1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מתחיל לגדל בקרוב. קצת שאלות

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י BUD, ‏28/10/13.

1. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    בכל מקרה, הדיון הזה קצת יצא מפרופורציות כי הוא גם ככה תאורטי מידי.

אני בטוח שתסכים איתי שבארץ אין לקנות פאנל לד איכותי ובכל מקרה מדובר על יבוא אישי ויקר במיוחד, אמת?

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    תאורטי מידי?
    מאמרים בפיזיולוגיה של הצמח הם לא תאורטים בכלל.
    זהו מבין התחומים המעשיים והרלוונטיים ביותר בחקלאות. הוא גם מתוקצב בהתאם.

"קנאביס לא גידלו שם ככה".
    קנאביס הינו צמח c3. סוג זה של קיבוע של פחמן נחקר באופן מאוד יסודי. אני יכול להבטיח לך שמידע שמופק לגבי צמחי c3 (מבחינה של התפתחות הצמח) הינו רלוונטי ביותר עבור קנאביס. צמחי קנאביס אינם בעלי שום מנגנון פוטוסינטתי אשר יחודי רק להם.
    ותאמין לי, אני גם "לא סתם אומר לך".

אני בהחלט יכול להסכים איתך שאין מספיק מידע לגבי יעול הפקת השמנים האתריים (כל הקנבינואידים) ע"י הצמח.

תהיה בטוח שאתה לא תהיה הראשון לקנות מנורות חדישות. אתה פשוט לא עומד בתור הנכון.
    בתור צרכן, אתה מקבל מוצרי מדף די מוגמרים אמינים.
    אתה ממש לא רוצה להיות טכנאי של פיטוטרון (חדר גידול מדעי) במכון הוולקני.

אין לי בעיה עם זה שאתה מנסה לשפר את הלמידה של מגדלים חדשים.
    להפך! אני רק רק מנסה לעודד אותך להביא מאמרים (עדיף מדעיים) שיבואו ויחדשו לי.

בקשר למנורה שלך, אני לא ממש יודע מה להגיד לך. אולי המנורה מקולקלת? נפגמה במשלוח?
    ניסית ללכת למקום שיבדוק את המנורה שלך עם מכשיר קוואנטום מטר?
    אני מאמין שזאת לא בעיה למצוא חממה שבבעלותה מכשיר כזה. הם יותר מישמחו למדוד לך את הפרמטרים האלו, ללא תשלום!
    (בדיקה של מספר דקות).

ושוב, אם אתה מעוניין לחלוק עליי אין לי שום בעיה. כל עוד אתה מגבה את הטיעונים שלך בעובדות (סירטונים ביוטיוב לא תמיד נחשבים כעובדה).
    אחרת אתה יוצר לעצמך בעיה שלא יקחו אותך תמיד ברצינות הראויה.

שיהיה לך בהצלחה.

3. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    אוקיי אז עם כל הכבוד לרצון שלנו שהקנאביס יגדל , המטרה האמיתית היא לא שהוא יהיה גבוה , ההפך הוא הנכון, קנאביס שגדל לגובה זה בדרך כלל סימן שהוא לא לא מקבל מספיק אור ונאבק כדי להגיע קרוב יותר למקור האור.

למעשה אחת התופעות השכיחות ביותר בגידול תחת לדים או נורות פלורסנט זה צמח גבוה ורזה, עם הפרופורציה של הגזע הראשי לעומת הגובה זה קוטר של 3 -4 סמטימטר (קוטר לא רדיוס) על גובה של 80 סנטימטר עד מטר אפשר להבין שאין מספיק אור, מה שיש היום במשתלות וחנויות הידרו זה מד לומינים שנותן לך את עוצמת האור עדיין לא נתקלתי במודד שנותן לך את כל ספקטרום האורות ועוצמתו של כל פרמטר על אותו הספקטרום אני גם כמעט בטוח שזה משהו שאפשר להגיע אליו רק בתנאי מעבדה כי צריך למדוד בכמה מרחקים שונים מהמנורה כדי לתת תמונה מלאה של הספקטרום כולו, זה על סמך מחקרים שראיתי איך
    מבצעים אותם ביו טיוב, זה לא בהכרח מעיד על אמינותם אבל זה כן נותן הבנה של איך אמור להתבצע מחקר כזה, אם רוצים תמונה אמפירית ולא תוצאה רנדומלית שבקלות יכלה להיות שונה לגמרי בהפרש של כמה סנטימטרים יותר או פחות
    המטרה כאמור היא מיצוי השמנים והגעה למלוא הפוטנציאל של אותו הצמח וזה לצערי הרב משהו שהאקדמיה לא השכילה לעשות בדיוק מאותו הסיבה שאין מחקרים אמפירים שמוכיחים שהקנאביס מרפא סרטן למרות מגוון העדויות החיות הקיימות בעולם, כי ברוב מוסדות ההשכלה הגבוהה פשוט אסור לחקור את הצמח , ומכאן שגם מאמרים שכבר יש על הקנאביס יש להסתכל עליהם בחשדנות כי האינטרסים שגרמו למחקרים האלה לצאת מוטלים בספק ממילא.

