1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מכשיר אידוי

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י TheMystic, ‏5/2/16.

1. TheMystic

TheMystic חבר חדש

לייקים:
    0
    ראיתי שיש דבר כזה מכשיר אידוי שזה מכשיר ששואפים ממנו והוא הרבה פחות מזיק מלעשן בגוינט
    ואפשר להשתמש בו בכמות יותר קטנה וזה נותן יותר השפעה מאשר עישון שמזיק לבריאות

הייתי מעוניין לשאול מחירים ואם יש משהו נוח וקטן שאפשר להכניס לכיס וחסכוני במחיר לא יקר מידי?

והאם זה באמת מביא יותר השפעה ופחות מזיק ?
    ויש לזה חסרונות כלשהם?

#1 TheMystic, ‏5/2/16
    נערך לאחרונה ב: ‏5/2/16
  2. sativa

sativa חבר חדש

לייקים:
    0
    אומרים שוויפורייזר ממצא בערך 87% מהחומר הפעיל שאתה מאדה, ואת השאר אתה יכול לקסס את מה שנישאר לפחות.. בפייסל או באנ אתה מנצל 40 -50 אחוז בערך של החומר הפעיל
    זה לא סטלה של ראש אתה צריך לדעת אבל זאת אחלה סטלה! תלוי מה אתה מחפש אבל לדעתי אם אתה כבר קונה וויפורייזר תביא אחד טוב ויש כאלה טובים ב700 שקל.. מה אתה שאלת הקטנים והניידים הם נחמדים לא יותר מזה והם עולים עד 400 שקל

3. TheMystic

TheMystic חבר חדש

לייקים:
    0
    וואו זה ממש יקר יחסית למכשיר אידוי
    אתה מכיר משהו או מקום שאפשר לקנות ולהזמין במחיר יותר נורמלי ובתשלומים בכרטיס אשראי?

4. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    באידוי בופורייזר החומר הפעיל מחומם וממוצה באדים, ולא בשריפה כמו בעישון או בבאנג. כיוון שבתהליך השריפה בעישון חלק מהחומר הפעיל בקנאביס נשרף, אז אכן אידוי יותר יעיל ובמידה מסויימת גם יותר חסכוני. כיוון שאין שריפה של החומר מקבלים הרבה יותר טעם (הטריכומות לא נהרסות כמו בעישון) וללא חומרי לוואי של השריפה שיש בעישון, ולכן גם יותר בריא. את החומר שנשאר אחרי האידוי (AVB= Allready Vaporized Bud) אפשר אח"כ לעשן נקי בג'וינט או אפילו מומלץ יותר לאכול - החומר עובר חימום במהלך האידוי ולכן הTHCA הופך לTHC ולכן ניתן לאכול גם ללא בישול, למשל כתיבול לסלט או בטוסט גבינה כתיבול. זה גם טעים, וגם נותן סטלה רגועה אחרת של אכילת קנאביס (יש חומרים פעילים שעדיין נשארים בתוך רקמת הצמח גם אחרי האידוי). שתופסת גם להרבה יותר זמן, אם בחסכון עסקינן. וגם כייף אחר, ככה למשל עכשיו לשבת בבוקר ☺.
    סטלה של אידוי שונה מאד מעישון. דבר ראשון - הטעם מעולה במיוחד אם זה קנאביס איכותי. אם אף פעם לא אידית קנאביס אז סביר להניח שזה מימד שאתה פחות מכיר בקנאביס, להרגיש ממש את ההבדל בין הזנים בטעם. מבחינת השפעה - ההשפעה שונה קצת מעישון כי חסר לך את התחושה שאתה מכיר של החלק של הטבק בג'וינט שיש לו השפעה גם על הסטלה. לא יותר או פחות טוב, פשוט אחר.
    ופורייזרים עדיף לקנות של מותג מוכר - יש מלא חיקויים סיניים למותגים ידועים באיביי או באליאקספרס, אבל הרשת מלאה בסיפורים של אנשים ששנים אידו במכשירים סיניים זולים ורק אחרי שנים גילו שמשתמשים בהם במתכות זולות, ויש לא מעט אנשים שקיבלו הרעלת מתכות כבדות - שזה אללה יסתור של דבר וכרוני לכל החיים. אז אם אתה קונה ופורייזר - תקנה של מותג מוכר שידוע שמשתמש בחומרים איכותיים.
    בקטגוריה של עד 700 ש"ח יש לך את הmagic flight launch box, WISPR, Volta, Atmos VICOD והVG classic. הVG classic שהכי זול מביניהם, סביב 250-300₪ בארץ (האחרים סביב 600-600₪ בארץ) אבל זו מקטרת אידוי, לא מכשיר חשמלי. אני קניתי ויקוד מאיביי ב450₪ (כשבארץ עולה 700-800₪) אבל בדיעבד אני חושב שעדיף לקנות בארץ כי לי למשל משהו נסדק בפייה, ולך תמצא עכשיו למי לפנות לשירות לקוחות למימוש האחריות.
    אם זה ופורייזר ראשון ואתה לא רוצה להוציא יותר מדי אני הייתי הולך על VG classic - סביב 250-300₪ ונחשב אחלה של מכשיר אידוי. זו מקטרת אידוי שיש לה פילטר מיוחד להפחתת טמפרטורת הלהבה. לא חשמלי אלא אם מצית אבל אנשים משבחים אותו מאד. לדעתי אם אקנה מכשיר אידוי שני אלך על מקטרת שלהם.
    אין בעיה עקרונית להזמין בכרטיס אשראי - מכשירי אידוי משמשים לא רק לאידוי קנאביס אלא גם לאידוי צמחי מרפא אחרים, כלומר המכשיר עצמו הוא חוקי לגמרי.
    אפשר גם לבנות ופורייזר ביתי מנורה, יש מדריך פה בפורום, אבל אחרי שהתנסיתי גם בופורייזרים שונים תוצרת בית כולל הנורה, וגם במכשיר קנוי איכותי - אין מה להשוות... המותגים שציינתי שתוכננו על ידי מומחים בתחום למקסימום יעילות והנאה באידוי עושים עבודה פי מאה יותר טובה מכל ופורייזר תוצרת בית שהתנסיתי בו עד עכשיו.

