1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

חיזוק פריחה עם נורות cfl

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י DrGreen, ‏30/9/17.

1. DrGreen

DrGreen קנאביסט

לייקים:
    3
    אהלן,
    אני נמצא כרגע בשלב צמיחה, אבל לאחר מחזור קודם שבו שמתי לב שרק הצמרות הפריחו בצורה משמעותית, החלטתי לבדוק את כל הקטע הזה של חיזוק התאורה עם CFL.
    אני כרגע עובד עם לד סיני 180W מאיביי ככה שהתוצאות לא מרשימות, אבל עקב בעיות תקציב כרגע זה מה שיש.
    הרעיון חשבתי להוסיף בלמטה כמה נורות cfl כדי שהחלק התחתון יוכל לקבל עוד קצת אור,
    השאלה אם זה בכלל יעיל?
    ואם כן, איזה נורות ספיציפיות הן אידיליות לכך? (לא מבין כל כך בכל הקטע של הגוון וזה...)

אשמח לעזרה בנושא...

2. OneManArmy

OneManArmy חבר חדש

לייקים:
    21
    נורות CFL מפיקות אור בגוון לבן שמתאים יותר לצמיחה. לכן לחזק איתם בפריחה לא נראה לי יהיה יעיל/שווה תהשקעה.
    אם אתה טוען שיצא לך תפרחת בעיקר בצמרות יכול להיות שהורדת עלי מניפה גדולים שמסתרים את האור יוכלו לעזור. בגדול אבל נורת לד סינית לא נשמע מבטיח, למה לא HPS?

3. Anna

Anna קנאביסט

לייקים:
    191
    מניסיון שלי, נורות cfl לחיזוק בחלקים התחתונים (בפריחה בשיטת scrog) יעילים מעט לכל הפופקורן שגדל למטה. הם מוסיפים מעט חום ומצריכים קונסטרוקציה טובה כדי שלא יפריעו. אם אתה מגדל בחלל קטן וצפוף הייתי מוותרת על זה.
    בשלב הצמיחה-כמה שיותר אור יותר טוב! בהצלחה!

4. הידרוגארדן צפון

לייקים:
    15
    ניתן להתקין נורות T5 בפינות למטה, נורות אור יום יעשו את העבודה.

5. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    ידידי גוון האור אינו קשור לסוג התאורה... CFL יש גם בגוון שמתאים לפריחה (2700k) .

וכמו שנאמר כבר לשלב הצמיחה ישנה יעילות מסויימת בתוספת, אך בשלב הפריחה פחות .

6. ZipoX

ZipoX חבר חדש

לייקים:
    1
    סורי שאני נדחף,
    פריחה עם 2 נורות CFL שכל אחת מפיקה 150W בגוון 2700K, מה דעתכם? לצמח בודד, מספיק? קראתי לא מעט שהחדירות שלהם נמוכה ולא מומלץ להפריח איתם

7. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    אכן פחות מומלץ לשלב הפריחה.. אך אם זו החלופה היחידה בידיך לך על זה.. תוצאה כמובן שתהיה (במידה ויטופל כראוי) אך פחות איכותית ופחות כמותית...
    ממליץ לך לחשוב בכיוון של לדים או cob ..ובמידה וזה לא אלטרנטיבה כרגע אז אולי נורה בלחץ גבוה (HPS)

8. OneManArmy

OneManArmy חבר חדש

לייקים:
    21
    שמע אחי, גם אתמול באת עלי בפוזה של החכם גדול וניסת לתקן אותי.
    אז בוא נעשה סדר, דבר ראשון, אתה הסיבה שהרבה אנשים באים לפורם פה ואחרי כמה הודעות עוזבים. אתה לא מבין את הדבר הכי פשוט - מדובר בגידול קנאביס, ואין פה נכון ולא נכון. אז תפסיק לחשוב "שהדרך שלך" היא הנכונה ושכל מי שהלא הולך בה עושה לא נכון, סבבה? אתה מוזמן לבוא לראות יומני גידול שלי שאני מוציא 1ג על 1W ואני מגדל כמוך בקוקוס (וכן אני בניגוד אליך עושה קצת שיעורי בית ורואה מי מדבר בצד השני, וראיתי יומן גידול שלך), ויש הרבה דברים שאני עושה כמוך, ויש גם שלא.
    אבל אתה חייב להפנים ולהבין, אין נכון ואין לא נכון.
    אתה יכול להגיד: "לא מסכים" או חולק עליך, אבל תפסיק להתנשא על אנשים במיוחד שאין לך מושג מי בצד השני ומה הוא יודע ומה הנסיון שלו.

והכי גרוע שההמלצות שלך כלכך עללות לגרום לאנשים לעשות יותר נזק.. שמעת על מישהו שמגדל בפריחה עם פלורנסט?? ואם כן יצא לו יותר מ0.1ג על 1W? תפסיק להמליץ פה לאנשים שהתחילו לגדל לפני יומיים וחצי על דברים שבתיאורה הם אולי עובדים, כי אתה ואני קוראים דברים בצורה אחת, שמישהו מתחיל עלול לקרוא בצורה אחרת לגמריי.

תודה ויום טוב אח שלו מקווה שתפנים קצת..