אני משתדל לתת עצות פרקטיות וזה לא שאני מזלזל בידע אקדמי תאורטי טהור ההפך אני מברך עליו אבל הוא חייב לעמוד גם במבחן המציאות.
    יכול להיות שאין ידע יכול להיות שיש ידע שבמכוון גוייס כדי להילחם בתופעה העולמית של גידול ביתי ולכן אין בשוק משהו טוב.
    כרגע אני לא חושב שיש אפשרות לקנות לד שיתן ביצועים שנותנות המנורות המקצועיות וחבל שכך, אם תמצא תעדכן אני אקנה 10 :)

ונוס אוהב/ת את זה.
  4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    משה, זה לא מדויק.
    צמיחה לגובה היא בהחלט לא פרמטר למחסור באור. אולי בשילוב עם פרמטרים אחרים כמו צמח חיור.
    הסיבות לצמיחה לגובה הן רבות ומגוונות.

נתחיל מזה שמד לומנים הוא מכשיר שונה מאוד מקוואנטום מטר.
    הקוואנטום מטר נבנה בצורה יעודית כדי למדוד תאורה בשטח פתוח וחדרי גידול!
    נותן לך גרף אשר מראה לך בכל אורך גל כמה אור (כמות פוטונים) אתה מקבל.
    אתה מקבל תוצאה עבור כל אורכי הגל בין 300 ל 700 ננומטר. האור המשמש את הצמח עבור פוטוסינטזה.
    גרף לדוגמא המתקבל עבור מנורות LED שונות בהשוואה לתאורת השמש.

מד לומנים אינו מיועד כלל וכלל למדידת תאורה עבור צמחים.
    נתחיל מזה שהוא לא מודד עוצמה של אור, הוא נותן כימות מספרי לכמה נרות צריך כדי לקבל תאורה שמפיקה המנורה שלך.
    נמדד במספר נרות עבור שטח של מטר רבוע ממרחק של מטר מהמנורה.
    הוא מודד אור שהעין האנושית קולטת, בעיקר סביבות ה 550 ננומטר. אור שלא כ"כ בשימוש ע"י הצמח. מיועד יותר לתאורה ביתית ומקומות סגורים. לא לצמחים.

על סמך מאמרים שקראת?
    אתה בטוח קורא "עיתונים" שונים ממה שאני קורא.
    עבור תאורה במאמרים אקדמאים תמיד נמדדת בשטף פוטונים (כמות פוטונים למ"ר לשניה) אף פעם לא בלומנים!
    הנתון כמעט ולא רלוונטי לצמחים.
    הסיבה שאתה רואה מידע שקשור למד לומנים, הוא בגלל שהמכשיר זול משמעותית וניתן לשימוש גם בידיים לא מיומנות.
    לעומת מקוואנטום מטר שדורש הבנה מסויימת בספקטרום האור.

זה שאתה לא מכיר משהו, לא אומר שאתה צריך לשלול אותו.

הידע שלי אינו תאורטי בלבד. אני בעל ניסיון לא מועט בגידול צמחים. וכפי שמעיד שמי, אני אגרונום (מקצוע די מעשי).
    ואני מבטיח שמה שאתה אוהב לכנות "ידע התאורטי" יותר מעומד במבחן התוצאות (מה שנקרא מאמר אקדמי).

5. BUD

BUD חבר חדש

לייקים:
    0
    שמעתי על מנורה בשם son agro שהיא טובה יותר מכולם אבל אני לא מצליח למצוא עלייה שום דבר באינטרנט, מישהו יודע איפה אפשר להשיג אותה ?
    ולגבי הארון הגדול שלו לרוחב הוא 40/50 סנטימטר ולגובה הוא 90 סנטימטר
    וכמה צמחים יכולים להיכנס במנורה של 250 וואט ?
    ואפשר לקחת יחור רק מצמח האם ? ואיך אני יודע איזה צמח הוא האם ?
    ונגיד אחרי שהאם הגיעה לשלב הקצירה וסיימתי איתה אני יכול לקחת יחור מהיחור?

#25 BUD, ‏31/10/13
    נערך לאחרונה ב: ‏31/10/13
  6. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    טוב סבבה אגרונום תודה רבה על המידע אני מבטיח גם להיכנס לקרוא את המאמר והסרטון ששלחת לי, אגב שום דבר ממה שאמרת לא חדש לי אני מכיר את הטענות האלה ולכן הלכתי וניסיתי לדים
    מה לעשות בשטח הם איכזבו , לפחות אותי .
    כמה דברים שאני בכל זאת חייב, התכוונתי שמד לומינים מודד את העוצמה של המנורה, משתמשים בו כדי לדעת מתי צריך להחליף את המנורה , בערך כל 3-4 גידולים. אגב, איך זה עובד עם לדים באמת?
    יש הרי דבר כזה שנקרא עייפות החומר....
    בנוגע לגרף שהצגת, אני מזמין אותך לפתוח גרף של מנורת hps ולראות שהוא מצייר תמונה הרבה יותר דומה לתאורה של השמש וזה בסופו של דבר המטרה, אז נכון מחקרים אומרים שאלו הנתחים החשובים ביותר
    בספקטרום האורות אבל חוקרים טועים כל הזמן, ויכול להיות שבעוד 10 שנים יגלו שזה בכלל רחוק מהמציאות...
    ואחרון חביב , הצמח אכן נראה גם יותר חיוור יחסית לצמח עם הרבה אור שגדל כמו שצריך, זה משהו שמגדל מתחיל בכלל לא ידע לזהות אבל זה שהוא יהיה גבוה וצר זה אני חותם לך, נסה ותראה.

