1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה בגיזום פרחים.

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י א.א.א, ‏23/5/20.

1. א.א.א

א.א.א חבר חדש

לייקים:
    3
    היי יש לי עציץ מזן אינדיקה בן חצי שנה.
    נכנס להפרחה קרוב לחודש וחצי, לדעתי רוב הפרחים מוכנים לגיזום, השערות שהיו לבנות ברובן חומות ומסתלסלות,
    עבר השקיה אתמול בערב(לדעתי אחרונה).
    כמה שאלות.
    א. לדעתי הפרחים לא כלכך גדולים, רובן באורך של 10- 15 ס"מ אך הם לא נראים מנופחים(כאילו אין הרבה בשר). האם למשוך עוד זמן או שזה יהיה קטיף מאוחר?
    ב. יש לי 7 קולות גדולות, ועוד 5 קטנות,
    האם אפשר לגזום רק את הגדולות ולתת לקטנות להמשיך להתפתח? או שבגיזום חובה להוריד גם פרחים קטנים לא מפותחים?
    ג. שאלה בקשר לייבוש, אני מגדל בתוך סוכה חשוכה שבניתי, האם לאחר הגיזום וניקוי העלים סביב הפרח כדאי להשאיר לתליה בסוכה(חם ויבש שם) או עדיף בתוך הבית במקום קריר יותר?
    והאם כדאי לכוון מאוורר במדך תקופת הייבוש או שעדיף מפזר חום שיעזור לייבש וימנע אובש?
    תודה מראש.

2. ganja farmer

ganja farmer קנאביסט

לייקים:
    67
    תמונה תעזור כדי לתת תשובות.
    בכל מקרה לייבש במקום קריר וחשוך עם זרימת אוויר לא ישירה

3. א.א.א

א.א.א חבר חדש

לייקים:
    3
    https://anonfiles.com/ZbL41620of/IMG_20200523_074904_jpg

https://anonfiles.com/X2L0112fod/CM200523-074716001_jpg

4. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
  5. א.א.א

א.א.א חבר חדש

לייקים:
    3
    תודה.
    באמת טעיתי בחישוב מאז ההפרחה עברו 6 שבועות .הבעיה שהצמח כל מצב הצמיחה היה ירוק יזק ונלא פי 2 מהיום, האם זה טבעי שעלי המניפה נושרים ומצהיבים בפריחה? הצמח נראה מאוד מדולל יחסית למה שהיה בצמיחה.
    וגם התחילו ענפים שלמים באזור התחתון שלא התפתח להתייבש. אומנם כל אזורי הפרחים ירוקים וחזקים. זה אמור להיות ככה?

6. א.א.א

א.א.א חבר חדש

לייקים:
    3
  7. א.א.א

א.א.א חבר חדש

לייקים:
    3

8. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    זה טבעי שעלי מניפה מצהיבים ונושרים בפריחה, בעיקר בחלק התחתון. רק שאצלך נראה לי שהמצב קצת חמור מידי. נראה שאתה צריך מינון גבוה יותר של דשן.
    מה משטר הדישון וההשקייה ?
    וטיפ לפעם הבאה - תמלא את העציץ באדמה עד הסוף - חבל על כול נפח השורשים שהולך שם לאיבוד.

9. א.א.א

א.א.א חבר חדש

לייקים:
    3
    השקיה אחת לשבוע וחצי , בשבוע האחרון אחת ל5 ימים בגלל החום ומצב האדמה.
    דישון לסירוגין, השקיה עם השקיה בלי.
    דישון חנקן אורגני.
    לגבי גובה האדמה זה היה מלא עד למעלה, לאט לאט שקע בהשקיות

DMX4 אוהב/ת את זה.
  10. yoniponi

yoniponi קנאביסט

לייקים:
    117
    אתה משקה ומדשן מעט מדי, צריך כל יומיים שלושה.
    העציץ נראה קטן מאוד, רצוי לפחות 15 ליטר אדמה.
    יבוש כדאי לעשות בסביבות 20-25 מעלות, 40% לחות ובחושך מוחלט, ללא רוח ישירה על התפרחות ובשום אופן לא מפזר חום. בכל מקרה כדאי לבדוק לעיתים תכופות את המצב כדי שלא יתייבש יותר מדי.

