1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

קטיף

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י לוקו 2, ‏18/9/19.

1. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    @Amitos
    @יעקב הלוי
    שאלה על יבוש .עד עכשיו הייתי מייבש במקלט חשוך קריר ויש בו זרימה של אוויר טובה. אין במקלט חשמל ובלילה אין אוורור.
    (כל הפעמים שייבשתי שם יצא אחלה) יש משהו שצריך לשפר ? רוצה להכניס בלילה לייבוש תודה מראש

2. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    זן אוטומט מגידול חוץ. אמנזיה XXL מישהו מכיר? יודע איך הוא?

3. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    עד כמה שאני זוכר, התנאים האידיאלים לייבוש הם טמפ' של 25 מעלות, לחות של בערך 50-60% וסירקולציה של אוויר. יכול להיות שאני קצת טועה בנתונים (אבל לא הרבה)...בסופו של דבר אתה לא רוצה שהפרחים יתיבשו מהר מידי כי אז הם יהיו יבשים בחלק החיצוני אבל מאוד לחים מבפנים.
    ייבוש ויישון איטיים ונכונים הם הסוד להוצאת הטעמים והארומות של הפרחים. הייבוש צריך לקחת 3-4 ימים, אח"כ מכניסים את הפרחים לקופסאות אטומות לאוויר ולאור ומתחיל שלב היישון - מינימום שבועיים. כמובן שאפשר לעשן גם מייד את הפרחים אבל עדיין לא יהיה להם טעם וריח של קאנביס טוב ואתה גם תשתעל הרבה יותר. למה תשתעל יותר ? שים לב שפרחים שרק נקטפו וייובשו הם בצבע ירוק חזק ופרחים שכבר יושבים חודש חודשיים בקופסא מאבדים לאט את הצבע הירוק. הצבע הירוק בצמחים מגיע מהכלורופיל, כלורופיל צריך מגנזיום (חלק ממה שנמצא בדשנים), ולא כיף לעשן כלורופיל. עם הזמן הכלורופיל מתנדף, הפרח מאבד את הצבע הירוק ונהיה יותר נעים לעישון.
    אתה רוצה להגיע למצב שאם אתה מכניס מד לחות לקופסא עם הפרחים, אחרי שהם היו בייבוש כמה ימים, הלחות תהיה על 65-70% (מדידה מדוייקת מתקבלת כמה שעות אחרי שהכנסת את הפרחים לקופסא). זאת לחות קצת גבוהה מידי לקאנביס ולכן בשבועיים הראשונים פותחים את הקופסא כול יום ל5 דק' שהפרחים יתאווררו והלחות תרד לאט לאט עד לסביבות 62%. אח"כ פותחים את הקופסא להתאווררות קטנה אחת לשבועיים. התהליך הזה של הייבוש האיטי בקופסא נקרא יישון (כמו שיין יושב בחבית) והוא גורם לארומות והטעמים של הקאנביס להיות יותר מודגשים. קאנביס שיובש מהר ולא עבר יישון טוב יריח כמו דשא ויהיה פחות נעים לעישון.

4. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    בוקר טוב.
    אני הייתי מייבש בין שבוע לעשרה ימים .הטמפרטורה והלחות פלוס מינוס כמו שכתבת.
    חברים שלי צוחקים עלי ואומרים לי יש לך גרון מנירוסטה כי אני בד"כ לא משתעל.
    אחלה יעקב ושהיה יום טוב .ננסה כמו שכתבת.

5. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    היידרו לך אין "עצה חכמה" אתה לא מרשה לי להיכנס לתגובות שלך . אני גבר לא כמוך פחדן מרשה לך להיכנס לתגובות שלי וחוץ מלקלל אתה לא יודע כלום . חכה חכה את הנשמה אני עוד יוציא לך חתיכת נמושה

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!