1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מצב כללי

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י מנשה, ‏7/9/18.

1. מנשה

מנשה חבר חדש

לייקים:
    1
    היי ערב טוב לכולם ושנה טובה, הצמח בן חודשיים ושבוע, רציתי לדעת איך נראה מצבו הכללי (עזבו שקטן כי נשתל מאוחר ב1.7 וקיבל דישון אחרי חודש וחצי מינימום . בנוסף עלה מניפה אחד מקופל כלפי פנים ושני עלים עם הסימן הבא שיעלה תמונה. אשמח לתגובות עוזרות לגבי המצב עד עכשיו נראה שבוע 1 לפריחה לא? ואם זה בפריחה עדיף שמש ישירה או לשים מתחת לסככה או משהו שעדיין מורגש חום תודה מראש

קבצים מצורפים:

2. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    מצבו נראה בהחלט סביר אך ניתן לראות שהוא חשוף למזיקים וגם לתת תזונה קלה (זמני השקיות?)
    בהחלט נקבה.. ממליץ להסיר את העלים הפגועים מהמזיק (על אף שהחלה הפריחה)..

3. מנשה

מנשה חבר חדש

לייקים:
    1
    שלום אני משקה כל שלוש ימים 5 ליטר עם a b אטמי אנזים אטאמי קל מג אדוונסד סיליקון אדוונדיס וכל ערכת פריחה אדוונדיס לאחרונה יש לי כתמים לבנים על העליים מה זה יכול להיות
    תודה מראש חג שמח

קבצים מצורפים:

4. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    White Powdery Mildew או בעברית עובש הנגרם משילוב של לחות גבוהה וחוסר איוורור נכון. תוריד מהר את העלים הנגועים כי זה עלול להתפשט מהר ולהרוס את כל הצמח.
    תנסה שיהיה סירוקולציית אוויר על הצמח, מאוורר יהיה טוב. הנה הפתרונות של מה להוסיף למים כדי שלא יווצר חדש:
    אפשר להוסיף סודה לשתיה או חלב ויש עוד פתרונות.
    המינונים כאן בתחתית העמוד שבקישור:
    https://www.growweedeasy.com/white-powdery-mildew

5. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    כמעט! כמעט הבאת אבחון נכון בפעם הראשונה.
    אכן, מדובר בקמחון, או באנגלית - WPM.

קמחון היא פטריה חיה, ממש לא קשור לעובש. אמרתי כמעט, אולי בפעם הבאה.. בעוד כמה שנים.

Kinetical אוהב/ת את זה.
  6. מנשה

מנשה חבר חדש

לייקים:
    1
    IMG-20180915-WA0000.jpg IMG-20180915-WA0000.jpg
    היי אמיתוס עונג לי לדבר איתך שמתי לב שאתה בין המנוסים באתר. אם לא הכי מנוסה כבוד לדבר איתך אחי אוהבים אותך
    כמה תמונות עדכניות של המפעל , שלשום שמתי לב שקולה אחת נהייתה שחורה בקצה בקטנה כנראה מזיקים או כדומה , זה קו המחשבה שלי מה אתה אומר? גם יש תמונה של קולה רגילה בצבע לבן שתראה את ההבדלים, אשמח לחוות דעת כללית, שבוע פריחה , זה גידול חוץ מקבל דישון אדוונסד ואטמי a b ובלומבסטיק , מצע אדמה 50 ליטר אדמה מקבל השקייה 5 ליטר כל 3 ימים פלוס לאחרונה קיבל הדברה כימית, לגבי עלי מניפה מה אומר להוריד או לחכות למחצית השנייה של הפריחה

קבצים מצורפים:

7. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    לא מובן מהתמונות מהו הדבר שצילמת. יכול להיות שמדובר בפגמנט שהצמח מוציא בהתאם לעונה והלילות הקרירים.

אגב, במצע מנותק אתה אמור לשאוף להשקות כחצי מנפח המצע (בשיא הפריחה כשהצמח גדול), בכל יום-יומיים לכל היותר. כלומר, אתה רחוק מלהשקות מספיק.

