1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מה עדיף לאחר ההנבטה לדעתכם

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י eliran, ‏6/3/14.

1. eliran

eliran קנאביסט

לייקים:
    27
    מחזור אור של 24/7 או כבר מההתחלה 18/6 ?
    אני רואה פה המון דעות בפורום שמחזור אור של 24/7 הוא מומלץ ישר לאחר ההנבטה למשך שבועיים .
    אבל בתאכלס לפי חוקי הטבע לעולם אין דבר כזה 24 שעות אור(חוץ ממדינות שנמצאות על קו המשווה כמו אירלנד למשל ששם יש חצי שנה אור חצי שנה חושך ) ! ואל תשכחו שצמחים מקורם בטבע

#1 eliran, ‏6/3/14
    נערך לאחרונה ב: ‏6/3/14
  2. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    לפי דעתי הפשרה הכי טובה זה 20\4
    או 12/5.5/1/5.5

3. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    עשרה ימים 24 אח"כ 16/8. לא יודע מה בטבע, אבל לי זה עבד :)

4. גנג'יאל

גנג'יאל קנאביסט

לייקים:
    63
    איזה סלט עשית עם קו המשווה ואירלנד שאני לא יודע אם להגיד לך חחחחחח או משהו אחר. בכל מקרה אתה לא מגדל בטבע אלא תחת מנורה של 30w 60w או משהו בסגנון כך שזה ממש לא דומה לאור של השמש ולכן מומלץ 24 שעות אור בשבועיים ראשונים.

5. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אתה מתבלבל עם אלסקה אחי..
    יש איזורים מסויימים בקוטב הצפוני והדרומי שיש שמה כמה חודשים של 24 שעות אור.

בכל מקרה - אתה שוכח שבטבע גם הצמחים לא מקבלים תאורה ממנורה אלא מהשמש... זה משהו אחר.
    רוב המגדלים ששאלתי אותם את השאלה הזאת אמרו לי שעם 18-6 ו24-0 הם קיבלו תוצאות די דומות, ו20-4 נתן תוצאות טיפה יותר טובות,
    יש גם את השיטה שהזכרתי קודם - 12שעות אור, 5 וחצי חושך, שעה אור, 5 וחצי חושך.
    תחליט לבד מה בא לך הכי טוב

6. eliran

eliran קנאביסט

לייקים:
    27
    סליחה זאת גרינלנד בכלל, שם גם אחוז ההתאבדויות הוא הגבוה בעולם בעקבות זה , לגבי שעות האור השיטה האחרונה שהזכרת היא שיטה שמאוד דומה לצורה בה הטבע עובד אז סביר להניח שהתוצאות יהיו די טובות , אבל זה סתם נראה יותר מידי מורכב , בכל מקרה נראה לי שאלך על השיטה של 18/6 מתחילת שלב הצמיחה . תודה רבה גיבור :)

7. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    אם אפשר לשאול מה ההגיון בשיטה של שעה אור באמצע 12 שעות של חושך?? ולמה אלירן אומר שזה דומה למה שקורה בטבע?? כי עד כמה שידוע לי בטבע השמש זורחת בבוקר ושוקעת בלילה, בלי ביקורי פתע פתאום בשלוש בלילה

8. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אומרים שזה דומה למה שקורה בטבע כי -
    בטבע הצמח לא באמת מקבל 18 שעות של שמש, גם אם יש 18 שעות של אור.
    הזמן קצת מלפני הזריחה כשיש אור, עד כמה שעות אחרי זה, פלוס הזמן של כמה שעות לפני השקיעה ועד שנהיה חושך מוחלט זה לא בדיוק זמן שהצמח סופג אור, זה יותר זמן ביניים שהצמח מתחיל להכנס למצב שינה, או התעוררות בהתאם.
    בתכלס הוא מקבל בערך 12 שעות של אור או פחות, תלוי איפה אתה גר. העניין הוא שאם תיתן לו 12 שעות של חושך או יותר הוא יכנס למצב פריחה,
    אז אתה נותן לו באמצע שעה של אור וזה מבלבל אותו ככה שהוא ישאר במצב גדילה.
    ההגיון בזה הוא בסה"כ עניין של חיסכון בחשמל, לא יותר מזה, זה לא מאיץ גדילה או שום דבר כזה יותר משיטות אחרות.
    ד"א באותה טכניקה אם אתה רוצה להפריח אז אתה מתחיל עם 12-12 (למרות שיש כאלה שמתחילים ב11אור 13חושך), וכל שבועיים מוריד חצי שעה של אור עד שאתה מגיע ל-9אור, 15חושך וממשיך ככה עד הסוף.

9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אם יש שעה אור באמצע של ה 12 שעות חושך, הצמח לא יפרח.
    אתה פוגע השעון הפנימי שלו שצריך לספור 12 שעות חושך לפחוות.
    לא דומה לטבע בכלל.

10. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    גם תמיד מזכירים ומדגישים פה בפורום שאסור שיכנס בכלל אור לתוך החלל גידול בזמן מחזור החושך בגלל שמרוב סטרס שהצמח חוטף הוא יכול לצאת לך אנדרוגינוס...... בגלל זה זה נשמע לי ממש ממש על הפנים.

או שהכוונה זה רק אחרי שהוא כבר עבר לשלב הפריחה לא להכניס לה אור כי היא תתחיל לחשוב שאולי היא פורחת מוקדם מידי??

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!