יוסף חיים אוהב/ת את זה.
  5. TheMystic

TheMystic חבר חדש

לייקים:
    0
    וואו תודה על התשובה קראתי הכל !
    אני חושב שאני אבדוק לגבי הVB Classic
    האם אתה מכיר אתר אמין שאפשר לקנות דרכו פה בארץ?
    הייתי רוצה לקנות בתשלומים כי לשלם בפעם אחת זה כבד מידי בשבילי..

6. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    VG Classic.
    זה קיצור של VaporGenie. חפש אותם בגוגל, באתר שלהם המקטרת הבסיסית עולה 55$ ולדעתי עוד 15$ משלוח. יש מגוון דגמים באתר שלהם, יש משלוח לארץ והם נותנים אחריות לכל החיים. בארץ מוכרים רק את הדגם המוכר של המקטרת הקלאסית שלהם שזה גם הדגם הכי נפוץ. מוכרים בחנויות שמתעסקות בגידול קנאביס וגם בחנויות לטבק וצרכי עישון שכוללים גם קנאביס. אסור לפרסם פה שמות של חנויות לדעתי, תרשום לי בהודעה פרטית מאיפה אתה ואכתוב לך איפה אני יודע שמוכרים

7. TheMystic

TheMystic חבר חדש

לייקים:
    0
    שלחתי לך פרטית אשמח אם תוכל לענות לי עליה :)

8. דודה

דודה קנאביסט

לייקים:
    134
    יש את גריניץ בתל אביב במחירים זולים

9. Dawg

Dawg חבר חדש

לייקים:
    2
    לא ממליץ על מקטרות אידוי.
    מהניידים הג'י פרו נחמד לאללה... אידוי אמיתי זה וולקנו ולא פחות
    עדיין לא מצאתי תחליף ראוי לעישון בשיכוך כאבים/הרמת מצברוח

10. NightHawk

NightHawk קנאביסט

לייקים:
    24

חקרתי הרבה על וופורייזרים ולא שמעתי דבר כזה, מאיפה הבאת את הטענה הזאת?

11. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    זה נכון מנסיון אישי.
    את הAVB=allready viped bud אני מעשן נקי בג'וינט או בבאנג, או מוסיף לטוסט. יש לו בהחלט השפעה ניכרת גם אחרי האידוי.
    כוונתי לומר שממילוי אחד של הופורייזר (0.2 גרם), שזה בערך מה ששמים בג'וינט, אני מקבל שני אידויים טובים מהופורייזר, שכל אחד מהם מספיק לסאטלה טובה בפני עצמה (או אידוי אחד ארוך ואינטנסיבי יותר לשני אנשים או משתמש כבד,מה שאני לא) וגם כמות חומר שכבר אודה avb שמספיק או לשני ראשים נקיים בבאנג, או שלושה ארבעה כאלה שצוברים במהלך השבוע, מספיקים לצרף לטוסט בשבת ולתת לך ראש טוב ליום שלם.
    אז בסיכומו של יום, ופורייזר יעיל יותר מעישון בג'וינט.
    אה, וגם בריא יותר. והרבה יותר טעים

#11 Hizky434, ‏9/2/16
    נערך לאחרונה ב: ‏9/2/16
  12. ptyahoo

ptyahoo קנאביסט

לייקים:
    31
    זה מוכח שנשאר חומרים פעילים אחרי אידוי יש כאלו שמתפרקים לאדים רק בטמפרטורת שריפה.(230+)
    לפותח הדיון, רק רציתי להוסיף שמניסיוני עם מספר רחב של מאדים ברמות מחיר שונות, יש הבדלים של שמיים וארץ.
    את ה-VG קלאסיק ניסיתי כמה פעמים והוא חלש מאוד יחסית, מה שגם קשה מאוד לשלוט בטמפרטורת האידוי שלך ואפשר להגיע בקלות למצב שרוף.
    בגדול כל המאדים נחלקים לשתיים על פי שיטת חימום: חימום על ידי משטח חם-conduction, חימום על ידי אוויר חם- convection. כאשר השני הוא המועדף.
    הפקטור הכי חשוב מבחינתי הוא היעילות, זאת אומרת כמות אדים אל מול כמות עשב. זה מאוד משתנה בין טווח המחירים וגם באותו טווח מחירים קיימים הבדלים משמעותיים. מזה אני מסיק שתי דברים:
    1. כדאי לבדוק טוב טוב ואף לנסות מאדה לפני שקונים. האינטרנט גדול ומאפשר מידע די רחב.
    2. קניית מאדה בחשיבה לטווח רחוק יכולה לחסוך לך כסף בעתיד. תצרוך פחות בזכות מאדה שמנצל טוב.
    אז ההמלצה שלי היא לקנות מאדה שאתה סגור עליו מכל הכיוונים ואתה יודע שיספק אותך ולפעמים עדיף להמתין בשביל מאדה יותר טוב. (כמובן תלוי בסיטואציה).

13. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    על אילו מאדים אתה ממליץ, בטווחי המחירים השונים?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!