11. א.א.א

א.א.א חבר חדש

לייקים:
    3
    לגבי ההשקיה אולי באמת אני צריך יותר, אני פשוט בודק עם מד לחות את האדמה, עד שלא מראה לי יבש לא משקה, לפי מה שקראתי.
    העציץ נראה קטן בתמונה אולי, זאת עדנית של 50 ליטר. הצמח בגובה מטר+ אחרי קשירות .
    תודה על ההסבר המפורט

12. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    באיזה מצע אדמה אתה משתמש ?
    בכול אופן בקאנביס ממש לא מחכים שהאדמה תתייבש - כמו שיוניפוני אמר - משקים כול יומיים שלושה. עד שיש לפחות 30% נגר.
    הדשן שאתה משתמש בו לא טוב. באופן כללי דשנים אורגניים פחות מומלצים מדשנים "רגילים", ואתה מדשן רק עם חנקן - מה עם שאר 12 היסודות שהצמח צריך ?? במילים אחרות - תקנה דשן נורמלי.

13. א.א.א

א.א.א חבר חדש

לייקים:
    3
    אני מוסיף לו זרחן, אשלגן וגם סידן בנוסף, לדעתי אני חושב שהבעיה שלי היא לא דישון, אלה החשיפה לשמש ישירה, כי מאז שהחלה השמש נתתי לצמח אור ישיר במקום נורות, יש מצב??
    שאלה נוספת, אם אני לא חושף לשמש וקונה דישון טוב יש מצב להציל את הצמח לדעתכם? או שזה אבוד?

14. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    לא רשמת באיזה מצע אדמה אתה משתמש.
    חשיפה לשמש לא גורמת להצהבה של עלים - אור שמש זה בערך התאורה הכי טובה שצמחים יכולים לקבל....אמא טבע וכאלה...
    עכשיו כשרשמת שאתה מוסיף זרחן אשלגן וסידן אז אני בטוח שדישון זה הבעייה שלך.
    במקום לנסות להמציא את הגלגל - לך תקנה דשנים נורמליים...אני ממליץ על אקוגן פרפקט 5-3-8 שאפשר לקנות בכול משתלה + תוספת של קלמ"ג כולשהו. המינון הוא אחיד לכול חיי הצמח - על כול ליטר מים 2 מ"ל מהאקוגן ומהקלמ"ג זה בד"כ 1 מ"ל (תלוי של איזה חברה אתה קונה).
    שום דבר עוד לא אבוד - אבל תתחיל לדשן כמו שצריך

15. א.א.א

א.א.א חבר חדש

לייקים:
    3
    אדמת משתלות רגילה. תודה על ההסבר,
    היום אני קונה אקוגן וקלמג. , האם אפשר להשים את 2 החומרים יחד בתמיסת מים אחת?
    וכל כמה זמן להשקות איתם?
    ושאלה אחרונה נוספת, האם זה יציל את הצמח או יגדיל את הפרחים בכמה שבועות האחרונים שנשארו לי עד הקטיף?

16. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    אז תקנה גם אדמה ייעודית לקנביס בחנות היידרו כולשהי. קצת יותר יקר אבל הרבה יותר מומלץ.(לגידול הבא כמובן)
    עציץ של 50 ליטר זה קצת הרבה לטעמי לגידול פנים - 25 ליטר מספיק בהחלט.
    כן, אין שום בעייה לערבב את האקוגן עם הקלמג באותה תמיסת מים.
    להשקות עם דשן כול פעם שמשקים. ולוודא שיוצא לפחות 30% נגר.
    הצמח שלך כרגע לא במצב עד כדי כך גרוע שצריך "להציל אותו" (הוא לא על סף מוות), כבר ראיתי צמחים הרבה יותר גרועים - מה שכן אם תקפיד על משטר השקיה ודישון נכונים בהחלט תקבל יבול יותר גדול. עלים פגועים שכבר הצהיבו לא יחזרו להיות ירוקים אבל זה ימנע הצהבה נוספת.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!