#8 OneManArmy, ‏2/10/17
    נערך לאחרונה ב: ‏2/10/17
  9. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    כנראה פיספסת את המילה ידידי בתגובה שלי...
    התגובה שלי לא נועדה בתכליתה לעורר בך הרגשה או תחושה שמישהו מנסה להתנשא עליך או חלילה לפגוע.. התגובה נובעת מהסיבה הפשוטה שיש עוד המון משתמשים שקוראים את האינפורמציה שנכתבת פה ואם היא לא מדוייקת או לא נכונה אז על כל היודע החובה לפעול..
    גוון התאורה הוא פרט טכני פשוט ולא איזה שיטת גידול שיש עליה מחלוקות או מיתוסים .. ולזה אני קורא שיעורי בית...
    אין לי יותר מידי עניין לעשות שיעורי בית על המשתמשים העומדים מולי כי זה פחות מעניין ... מעניין יותר מיהו זה שיכול לתרום לי ואיך אני מעביר הלאה את הידע הנרכש ... זה הכל ..
    אז אני מקווה ידידי שאתה זה שתפנים שמחשקי אגו פחות עושה לי את זה ולמעשה אני אפילו אדם סופר סימפטי ..
    אין טעם להתייחס לכל האשמות.. אני אתייחס אליהם כאל brainfart
    ותתפלא .. שמח לשמוע שאנחנו חולקים את אותם שיטות.. מקווה שהולך לך לא פחות ממעולה..

קח יותר בקלות אחי וזה בסדר לקבל הארות... אני למדתי ועדיין לומד מהפורום , יש פה כמות ידע עצומה.. תנצל את זה

10. OneManArmy

OneManArmy חבר חדש

לייקים:
    21
    יפה, אז עכשיו שסיכמנו שהמטרה היא לעזור למי שצריך עזרה, תנסה להתמקד בזה ופחות בלתקן אנשים אחרים בדברים שלדעתך לא נכונים.
    ואם לעזור באנו, בוא נעזור.

אור זה הדבר הבסיסי והחשוב לגדילת הצמח. אם אין לך תקציב להשקיע על מנורה, תחכה מחזור, תעבוד ושיהיה לך תקנה איזה מנורת HPS. הכי יעילות בתמורה למחיר (לדעתי).
    לחזק עם CFL זה נחמד אם יש לך חלל של 1.2X1.2 ויש לך רק HPS 400.
    אשמח לדעת מה גודל החלל שלך

11. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    אז אם אתה לא עושה הבדל בגוון האור זו טעות שאמשיך לתקן אותה... ואם לא אני אז מישהו אחר יתקן אותה ..
    ממה שאמרת בהתחלה משתמע שאין הבדל מבחינתך לגוון האור אלא לסוגו..
    שוב אתה לוקח אישי במקום לפתוח את הראש

12. OneManArmy

OneManArmy חבר חדש

לייקים:
    21
    כמובן שאני עושה הבדל, לכן המלצתי לו על HPS שעושה אור בגוון יותר כתום ולא לבן בוהק. לא ברור לי למה החלטת שאני לא חושב שיש הבדל.
    העניין אבל שזה לא כזה משנה ורלוונטי למה שהבחור שואל לכן אין צורך להתמקד בזה כרגע.
    ואגב, כך אמור להיראות גידול בלד 260W (שלא מסין):

האם לדעתך הבחור שפתח את האשכול נמצא במצב דומה? אם כן לבריאות שיוסיף פלורסנט צהוב, אולי באמת יוציא לו יותר יבול.
    בוא קודם נבין איפה הבחור עומד, תמונות, גודל חלל, וכ'ו ואז יהיה אפשר לעזור יותר. בלי כל המידע הזה איך אתה באמת יכול להיות מספיק בטוח בעצמך לתת לו הצעות ?
    יכול להיות שהסיבה לבעיה לא קשורה בכלל לאור, ה' יודע.
    עוד הארה קטנה לד בעלת חדירה הכי חזקה מהנורות הקיימות בשוק, ככה ש"הבעיה" לא נשמעת הגיונית.

#12 OneManArmy, ‏3/10/17
    נערך לאחרונה ב: ‏3/10/17
  13. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    כי גם ב HPS יש גוונים של אור שונים.. כאלו שיותר מתאימים לשלב הצימוח וכאלה שמתאימים יותר לשלב הפריחה וכאלו שמתאימים לשתיהם...
    כי הוא שאל שאלה ששאלתי את עצמי בעבר וגרמה לי לנסות את העניין וששמתי לב שהתועלת לא גבוהה (באופן יחסי לנתונים של החלל) לאחר כמה פעמים נהייתי בטוח .
    פותח הפוסט לא הציג בעיה אלה ביקש המלצה ... אז המלצתי .. ועל הדרך הבהרתי עובדה (צר לי שאתה מרגיש שהיא על חשבונך)
    מרוצה מאוד מהלד אבל ה"הדיבור" החם הוא על COB

14. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533

יותר אור יותר פרות!
    תוסיף כמה אור שאתה יכול בלי לפגוע בשאר הפרמטרים (לחות טמפרטורה...)

אם אתה מתכוון להוסיף אותו בחלק התחתון של הצמח תזכור שרק החלק העליון של העלה עושה פותוסינטזה

לגבי הגוון ( טמפרטורת קלוין) עדיף תלך על נמוך 2700 בערך הספקטרום שם יותר מתאים לפריחה. ( יש פלורסנטים כאלה)

אבל בתכלס כל זה טוב ויפה אבל זה משחק ילדים וסתם כתב ראש.
    ממליץ לך להשקיע קצת כסף ולהתאים לד לחלל שלך, ואז לא תצטרך שם תוספות.

15. DrGreen

DrGreen קנאביסט

לייקים:
    3
    תודה לכולם על העזרה, מאמין שאוותר על התוספת אם היא לא משמעותית ואכוון לתאורה חדשה..

pioneer ו-vvasili אוהבים את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!