8. מנשה

מנשה חבר חדש

לייקים:
    1
    שלום אמיתוס
    כמה טוב להשקות בפריחה ל50 ליטר אדמה. האדמה לא מתייבשת גם לאחר שלוש ימים ההאמדה היא אדמה משתלה של הגרעין עם תערובת גן קומופוס 18 הומוס תולעים6
    בלבד ללא פרלייט או משהו לאוויר טעות שלי גידול ראשון יש לציין שאדמה בוצית מאוד ופשוט לא מתייבשת

קבצים מצורפים:

9. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    מנשה לפי התמונות הצמח קטנצ'יק ואם תמשיך להקשיב לשוטר עמיתוס שרוצה להרוס לך את הגידול, עוד כמה ימים הצמח האהוב שלך ימות.
    אתה אומר שהאדמה לא מתייבשת והוא אומר לך להשקות כל יום ועוד חצי מהנפח?
    איזה אדיוט. חצי מעציץ של 50 ליטר זה 25 ליטר מים כל יום. איך יתייבש? אתה לא רואה שהפרחים קטנים ופגומים?
    השורשים שלך נרקבים וימותו לגמרי אם תמשיך ככה.
    קודם כל תרים את העציץ לשולחן ותבדוק שיש מספיק חורי ניקוז ושהם לא סתומים.
    אם צריך, קח מקדחה ותעשה עוד הרבה חורי ניקוז.
    עוד דבר, תרים את העציץ מהאדמה, קשה למים לצאת ובטח יש לך שם מלא נמלים ותולעים.
    שים אותו על הגבהה, אבני שפה או מסגרת ברזל.
    חכה שיתייבשו כל המים לפני השקייה נוספת ולא רק בעומק 5 ס"מ באדמה של העציץ אלא עד הסוף.
    תכניס מקל או שיפוד עד לקרקעית של העציץ ואם הוא יוצא כמה ס"מ רטוב עם בוץ אל תשקה.
    יום אחד אני יתפוס את עמיתוס ההומו ויאנוס אותו בתחת על כל ההטעיות שלו כאן.
    נהיה מדען טילים גרעיניים המזדיין.
    לעציץ הקטנצ'יק שלך לא צריך יותר מ 2 ליטר מים פעם ביומיים שלושה.
    תעשה מה שכתבתי ותראה אם לא הצלתי לך אותו, לפני שיהיה מאוחר מדי ותתבאס.
    ואל תקרא יותר הודעות של המנייאק הזה ולא של פיוניר או מומין טרול או מר.טי.
    כולם כותבים שטויות ומלכלכים על אחרים.
    שמע לאחיך. פרופסור לגראס ושם עליהם ועל המשטרה זין.
    שאל פה באתר לכמה אנשים אני מייעץ בפרטי מתחילת הגידול שלהם, כשחלק מהם כבר בתהליך הייבוש ומעלים לי תמונות ובווידיאו בפרטי.
    הם כבר לא שואלים באתר כלום מרוב שזיינו להם את המח עם התשובות המטומטמות שלהם.
    שואלים רק אותי ישירות.
    זה לא מדע טילים אחי. עציץ, שמש ומים. זה הכל. לא מסובך, רק הגיון.
    כל עציץ יירקב עם יותר מדיי מים ובלי חמצן לשורשים.

10. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    נכון, וטוב שכך. לא מרעיבים צמח מבוסס ייבול. משטר השקיה של יבש-רטוב מתאים לקקטוסים וצמחי נוי.

תשקה יותר, לפחות פי 2-3 ממה שהשקת עד כה, ובכל יומיים.

אני אפילו לא אענה לליצן שהגיב מעלי, רק אומר כמו בכל הודעה שהוא מגיב בה לקחת אותו בערבון מוגבל, הוא חסר כל ידע מקצועי ואף חובבני והסיפור הכי טוב זה שאני אפילו לא צריך להוכיח.

