1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

לקראת הפרחה ראשונה, צריך עצה לגבי ההמשך

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י avraham22, ‏29/6/14.

1. avraham22

avraham22 חבר חדש

לייקים:
    0
    יש לי מספר עציצים באוהל שלי, הגיע זמנם להפרחה, אבל לפני שאני עובר להפרח אני רוצה לקחת מספר ייחורים כדי שיהיה לי לגדל לאחר הקציר,
    אז נגיד הפריחה היא בערך חודש וחצי, בחודש וחצי האלה אני שבועיים בערך מפתח את הייוחורים ואח"כ מעביר אותם לעציצים קטנים, אבל האוהל עסוק בהפרחה ומשטר האור הוא 12\12 אז אני לא יכול להכניס אותם לאוהל,
    חשבתי לשים אותן תחת פלורוסנט רגיל למשך החודש הזה ולאחר הקציר להכניס אותם לאוהל.
    השאלה האם החודש תחת פלורוסנט לא יקלקל את היבול העתידי? והאם יש פתרון אחר שאני לא מכיר?
    תודה

2. Skush

Skush חבר חדש

לייקים:
    0
    שאלה מעולה, אשמח לשמוע גם את התשובה.

3. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    תחת פלורוסנט לא יצא לך ייבול מרשים אתה צריך נורה יותר חזקה.אם אין לך אלטרנטיבה אחרת - ממליץ לך לגדל את הייחורים תחת פלורוסנט למשך שבועיים שלוש ...עד שיתפתחו שורשים מספיק חזקים , ואז להעביר אותם ישר לאוהל 12\12 ...
    יכול לצאת גם משהו :) בהצלחה !

4. SolidState

SolidState קנאביסט

לייקים:
    1
    אני חושב שהוא התכוון האם ניתן להשאיר את הייחורים תחת פלורסנט ושיתפתחו כמה שיצליחו בינתיים,
    ואז לאחר הקציר כשהאוהל יתפנה להכניס את הייחורים לאוהל למשטר אור גדילה (שוב עד שהוא יהיה מרוצה מגודלם ואז משטר אור פריחה).

5. avraham22

avraham22 חבר חדש

לייקים:
    0
    בדיוק לזה התכוונתי, אני מתכוון להכניס את העציצים לאוהל ברגע שאוכל ולתת להם להמשיך את הצמיחה שם וכמובן הפריחה
    השאלה בקיצור זה איך אני שומר על מחזוריות של גידול כדי שאני לא אצטרך לחכות לייבול כל שלושה חודשים (אני מבין שהתשובה הברורה זה לקנות עוד אוהל ומנורה אבל זה כבר דורש עוד השקעה....)

6. DRFLOWER

DRFLOWER קנאביסט

לייקים:
    16
    אברהם היקר,
    כמו שאני רואה את זה עומדות בפניך שתי אפשרויות:
    1. לקנות אוהל נוסף ובעצם להחזיק חדר גידול + חדר פריחה.
    2. לעשות ייחורים ולגדל אותם תחת משטר אור של 12/12 שעות בלבד.
    האפשרות הראשונה תלויה ביכולת הכלכלית והלוגיסטית שלך ואני לא יכול להתערב בהחלטה שלך.
    האפשרות השניה לעומת זאת איננה כה מסובכת כמו שנדמה לך.
    ייחורים עד להשרשה אינם צריכים תאורה בעוצה רצינית או משטר תאורה מדוייק מדי. למעשה נורת פלורסנט בתנאי 18/6 או אפילו 24 תביא לקליטת הייחורים בצורה מוצלחת למדי.
    (אני מייחר לפחות 30-40 במחזור גידול אחד בשימוש בשתיים עד שלוש נורות cfl בלבד.)
    הזמן הממוצע להשרשה של ייחור(ללא הורמון השרשה) הוא כעשרה ימים.
    בתום עשרת הימים תוכל להעביר את הייחורים שלך לחדר הצמיחה שיש לך, למשך כשבוע עד עשרה ימים נוספים(בסה"כ תדחה את הפריחה בשלושה עד ארבעה שבועות)
    מרגע שהייחורים יתחילו להראות צמיחה טובה, אתה יכול להעביר את כל הצמחים למשטר 12/12.
    בשלב זה צמחי האם ייכנסו לפריחה, והייחורים יתחילו צמיחה+פריחה. הפריחה אורכת כחודשיים ולעיתים יותר, בזמן הזה הייחורים ימשיכו לגדול ולפרוח. כך שתקבל צמחים נמוכים אבל עם יבול לא מבוטל.
    צמיחה לאורך זמן תחת פלורסנט בודד לא תועיל לצמחים שלך ותפגע ביבול העתידי. כך שאני ממליץ לך בחום לאמץ את אפשרות 2.
    כעיקרון ניתן לגדל צמחים תחת מחזור 12/12 לאורך כל חייהם. הצמח לא ינבול, הוא פשוט יהיה נמוך יותר. אבל היבול לא נפגע.
    אני משתמש בשיטה הזו כדי לחסוך מקום ולקבל יבול גדול יותר.(אם ניקח בחשבון שאת הייחורים אתה לוקח מענפים צדיים של צמח אם הרי שכצמח עצמאי הם יפיקו קולה מרכזית עם יותר פריחה מאשר כענף צד בצמח האם. לכן אני מייחר הרבה ענפים תחתונים והופך את כולם לצמחים עצמאיים שיוצרים קולה מרכזית ונותנים יבול גדול יותר, תוך שימוש בעציצים קטנים יותר.
    לסיכום צריך לצבור ניסיון בעבודה הזו, אבל אם לא תתחיל מתי שהוא לעולם לא תצבור את הניסיון הזה.
    המון הצלחה.

7. avraham22

avraham22 חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה רבה רבה דר' פרח, אני אלך על האופציה השנייה שאמרת, אבל אין בעיה לקחת ייחור מצמח שהוא בפריחה? כי לפי השיטה שהצעת זה בעיקרון מה שאני אצטרך לעשות ואם אני זוכר נכון קראתי שייחור לוקחים לפני הפריחה.

8. SolidState

SolidState קנאביסט

לייקים:
    1
    תודה רבה על ההסבר.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!