמה באמצעות ניקוב חורים לעומק באדמה עם שיפוד עץ בתקווה שזה יכניס איוורור לקרקע ועשיתי שטיפה, לא יודע מה מהם עזר יותר אבל כאמור הצמח שרד וגדל יפה. כעת כשאני בא לגדל אותו צמח אני מתלבט האם יש צורך בעציץ הגדול ההוא עם חורי האיוורור, או שמספיק להשתמש בעציץ שחור סטנדרטי של 8-9 ליטר עם חורי ניקוז בתחתית בלבד? אציין עוד שבגידול הקודם, כשהוצאתי את השורשים של הצמח לאחר הקטיף, לא היה נראה שמילאו אפילו 50% משטח העציץ. כלומר קשה לי להאמין שעם עציץ במחצית הגודל עם אותו זן יש סיכוי שאתקרב בכלל למצב של נעילת שורשים. מצד שני קראתי הרבה המלצות בפורומים בחו"ל באותה תקופה דווקא עם צמחים מזנים אוטומטיים להשתמש בעציץ גדול ככל הניתן, אני יודע שיש כאלו שמצמיחים את הזן הזה בעציצים של 50 ליטר והיו הרבה המלצות לא להשתמש בעציץ של פחות מ18 ליטר לצמח אוטומטי. רק שלא ממש הבנתי מדוע ואני לא כל כך מבין אם לתנאי הגידול שלי (גידול חוץ אגב) זה עד כדי כך משמעותי. מהצד השני כאמור זה גם עשה לי קצת בעיות להשתמש בעציץ בגודל הזה וזה גם דורש ממני לאגור יותר מי מזגנים לכל תקופת הגידול כי עציץ גדול דורש יותר מים בכל השקיה... בקיצור אם זה לא הבדל קריטי בין 18 ליטר ל8 ליטר אז 8 ליטר יותר נוח לי...

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    עציץ בגודל 15 ליטר הינו אידאלי.
    מה יחסי ה NPK של הדשן המינרלי שהשתמשת בו?

3. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    בצמיחה: דשן ביו נוזלי מרוכז של חברת green guard ביחס npk 14:4:7. אני יודע שרמת החנקן יחסית גבוהה, לפני שנה התייעצתי איתך (אגרונום) לגבי הדשן הזה והמלצת לנסות כי לא היה לי בנמצא דשן מאוזן יותר מבחינת החנקן; בגדול הצמח מלפני שנה גדל די יפה...
    בפריחה: דשן גרניום של חברת flower ביחס npk 3:7:5, דשן שהומלץ פה בעבר כתחליף מתאים וזול לדשן הפריחה של ביו ביז. גדלו קולות יפות ועמוסות תפרחת אז גם ממנו בגדול הייתי די מרוצה..
    חשבתי אולי להשתמש בעציץ ה18 ליטר עם חורי האיוורור שהכנתי אבל לערבב באדמה בערך שליש מצע של קוקוס גרוס שנשאר לי מהנסיון היחיד שעשיתי בגידול היידרופוני... כדי לאוורר את המצע. יש טעם בשילוב כזה או שמיותר לערבב קוקוס באדמה? יש לי גם היידרוטון (הכדוריות חרס) אם יכול לעזור לאיוורור המצע לערבב היידרוטון באדמה...

4. yaya

yaya קנאביסט

לייקים:
    113
    מה פיתאום קיטום ?????וקשירות ???

אני כבר רמה חודשים מערבב קוקוס אם הקומפוס
    עד אכשיו אין צרות ומתפתח יפה
    רק קח בחשבון שהמצע מתיבש יותר מהר

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!