11. מגדלת_בשמחה

מגדלת_בשמחה חבר חדש

לייקים:
    22
    היי מנשה,
    אני לא מומחית גדולה, אבל זו דעתי -
    הצמחות שלך נראות חלשות לגילן ובעודף רציני של מים. העלים נפולים מרוב רוויה, והפרח עם "החומים" בפנים נראה לי רקוב. כנראה שהשורשים לא במצב טוב. אם האדמה לא מתייבשת מספיק מהר יחסית, הצמח גדל בתוך ביצה, זה לא טוב לו.

אומר לך מה הייתי עושה - לוקחת עציץ גדול חדש, וממלאה עד הסוף בתערובת אדמה חדשה ממשתלה, בתוספת פרלייט. בתחתית העציץ לפני האדמה אני שמה טוף וזה עוזר לניקוז.
    מעבירה את הצמח בזהירות. מורידה בעדינות עלים שנראים ממש רע, בעיקר מהחלק התחתון. לא לכסח את הצמח, כן להוריד מה שנראה רע. ואז - נותנת זמן להתאושש, לפחות שבוע, לפני שמתחילים שוב דשן, ומתפללת חזק :)
    משקה כל יומיים בערך, משהו כמו 2 ליטר. לא צריך להציף ולא צריך המון נגר כל השקייה. פעם בשבוע דשן לפי המינון בטבלה, לא יותר.

12. מגדלת_בשמחה

מגדלת_בשמחה חבר חדש

לייקים:
    22
    אנשים יקרים פה בפורום - חלאס.
    עמיתוס, פיוניר וכל השאר- אני לא מכירה אתכם, אין לי עניין איתכם, אבל אני לא אוהבת את הסגנון שלכם. אתם אלימים ומבזים את עצמכם. חלאס.
    זה פורום נחמד למגדלים שרוצים להתייעץ. זה לא המקום להתנגחות המגעילה שלכם ולירידות ההדדיות. אנשים פה קוראים ומבינים שיש כלמיני דרכים ושיטות גידול, ובסופו של דבר כל אחד בוחר מה נכון לו.
    כל אחד כבודו במקומו ותעברו הלאה כבר.

13. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    תשמעי לי שמחה, כנראה שהעיניים שלך עצומות לרווחה. אני אסכם מראש - לא מעניין אותי דעת משתמש אנונימי כלפיי, אני כאן ושם עושה מה שעושה ועונה על מה שצריך.

גם תגובותייך צריכות תיקון להלן -

1. הצמח נמצא בפריחה, לכן לא מעבירים ולא מורידים עלים, ואני חוסך במשמעויות מכך.

2. הוספת גם שהצמח צריך שבוע התאוששות לפני מתן דשן - שזה רעיון ממש רע בהתחשב בעובדה שהצמח במצב רע ואת מעודדת הרעבה שלו.

3.
    ופה אני כבר צריך לדרוס, מצע 50 ליטר!!! אני חוזר ואומר, לשאוף להשקות עד כחצי מנפח המצע בשיא הפריחה. "צמח לא צריך הרבה נגר" וחרטוטים מהסוג הזה זו הסיבה למה הגידול שלכם נראה כמו שהוא נראה, ואני מדבר לפרופסורות מטעם עצמם.

4.
    טבלה היא אובייקטיבית (ובד"כ לא מתאימה). המקרה הנ"ל הוא סובייקטיבי, עם בעיות.
    העצה שלך לדשן פעם בשבוע גם קשורה להרעבה. אגלה לך סוד לקריאת טבלה - מינון פר שבוע, ולא מינון לכל השבוע. כלומר, בכל השקיה לתת X מ"ל/ל.

לגופו של שרשור - @מנשה , האם הטופ הכהה קשיח יותר למגע, קריספי ביחס לשאר הצמח?