אהלן באד, עכשיו אם הנתונים מולנו יהיה אפשר להתחיל לתת יעוץ.

תשמע אין לך מקום ל250 שם אחי, גם אם תתעקש לשים שם 250 אתה תהייה חייב קול טיוב ואני לא בטוח שיש קול טיוב במידות האלה. ( קול טיוב זה בית מנורה/רפלקטור בצורת צינור שמתחבר למפוח ששואב את החום החוצה מחדר הגידול)

אתה יכול להפציץ עם 2 מנורות cfl של 100 וואט שיתנו לך תוצאות יפות מאוד עם 0 חום, זה עדיין לא hps אבל זאת התחלה קטנה וזולה (200 שקל בערך)

כמה לשים? כמה שיותר יותר טוב, המטרה שלך היא למצוא עציצים של מינימום 6 ליטר ככה שלא תצטרך להעביר אותם באמצע הגידול וכאלה שיתפסו לך כמה שפחות מקום כדי שתוכל להכניס כמה שיותר לשם.

בחדרים מהסוג הזה כדאי לשקול זנים של פריחה אוטומטית , שמעתי שאפשר להגיע איתם ל 60 גרם לצמח שזה מאוד מכובד, אבל אני אזהיר אותך שחבר שניסה אותם אומר שלא מרגישים כלום אבל זאת דעה של בן אדם אחד .

צמח האם נקרא ככה בגלל שלקחו ממנו יחורים, כל צמח יקרא צמח אם , אם תיקח ממנו יחור. אתה כן רוצה לוודא שזה נקבה, שזה אומר או זרעים מהונדסים גנטית או לקחת יחור מצמח לפני שהוא נכנס לפריחה ואז עד שהייחור
    יוציא שורשים אתה כבר תדע אם האמא היא זכר או נקבה.

אתה יכול לקחת יחור גם בשלב הפריחה אבל זה יקח לו יותר זמן להתאקלם ולחזור לשלב צמיחה , עד שבועיים הראשונים אין בעייה אחרי זה אתה גם ככה לא תרצה לקחת יחור כי יחור זה ענף שאתה חותך ואחרי שבועיים על הענף כבר יש פרחים :)

7. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    משה,
    מנורות HPS לא נותנות ספקטרום שדומה לשמש.
    וזה לא בהכרח קשור למה שהשמש נותנת, אלה למה שהצמח צריך.

גרף שמראה את האור שהצמח דורש:
    http://www.dormgrow.com/media/wysiwyg/Indoor1.jpg

וגרף שמראה את מה שנותנת מנורת HPS:
    http://gothamproductsinc.com/ebay/Bulbs/HPS-250w/hps-250w-spectrum-analysis.jpg

ניתן לראות בבירור, שמרבית האור שמנורת HPS נותנת אינו משמש כלל את הצמח.

אורך החיים של LED הרבה יותתר ארוך מאורך החיים של HPS.
    100 אלף שעות, לעומת 30 אלף של HPS.

מנורתת HPS יכולה ליצור חום רב בארון, מנורות CFL בהחלט פותרות את העיה הזאת.

זרעים של קנאביס לא מהונדסים גנטית.

משה, די לטעון שחוקרים טועים. זה לא מתאים.
    האם יש לך מידע שמראה שהם טועים? אני מניח שלא.
    עדיף להמנע מללכלך ככה סתם על אנשים מעט יותר משכילים ממך ובעלי יותר ניסיון וידע ממך בתחום.

8. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    Hps נותן את כל הסקאלה , כתבת איפה שהוא שלד יכול להיות קרוב לצמח כי הוא פולט פחות חום, לד לא יכול להיות קרוב הוא צריך להיות קרוב כי האורך גל של הלד קצר

אוייש תשתוק כבר , הנדסה גנטית זאת הגדרה רחבה שמגדירה את כל המניפולציות שאפשר לעשות על הצמח בתחום הגנים, לקבוע אם הוא יהיה זכר או נקבה זה בהחלט הנדסת הגנים.

