1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

לחסוך בחשמל

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י R6r6r6, ‏17/4/17.

1. R6r6r6

R6r6r6 חבר חדש

לייקים:
    0
    מישהו יכול להביא כמה טיפים איך לחסוך בחשמל??
    דירה 2-2.5 חדרים
    מתכוון לעשות את המחזור בקיץ!
    מתכוןן לעשות מחזור מיוחורים באוהל 1.2*2.4*2 שהצמיחה תיקח חודש פריחה עוד חודשיים.
    הציוד הוא 2 מנורות קולטיוב 600w
    לגבי מפוחים , איזה מפוח יעשה את

1. המינימום לשטח הזה והאם עדיף 1 או 2? מבחינת מחיר ומבחינת חשמל.
    ברגע שיש 2 מפוחים צריך 2 פילטר פחם?

2. לגבי מזגן , בחברת החשמל רשום אם מחובר מזגנים/ או כמה מזגנים מחובר?
    שיהיה פחות חשוד מבחינת צריכת חשמל.
    נגיד ואני שם את האוהל בצד של בחדר וקונה מזגן נייד בחדר זה יספיק לקרר נכון? שאני לא יקנה סתם...

כמה כסף המזגן הזה יצרוך?
    והאם ההבדל הוא משמעותי בין מזגן נייד למזגן רגיל מבחינת צריכת חשמל ?

3. יש בעיה לישון עם האוהל באותו חדר? מבחינת אור או משהו כזה..

4.האם יש חשיבות לגיל הבניין מבחינת חשמל כלומר אם אני יהיה בדירה ישנה אז יהיה מוזר שיהיה צריכת חשמל גבוהה מדי?

5.בדירת 2 חדרים- 2 חדרים וחצי צריכת החשמל עם מזגן רגיל ועם האוהל עם 2 המנורות מפוחים וכל זה לפי החישוב שלי יוצא בערך 1400 שקל זה מרגיש לי מלא..
    האם יכולים לבוא אלי בגלל זה??

6. מאוד לחוץ מהסיפור עם החשמל , אם יש למישהו כמה עצות(מתכוון לגדל בקיץ!!)כמו למתי לכוון את השעות של האור, זמן השימוש במזגן להפעיל לסירוגין או משהו כזה, אולי בהתחלה של הצמיחה אפשר להשתמש עם מנורות יותר חלשות ולחסוך כמה שקלים ... כל דבר...
    תודהה

2. Dr Greenthumb

Dr Greenthumb חבר חדש

לייקים:
    13
    לשטח שלך אתה צריך להחליף 5.76 קוב אוויר שלום 3-5 פעמים בדקה
    לפי חישוב כדי להחליף את האוויר בחדר 4-5 פעמים אתה צריך מינימום 250 מק״ש בלי לקחת בחישוב את איבוד הנצילות עם זוויות ומסנן פחם (עדיף לקחת טיפה יותר מקדם בטחון)

250*5.76 =
    אתה צריך בחלל הגידול שלך לפחות 1440-1500 מק״ש כדי שהאוויר יתחלף ביעילות

כתבו פה בפוסטים אחרים שגם 180 יעשה את העבודה. אפשר לעשות את החישוב לפי זה.

אם אתה יכול להשיג מפוח תעשייתי של 1500 מק״ש שירעיש לא מעט דחילאק
    אתה יכול גם להרכיב את הכמות מ 15 קטנים של 100 מק״ש
    (אני לא הכי בקיא בשוק המפוחים אבל הרעיון הוא שפשוט תרכיב את הסכום שאתה צריך)
    הכל תלוי איך אתה בוחר לעצב את זה.

מסנן פחם פועל כך שהאוויר שנמשך עובר דרך הדפנות של התוף (איפה שהפילטר ובפנים אבני הפחם)
    וכל האוויר שנכנס לתוף דרך הפילטר לכאורה נקי מריח כי אבני הפחם תפסו את המולקולה של הריח
    ז״א שמסנן פחם יכול להיות פסיבי - מחובר בחלל ופשוט אוויר שיצא לו לעבור דרך המסנן יסונן וזה שלא - לא
    או שהוא יכול להיות אקטיבי - מחובר בעזרת שרשורי ישירות למפוח ש״מכריח״ את זרימת האוויר לעבור דרך המסנן

אם תשים מפוח בלי - ומפוח עם אז רק האוויר שעובר דרך המסנן האקטיבי (זה שמחובר למפוח) יסונן ביעילות.