14. מגדלת_בשמחה

מגדלת_בשמחה חבר חדש

לייקים:
    22
    עמיתוס, בוא נסכים שלא להסכים.
    לאף אחד אין מונופול על הצמח, תודה לאל. זה כולה צמח ואפשר לגדל אותו בדרכים שונות. כל אחד עושה מה שהוא מבין ולומד מהניסיון ומהדעות השונות.
    שנה טובה ומבורכת לך, ובבקשה כולם - בואו נשתדל לדבר קצת יותר יפה.

15. מנשה

מנשה חבר חדש

לייקים:
    1
    שלום לכולם ותודה החלטתי לעשות הרבה חורים מסביב לאדנית לפחות 30 חורים די גדולים בהמשך כראה שאני יעשה עוד חורים קטנים המטרה שלי לעשות מסננת חורים קטנים בשביל לאוורר את המצע אדמה נראה איך יתקדם מה אתם אומרים

16. מנשה

מנשה חבר חדש

לייקים:
    1
    לגופו של שרשור - @מנשה , האם הטופ הכהה קשיח יותר למגע, קריספי ביחס לשאר

לפי מה שהרגשתי הם אותו דבר רק שהוא יותר כהה , הצמח בשמש חזקה ישירה זה טוב או לא טוב בזמן הפריחה? אצרף תמונות כלליות של מצב הצמח והאם נראה כאילו יש לו בעיית בורון?

קבצים מצורפים:

17. מנשה

מנשה חבר חדש

לייקים:
    1

לפי מה שהרגשתי הם אותו דבר רק שהוא יותר כהה , הצמח בשמש חזקה ישירה זה טוב או לא טוב בזמן הפריחה? אצרף תמונות כלליות של מצב הצמח והאם נראה כאילו יש לו בעיית בורון

קבצים מצורפים:

18. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    פיזיולוגיית הצמח היא דבר שנחקר וסגורים עליה עוד משנות ה80. אנחנו (אלו שמיישמים המלצות מחקרים) די סגורים על הנושא. זה לא מילה של אינדבידואל מול אינדבידואל, זו מילה של אינדבידואל מול מדע מוכח.
    אבל מי אני לשפוט? אני רק הצינור שמנסה להעביר כאן את הידע בזמן שטרוריסטים 'אנטי-ידע' מנסים לעשות ההפך.:)
    זה מעולה. עכשיו התמונה יותר ברורה, אני סבור שמדובר במחסור בברזל, אפשר לפתור את זה עם קלמג במינון 1 מ"ל לליטר.

שים לב להשקות הרבה, הצמח נראה טוב באופן כללי אך קטן בגלל שאתה לא מגמיע מספיק מים.

19. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    @מגדלת_בשמחה , תאלצי להתמודד ידידתי עם המון גישות פה של משתמשים... אבל אלו שאת מציירת אותם כ"לא נעימים" קוראים בעצם קונקרטים...
    מאחורי הדעה שלנו יש לא מעט ידע וניסיון שאנו מנסים לחלוק עם כל חבר פורום חדש ... זה שאנו סותרים דעות באופן מעט "חותך" זה לא כי משעמם ויש צורך בקצת עניין ... אלא הרגשת האחריות לאנשים שקוראים את המידע.
    ולענייננו... התפספס פה פרט קטן...
    זה בהחלט לא השלב לשלב בלומבסטיק.. וגם שמשלבים בתמיסת ההשקייה בלומבסטיק זה צריך להתבצע במינון מאוד נמוך.. אחרת עתידים לראות שריפות בקצוות הפרחים מעודף דישון..
    מציע להוריד לצמיתות את הבלומבסטיק מהתפריט .
    ברוב המקרים לא הייתי ממליץ על שטיפה בפריחה אך במקרה הזה.. שטיפה קלה ולדשן בחזרה.

20. מנשה

מנשה חבר חדש

לייקים:
    1

שלום לך אמיתוס היקר כמה שאתה צודק התחלתי להשקות את הצמח ב 15 ליטר ואני רואה שהוא נראה ממש טוב
    מה אתה חושב איזה שבוע פריחה אני אחי
    תודה מראש צפה בקובץ המצורף 5717 צפה בקובץ המצורף 5718

קבצים מצורפים:

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!