חחח האם יש לי מידע שמדענים טועים? אתה מכיר מדען שלא טעה??? אפילו אלברט איינשטיין טעה ב3 מקרים שונים הודה והצהיר שאי אפשר לעשות מדע בלי טעויות

ונוס אוהב/ת את זה.
  9. BUD

BUD חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה אחי ומה לגבי מנורת הson agro היא טובה? ולמה אני לא מוצא עלייה שום דבר בשום מקום ??
    ומתי הזכר יכול להפרות את הנקבה? באיזה שלב?
    ואיך אני יודע שהזכר הפרה את הנקבה או לא?
    ואם יש לי צמח אם נגיד איך אני שומר עליו שיהיה כמה שיותר זמן במצב של צמיחה ? - במשטר אור של צמיחה (18/6 או 24/0 ) ???
    ומה יותר טוב לשלב של צמיחה 18/6 או 24/0 שעות אור, מה יותר עדיף ומה יותר טוב ??
    ואני לא דואג בקשר לחום שהמנורות פולטות כי אוטוטו חורף אז זה דווקא יעזור לי

אפשר לדעת מה אתם חושבים על מנורת ה son agro שמעתי שהיא מיודעת לגידול צמחים והיא הטובה ביותר ויש לה לחצן צמיחה ולחצן פריחה
    אפשר לדעת מה אתם חושבים עלייה ואיפה אפשר להשיג אותה ..

תודה לכולם :D

#29 BUD, ‏1/11/13
    נערך לאחרונה ב: ‏1/11/13
  10. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    מצטער, התכוונתי לענות גם על זה וכבר איבדתי את חוט המחשבה.
    זאת נוורת HPS , זה דגם ישן של פיליפס אני זוכר שגם אני קראתי עליה במאמר, במדריך גידול של אינטרגל נדמה לי.
    בכל מקרה חיפשתי בחנויות ההידרו ואין להם אבל יש להם דגם אחר של פיליפס מצרף קישור לעמוד בחנות של הידרו שופ :
    http://www.hydroshop.co.il/rec/100-נורת-גידול-פיליפס-GreenPower-600

שורה תחתונה כל המנורות טובות ההבדל הוא לא משמעותי, ומצד שני גם ההפרשי מחיר הם לא משמעותיים אז זה אפשר ללכת על מותג למרות שאין הבדל רציני.
    אם מנסים לדחוף לך מנורה עם אותה צריכה חשמל אבל יקרה יותר משמעותית תתעקש לבדוק אותה מתחת למד לומינים בהשוואה למנורה אחרת , אני יודע שבאינטגרל יזרמו איתך בכיף...

מתי הזכר יכול להפרות את הנקבה? בכל העצות שנתנו לך אף אחד לא הזכיר את הצורך שלך להפרות את הנקבה אבל אני אענה בכל זאת.
    הנקבה מוכנה ברגע שהשערות הלבנות יוצאות החוצה , השערות האלה הן כמו קולטנים קטנים שקולטים את הזרע של הזכר(מין אבקה לבנה כזאת)
    הזכר זה בעצם שק כזה שנפתח ומפזר את האבקה מעצמו, ולכן אם אנחנו מזהים זכר אנחנו דואגים להוציא אותו מחדר הגידול לפני זה.
    כשאתה מנסה להפרות בעצמך אתה יכול לקטוף את השק של הזכר ולפתוח אותו בעזרת סכין מנתחים (סקלפר) הפרקטיקה הזאת מאפשרת לך להפרות פרח ספציפי ולא את היבול כולו.

חשוב להבין שפרח מופרה נחשב לאיכותי פחות כי הוא מתרכז ביצירת פרחים במקום0 שרף, בטבע השרף משמש כי למשוך חקרים בעלי כנף כמו דבורים שיפרו אותו ככה שככל שהוא מגיע
    לסוף חייו הוא יתאמץ לייצר עוד שרף בניסיון נואש אחרון להתרבות.

אין בדיקת הריון לקנאביס למיטב ידיעתי :)

משטר אור זאת סוגיה שנויה במחלוקת, יש דעות לכאן ולכאן, אני לא רוצה להביע דעה כי נמאס לי להתווכח עם אנשים כאן אבל תדע ששתי משטרי האור ישאירו אותו במצב של צמיחה.

בנוגע לחום, אתה כנראה לא ממש מבין על איזה טמפרטורות אנחנו מדברים, הטמפרטורה האידיאלית לקנאביס היא 28, בחורף כשבחוץ היה 24 -25 מעלות בתוך חדר גידול עם לד הגעתי לטמפרטורה של 32 מעלות בלי מאוררים או מפוח, ואני עוד מדבר על חדר של 2 מטר על מטר לא על פחות מחצי מטר ריבוע של ארון קטן נטול מאוררים, נורת HPS תגיד ל39 מעלות תוך שעתיים, לגדול הקנאביס יגדל , אבל אתה יכול לקחת
    דשא לעשן אותו ולקבל בדיוק את אותו האפקט שתקבל עם הפרחים0 שיצאו לך מגידול בטמפרטורות כאלה.

שוב אם אתה מתעקש על HPS , אפשר להתקין קול טיוב אבל אני לא הייתי מתאמץ זה ממילא חדר קטן מידי כדי להשקיע עליו את הכסף והחשמל הזה.