עוד דבר על סינון פחם - הוא לא מצליח לפתור ב100% את הריח - מומלץ להשתמש בתרסיס או בג׳ל ONA לכיסוי מלא של ריחות לא רצויים.

אם החלל גידול לא אטום לאור - בעייתי. הצמח צריך מחזורי אור קבועים ואם תדליק אור בחדר בזמן שהצמח ישן ויש זליגת אור - הצמח יכול להכנס לסטרס ולגדל זוג אשכים!
    עדיף חלל אטום לאור בלי הפרעות חיצוניות.

אם יש לך בעיית צריכה חשמלית בבניין - זה היה מושלך על כל הבניין - וחברת החשמל הייתה מטפלת בזה מזמן
    צריכה אקססיבית של חשמל יכולה לקרות ממכשירים ישנים שמזייפים ולא עובדים טוב (מזגן שלא עובד טוב צורך יותר חשמל מאחד שעובד טוב לדוגמא).
    מעבר לזה יש לך להעזר רק בכמה כל מכשיר שיש לך צורך ולהרכיב תוצאה מוערכת סופית
    (לא רק נורות לגידול - כל מכשיר חשמלי מציין כמה וואט הוא צורך והחישוב הוא פשוט לכמה זה יעלה)
    הסר דאגה מלבך.

3. R6r6r6

R6r6r6 חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה רבה על העזרה אחי !! רק לא הבנתי דבר קטן ממה שרשמת .. לגבי הלישון באותו חדר, אני רוצה לגדל עם אוהל שרשום בחנות שהוא בעל אטימות מוחלטת של the green bar אמורה להיות בעיה?

ואם מישהו יכול לענות לי על שאלות : 2,5,6 אני ישמח

4. Dr Greenthumb

Dr Greenthumb חבר חדש

לייקים:
    13
    הכי טוב תסגר בלילה בחדר - תדליק אור - תראה מאיפה נכנס לך אור. בדרך כלל פתחים פסיביים או וונטות יכולות להכניס אור לאוהל - שרשורי בלי יותר מידי זוויות יכול להחדיר אור
    הצמח נורא רגיש לשינויים כאלה אם יש חדירת אור זה לא טוב

מה שגם יהיה קשה לישון עם הרעש של המפוחים - גם המושתקים (לדעתי)

5. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    בחברת חשמל רשום שעון החשמל הדירתי ולא שום פירוט אחר... רק על ידי קריאה שלו הם יודעים כמה צרכת לא מעניין אותם איך..
    וכן מזגן נייד יעזור מאוד במהלך הקיץ..
    1400 שח בחודשי הקיץ זה ממש ממש לא חריג ... שמנצלים את כל שטח הדירה לטובת הגידול ומקבלים חשבון של 5-6K .. זה חריג
    אם כבר אתה מריץ מחזור כזה מושקע אז אמליץ לך לשחרר ופשוט לנסות לעשות הכל כמו שצריך...
    תוך כדי התהליך תלמד את העוצמה של המזגן ותנווט עם התזמון לפי הטמפרטורה והלחות שמתקבלות...
    ואם אתה מתחיל עם ייחורים שכבר השרישו אין עניין לתאורה יותר חלשה

בהצלחה

6. R6r6r6

R6r6r6 חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה רבה חבר עזרת מאוד

אז אתה אומר אם יש לי מזגן כבר בחדר להדליק אותו וזהו?
    או עדיף לקנות בזול מזגן נייד יותר חסכוני וכבר להפעיל אותו?
    האם הוא באמת חסכוני ?

7. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    במידה וכבר יש מזגן בחלל אז מיותר לדעתי המזגן נייד...
    ברמת העקרון מזגן יותר חדש הוא מזגן יעיל וחסכוני יותר בהשוואה למזגנים אחרים.. ההשקעה בהפעלתו למשך המחזור שוות ערך פחות או יותר לעלותו של מזגן נייד מיד שנייה

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!