1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה עם עש הטבק בגידול חוץ

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י sky, ‏13/7/14.

1. sky

sky חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום לכולם!
    אני בגידול הראשון שלי (עם קצת עזרה מחברים ופורומים).
    מגדלת במרפסת 3 ילדות- שתיים שהן bag seed בנות 5.5 שבועות (מנביטה) ועוד אחת מסוג royal cheese FV בת 4.5 שבועות. הבנות הגדולות יותר כבר בגובה 50 ס"מ (אחת בעציץ מרובע של 38 סמ"ק ואחת באיירפוט של 12 ליטר שקניתי בהידרושופ- רציתי גדול יותר והבחור התעקש שזה מספיק) והקטנה 37 ס"מ (גם באיירפוט של 12 ליטר). האדמה ההתחלתית שלהן היתה של דשנית אבל כשהעברתי לעציצים הגדולים זה כבר היה עם אדמה של ההידרושופ (ובתחתית שמתי גם הידרוטון).
    אני משקה פעם ביומיים, משבוע 3 התחלתי לדשן עם bio grow ו bio heaven של biobizz לפי הטבלאות שלהם. עכשיו אני עוברת כבר לדישון של השקייה כן השקייה לא. הפסקתי גם לאזן PH כי הבנתי שהאדמה משמשת כבופר לחומציות גם ככה.
    ולסיכום ההקדמה הנה תמונות של הילדות:
    הילדה הקטנה:
    http://www.siz.co.il/my.php?i=j10qzyoqwtnm.jpg
    הילדות הגדולות:
    http://www.siz.co.il/my.php?i=mefzo12intnm.jpg
    http://www.siz.co.il/my.php?i=qb3vtdznizwh.jpg

ועכשיו לבעיה שלי- כמעט מתחילת הגידול אני נאבקת עם עש הטבק. בהתחלה ראיתי נקודות לבנות על העלים וחשבתי שזה spider mite, עד שיום אחד ראיתי סוף סוף את המזיק הקטן והלבן הזה והבנתי שמדובר בכלל בעש הטבק. ניסיתי פעם אחת לרסס עם נימפר (מכיל שמן נים 0.4% ו pyrethrum 0.02% שאני יודעת שהוא רעיל לצמחים עצמם, אבל לא היה להם בחנות משהו שרק מבוסס על נים באותו רגע והייתי לחוצה) ולא רק שזה לא ממש עזר אלא גם למחרת רוב העלים שלי התחילו לקבל נקודות חומות ולהתנוון ולמזלי זה לא הרג לי לגמרי את הצמח. יכול להיות שריססתי יותר מידיי חומר או שאולי זו היתה תגובה לדישון הראשון שלהם שעשיתי גם באותו יום, אבל מאז אני מפחדת להשתמש בו שוב (אם כי הצמחים כמובן הרבה יותר עמידים עכשיו).
    ניסיתי למצוא פתרונות טבעיים, ריססתי תערובת של מי חמצן עם סבון וכמה טיפות שמן אקליפטוס וזה אכן הורג אותם במקום (פיתרון לגידול פנים שבו אין כניסה חוזרת שלהם) אבל לא מונע מהם לחזור לי לצמח מגינות אחרות בשכונה. אם אני מפסיקה לרסס ככה ליום-יומיים הם מגיעים לי חזרה בעשרותיהם.

אני מחפשת פיתרון יותר קבוע מלהרוג אותם כל יום מחדש, זה ממש מייאש... עכשיו הפסקתי לרסס 3 ימים וכבר אני רואה שוב נזקים קטנים על העלים הותיקים, נקודות שמתחילות להתבהר וכו'. שוקלת לנסות שוב לרסס עם הנימפר אם לא אמצא פיתרון טבעי אחר.
    אשמח לכל עזרה שתוכלו להציע :)
    והנה תמונה מעכשיו של אחד המזיקים ה"חביבים":
    http://www.siz.co.il/my.php?i=3iunl0twlmgo.jpg

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    טוב, עקבתי אחרי כל מה שכתבת הבטתי בתמונות וחשבתי לעצמי.
    צמחים מושלמים, חבל רק שהעציץ קצת קטן.

אח"כ המשכתי לקרוא ועברתי לתמונות העדכניות של הצמח.
    חזרתי לתמונות הקודמות והבטתי שוב ברזולוציה יותר גבוהה.

אני לא רואה שום פגיעה ממה שתיארת. לא כתמים ולא פגיעה בצמח.
    אולי שני עלים ממש תחתונים אבל שום דבר יותר מזה.
    תני להרגיע אותך, הצמח בסדר גמור ואפילו נראה מצויין.
    עושה רושם שאת יודעת מה את עושה.

את טוענת שיש לך בעיה עם מזיק שמגיע מחלקה סמוכה.
    זאת כבר בעיה שונה ומעט בעייתית לטיפול.

הפתרון שלך אינו בעייתי, נימפר אינו מכיל רכיבים רעילים לצמחים (במינונים המצויינים), ככה שלא אמורה להיות בעיה להמשיך לרסס.

אם את עדיין חוששת להשתמש בו, את יכולה לעשות מספר דברים:

1. לאתר את המקור ולחסל בו את כל הכנימות.
    פתרון שיכול להיות בעייתי מכיוון שהמקור יכול להיות די רחוק ודי גדול.

2. לגדל סביב הצמח שלך צמחים שמרחיקים כנימות. כמו מרווה, נענע, רוזמרין ושיבא.

3. לגדל את הצמחים בחממה סגורה.

אלה בערך הפתרונות לבעיות גדולות כאלה בחקלאות.
    למרות שנראה לי שהפתרון שלך הוא היעיל ביותר.

החלמה מהירה וגידול מוצלח!

3. sky

sky חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה על התשובה אגרונום!
    בהחלט מעודד לשמוע כל מה שכתבת...
    הנזקים שאני רואה כרגע הם קטנים ולכן לא הופיעו בתמונות אבל הם שם לצערי. אני אמשיך בטיפול הנוכחי ואנסה שוב ריסוס עם נימפר אם אתה אומר שאין מה לפחד ממנו מבחינת הצמח עצמו.
    הוספתי למרפסת כבר לפני כמה שבועות עציצי אורגנו, כוסברה ובזיליקום. האם גם הם אמורים להרחיק כנימות כפי שציינת? הם כרגע במרחק של מטר וחצי מהבנות. אם לא אני אנסה להוסיף גם עציץ נענע ורוזמרין כפי שהמלצת.
    תודה על העזרה!

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!