העצה שלי: שתי חדרים, בוא תתחיל עם נורות CFL לשלב הגידול בתוך הארון , ואז לשלב הפריחה תוכל להביא אוהל גידול (יש בהידרו שופ ב700 שקל מטר על מטר)
    אין בעיה להתחיל עם CFL ולעבור ל HPS ממילא בשלב הצמיחה הצמח צריך פחות אור, מגדלים שיש להם 2 חדרים ישימו 250 וואט לגידול ואז 600 וואט לפריחה, על אותו עיקרון תוכל לעבוד עם CFL

בהנחה שאין לך מקור בלתי נדלה של זרעים ואתה רוצה אספקה סדירה כל חודש חודשיים אתה ממילא תצטרך חדר נפרד לפריחה כדי שהיחורים שלקחת בנתיים יגדלו ויתכוננו לתור שלהם לפרוח

אגב, זאת המנורה שחיפשת : http://www.head-nature.com/article/04149/Lightbulb-Philips-Son-T-Agro-400W.xhtml

11. BUD

BUD חבר חדש

לייקים:
    0
    השאלה שלי היא האם להשקיע גם על 600 וגם על 400 זה שווה בכלל שאתה מתכוון לגדל עציץ שתיים ?
    זה לא יבזבז לי את הכסף? ונגיד ואני עושה חדר צמיחה וחדר פריחה שבחדר הצמיחה תהיה שם האם ואז אחרי שהייחר השביל להעביר אותו לחדר הצמיחה או ישר אחרי שהכנתי ייחור להעביר אותו לחדר הצמיחה ? וכמובן שהוא יהיה מוכן לפריחה להעביר אותו לחדר הפריחה

12. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    תראה , הכל זה שאלה של חדר גידול, פחות ממטר על מטר אין טעם להשקיע על מנורת 600 או אפילו 400 , אבל אין לזה קשר ישיר לכמה עציצים אתה בוחר לגדל.

אתה יכול לגדל מתחת ל600 וואט גם עציץ אחד בלבד והיא תיתן לך תוצאות הרבה יותר טובות מ 250 וואט אבל כדי להגיע לתוצאות האלה תצטרך לחכות הרבה עד שאתה מכניס אותו לפריחה כדי שהוא יהיה ענקי ויתפרש על החדר
    לחלופין אתה יכול לשים יותר עציצים ולגדל אותו פחות זמן לפני הפריחה .

נניח יש לך חדר צמיחה וחדר פריחה, אתה יכול להשאיר את היחורים בחדר צמיחה איפה שהוא בצד (כמובן בתוך פרוגגטור) אם אין לך מקום בחדר צמיחה אתה יכול פשוט לקנות ב20 שקל מאיקאה מנורת עבודה מתכווננת שמתחברת על לשולחן ולשים את זה בכל מקום שלא איכפת לך שיהיה בו אור דלוק 24 שעות.
    כשהיחורים מוציאים שורשים תכניס אותם למצע הגידול ותעביר אותם לחדר הצמיחה , אגב אתה לא חייב להגדיר צמח אם ולהשאיר אותו שם לנצח , פשוט כל פעם שאתה מכניס צמח לפריחה תוריד ממנו יחור שתיים לפני
    זה עדיף על להחזיק אמא בגובה 80 ס"מ עם מלא חיתוכים שתתפוס לך את כל החדר.

הכי טוב זה לעבוד בשלבים, אתה יכול להתחיל עם cfl ובהמשך להחליט שבא לך להפריח עם 250 וואט, כשתרצה לעלות ל 600 וואט תוכל להשתמש ב 250 לחדר צמיחה

13. BUD

BUD חבר חדש

לייקים:
    0
    אני לא יודע כמה בדיוק עציצים אני הולך לגדל אבל אני רוצה להתחיל מ2 כי אני קונה מבנאדם שלא יודע אם זה זכר או נקווה אז אני יקח שתיים כדי שיהיה פחות סיכון להידפק עם זכר
    ומנורה של 250 כמה עציצים היא יכולה לגדל?
    וצריך להביא 2 מנורות אחת לצמיחה ואחת לפריחה? ובשביל הפריחה / הצמיחה הצמח צורך יותר / פחות וואט?
    ונגיד עכשיו הוצאתי יחור מהאימא אני יכול ישר להשים אותו בחדר הצמיחה ששם האור הוא 18/6 ואם זה אפשרי ואני שם אותו להשים אותו גלוי עם בתוך הדבר הזה שאמרתה ??

ומה יותר עדיף לגדל אם ענקית בשביל יחורים ואז אחרי תקופה להעביר לצמיחה שדי בטוח שיצא מעזה כמות בגלל הגודל הענקי שלה בזכות הצמיחה המיתמשכת או פשוט כל פעם לקחת יחור מיחור ולשמור על יותר מקום בארון ??

אה ותודה רבה אחי

14. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    סבבה, שוב אין בעיה שתתחיל עם 2 , קח בחשבון שעד הפריחה אתה לא ממש יודע מה יש לך ותצטרך לגדל אותם יותר זמן כדי שיצדיק שימוש ב250 וואט , וגם אז אתה עלול למצוא את עצמך רק עם נקבה אחת שתיתן לך חצי
    ממה שיכולת להפיק עם אותה המנורה, אבל העיקר להתחיל אחר כך כבר תתגלגל עם זה.

חשוב גם שתסמן את הצמחים רצוי עם שלטי סימון (אם אתה מחליט לקשור משהו לגזע אז רק עם גומייה ורצוי שלא) ולסמן את היחורים שלקחת מכל אחד כדי שתוכל לדעת מה לזרוק אם חס וחלילה תצטרך לזרוק.

אתה יכול בכיף להתחיל עם מנורות cfl לשלב הגידול ולשקול בהמשך לקנות hps 250 , כעיקרון אפשר גם לגדל מתחת לhps גם בשלב הצימוח אבל מגדלים מדווחים על תוצאות טובות יותר עם מנורת מטאל הלייד, מדובר פה על עוד 100 שקל למנורה בערך וזה שווה את ההשקעה כי ככה אתה גם מקבל את האור הנכון בכמות טוב יותר וגם משאיר לך את "השמנת" של המנורה לשלב הפריחה, מנורות מאבדות מהחיוניות שלהם תוך8 3-4 מחזורים.

כן אתה יכול לתת ליחור אור של 18/6 , אבל אתה צריך תנאי חום אופטימלים, צמח בוגר ישרוד בלי בעיה לחות נמוכה וחום של 32 מעלות אבל יחור יכול למות.
    לחות פחות קריטית כי הפרוגגטור שומר על לחות גבוה במיוחד אם אתה מפזר פרלייט לח בתחתית שלו ודואג שהפתחים סגורים טוב אבל החום של החדר צריך להיות 28 וזה קשה להגיע לזה בחלל קטן כל כך.

שלב הדגירה של היחור זה בערך 10 ימים, לא נראה לי מוגזם למצוא איזה מדף פנוי בבית ולהשקיע על מנורת ספירלה קטנה של 25 וואט לזמן קצר כזה.
    את המנורה אתה מצמיד לפרוגגטור כמה שיותר אגב, אין עם זה בעיה, אבל לא הייתי ממליץ שהמנורה תיגע בזה, זה בכל זאת חשמל ומים .

תשמע בסיטואציה שלך הייתי פשוט מגדל לגובה של 40 ס"מ בערך, לוקח יחורים נותן להם לדגור באיזה מדף בנתיים (כמובן מסמן אותם) מביא פלורסנטים של אור חם לשבועיים הראשונים של הפריחה ומחכה שיתחילו לצאת
    שערות לבנות.

ברגע שאתה רואה שיש לך נקבה אתה כבר יכול לרוץ לקנות מנורת hps להמשך הפריחה ומכניס את היחורים שבנתיים אמורים לצאת כבר למצע הגידול שלהם בארון גידול.

אני חושב שכדאי לך לשקול לקחת 3-4 יחורים מכל צמח כי בטוח ימותו לך בפעם הראשונה.

למרות שאם תלמד קצת ביו טיוב אתה יכול להגיע ל100% הצלחה במיוחד עם תקנה ציוד מקצועי שזה בערך 250 שקלים השקעה.

אני מדבר על פרוגגטור מקצועי שזה בערך 160 שקלים

סכין מנתחים (סקפלר) שזה בערך 20 שקלים ידית ו5 להבים

הורמון השרשה (אבקה לבנה אל תתקרב לג'ל) שזה 26 שקלים

קוביות השרשה לאדמה בערך שקל לקוביה

מרסס מים 10 שקלים

ושקית קטנה של פרלייט ב 10 שקלים , שזה הכי חשוב כי לא הרבה משתמשים בפרקטיקה הזאת וחבל , כי זה המפתח ל 100% הצלחה הפרלייט לא מאפשר להם להתייבש ולמות
    וכשהם לא יכולים למות לא נשארת להם ברירה אחרת מלהצמיח שורשים גם אם זה לוקח להם זמן, חשוב לרסס מעט את הפרלייט ואת המכסה להכניס את היחורים ולא לפתוח 3 ימים
    ראשונים את המכסה כי בכל פעם שאתה פותח את המכסה לוקח ללחות להיבנות שם מחדש כמה שעות .

הערה אחרונה בקשר לפרלייט שחשוב לזכור, בשלב מסויים תתחיל לגדול ירוקת על הפרלייט (בדרך כלל אחרי כמה סיבובי יחורים)
    בהתחלה אפשר להוציא רק את הירוקת אבל ברגע שהיא מתחילה להופיע בכמה נקודות במקביל צריך לזרוק את הפרלייט ולשים חדש

15. BUD

BUD חבר חדש

לייקים:
    0
    תיראה מה אני חשבתי לעשות
    לקנות שתי זרעים ולשתול אותם (בתקווה שאחד מהם נקבה אם
    שתיהם אז יותר טוב) . וברגע שהם מגיעים לשלב הצמיחה פשוט לקחת מכל אחד יחור ולתת לו את הזמן שלו בשביל להצמיח שורשים ואז להעביר למשטר פריחה ולחכות בתקווה שאחד מהם יוצא שערות לבנות ואז ככה אני יודע לפני הפריחה של הצמח עצמן איזה מין הוא ואז אני משאיר את הנקבה במשטר צמיחה מתמשך כדי לקחת מימנה יחורים ולהמשיך את הדורות הבאים
    מה אתה אומר על הרעיון?

ומה אתה אומר על מנורת 250w מטאל הליד לצמיחה ו250 hps לפריחה או שעדיף 400 - 400 ? וחייב לכל מנורה משנק ? וכמה בערך עולה המשנק?

16. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    טוב אז בוא נתחיל מזה שאת הזרעים הייתי מציע קודם לשים0 בכוס מים ל24 שעות שיספגו מים ואז להכניס אותם לצמר גפן לח עד שהם מוציאים שורש ראשון, ככה לפחות תדע שאתה לא מחכה סתם לנביטה.

או שלא הבנת אותי או שאני לא הבנתי אותך אבל נדמה לי שתיארת בדיוק את מה שאמרתי חוץ מדבר אחד שאתה אומר שאתה מעדיף להשאיר צמח אם ולקחת ממנה יחורים כל הזמן במקום מה שהצעתי לך שזה
    תמיד לקחת יחורים מהצמחים לפני שהם נכנסים למשטר פריחה.

חדר הצמיחה שלך הוא ממילא קטן אני לא יודע כמה מקום ישאר לך בשביל לגדל את הצמחים הקטנים מה גם שכשיש לך צמח אם אתה צריך להתחיל להכניס לחדרון הקטן הזה כל מיני שרפרפים ופתרונות שיפצו
    על ההפרשי גובה אחרת הצמח אם יסתיר את כל האור לצמחים הקטנים.

ההחלטה היא בסופו של דבר שלך , אני רק מנסה לעזור לך להגיע למקסימום במינימום זמן וקשה לי להאמין שצמח אם בגובה 60 -80 ס"מ שיתפוס לך 90 אחוז מחדר צמיחה יוביל אותך לשם.

אני שוב מזכיר שתצטרך לסמן את היחורים, וחוזר ואומר לך קח כמה שיותר יחורים אתה לא רוצה להגיע למצב שהגילית שיש לך נקבה אחת ודווקא היחור שלה מת.

אם אתה מדבר על חדר צמיחה של 80 על 80 ס"מ לך על זה, האופציה הכי טובה זה מטאל הליד לשלב הצמיחה פחות מזה אתה מזמין לעצמך צרות .

400 זה יותר טוב מ250 על הנייר, בפועל רוב המגדלים עוברים ל 600 ולא עוצרים בתחנת הביניים של 400 כי חדר של 80 על 80 זה 250 וואט וחדר של מטר על מטר או 120 על 120 זה כבר 600
    ההפרשי מחיר בין 600 ל 400 לא מצדיקים לשקול בכלל 400 , זה כמה מאוד שקלים שנותנים לך תוספת של כמעט עוד מנורה של 250 וואט מבחינת כמות האור.

משנק מצת ורפלקטור זה 3 מרכיבים שיש לקנות עבור כל חדר ככה שאם אתה מתכוון להפעיל 2 חדרים במקביל אתה מכפיל את ההשקעה, אם אתה רוצה לקחת את החדר פריחה ולהשתמש בו לפעמים גם כחדר צמיחה
    אז כל מה שאתה צריך זה להחליף את המנורה למטאל הליד , למרות שכבר אמרתי לך שאפשר להצמיח יפה מאוד גם עם hps.

משנק אנלוגי (אל תתקרב לדיגיטלי) עולה בסביבות ה 240 שקלים
    מצת בסביבות ה60 שקלים
    רפלקטור פתוח בסביבות ה130

בארצנו החמה הייתי כבר שוקל להשקיע לתווך הארוך וקונה קול טיוב במקום הרפלקטור הפתוח שעולה בערך 320 שקלים לדגם הכי זול
    שאגב הרוחב שלו זה 40 ס"מ אז יהיה אפשר אולי בכל זאת להכניס אותו לחלל קטן אבל זה אומר חורים בקירות להכנסה והוצאה של אוויר

אתה יכול רק לקנות את הקול טיוב ולהשתמש בו בנתיים כמו רפלקטור רגיל ואז כשתצטרך פיתרון לחום אז תקנה מפוח קטן וכמה מטרים של שירשור.

17. BUD

BUD חבר חדש

לייקים:
    0
    1 אני חושב שאני ילך על צמח אם ויחורים יותר עדיף לי ואני הולך להביא 2 זרעים ולקחת מכל אחת 2 יחורים 2 להעביר לחדר עם האימא ו2 להעביר למשטר פריחה בשביל לוודאת אם זה זכר או נקבה
    2 ובשביל הייחורים אחרי שהוצאתי אותם
    כמה זמן להשאיר אותם תחת 24 שעות ואז להעביר לחדר עם האם שזה 18/6 או
    לחדר פריחה בשביל לבדוק את המין שלהם . ?
    ועל איזה מנורות פריחה וצמיחה אתה ממליץ ? כולל מצת ומשנק ?
    ואני חייב רפלקטור ומה הרפלקטור בדיוק עושה? ומה גם הקול טיוב הזה עושה והאם חייב אותם
    ואפשר רשימה של דברים שצריך לקנות ובשביל מה כל דבר חשוב .
    וצריך לדשן צמח אם ? ואם כן אז כמה וצריך להפסיק לדשן מתישהו צמח אם?

18. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    טוב קח בחשבון שהזרעים זה בערך חודשיים שלושה כדי שיגיעו למצב שכדאי להפריח אותם, בהצלחה :)

10 ימים בערך אחרי שלקחת יחור יתחילו לצאת שורשים , אתה שותל אותם במצע הגידול מכניס אותם לחדר הגידול ומתחיל לתת לים מים עם דשן במינונים קטנים לפי טבלאות הדישון

אתה לא יכול להכניס יחורים לחדר פריחה ישר, כמה זמן אתה מחכה בחדר צמיחה תלוי בך כבר וכמה יבול אתה רוצה להוציא במחזור הפריחה שלך , תן ליחורים שלך מינימום חודש לפני פריחה

מנורות זה בהתאם לגודל החדר, בגדול אמרתי כבר מנורת hps לפריחה ומטאל הליד לגידול , משנק אנלוגי של עין השופט אין משהו אחר בחנויות האמת מצת אין סוגים.

רפלקטור פתוח או רפלקטור הולנדי זה בעצם הבית מנורה שלך , לשם מחברים את המצת משנק והמנורה כמובן, התפקיד של הרפלקטור זה לפזר את האור שמגיע מהמנורה, כשתראה אחד מול העיניים זה יהיה לך ברור
    קול טיוב עושה את אותו הדבר אבל כשמו כן הוא , זה רפלקטור בצורת צינור שנועד שיחברו אליו מפוח שישאב את כל החום הנפלט מהמנורה מחוץ לחדר הגידול, אני לא יודע כמה חם אצלך בבית אבל בהכרותי עם מזג האוויר הישראלי ובהנחה שאתה לא מתכוון לגדל על פסגת החרמון אתה תצטרך לפחות קול טיוב אחד לתקופת הקיץ בחדר הצמיחה .

אני יוכל לתת לך תשובות יותר מדוייקות אם תיתן לי את המידות של 2 החדרים שאתה מתכנן לבנות , זה גם יעזור לי להכין רשימה

אבל לפני שאנחנו מכינים רשימה אנחנו צריכים גם להבין באיזה מצע גידול אתה מתכוון להשתמש
    אתה הולך לגדל במצע גידול אדמה או הידרו? קוקוס או הידרוטון?

כמובן שצריך לדשן את צמח האם ועלית על אחת הסיבות שאני לא אוהב להשאיר צמח אם יותר מידי זמן (מעבר לעובדה שזה ביזבוז זמן כמובן)
    אתה יכול להפסיק לדשן את צמח האם רק כשאתה רוצה שהוא יפסיק לחיות בהנחה שזה לא המצב אל תפסיק לדשן צמחים אף פעם.
    כשתהייה לך טבלת דישון מול העיניים אתה תראה שכמויות הדשן של תקופת הצמיחה הן קטנות והחברה לא ממש מקדישה מחשבה לכמויות הדשן של צמח שנמצא חצי שנה בצמיחה
    שזה בעייתי כי הצמח מין הסתם צריך יותר ויותר דשן, אתה תצטרך להשתמש בהיגיון שלך כדי להמשיך ולהעלות את כמויות הדישון היכן שהטבלה לא אומרת לך כמה לדשן.

יש חנויות שמציעות דשן לצמחי אם , אף פעם לא בדקתי את זה אבל זה כנראה מגביל אותך למצע גידול ספציפי.
    אגב , אפשר לגדל את צמח האם במצע גידול אדמה ואת שאר הצמחים בהידרו אין עם זה שום בעיה.

19. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    משה על מה אתה מדבר????? אזה נורה 250 וואט תספיק לאוהל מטר???????????????
    צריך 600 ווואט 8 צמחים וזה בדוק! במשך שנתיים זה נבדק והתוצאות טובות מאוד.
    נורה של 250 וואט בחיים לא תספיק לאוהל כזה אלא אם תשים בוא צמח או שניים ולא תגדל אותם גדול מדי.

את ההפרחה מומלץ להתחיל חודש וחצי אחרי גידול מזרע וצריך לזכור שהוא ממשיך לגבוהה בשבועיים הראשונים של הפריחה.

20. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    השרשה אינה דורשת כלי "מקצועי".
    זה בסה"כ קופסא סגורה ששומרת על לחות גבוהה.

ומשה,
    למה אתה מציע הורמון השרשה בצורה של אבקה ולא ג'ל?
    באופן אישי אני ממליץ בדיוק אותו הדבר. מעניינים אותי השיקולים שלך.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!